Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1

  Exclamation Shoqria, dashuria, dhe familja

  lozonjare86
  Diskutant i rregjistruar
  Posts: 2
  (3/19/02 9:27:58 pm)
  Reply shoqeria, dashuria, dhe familja
  --------------------------------------------------------------------------------
  Si mendoni qe eshte me keq: Te dalesh me shokun e vellait/motres, me shokun tend, apo me kushurin e pare te eksit?
  Me ndihmoni se jam futur ne te gjitha keto situata me te njejtin njeri.

  e embla e londres
  Diskutant i rregjistruar
  Posts: 7
  (4/2/02 4:57:01 pm)
  Reply Re: shoqeria, dashuria, dhe familja
  --------------------------------------------------------------------------------
  Po varja mi lozonjare ajo qe u bo u bo ske ca i bo mo. Men per here tjeter ishalla. oll

  lozonjare86
  Anetar i ri
  Posts: 11
  (4/2/02 7:14:03 pm)
  Reply Re: shoqeria, dashuria, dhe familja
  --------------------------------------------------------------------------------
  Ashtu mendoj edhe une po pjesa tjeter po lot nga mente. Me thote mos i thuash njeriu se po e moren vesh me varen me koke poshte. I kushuriri i tha qe nuk i fliste po doli me mua.
  Faleminderit ama.
  Ja edhe nje tjerter:
  Kane te drejte vellezrit te ngatrohen me punet e motrave? Une mendoj qe duhet te shikojne punen e tyre.

  e embla e londres
  Anetar i ri
  Posts: 13
  (4/3/02 12:28:28 am)
  Reply Re: shoqeria, dashuria, dhe familja
  --------------------------------------------------------------------------------
  Ta mbeshtes mendimin plotesisht.Eshte nderhyrje ne jeten personale, ata nuk na lene ne te perzihemi me punet e tyre edhe ne nuk i duam ne punet tona po marrin vesh ata. Koke lesh mbeten tere jeten sikur kane dale nga majmuni jo nga mami lol.

  ReEdD
  Administrator
  Posts: 1012
  (4/3/02 3:25:29 am)
  Reply
  Re: shoqeria, dashuria, dhe familja
  --------------------------------------------------------------------------------
  Lozonjare nuk e di pse mu duke si korcare.

  Bota ku ti jeton, (nuk e di se ku jeton) duket se eshte disi pacifiste, femerore ne kuptimin relativ te fjales. i kuptoj deshirat, endrrat, pasionet e tua, por gjithmone duhet te shohesh realitetin me te gjitha te mirat apo te metat e veta, me te gjitha ekstremet apo absurditetet qe e perbejne.

  Duke ju referuar shtypit te kohes, nje moshataren tende, lozonare po si ty, i hodhen nje spruco, (spry, leng) per ta vene ne gjume dhe kur u zgjua ajo e pa veten ne nje hotel ne Greqi ku rrembyesit pasi e perdhunuar e detyruar te prostituohet.
  Si ky shembull ka me mijera, mjafton te shfletosh shtypin e kohes.
  Cili eshte konkluzioni?

  Qe femra shqiptare, akoma mbetet nje qenie e brishte qe ka nevoje per mbeshtjetjen e mashkullit. Kur bie ne hall i mendon te tera, por halli apo problemi eshte teper relativ ne varesi te personave qe i jetojne dhe kalojne.

  Prandaj keshilla ime do te ishte, qe ti marresh gjerat me lehte, te mendosh se ka me keq se ty dhe pastaj te mundohesh te reagosh. Por duhet te jesh e ndergjegjshme qe cfaredo lloj reagimi qe bie ndesh me paragjykimet ala shqiptare do te jete nen demin tuaj.
  Te mbetet ty te vleresosh se cfare eshte e dobishme dhe cfare jo. Pra ne cilin rast mashkulli shqiptar behet mbrojtes i qenies tende dhe ne cilin rast behet shkaterrues.
  Nese do te jeni ne gjendje te gjeni personin adapt, cdo gje e thene me siper do t'ju duket qesharake, (megjithese shume bashkemoshatare te tua po vuajne akoma pasojat), ne rast te kundert do te mesoni se si mallkohet me gjithe shpirt mashkulli shqiptar.
  P.S. Kjo fraze e fundit nuk ka qellim pergjithesimi.


  Lozonjare86, kete teme pas disa oresh do e kaloj tek forumi i Temave Shoqerore, pasi atje besoj se e ka vendin. Nuk besoj se te mbete hatri.

  Pershendetje

  lozonjare86
  Anetar i ri
  Posts: 13
  (4/3/02 5:29:17 pm)
  Reply Re: shoqeria, dashuria, dhe familja
  --------------------------------------------------------------------------------
  Te drejte ke une Korcare jam. Une kete teme nuk e hapa qe te niste lufte midis femrave edhe meshkujve. Edhe nuk ju ve faj meshkujve Shqiptare qe nuk e kuptojne qe edhe femrat kane mendjen edhe fuqine e tyre. Fatkeqsi mund ti ndodhin c'do kujt. Nuk ka shume rendesi je mashkull apo femer. Te miren time une e di vet nuk ma di vellai ose babai. Kane te drejte te me dalin ne mbrojtje si pjestare e familjes se tyre, sic kam edhe une te drjete te mbroj ata kur e ndjej te nevojtshme. Ne kemi jetuaj ne nje bote te dominuar nga mashkujt, po tani kjo bote po ndryshon edhe ne qe te gjithe duhet te ndryshojme bashke me te.
  Per ate moshataren time me te vertete qe me vjen keq. Po ama ai shembull nuk eshte relativ per mua. Me sa duket ajo nuk ka patur aq mend sa te dije se ku te shkoje edhe te mos shkoje. Kur jeton ne nje vend per shume kohe meson se c'fare ka te keqija edhe c'fare ka te mira. Ne kete menyre largohesh nga vendet qe te sjellin rezik. Po mos e mbrosh veten, te tjeret nuk kane perse te te mbrojne. Kete spray qe thua ti ma mer mendja se nuk ja hidhnin dot ne mes te rruges os ne nje vend me familjen apo restorant. Me siguri qe kjo moshatarja ka qene ne ndonje klub. Nuk mund te me thuash se c'mund te mendothe pa me njohur mua si njeri.
  Faleminderit per konsideraten.

  Edited by: lozonjare86 at: 4/3/02 5:36:17 pm

  lozonjare86
  Anetar i ri
  Posts: 14
  (4/3/02 5:44:26 pm)
  Reply Re: shoqeria, dashuria, dhe familja
  --------------------------------------------------------------------------------
  Ne paskemi qene ne te njejten mendje. Shqiptaret nuk kane per te mesuar kurre. Jam me se e gezuar qe valli te me ndihmoje kur kam nje problem, po ama kur une jame e gezuar edhe shkoj mire me te dashurin aji nuk ka te drejte qe te me prishe punen. Pastaj pse e kane kaq inat qe te dalim me shoket e tyre? Une them me mirre qe te dale me shoqen time qe e njeh sesa me nje vajze qe nuk e njoh edhe mund te jete e keqe per te. Une mendoj qe ka me shume kuptim qe te mos merakosen kur del me nje njeri qe ata e njohin edhe mendojne qe eshte boll i mire per te qene shoku i tyre. Kush sjell me shume rezik: Nje njeri qe e njeh apo nje djale qe e ke takuar nja dy ose tre here?

  PS: Administratorit i dogji pak. Duket qe eshte bure!!!!!

  BabygirlCa
  Diskutant i rregjistruar
  Posts: 4
  (4/18/02 11:01:00 pm)
  Reply Shoqeria, dashuria, dhe familja
  --------------------------------------------------------------------------------
  Une mendoj, ti te dalesh me shokun tend, ose me exsin. Por take it slow, me shokun, first find out if he has any feelings for u, if he doesn't then don't even bother telling him, that'l ruin ur friendship. trust me that's no good. it happened to me, but if does happen to likeu, then go for it. Well, it ma
  might mbe ok, to go out with ur ex, if he still likes u, but i think u should try to go for the ne, that's in ur heart, and if it's someone, who's ur sisters/brothers, boyfriend/girlfriend try and forget about him.
  hope this helped

  Babygirl

  lozonjare86
  Anetar i ri
  Posts: 32
  (4/19/02 10:55:35 am)
  Reply Re: Shoqeria, dashuria, dhe familja
  --------------------------------------------------------------------------------
  Shume faleminderit. Une po dal me ate shokun. Ai me pleqente mua qe para se ta pelqja une. Problemi ishte se kusheriri i atij eshte eksi tim, qe e lashe une edhe me do akoma. Keta te dy jane shoket e ngushte te vellait edhe timet. E kuptoj ate punen e shoqerise, po ti mos u merzit se po ta kesh patur ate eksin tend shok me te vertete, do te regullohen te gjitha. Une jam shoqe me te tre ekset tim.
  Good Luck and don't worry be happy!
  Imagjinata eshte me e rendesishme se sa njohuria
  Einstein

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,540

  Thumbs up lozonjare ho moj lal

  te them dicka lali dashuro ke te doje e bardha zemer

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e pikequditsja
  Antarsuar
  12-08-2002
  Vendndodhja
  chicago
  Mosha
  33
  Postime
  8
  e una nuk po e zgjas shume po me keq per mau eshte me kushon e ishit mo ti mendo si te duash i thone

Tema t Ngjashme

 1. Shoqria "Bashkimi" n 100 vjetorin e saj.
  Nga Fiori n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-11-2010, 20:34
 2. Thnje t bukura pr dashurin
  Nga Shpirt Njeriu n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 483
  Postimi i Fundit: 20-07-2007, 09:21
 3. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria sht virtyti m i madh
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
 4. "Familiaris Consortio" Papa Gjon Pali II
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 16-05-2006, 01:51
 5. Familja dhe shoqeria
  Nga Albioni n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-05-2002, 19:50

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •