Close
Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 197
 1. #1
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Shqiptar n Singapor

  A ka shqiptar tjere ne singapor apo vetem mua ? Flm
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e spy_baby
  Antarsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Everywhere
  Mosha
  41
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  une kam jetuar 6 muaj dhe di qe ka shume ...ne Orchard Road ke shqiptare qe kane dyqan kam rastisur shume shqiptare kur isha atje

 3. #3
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Spy baby faleminderit per pergjigjen.
  Une kam rreth 2 vjet e gjysem qe jetoj ne Singapore. Gjate gjith kesaj kohe une kam pase kontakte vetem me nje shqiptare ish-residente ketu. Ne nuk kemi pasur dijeni per ekzistence te shqiptarv e te tjere ne Sing. Fatkeqesisht ajo iku te jetonte ne nje shtet tjeter dhe une fillova ta ndjeja me shume mungesen e bashkekomesave te mij. Kam shume shoke dhe shoqe aziatike dhe europiane (sidomos nga Serbia, Mali i Zi, Kroacia ) por me mungon tmerresisht prania e Shqiptarve. I really mean it. Keshtu Do vlersoja jashtezakonisht shume nese do jepnit informacione te metejshme rreth vendolljes ekzakte te ketyre 'dyqaneve ne orchard rd". Dhe nese njef ndokend personalisht do isha i lumtur ti kontaktoja.
  Faleminderit
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 4. #4
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Antarsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  40
  Postime
  327
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  aaah mer Gango...3 vjet me pare mbase do ishim taku po tashi veshtire eshte Un e kujtoj Singaporin me shume shume mall vallaj. Singapore Zoo, Boat-key, Clark-key, Orchard road ( buy me a drink sailor boy haha) Sentosa Island. Sikur te kisha mundesi te vija dhe njehere aty, pa u mendu 2 here e beja :P Me fal qe tu futa ma rradhe ke tema
  NeverAgainVolunteerYourself

 5. #5
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mir se te vish ne teme e ne Singapor FTN . Sa me bahet qefi si ke pas eksperienca te bukura ne Singapor eee. Ke permendur vendet me famose te singaporit po akoma nuk na ke thene .....a ti trubulloi ndjenjat apo ta prishi gjumin ndonje aziatike e vogel ??? ahaha
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 6. #6
  Bl3i Maska e Bl3ri
  Antarsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  33
  Postime
  1,277
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Vertet paska shqipetar atje ??
  Cudi me vjen, po shqipetare ku nuk ka hehe
  me vjen mire, pershendetje per gjithe.
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-01-2006
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une kam qene 4 here ne Singapor gjate vitit 2005, por vetem me qendrime 2-3 ditore....ne ate kohe punoja ne Indonezi per me shume se nente muaj me nje organizate angleze....dhe Singaporin e kishim si vend ku merrnim vizen Indoneziane per cdo 2-3 muaj, pasi ne Aceh te Indonezise nuk na jepnin vize....Po ashtu shkova ne Singapor per te marre vize Tajlandeze dhe shkova ne Puket per nje jave....Puket ishte vend i vecante....ose me sakte....ato vogelinat ishin si shpirt.....

  Tani jam ne Afganistan....u be ca kohe ketu....por te pakten nga njehere shkoj ne Taxhikistan per ndonje e shkurter.....

  Ciao te gjitheve...

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e elen
  Antarsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Mos ki merak se se per shqiptar ,po te ngresh gurin e rruges,ke per ta gjetur nje.
  Merr yellow pages te lagjes apo qytetit tend dhe nis me radhe emrat dhe do gjesh patriote se emrat jane te vecante dhe zakonisht i shkruajne sic jane ne pashaporta.
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 9. #9
  Pr nj Shqipri t madhe Maska e ment
  Antarsuar
  14-06-2004
  Mosha
  49
  Postime
  202
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  hej Bianco Po ne cilin vend je Ne afganistan se edhe une jam ketu ne Afganistan ne Kandahar
  URIME FITOREN PDK

 10. #10
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Jek e Jek faleminderit per pershendetjen. Sikur te kisha thene 'jam ne fazen e fundit te kancerit ne fyt" ma do menndja s'do ishe befasuar aq shume ee? Po pra dushe ka Shqiptar ne Singapor. Jam une.

  Bianco....po te ra rruga prep knej me len me dite....! Dhe ishalla na e ke zbardh faqen me singaporjanet dhe indonezjanet....

  Elen faleminderit per sugjerimin. Singapori eshte qytet shtet. Kam kontroluar ne faqet e verdha por nuk rezulton ndonje me 'emer shqiptar'
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 11. #11
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  C'tren duhet te marr per te ardhur ne Singapor mor Gango vllai se pasha zotin,me kputet shpirti kur te shoh vetem!

 12. #12
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Wahhahahaaa!!!
  Do me hedhish vdekur ti mua.
  C'u be Singapori...Babrru aaa? Wahahaaa
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e samer
  Antarsuar
  21-09-2003
  Vendndodhja
  atje ku ka ere te paster dhe qiell te kalter
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Une do vije ne Singapur per nje dite dhe ajo sepse nuk gjej dot vend aeroplani per te ikur ne nje ishull, ne ko samui. mun te me japesh ca te dhena cfare mund te shikoja dhe ku ka vend pazari te vecante per suvenira atje.flm

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  temehapes, kush ne foto je ti se te dy qineze dukeni.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Antarsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 13 postime
  koziii
  ai do jete thom une, jo ajo shifi vendodhjen

 16. #16
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Antarsuar
  30-08-2005
  Mosha
  44
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 4 postime
  po ti ik rri nje jave ne Shqiperi tako gjithe fisin dhe komshijte dhe lagjen . dhe pastaj te shikojme sa do kerkosh shqiptaret me kaq mall...
  ik aman ci do me mire ti humbasesh sesa ti gjesh.(me perjashtim te prinderve)
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga D&G Feminine Lexo Postimin
  koziii
  ai do jete thom une, jo ajo shifi vendodhjen
  vendndodhja thote....dhe une jam in your heart, pavaresisht se jemi te dyja fmra.

  e paskan bere si vetja kete...te mos dalloc shqiptarin nga singaporiani, dhe kete s'e kisha pare e degjuar deri me sot.

 18. #18
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Antarsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,486
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga KozyShack Lexo Postimin
  temehapes, kush ne foto je ti se te dy qineze dukeni.
  hahahah o sa kam qeshur me kete "qineze" lol
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 19. #19
  Perjashtuar
  Antarsuar
  14-11-2007
  Vendndodhja
  ne kabul tu bo plazh
  Postime
  785
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  me vjen keq per ty qe je vetem.ketu ne kabul ne jemi 5000 shqiptar dhe ja kalojm mir.ishalla te vjen nonji anej te flasesh shqip te pakten.tung

 20. #20
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  o SHTET kush te le me u fut ne forum ty mer? Kush eshte komandanti jot mer te mort dreqi se ke ik me luftu jo me u fut ne forum

  ahahaha sa i nolt je Barbunja ahahaha
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
  Nga DYDRINAS n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
 2. Rregullorja e Forumit Shqiptar
  Nga Albo n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 01-02-2015, 14:33
 3. 'mendim keni pr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 4. Partia Islamike Shqiptare
  Nga Hyllien n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 27-03-2004, 11:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •