Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 197
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e spy_baby
  Antarsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Everywhere
  Mosha
  41
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Shqiptare ne Singapor ka por nuk preferojn te tregohen ,une kam shtepine ne orchard rd dhe javen e kaluar ne Takashimaja kur ishim per shopping rastisa dhe shqiptare por kane 1 problem qe kur shohin shqiptare te tjere afer menjher largohen apo fillojn ngashqipja te flasin italisht . ne zakonisht vijme 3 4 here ne vit zakonisht vetem per festa.po ti ne czone jeton?dhe si eshte e mundur qe ske rastisur shqiptare se Singapori eshte i vogel dhe gjithmone mund te perballesh me to ..

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-10-2004
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  isha para nja 6 mujsh ne sinai mduket se e kishte qyteti aty apo lagja.nejta ja 25 dite.ishte mire jo keq po me ato fytyrat e njerzve su msova dot lol

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e lib_vzh
  Antarsuar
  08-01-2006
  Mosha
  38
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Wink

  Citim Postuar m par nga GANGO of SG Lexo Postimin
  Spy baby faleminderit per pergjigjen.
  Une kam rreth 2 vjet e gjysem qe jetoj ne Singapore. Gjate gjith kesaj kohe une kam pase kontakte vetem me nje shqiptare ish-residente ketu. Ne nuk kemi pasur dijeni per ekzistence te shqiptarv e te tjere ne Sing. Fatkeqesisht ajo iku te jetonte ne nje shtet tjeter dhe une fillova ta ndjeja me shume mungesen e bashkekomesave te mij. Kam shume shoke dhe shoqe aziatike dhe europiane (sidomos nga Serbia, Mali i Zi, Kroacia ) por me mungon tmerresisht prania e Shqiptarve. I really mean it. Keshtu Do vlersoja jashtezakonisht shume nese do jepnit informacione te metejshme rreth vendolljes ekzakte te ketyre 'dyqaneve ne orchard rd". Dhe nese njef ndokend personalisht do isha i lumtur ti kontaktoja.
  Faleminderit

  hi ckemi une jetoj ne malaysi tani por kam qene ne singapor shume here e nuk ka takuar ndonje shqiptare atje adresa ime eshte turbolb@yahoo.com

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e lib_vzh
  Antarsuar
  08-01-2006
  Mosha
  38
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  hi

  Citim Postuar m par nga spy_baby Lexo Postimin
  Shqiptare ne Singapor ka por nuk preferojn te tregohen ,une kam shtepine ne orchard rd dhe javen e kaluar ne Takashimaja kur ishim per shopping rastisa dhe shqiptare por kane 1 problem qe kur shohin shqiptare te tjere afer menjher largohen apo fillojn ngashqipja te flasin italisht . ne zakonisht vijme 3 4 here ne vit zakonisht vetem per festa.po ti ne czone jeton?dhe si eshte e mundur qe ske rastisur shqiptare se Singapori eshte i vogel dhe gjithmone mund te perballesh me to ..
  ************************************************** ***
  po ajo eshte normale qe thua ti dhe ketu ku jetoj une e njejta gje eshte ;-) po nejse cdo njere tregon kush eshte ,,,, une te uroj gjithe te mirat e nqs vij nga singapori shpresoj te takohemi lol

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-05-2008
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  ka burra shqiperia...

  Citim Postuar m par nga spy_baby Lexo Postimin
  Shqiptare ne Singapor ka por nuk preferojn te tregohen ,une kam shtepine ne orchard rd dhe javen e kaluar ne Takashimaja kur ishim per shopping rastisa dhe shqiptare por kane 1 problem qe kur shohin shqiptare te tjere afer menjher largohen apo fillojn ngashqipja te flasin italisht . ne zakonisht vijme 3 4 here ne vit zakonisht vetem per festa.po ti ne czone jeton?dhe si eshte e mundur qe ske rastisur shqiptare se Singapori eshte i vogel dhe gjithmone mund te perballesh me to ..
  Pershendetje spy_ baby
  Une jetoj ne singapore dhe sma ndjen me fole italisht, perkundrazi flas shqip e po ju mesoj shqip atyre qe njoh
  kush eshte i interesuar me pi nje kafe me nje patriot shqiptare ketu bujrum! me kontaktoni ne kete email: vendlindja71@gmail.com
  Ju uroj gjithe te mirat.
  Ermiri

 6. #26
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hajli kjoft na ra shqipnia en singapor. Nja 4 zogj e zoga shqiponjash i njoh ktu po mesa shoh tjer paskan thy vezen...
  Ca m'rrini tu filtru ne forum me njanitjetrin. Apo mos keni keni msu zanatin e singaporjanve?
  N'kjoshi shiptar safi na bujrumni noj her me c'na t'ket ba Zoti nafak
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 17-07-2008 m 08:23

 7. #27
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hajli kjoft na ra shqipnia en singapor. Nja 4 zogj e zoga shqiponjash i njoh ktu po mesa shoh tjer paskan thy vezen...
  Ca m'rrini tu filtru ne forum me njanitjetrin. Apo mos keni keni msu zanatin e singaporjanve?
  N'kjoshi shiptar safi na bujrumni noj her me c'na t'ket ba Zoti nafak
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-07-2005
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  tung gjitheve....une jam ne Azi. Momentalisht ne Timor Lindor...
  ne Indonezi edhe Singapore shkoj po thuje se cdo dy muje...kisha pase edhe une deshire me taku atje naj shqipe edhe me pi kafe.....

 9. #29
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nuk jam fort i sigurt per numrin e shqiptarve ne Indonezi, por ne Singapor jena 4.
  Je i mirpritun.
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 10. #30
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga spy_baby Lexo Postimin
  Shqiptare ne Singapor ka por nuk preferojn te tregohen ,une kam shtepine ne orchard rd dhe javen e kaluar ne Takashimaja kur ishim per shopping rastisa dhe shqiptare por kane 1 problem qe kur shohin shqiptare te tjere afer menjher largohen apo fillojn ngashqipja te flasin italisht . ne zakonisht vijme 3 4 here ne vit zakonisht vetem per festa.po ti ne czone jeton?dhe si eshte e mundur qe ske rastisur shqiptare se Singapori eshte i vogel dhe gjithmone mund te perballesh me to ..

  Spy baby, ndoshta jan te detyrum me fol italisht se jane te fejum ose te martum me italiane... jo se kan instikt te pazhvillum patriotik...
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Eve
  Antarsuar
  20-06-2002
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  1,158
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  waaa paska shqiptar ne Singapor !!!


  po mir, a bni aty?
  Lost time is never found again.
  -Benjamin Franklin-

 12. #32
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  GANGO OF SG, n far zone t Singapore qndroni? Ku flitet Anglisht, Mandarin, Malay apo Tamilishte?

  P.s Un kam dgjuar q n SG ka m shum se 4 Shqiptar, dikut tek 11 - 12! Sa e vrtet sht? Keni ndonj vend ku takoheni dhe organizoheni? Apo thjesht jeni marr vesh nga Ambasada?

 13. #33
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Akido, per ditunin teme t'deritanishme ne Singapor jetojne 4 shqiptar. Megjithate kjo nuk e perjashton mundsin e egzistences te shqiptarve tjer.
  Singapori asht qytetshtet i permasave simbolike gjithashtu politika e shperndarjes demografike t'popullsis nuk ka marr ne account perkatsit etnike apo linguistike. Asht qytet kozmopolitan dhe heterogjen ku grupet e ndryshme etnike bashkjetojn ne harmoni utopike.
  Ndarja e zonave asht rreptsisht per qellime administrative dhe nuk ka te bajn me politika apartedi. Zona ku aktualisht banoj quhet Boat Quay (Business District) . Me vjen keq per pamundsin teme me t'furnizu me adresen e sakte rreth venbanimit tem dhe informacioneve tjera lidhun me komunitetin ton ktu, ne forum, por nese asht e nevojshme te lutem me kontakto per info te detajume.

  Ervisa, mu dukte e befasume. cka te keqe ka me jetu dhe punu ne Singapor?
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 27-09-2009 m 12:47
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Eve
  Antarsuar
  20-06-2002
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  1,158
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga GANGO of SG Lexo Postimin

  Ervisa, mu dukte e befasume. cka te keqe ka me jetu dhe punu ne Singapor?
  Jo vertet se kisha pyetje me te keq, thjesht ngaqe kam digju shqiptar qe jetojne ne europe , amerike, australi etj por s'kisha degju ne southeast asia

  S'ka asgje te keqe me jetu dhe punu atje , biles eshte dicka vertet ndryshe .....mua per vete do me pelqente.
  Lost time is never found again.
  -Benjamin Franklin-

 15. #35
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Ervisa Lexo Postimin
  ... s'kisha degju ne southeast asia
  Per gjiuthcka ka nje her te pare gjithmone...
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 16. #36
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Ervisa Lexo Postimin
  ... s'kisha degju ne southeast asia
  Per gjiuthcka ka nje her te pare... gjithmone...

  Citim Postuar m par nga Ervisa Lexo Postimin
  .....mua per vete do me pelqente.
  Pergatitu, te fus ne cante e dua me te marr me vetin
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Eve
  Antarsuar
  20-06-2002
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  1,158
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga GANGO of SG Lexo Postimin
  Per gjiuthcka ka nje her te pare... gjithmone...


  Pergatitu, te fus ne cante e dua me te marr me vetin
  ok po behem gati, si te futem ne cante vertikalisht apo horizontalisht?

  p.s nga shkodra je ?
  Lost time is never found again.
  -Benjamin Franklin-

 18. #38
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  vertikalisht!!!.... se horizontalisht asht nji pozicion ose teper i perdorun ose i mbi-abuzum.... ahahaaha!

  Nuk jam shkodran. Un jam Malsor.
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 29-09-2009 m 13:35
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Eve
  Antarsuar
  20-06-2002
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  1,158
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Or ti uni malsori un kur pyeta vertikalisht apo horizontalisht , e kisha se si do kesh ti m t leht pr me m'kalu mu ne aeroport Ku t shkon mendja ty ee
  Lost time is never found again.
  -Benjamin Franklin-

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Antarsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Kush e di se per ca e ke kuptu ti Evushe!

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
  Nga DYDRINAS n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
 2. Rregullorja e Forumit Shqiptar
  Nga Albo n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 01-02-2015, 14:33
 3. 'mendim keni pr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 4. Partia Islamike Shqiptare
  Nga Hyllien n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 27-03-2004, 11:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •