Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  * Yllza e forumit *
  Antarsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455

  Sa ndikojn modelet thatanike te adoloshentet?

  Nga dita ne dite pistat e modes po begatohen me modele te reja,pesha e te cilave eshte relativisht e vogel.Une personalisht nuk e kuptoj se ka mund te kete te mire ne nje skelet,nga ato qe na tregonte arsimtari i biologjise(me falni nese dikush mund ta marr afer zemres).
  Ajo qe mua me se shumti me pengon,eshte influenca qe ato kane tek adoloshentet qe bejne tentativa te duken perhere e me te dobeta,per tu gnjare atyre duke mos e kursyer veten nga dietat rigoroze,mjaft te rrezikshme per shendetin dhe ushtrim te teperta.

  ka mendoni per kete dukuri?
  ArsGothic

 2. #2
  ~*---LEPURUSHKE---*~ Maska e 100% BRUNE-BABY
  Antarsuar
  07-04-2007
  Vendndodhja
  Nuk eshte puna jote!E more vesh?????
  Mosha
  31
  Postime
  168
  Une shoh shume Fashion Tv dhe per nje kohe u dobesova aq shume sa prinderit u shqetesuan shume sidomos mami!
  Po e mora veten dhe kur degjova se kishin vdekur nja 3 modele hoqa dore nga dietat!
  DEUTSCHLAND & LUKAS PODOLSKI=NUMBER 1

Tema t Ngjashme

 1. sa e si ndikojne kaq shume universitete ne zhvillimin e kombit?!
  Nga shirokas n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-09-2005, 08:03
 2. Sa ndikojn t tjert tek ju?
  Nga StormAngel n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 09-05-2005, 14:23
 3. Si ndikojn veset n shoqri?
  Nga FLOWER n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 09-01-2005, 20:42
 4. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-06-2003, 13:49
 5. Si ndikojne marredheniet femijet jashte martese?
  Nga Tironsja n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 01-09-2002, 17:32

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •