Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 99
 1. #41
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Po he o djema na tregoni ndonje vizatim se po me shterojne forcat.

 2. #42
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Gray Fox nga Metal Gear Solid. Ne fillim e bera me shpaten e vet por s'isha i afte te tregoja kendin e tehut sic duhej prandaj e lashe ate pune. Yoji Shinkawa qe ka krijuar pamjen e personazheve te Metal Gear Solid, eshte artisti im i preferuar.


 3. #43
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ja edhe nje poze tjeter nga Ken Masters. Ca me thene, me pelqejne "supers" qe ka neper lojera.


 4. #44
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  sa te eger qe ja ben fytyrat mer, Ken tek SF Alpha fillojne e bejne si qumeshtor

 5. #45
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Lezetshem e kane bere neper Alpha-t por me pelqen me shume ne EX. I kane dhene me shume karakter duke e paraqitur me mendjemadh, agresiv etj.  Ja edhe nje Gray Fox tjeter:


 6. #46
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  me pelqen qe di ta vizatosh trupin ne pozione te ndryshme goxha mire, un jam akoma amator kur vjen puna tek trupat ;x

  i shef diku apo i ben vet nga mendja jote pozionet qe vizaton?

 7. #47
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ca pozicione me jane ngulur ne mendje ngaqe i kam vizatuar disa here. Ndersa ato pozicione qe jane cik me dinamike a kende pak te vecanta dhe qe nuk i bej dot nga mendja, marr aparatin edhe i bej nje foto vetes. Kete e bej sidomos me duart.

 8. #48
  kapedan ne mergim Maska e RedDardan
  Anėtarėsuar
  01-02-2008
  Postime
  325
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ja dhe nje disenj shum i bukur ber vetem me dore(lapsa me ngjyre) nga nje shok forumist e titulluar "Fire Emblem"

  Fire Emblem eshte nje nga lojrat me te bukra made in Japan ne llojin e strategjis RPG me stil grafik shum te bukur.


 9. #49
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  e kam luajtur fire emblem per gba dhe me ka pelqyer goxha me then te drejten edhe pse mu duk pak e shkurter.

  goxha bukur ja ka dhen ngjyrat tek pelerinat qe zakonisht jan goxha te veshtira per ti dhen ngjyra per shkak te paleve te shumta qe krijohen.

 10. #50
  Perjashtuar Maska e DoLpHiN
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  Hono Lulu
  Postime
  1,454
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  O Gerdi e ke gje lojen "Metal Gear Solid 3 , Snake Eater" per PC ? I kam luajtur versionet e kaluara te lojes dhe me ka pelqyer shume , por kete nuk po e gjej dot dhe se shpejti del loja e re. As te rapidshare nuk e gjeta.

 11. #51
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  nuk ka dale per PC. Hideo Kojima vendosi mos ta konvertoj lojen per PC e Xbox sepse kjo do ngadalsonte daljen e MGS4 qe do dali per PS3. Me vjen keq po nqs do te luash MGS3 duhet te gjesh nje PS2 gje qe ta keshilloj se per mua MGS3 eshte kryeveper.

 12. #52
  kapedan ne mergim Maska e RedDardan
  Anėtarėsuar
  01-02-2008
  Postime
  325
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gerdi Lexo Postimin
  e kam luajtur fire emblem per gba dhe me ka pelqyer goxha me then te drejten edhe pse mu duk pak e shkurter.

  goxha bukur ja ka dhen ngjyrat tek pelerinat qe zakonisht jan goxha te veshtira per ti dhen ngjyra per shkak te paleve te shumta qe krijohen.

  un kam lujt serin e dyte(Fire Emblem the sacred stone)GBA qe eshte akoma me e gjate, kurse me e bukra sipas meje eshte versioni per Game cub akoma me i bukur dhe shum i gjate.

  ktu poshte po vej nje tjeter disenj mare nga loja per N.64 "Legend of Zelda Ocarina of Time", kryeveper absolute. 13. #53
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  bah mua sme ka pelqyer ndonjeher zelda, edhe pse ka njerez qe kan zgjedhur te rine me console te nintendos vetem prej zeldes. pak a shum cdo console ka exlusivet qe e ndajne nga consolet e tjera. Xbox 360 ka Halo e Gears of War, PS3 ka MGS4 e FFXIII e FFvsXIII kurse Wii si gjithmon mbahet me zelda, mario e pokemon ><

  gjithsesi goxha i punuar mire vizatimi

 14. #54
  Moderator Maska e lojaxhiu
  Anėtarėsuar
  27-01-2004
  Vendndodhja
  Londer
  Mosha
  34
  Postime
  409
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gerdi Lexo Postimin
  bah mua sme ka pelqyer ndonjeher zelda, edhe pse ka njerez qe kan zgjedhur te rine me console te nintendos vetem prej zeldes. pak a shum cdo console ka exlusivet qe e ndajne nga consolet e tjera. Xbox 360 ka Halo e Gears of War, PS3 ka MGS4 e FFXIII e FFvsXIII kurse Wii si gjithmon mbahet me zelda, mario e pokemon ><

  gjithsesi goxha i punuar mire vizatimi
  Edhe prap se prap Wii po fiton...

 15. #55
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  As une s'e kam kuptuar ndonjehere terheqjen e Zelda-ve po me thene te drejten i kam provuar goxha vone, kur s'isha me i etur per lojra. Nejse, ja nje Guile qe sapo e bera:

 16. #56
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  baa sa i fiksuar qe qenke pas SF mer Bjorn, bej ne i gje tjeter, futi ne i hero te dotes psh XD

 17. #57
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ja nje Lina Inverse shpejt e shpejt atehere

 18. #58
  kapedan ne mergim Maska e RedDardan
  Anėtarėsuar
  01-02-2008
  Postime
  325
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gerdi Lexo Postimin
  bah mua sme ka pelqyer ndonjeher zelda, edhe pse ka njerez qe kan zgjedhur te rine me console te nintendos vetem prej zeldes. pak a shum cdo console ka exlusivet qe e ndajne nga consolet e tjera. Xbox 360 ka Halo e Gears of War, PS3 ka MGS4 e FFXIII e FFvsXIII kurse Wii si gjithmon mbahet me zelda, mario e pokemon ><

  gjithsesi goxha i punuar mire vizatimi
  shiko se e ke gabim Wii nuk mbahet vetem me Mario, Zelda, e Pokemon
  duhet te llogarisesh Metroid prime, F.zero, Animal crosing, Exit truck, Resident Evil umbrella,S.P.Mario etej qe te gjitha lojra qe kan marre nota te larta 90%
  nuk po i shkruj te tjerat se nuk del vendi.

  Wii ka me shum eskluziva nga c'do tjeter konsole, FF. del edhe per wii, e me shum do llogarisesh Fire emblem e No more Heroes qe dalin sot vetem per Wii in eskluziva.
  pa llogarit lojrat e Capcom e Namco e Square-Enix.

  po ve edhe nje tjeter disenj ktu marr nga zelda.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RedDardan : 03-03-2008 mė 21:40

 19. #59
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ore paske talent ti re dreq, ma bej pak sniperin pra ose maginen XD

  FF qe del per Wii eshte christal chronicles qe perdor nje stil grafik si per femije ku dhe vet characteret duken akoma me femije qe une se fus shum ne grupin e lojrave FF. Arsyeja pse square-enix vazhdon te bej ate eshte sepse Nintendo e ka paguar qe te nxjerri nje titull FF per Wii duke ditur se do shtynte njerez te blinin Wii me shume. Gjithsesi nuk the qe nuk ka lojra te bukura ate qe po them eshte se Wii i mungojne lojrat e medha qe pushtojne tregun sot + ska modalitet per te luajtur online me sa di une

 20. #60
  kapedan ne mergim Maska e RedDardan
  Anėtarėsuar
  01-02-2008
  Postime
  325
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  jo une nuk di te bej vizatime edhe pse me pelqejn shume
  mbase jam shprehur keq, por dua te shtoj qe te paren e ka ber nje shoku im te forumi i Fire emblemit (Tale. net) kurse kto te fundit i ka bere Elena junior ose te pakten mi ka dergu ajo ne forum dhe un mendova ti dergoj ketu.
  por ne qofte se ty te pelqen nje personazh ne vidieo-lojra me thuaj mua se ka mundesi ta gjej ndonje vizatim kendej nga italia dhe ta dergoj.
  ket "sniperin" dhe "maginen" nuk po i njoh ?! nga cila loje i ke marre ?! per ke behet fjale ?!


  megjithate dua te shtoj per muhabetin e FF. qe nuk eshte stil grafik per femij por quhet stile "Manga" ( edhe Anime ) e cila me pelqen shum jo vetem mua por edhe shum vetave ktu ne itali e neper bote. pastaj per nje loj eshte e rendesishme qe te ket Gameplayer te bukur dhe te thelle dhe FF. crystal cronicles eshte cilsuar nje nga me te bukrit ne lojen Acione RPG dhe mund te luhet edhe me 4 veta njekohesisht ( po flas per versionin Game cub, ajo per wii ska dal akoma ne shitje)
  eshte i gabuar mendimi qe Nintendo ben lojra per femije po per kete do te hap nje tem te re ku do te shpjegoj hollesisht lojrat me te mira qe ka ber Nintendo ( eshte firma qe ka me shum vjetersi dhe eksperience ne fushen e lojrave dhe ka prodhuar me miliona lojra)
  Mjafton te shikosh Eternal Darknes ( G.cub) i cilsuar si loja thriller-horror me i mir ne gjeneracionin e shkuar per console prodhuar nga Nintendo esklusiva vetem per G.cub  kjo loja ka dal dje ne shitje dhe sic e shef edhe ti e gjen vetem per Wii (only for wii, jo ps3 e xbox)
  dhe ka marr voten 90% nga revista e specializume EDGE edhe nga shum revista te tjera
  te njejten vote si Eternal Darknes

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •