Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  Qeveria e Kosovs, nj zyr ambasad n SHBA

  Mediat kosovare kan dhn lajmin se qeveria e Kosovs ka hapur nj zyr ambasad n Nju Jork t Shteteve t Bashkuara t Ameriks.

  Sipas mediave, kjo zyr do t shrbej pr t koordinuar veprimtarit n mbshtetje t pavarsis t Kosovs. Mediat kosovare, thon se kjo ndrmmarje e qeveris s Kosovs, krkon t mbush boshllqet q mund t krijohen nga zyrat e prfaqsimit t serbve n SHBA, t cilt sduan t lejojn pavarsin e Kosovs.

  Ndrkoh, po nga SHBA, n Uashington, qeveria amerikane ka konfirmuar edhe njher mbshtetjen pr pavarsin e Kosovs, ku nprmjet deklarats t zdhnsit t shtetit, McCormack, SHBA ka deklaruar se procesi nuk duhet t zvarritet. Zdhnsi i Shtetit amerikan, ka deklaruar se SHBA mbshtet planin pr nj pavarsi t mbikqyrur dhe do t punoj ngusht me shtetet e tjera antare t Kshillit t Sigurimit pr ti bindur ata q t prkrahin rezolutn pr pavarsi dhe mos t krijojn pengesa pr shtyrje t tjera.

  a1tv
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  ...beyond Maska e Alienated
  Antarsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  41
  Postime
  3,139
  Shpresojme qe se shpejti zyra te tilla dhe ambasada te hapen ne te gjitha vendet tjera - mike te shqipetareve, te Kosoves e te Shqiperise.
  Koha sht e maskarenjve
  Por atdheu i Shqiptarve

 3. #3
  shko n'RRS be njeri....!! Maska e xHeneta_18..kS
  Antarsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  32
  Postime
  103

  Cool

  weeeee o Zot!! shyqyr ma n'fund e hapen !!shpresoj qe ksi zyrash te hapen edhe n'vende tjera t'botes, sidomos ktu ku jetoj une!!
  -....k0s0vA jEtA jEmE....-

 4. #4
  Bl3i Maska e Bl3ri
  Antarsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277

  Thumbs up yepp

  U deshiroj suksese...

  Ishalla sa ma shpejt ne gjithe vendet hapen ambasada te Kosoves yepp Kosoves
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Me kambe te djathte!

  URIME!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Antarsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,318
  Kjo eshte shenje pozitive. Eshte e qarte se cdo komb tenton te konvergoje drejt lirise se tipit perendimor. Heret a vone, edhe ato shtete me politika te mbrapshta do te ndiejne nevojen e politikave te hapura. Kombi i ri Kosovar u be objekt diskutimesh relativisht te ashpra, por mori ate qe duhej te kishte marre prej vitesh (me ne fund).
  "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

 7. #7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-10-2006
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  95
  Shteti i ri KOSOVAR dhe jo kombi ri KOSOVAR

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Antarsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,318
  Shteti i ri KOSOVAR dhe jo kombi ri KOSOVAR
  Ej, ka dy kombe te tjera ne bote qe flasin te njejten gjuhe: US dhe UK. Pra jane kombe, me flamuj te ndryshem, himne te ndryshme, kulture te ndryshme, etj. Me falni per insinuancen.
  "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-10-2006
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  95
  ti je per KOMBIN - SHTET ??? apo shtet shumkombesh!!!ose gjithperfshires (sic ju pelqen ta flisni JU )

Tema t Ngjashme

 1. Identiteti evropian i shqiptarve
  Nga Iliriani n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 572
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
 2. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
 3. Kushtetuta e Republiks s Kosovs
  Nga YlliRiaN n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17
 4. Demai themelon "Forumi Qytetar i Kosoves"
  Nga mani n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 20-03-2004, 13:33

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •