Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 197
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Antarsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,665
  Faleminderit
  23
  14 falenderime n 14 postime
  Ne vitet 91 kur ra diktatura , ne shtepi me kishte ardhe djai tezes nga Austarlia e ju luta te me bente nje garanci dhe per te mos e bezdise ate i thashe e se te zbrisja ne Singapur.Ai ishte nje njeri shume i ditur dhe me tha .kurr ne Singapur.Ai eshte nje shtet policor dhe do te trajtohesh keq.
  Por ne nje emision per singaporin, pashe nje krujozitet.Nje investitore qe kishte ndertuar atje nje ndertese shume kateshe si karabina, kur u ktye pas nje viti, pa se e gjithe ndrtesa ishte mbushe me dallendyshe.Atehere ai tha se ajo ndertese nuk i perkiste me atij! Pas kesaj ka ndertuar dhe dy nedretesa te tjera per zogj dhe ka punesuar aty mjaft punonjes ne sherbim te zogjeve. Keto punonjese vete banonin ne shtepi te vjeteruara dhe ne nje vaferi te plote.
  Nuk mendoj se ne Singapor ka pak shqipetare.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Anesti_55 : 29-09-2009 m 19:02

 2. #42
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Ervisa Lexo Postimin
  Or ti uni malsori un kur pyeta vertikalisht apo horizontalisht , e kisha se si do kesh ti m t leht pr me m'kalu mu ne aeroport Ku t shkon mendja ty ee
  Faji jem! Gjeometria nuk asht ken landa jeme ma e fort! ahahaahaha.


  P.s vec njiher me e kalu aeroportin te un, nuk te lshojn "ethet" per 1 vjet!
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 3. #43
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Bamba Lexo Postimin
  Kush e di se per ca e ke kuptu ti Evushe!
  Miss Bamba, si e kam than un,,,, si e ka kuptu ajo.... mendjet tona celebrojn imagjianta vetvevetiu ! Dhe faji i keqkuptimit ...ehhh faji ka met gjithmon jetim ahahaha

  p.s prej ka jeni vajza...? if i may ask
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 30-09-2009 m 14:14
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 4. #44
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Anesti_55 Lexo Postimin
  Ne vitet 91 kur ra diktatura , ne shtepi me kishte ardhe djai tezes nga Austarlia e ju luta te me bente nje garanci dhe per te mos e bezdise ate i thashe e se te zbrisja ne Singapur.Ai ishte nje njeri shume i ditur dhe me tha .kurr ne Singapur.Ai eshte nje shtet policor dhe do te trajtohesh keq.
  Por ne nje emision per singaporin, pashe nje krujozitet.Nje investitore qe kishte ndertuar atje nje ndertese shume kateshe si karabina, kur u ktye pas nje viti, pa se e gjithe ndrtesa ishte mbushe me dallendyshe.Atehere ai tha se ajo ndertese nuk i perkiste me atij! Pas kesaj ka ndertuar dhe dy nedretesa te tjera per zogj dhe ka punesuar aty mjaft punonjes ne sherbim te zogjeve. Keto punonjese vete banonin ne shtepi te vjeteruara dhe ne nje vaferi te plote.
  Nuk mendoj se ne Singapor ka pak shqipetare.
  Ne pergjigje te opinioneve te masiperme rreth realiteteve Egzekutive dhe HDB (House Development Board) te Republikes se Singaporit, un dua te pergenjeshtroj komentet missleading te djalit te tezes tane.

  Singapori asht Republike Parlamentare dhe funksionon ne baze te principeve te Demokracise Liberale. Singapori konsideron lirite natyrore dhe civile te individit dhe mirqenjen e tij te shenjta. Sigurimi i tyre asht prioritet i punes se dedikume t' 4 Pushteteve! Legjislativit, Egzekutivit, Juridikut dhe Medias.

  Per sa i perket paraqitjes piktorseske te baneses, Bordi i Zhvillimit te Banesave (HDB) te Republikes se Singaporit ne bashkpunim me LTA (Land Transport Authority) te Republikes se SIngaporit, nuk e lejon degradimin e banesave apo ndertesave ne gjendjen e pershkruar. Keto dy autoritete organizojne kontrolle te frekuente ne sigurimin e ruajtjes te standarteve t'nalta banesave qe e kan kualifiku Singaporin ne shtetin ma te Paster ne Bote!

  Un kisha dasht me ba thirrje opinionit publik te verifikojne infomacionet e tyre ne burime te besushme informacioni sic eshte siti i Qeverise se Singaporit, ose siti i Forcave te Policise se Singaporit, ne menyre evitimin e konfuzioneve te panevojshme.
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 30-09-2009 m 14:07
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e spy_baby
  Antarsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Everywhere
  Mosha
  41
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs up

  Citim Postuar m par nga GANGO of SG Lexo Postimin
  Ne pergjigje te opinioneve te masiperme rreth realiteteve Egzekutive dhe HDB (House Development Board) te Republikes se Singaporit, un dua te pergenjeshtroj komentet missleading te djalit te tezes tane.

  Singapori asht Republike Parlamentare dhe funksionon ne baze te principeve te Demokracise Liberale. Singapori konsideron lirite natyrore dhe civile te individit dhe mirqenjen e tij te shenjta. Sigurimi i tyre asht prioritet i punes se dedikume t' 4 Pushteteve! Legjislativit, Egzekutivit, Juridikut dhe Medias.

  Per sa i perket paraqitjes piktorseske te baneses, Bordi i Zhvillimit te Banesave (HDB) te Republikes se Singaporit ne bashkpunim me LTA (Land Transport Authority) te Republikes se SIngaporit, nuk e lejon degradimin e banesave apo ndertesave ne gjendjen e pershkruar. Keto dy autoritete organizojne kontrolle te frekuente ne sigurimin e ruajtjes te standarteve t'nalta banesave qe e kan kualifiku Singaporin ne shtetin ma te Paster ne Bote!

  Un kisha dasht me ba thirrje opinionit publik te verifikojne infomacionet e tyre ne burime te besushme informacioni sic eshte siti i Qeverise se Singaporit, ose siti i Forcave te Policise se Singaporit, ne menyre evitimin e konfuzioneve te panevojshme.
  Jam plotesisht dakort me ty GANGO dhe me habiti ky shkrim i Anesti_55.Une kam 11 vjet qe vij rregullisht ne Singapor aty kam blere shtepi dhe eshte i vetmi shtet qe ndjej kenaqesi te vij te kaloj pushimet.Eshte nje shtet i paster,i rregullt dhe sigurisht me ligje te forta,gje qe e ben te jete nje vend kaq i bukur.Njerezit jane te edukuar dhe te respektojne ne cdo kohe.
  Ndryshuar pr her t fundit nga spy_baby : 04-10-2009 m 03:20

 6. #46
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Baby interresi me te takua asht avaliable dhe terhjeks . Nese je rikthy ne Singapore sigurisht. Spy baby ka te patem o vajz e re?
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 05-10-2009 m 13:53
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e spy_baby
  Antarsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Everywhere
  Mosha
  41
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga GANGO of SG Lexo Postimin
  Baby interresi me te takua asht avaliable dhe terhjeks . Nese je rikthy ne Singapore sigurisht. Spy baby ka te patem o vajz e re?
  Aktualisht jam ne Stamboll per arsye te punes,ne Singapore vijme rregullisht me burrin dhe djalin 3vjecar.Ne dhjetor serisht do te vijme. Nese do te krijohet mundesia sigurisht qe mund te takohemi ne Orchard rd.

 8. #48
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Per hajer ardhshi, po en rrug me u taku nuk asht ken zakoni ... T'mocmit buk e kryp e zemer te bardh na e kan lan me i dhan en sofer... Bujrum moter se en shpi tane je tu shkua.
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 06-10-2009 m 13:59
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 9. #49
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Due to popular demand ne privat...
  Ketu jam me nje patriote (shqiptarja njihet ne sy ahaha) me nje shoqe dhe me te dashuren teme.

  http://img19.imageshack.us/i/hotkx.jpg/
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 11-10-2009 m 12:12
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 10. #50
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 11-10-2009 m 12:24
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 11. #51
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  *vendosem* NO DISTURB, sign! wahaha.
  http://img5.imageshack.us/i/mybabygal.png/

  p.s spy baby ketu na ke e je mirpritun.
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 11-10-2009 m 13:22
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 12. #52
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kortezi nga patriotia jeme!!! Goooo SHQIPTART E SINGAPORIT Gooooo!! ahahah!

  http://img126.imageshack.us/i/cidkelmendi.jpg/  Departamenti i hetimit te krimeve zbarkon ne plazh ahahahah
  http://img101.imageshack.us/i/beachciddepartmentwahah.jpg/

  "Subjekte e dyshimt" ne cadren perbri. Moj e mira gjeracin mos ma shto ma shum lakmin wahahahah!
  http://img517.imageshack.us/i/tropical.jpg/

  Msyj pash besen dil ne ket ane ahaha! Kolege dhe shoqe jemja!
  http://img525.imageshack.us/i/peshkaqeniwahaha.jpg/

  Diamanti i vogel por kushton shum! Nje nder shoqet e mija ma te ngushta!!!!
  http://img394.imageshack.us/i/withmytaisistaaaa.jpg/

  Oficers!!!!!
  http://img70.imageshack.us/i/2cid.jpg/
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 12-10-2009 m 12:28
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 13. #53
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  spy baby, where art thou woman?
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e Bart_Forever
  Antarsuar
  24-08-2009
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  He mor pershendetje andej edhe ne singapur keni ngul-hahaha

  he mor ka ndonje biznis ndonje teknik te avancuar se kam ndegjuar qe jan gjerat shum lir andej esht e vertet?

 15. #55
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kam me e rrah personin tjeter qe shkrun i surpizum per prezencen e shqiptarve ne Singapore ahahaha.
  Dhe brat Singapore asht qendra e bisnesit ne Azi, dhe teknologjia asht shum e avancume, por do kishe pas goditjen e par te atakut kardiak sikur te shifshe cmimet super t'shtrejta. Jo momenti ma krenar per ty. Ahahahaha
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 18-10-2009 m 15:49
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Bart_Forever
  Antarsuar
  24-08-2009
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Gongo po ti ngadal aman nuk kam argumete qe te bind andej qe jan gjerat lir por ne disa website saher kerkoj diq te bley P.sh www.ebay.de jan shum gjera si tel mp3 mp4 memory chip etj,gjera te vogla teknike,,,,te gjitha kan prejardhje nga Singapur,dhe qmimet jan shum me te lira se sa ne vendet evropiana

  me qmime qe kemi ktu nuk ka njeri qe esht krenar ktej nuk flitet gje tjeter vetem kriz kriz,,: )
  Shpresoj qe andej ja kalon mir edhe pa ndonje kriz,,,por te pakten jo kriz per shpirt

 17. #57
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Koprrac!!! Edhe en mikrocipsa, gjana tvogla don me kursy lek!! ncnc
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 18. #58
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Cilat jane destinacionet me te mira ne Singapor?! Mqs nuk kam qene kurre atje, si per here te pare qe do e kem, cfare do keshilloje qe te shikoja?

 19. #59
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  E dashur Infinity,
  On behalf of the people of Singapore, i would like to extend my heartfelt thanks to you for your interest in visiting our country.

  Please click in this link http://app.stb.gov.sg/asp/index.asp for accesing the Singapore Tourism Board website for a detailed information.
  If eventually you need further assistance, please do not hesitate to contact me in pvt.
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 20-10-2009 m 15:27
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 20. #60
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga GANGO of SG Lexo Postimin
  E dashur Infinity,
  On behalf of the people of Singapore, i would like to extend my heartfelt thanks to you for your interest in visiting our country.

  Please click in this link http://app.stb.gov.sg/asp/index.asp for accesing the Singapore Tourism Board website for a detailed information.
  If eventally you need further assistance, please do not hesitate to contact me in pvt.
  Hahahahahhaha sa kam qeshur

  O gango, po te pyeta ty si vendas mor cun se te jete per websites apo per libra, ka ketu qe nuk mbarohen.

  Thx anyway

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
  Nga DYDRINAS n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
 2. Rregullorja e Forumit Shqiptar
  Nga Albo n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 01-02-2015, 14:33
 3. 'mendim keni pr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 4. Partia Islamike Shqiptare
  Nga Hyllien n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 27-03-2004, 11:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •