Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 197
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e spy_baby
    Anëtarësuar
    07-03-2007
    Vendndodhja
    Everywhere
    Postime
    15
    Shqiptare ne Singapor ka por nuk preferojn te tregohen ,une kam shtepine ne orchard rd dhe javen e kaluar ne Takashimaja kur ishim per shopping rastisa dhe shqiptare por kane 1 problem qe kur shohin shqiptare te tjere afer menjher largohen apo fillojn ngashqipja te flasin italisht . ne zakonisht vijme 3 4 here ne vit zakonisht vetem per festa.po ti ne czone jeton?dhe si eshte e mundur qe ske rastisur shqiptare se Singapori eshte i vogel dhe gjithmone mund te perballesh me to ..

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-10-2004
    Postime
    349
    isha para nja 6 mujsh ne sinai mduket se e kishte qyteti aty apo lagja.nejta ja 25 dite.ishte mire jo keq po me ato fytyrat e njerzve su msova dot lol

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e lib_vzh
    Anëtarësuar
    08-01-2006
    Postime
    5

    Wink

    Citim Postuar më parë nga GANGO of SG Lexo Postimin
    Spy baby faleminderit per pergjigjen.
    Une kam rreth 2 vjet e gjysem qe jetoj ne Singapore. Gjate gjith kesaj kohe une kam pase kontakte vetem me nje shqiptare ish-residente ketu. Ne nuk kemi pasur dijeni per ekzistence te shqiptarv e te tjere ne Sing. Fatkeqesisht ajo iku te jetonte ne nje shtet tjeter dhe une fillova ta ndjeja me shume mungesen e bashkekomesave te mij. Kam shume shoke dhe shoqe aziatike dhe europiane (sidomos nga Serbia, Mali i Zi, Kroacia ) por me mungon tmerresisht prania e Shqiptarve. I really mean it. Keshtu Do vlersoja jashtezakonisht shume nese do jepnit informacione te metejshme rreth vendolljes ekzakte te ketyre 'dyqaneve ne orchard rd". Dhe nese njef ndokend personalisht do isha i lumtur ti kontaktoja.
    Faleminderit

    hi ckemi une jetoj ne malaysi tani por kam qene ne singapor shume here e nuk ka takuar ndonje shqiptare atje adresa ime eshte turbolb@yahoo.com

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e lib_vzh
    Anëtarësuar
    08-01-2006
    Postime
    5

    hi

    Citim Postuar më parë nga spy_baby Lexo Postimin
    Shqiptare ne Singapor ka por nuk preferojn te tregohen ,une kam shtepine ne orchard rd dhe javen e kaluar ne Takashimaja kur ishim per shopping rastisa dhe shqiptare por kane 1 problem qe kur shohin shqiptare te tjere afer menjher largohen apo fillojn ngashqipja te flasin italisht . ne zakonisht vijme 3 4 here ne vit zakonisht vetem per festa.po ti ne czone jeton?dhe si eshte e mundur qe ske rastisur shqiptare se Singapori eshte i vogel dhe gjithmone mund te perballesh me to ..
    ************************************************** ***
    po ajo eshte normale qe thua ti dhe ketu ku jetoj une e njejta gje eshte ;-) po nejse cdo njere tregon kush eshte ,,,, une te uroj gjithe te mirat e nqs vij nga singapori shpresoj te takohemi lol

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-05-2008
    Postime
    4

    ka burra shqiperia...

    Citim Postuar më parë nga spy_baby Lexo Postimin
    Shqiptare ne Singapor ka por nuk preferojn te tregohen ,une kam shtepine ne orchard rd dhe javen e kaluar ne Takashimaja kur ishim per shopping rastisa dhe shqiptare por kane 1 problem qe kur shohin shqiptare te tjere afer menjher largohen apo fillojn ngashqipja te flasin italisht . ne zakonisht vijme 3 4 here ne vit zakonisht vetem per festa.po ti ne czone jeton?dhe si eshte e mundur qe ske rastisur shqiptare se Singapori eshte i vogel dhe gjithmone mund te perballesh me to ..
    Pershendetje spy_ baby
    Une jetoj ne singapore dhe sma ndjen me fole italisht, perkundrazi flas shqip e po ju mesoj shqip atyre qe njoh
    kush eshte i interesuar me pi nje kafe me nje patriot shqiptare ketu bujrum! me kontaktoni ne kete email: vendlindja71@gmail.com
    Ju uroj gjithe te mirat.
    Ermiri

  6. #26
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Hajli kjoft na ra shqipnia en singapor. Nja 4 zogj e zoga shqiponjash i njoh ktu po mesa shoh tjer paskan thy vezen...
    Ca m'rrini tu filtru ne forum me njanitjetrin. Apo mos keni keni msu zanatin e singaporjanve?
    N'kjoshi shiptar safi na bujrumni noj her me c'na t'ket ba Zoti nafak
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 17-07-2008 më 08:23

  7. #27
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Hajli kjoft na ra shqipnia en singapor. Nja 4 zogj e zoga shqiponjash i njoh ktu po mesa shoh tjer paskan thy vezen...
    Ca m'rrini tu filtru ne forum me njanitjetrin. Apo mos keni keni msu zanatin e singaporjanve?
    N'kjoshi shiptar safi na bujrumni noj her me c'na t'ket ba Zoti nafak
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-07-2005
    Postime
    19
    tung gjitheve....une jam ne Azi. Momentalisht ne Timor Lindor...
    ne Indonezi edhe Singapore shkoj po thuje se cdo dy muje...kisha pase edhe une deshire me taku atje naj shqipe edhe me pi kafe.....

  9. #29
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Nuk jam fort i sigurt per numrin e shqiptarve ne Indonezi, por ne Singapor jena 4.
    Je i mirpritun.
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  10. #30
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Citim Postuar më parë nga spy_baby Lexo Postimin
    Shqiptare ne Singapor ka por nuk preferojn te tregohen ,une kam shtepine ne orchard rd dhe javen e kaluar ne Takashimaja kur ishim per shopping rastisa dhe shqiptare por kane 1 problem qe kur shohin shqiptare te tjere afer menjher largohen apo fillojn ngashqipja te flasin italisht . ne zakonisht vijme 3 4 here ne vit zakonisht vetem per festa.po ti ne czone jeton?dhe si eshte e mundur qe ske rastisur shqiptare se Singapori eshte i vogel dhe gjithmone mund te perballesh me to ..

    Spy baby, ndoshta jan te detyrum me fol italisht se jane te fejum ose te martum me italiane... jo se kan instikt te pazhvillum patriotik...
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Eve
    Anëtarësuar
    20-06-2002
    Vendndodhja
    albania
    Postime
    1,150
    waaa paska shqiptar ne Singapor !!!


    po mirë, ça bëni aty?
    Lost time is never found again.
    -Benjamin Franklin-

  12. #32
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Vendndodhja
    Ōsensei
    Postime
    1,118
    GANGO OF SG, në çfarë zone të Singapore qëndroni? Ku flitet Anglisht, Mandarin, Malay apo Tamilishte?

    P.s Unë kam dëgjuar që në SG ka më shumë se 4 Shqipëtar, dikut tek 11 - 12! Sa e vërtet është? Keni ndonjë vend ku takoheni dhe organizoheni? Apo thjesht jeni marrë vesh nga Ambasada?

  13. #33
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Akido, per ditunin teme t'deritanishme ne Singapor jetojne 4 shqiptar. Megjithate kjo nuk e perjashton mundsin e egzistences te shqiptarve tjer.
    Singapori asht qytetshtet i permasave simbolike gjithashtu politika e shperndarjes demografike t'popullsis nuk ka marr ne account perkatsit etnike apo linguistike. Asht qytet kozmopolitan dhe heterogjen ku grupet e ndryshme etnike bashkjetojn ne harmoni utopike.
    Ndarja e zonave asht rreptsisht per qellime administrative dhe nuk ka te bajn me politika apartedi. Zona ku aktualisht banoj quhet Boat Quay (Business District) . Me vjen keq per pamundsin teme me t'furnizu me adresen e sakte rreth venbanimit tem dhe informacioneve tjera lidhun me komunitetin ton ktu, ne forum, por nese asht e nevojshme te lutem me kontakto per info te detajume.

    Ervisa, mu dukte e befasume. cka te keqe ka me jetu dhe punu ne Singapor?
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 27-09-2009 më 12:47
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Eve
    Anëtarësuar
    20-06-2002
    Vendndodhja
    albania
    Postime
    1,150
    Citim Postuar më parë nga GANGO of SG Lexo Postimin

    Ervisa, mu dukte e befasume. cka te keqe ka me jetu dhe punu ne Singapor?
    Jo vertet se kisha pyetje me te keq, thjesht ngaqe kam digju shqiptar qe jetojne ne europe , amerike, australi etj por s'kisha degju ne southeast asia

    S'ka asgje te keqe me jetu dhe punu atje , biles eshte dicka vertet ndryshe .....mua per vete do me pelqente.
    Lost time is never found again.
    -Benjamin Franklin-

  15. #35
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Citim Postuar më parë nga Ervisa Lexo Postimin
    ... s'kisha degju ne southeast asia
    Per gjiuthcka ka nje her te pare gjithmone...
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  16. #36
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Citim Postuar më parë nga Ervisa Lexo Postimin
    ... s'kisha degju ne southeast asia
    Per gjiuthcka ka nje her te pare... gjithmone...

    Citim Postuar më parë nga Ervisa Lexo Postimin
    .....mua per vete do me pelqente.
    Pergatitu, te fus ne cante e dua me te marr me vetin
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Eve
    Anëtarësuar
    20-06-2002
    Vendndodhja
    albania
    Postime
    1,150
    Citim Postuar më parë nga GANGO of SG Lexo Postimin
    Per gjiuthcka ka nje her te pare... gjithmone...


    Pergatitu, te fus ne cante e dua me te marr me vetin
    ok po behem gati, si te futem ne cante vertikalisht apo horizontalisht?

    p.s nga shkodra je ?
    Lost time is never found again.
    -Benjamin Franklin-

  18. #38
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    vertikalisht!!!.... se horizontalisht asht nji pozicion ose teper i perdorun ose i mbi-abuzum.... ahahaaha!

    Nuk jam shkodran. Un jam Malsor.
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 29-09-2009 më 13:35
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Eve
    Anëtarësuar
    20-06-2002
    Vendndodhja
    albania
    Postime
    1,150
    Or ti çuni malsori unë kur pyeta vertikalisht apo horizontalisht , e kisha se si do kesh ti më të lehtë për me m'kalu mu ne aeroport Ku të shkon mendja ty ee
    Lost time is never found again.
    -Benjamin Franklin-

  20. #40
    Kush e di se per ca e ke kuptu ti Evushe!

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Rregullorja e Forumit Shqiptar
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 83
    Postimi i Fundit: 28-09-2021, 01:20
  2. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
    Nga DYDRINAS në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
  3. Ç'mendim keni për nacionalizmin shqiptar?
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
  4. Partia Islamike Shqiptare
    Nga Hyllien në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 104
    Postimi i Fundit: 27-03-2004, 12:23

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •