Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
 1. #1
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,754

  E vrava burrin tim pasi mė keqtrajtonte..!!

  Barnstable: Nje doktor ne Cape Cod lajmeroi policine qe gruaja kishte vrare burrin e vet pasi ai e keqtrajtonte prej vitesh fizikisht dhe mentalisht, deshmi qe u deklarua ne sallen e gjyqit, ku e pandehura po gjykohej. Ann Gryboski, 51 vjece, eshte rimbursuar nga salla e gjyqit me 50,000 $ pasi ajo u shpall e pafajshme per vrasjen e burrit te saj. Madje dhe ne sallen e gjyqit ajo ende kishte shenjat e dhunimit qe i ishte bere. (Mendohet se eshte goditur disa here me grushta ne sy dhe ne pjes te tjera te fytyres). Ne deklaraten e saj para trupit gjykues ajo pranon dhe thote se e ka vrare vet burrin e saj, pasi ai e kishte goditur disa here kur ajo po ngiste makinen me nipin e vet 2 vjecar, qe ndodhej prapa ne makine.

  Boston Globe..

  -----

  Po mendoja kushedi sa te pasura do beheshin grate shqiptare nese do vrisnin burrat per kete arsye..
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 2. #2
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Citim Postuar mė parė nga Zemrushja
  Barnstable: Nje doktor ne Cape Cod lajmeroi policine qe gruaja kishte vrare burrin e vet pasi ai e keqtrajtonte prej vitesh fizikisht dhe mentalisht, deshmi qe u deklarua ne sallen e gjyqit, ku e pandehura po gjykohej. Ann Gryboski, 51 vjece, eshte rimbursuar nga salla e gjyqit me 50,000 $ pasi ajo u shpall e pafajshme per vrasjen e burrit te saj. Madje dhe ne sallen e gjyqit ajo ende kishte shenjat e dhunimit qe i ishte bere. (Mendohet se eshte goditur disa here me grushta ne sy dhe ne pjes te tjera te fytyres). Ne deklaraten e saj para trupit gjykues ajo pranon dhe thote se e ka vrare vet burrin e saj, pasi ai e kishte goditur disa here kur ajo po ngiste makinen me nipin e vet 2 vjecar, qe ndodhej prapa ne makine.

  Boston Globe..

  -----

  Po mendoja kushedi sa te pasura do beheshin grate shqiptare nese do vrisnin burrat per kete arsye..
  Grate shqiptare edhe mund te rrihen, kush e di, por drurin qe hane keto amerikanet nga burrat se han njeri.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,808
  pasi ai e kishte goditur disa here kur ajo po ngiste makinen me nipin e vet 2 vjecar, qe ndodhej prapa ne makine.
  Wow imagjinoj traumat qe i kan ngelur nipit 2 vjecar!

  Mire i a ka bere nese e vrau ne self defence.

 4. #4
  Feniks. Maska e niktironci
  Anėtarėsuar
  25-03-2007
  Vendndodhja
  Aty ku jetohet.
  Postime
  337
  Besoj , po tu jepej mundesia grave qe mos te denoheshin nuk s e di se sa burra do te mbeteshin , te gjalle, shyqyr zotit ka ligje dhe rregulla.
  Perse nuk e ka ndare, kur dihet boterisht se ligji gjithmon mbron gruan .
  Pse ta vrasi? Logjike he?
  Kur burrat kapin grate ne flagrance, dhe kur ata i vrasin , thone perse e vrau????????

 5. #5
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,754
  Niktironci mendoj se ka qene dobesi nervore sepse ne te kundert nuk kishte se si gjykatesi ta deklaronte te pafajshme aq me teper ta rimbursonte dhe me 50,000 dollare..

  Plus qe mendoj se ajo ka pas frik te tregoje se ai e dhunonte..
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 6. #6
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  43
  Postime
  966
  Akte te tilla jane shume te denueshme, e kam thene dhe diku qe ai burre qe mat forcen me femren eshte deshtak.

  Po qe femra do dajak, kjo gje dihet dhe duhet, por te pakten me ndonje shpulle ose nje shkelm b...., mjafton.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 7. #7
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,754
  Citim Postuar mė parė nga Ingenuous
  Po qe femra do dajak, kjo gje dihet dhe duhet, por te pakten me ndonje shpulle ose nje shkelm b...., mjafton.

  hehehehe, si ishte puna e ktyre Shpullave?? ncncncnc Akoma me idene ju se duhet me rraf gruan e??? grrrrrr

  Gomari merr vesh me dru. Nese jeni martuar me budallaqe qe nuk dijne tu kuptojne ju, nuk eshte faji i tyre por i juaji qe pranuat t'i merrnit per gra
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 8. #8
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834
  Iku dhe Zermushja

  Nganjehere e kane hak nje por une do gjuaja nga bycat se me dhimset

 9. #9
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  43
  Postime
  966
  Pastaj, pas shpulles, cdo gje kthehet ne romanticitet, edhe ndonje shperthim ne krevat nuk perjashtohet...

  Gjithmone e vras mendjen: pse na joshin?
  "Ē’djall" kane me vete qe na tundojne?
  Ah, sa te mira! Ato "mos qofshin!"
  Kur dhe ca me thinja, pas tyre "vrapojne".
  Dhe e dine, mirefilli, qe nga ne pelqehen
  Nisen e stisen sikur te shkojne per sfilate
  Kush s'humb pusullen (sa te tjere "dehen")
  Nga sharmi i tyre, tundohet dhe nje plak.
  Ah dajak dajak...!
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 10. #10
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,754
  A ju raft pika ju o zot..

  Me vjen keq qe mendoni se nje shkelm do i beje mire.. Cfare te mire do i beje?? Ju keni ik menc apo me duket mua? LOL

  tashi...

  Fakti qe ju arrini te vini dore qofte dhe nje dacke mbi femren, do te thote se jeni zero ne komunikim, te paafte, dhe arrini te vini "dinjitetin" me dhune..
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 11. #11
  ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
  Anėtarėsuar
  10-01-2004
  Vendndodhja
  InsaNe In The MembranE
  Mosha
  35
  Postime
  895
  Citim Postuar mė parė nga Zemrushja
  E vrava burrin tim pasi me keqtrajtonte..!!

  --------------------------------------------------------------------------------

  Barnstable: Nje doktor ne Cape Cod lajmeroi policine qe gruaja kishte vrare burrin e vet pasi ai e keqtrajtonte prej vitesh fizikisht dhe mentalisht, deshmi qe u deklarua ne sallen e gjyqit, ku e pandehura po gjykohej. Ann Gryboski, 51 vjece, eshte rimbursuar nga salla e gjyqit me 50,000 $ pasi ajo u shpall e pafajshme per vrasjen e burrit te saj. Madje dhe ne sallen e gjyqit ajo ende kishte shenjat e dhunimit qe i ishte bere. (Mendohet se eshte goditur disa here me grushta ne sy dhe ne pjes te tjera te fytyres). Ne deklaraten e saj para trupit gjykues ajo pranon dhe thote se e ka vrare vet burrin e saj, pasi ai e kishte goditur disa here kur ajo po ngiste makinen me nipin e vet 2 vjecar, qe ndodhej prapa ne makine.

  Boston Globe..

  -----

  Po mendoja kushedi sa te pasura do beheshin grate shqiptare nese do vrisnin burrat per kete arsye..

  Vdisni me i qit icik te keq shqiptaret mo...

 12. #12
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,754
  Jo llaci, dua te nxjerr se gruaja shqiptare eshte aq e fort ne vetveten e vet sa nuk arrin asnjehere te demaskoje ne publik figuren e burrit te vet..
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 13. #13
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  43
  Postime
  966
  Keshtu, pra, gjene e mire mos e trego, te ligun mos e ndihmo, gruas mos i beso.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 14. #14
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,754
  Citim Postuar mė parė nga Ingenuous
  Keshtu, pra, gjene e mire mos e trego, te ligun mos e ndihmo, gruas mos i beso.
  grrrrrrr

  "Gje e mire te mos tregosh se burri te rref" kshu thua ti, kjo eshte gje e mire..

  te ligun dac ndihmoje dac jo.. pak rendesi ka.. un di qe po te zuri deren do ia hapesh rrugen..

  Gruas po nuk i besove, kot qe quhesh familjar pastaj, pasi..
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 15. #15
  Larguar Maska e Gerrard
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,603
  Pershendetje!!

  Mire burri bente nje krim pse kjo gruaja paska arritur ta dyfishoj krimin dhe te marri nje denim?? Eshte shum e denueshme, kjo grua paska pasur frike nga realiteti, shum mire mund te largohej nga ai person dhe te njoftonte familjen e vet ose ta denonconte ne Polici te merte nje Avokat dhe te fillonte me proceduren e ndarje. Po thuaj se ka qene person i dobet nga ana nervore dhe ka arritur ne nje ekstrem deri ne vrasje. Per mua si ka vrare ashtu te denohet e meriton denimin e plote.

  Kalofshi Mire

  Trendafil
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 16. #16
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,754
  Faktet se pse u la e lire e di gjykatesi dhe legjislacioni i Usa..

  Jo vetem aq po dhe e rimbursoi me 50,000 gje qe le shum per te nenkuptuar..
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 17. #17
  Larguar Maska e Gerrard
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,603
  Citim Postuar mė parė nga Zemrushja
  Faktet se pse u la e lire e di gjykatesi dhe legjislacioni i Usa..

  Jo vetem aq po dhe e rimbursoi me 50,000 gje qe le shum per te nenkuptuar..
  Epo tani u dashka me marre ndonje grua boksiere te te rrafi dite per dite te arrish ne ekstrem ta vrasesh dhe tu rimbursoke me 50,000$. Nejse ne nuk i dim disa gjera me imtesi sic i di gjykata dhe prokuroria Americane qe ka arritur ne kete perfundim.

  Po nuk jam dakord me krimin qe ka kryer.

  Kalofshi Mire

  Trendafili
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Anėtarėsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  37
  Postime
  4,063
  Citim Postuar mė parė nga Zemrushja
  Faktet se pse u la e lire e di gjykatesi dhe legjislacioni i Usa..

  Jo vetem aq po dhe e rimbursoi me 50,000 gje qe le shum per te nenkuptuar..

  E vrava burrin tim pasi me keqtrajtonte..!!


  Baaaaaaaaa sa femer e poshter si e paska vra per hic gja keq trajtim , po mir moj debile femer smerje nai shkop per ta trrem ti apo direkt me te vrame jaaaa duket gjak shqiptari bam bam aty ska llafe LOOL
  PS : rushe per momentin skam ca te holla te te fus nje te vrame

 19. #19
  Me sa lexova lajmin, ate grua e paskan gjykuar dhe e paskan shperblyer, gje qe do te thot se, nuk na le shteg per ta gjykuar ne, por gjithsesi, akte te tilla nuk pranohen, si te ndodhin ato nga femra apo si edhe nga mashkulli....


  Persa i perket se a ka bere mire apo jo ajo grua: do shtroja nje pyetje!

  Si mund te ushtrosh dhune fizike mbi nje femer, dhe aq me teper kur e ke "bashkeshorte"!?
  Kristal...
  ..E bardhė...
  ..Qė mė mban gjall!

 20. #20
  Larguar Maska e Gerrard
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,603
  Si mund te ushtrosh dhune fizike mbi nje femer, dhe aq me teper kur e ke "bashkeshorte"!?
  Nuk kam fjale ta pershkruaj, do e quaja injoranc dhe dobesi. Nje njeri qe nuk di te komunikoj apo te sugjeroj gjithmon arrin ne dhune fizike.Injoranca Njerezore nuk kan Kufi. Prandaj dhe per dite do degjojme fenomene te tilla deri ne dhune fizike apo vrasje te ndryshme.

  Njeriu duhet te ket aftesi shprehimi dhe te foluri qe tia imponoj me dije dhe jo me dhune.

  Kalofshi Mire.

  Trendafili
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Deklarata universale e tė drejtave tė njeriut dhe Islami
  Nga Cappuccino nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 102
  Postimi i Fundit: 30-11-2013, 13:37
 2. Maqedoni, e vret burrin dhe e pret nė copa....
  Nga toni007 nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 29-04-2009, 17:29
 3. Ēfarė ėshtė gruaja pėr burrin?
  Nga Mina nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 23-06-2008, 17:02
 4. Natėn e Krishlindjeve e lė burrin nė gjumė dhe ikėn
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 13-12-2006, 06:46
 5. 11 vjet martese denoncon burrin si tutor.
  Nga kolombi nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-03-2004, 09:25

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •