Close

Rezultati i Sondazhit: Nese Berisha do te jepte dorheqjen si do te ndiheshit?

Votues
75. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Jam i djatht dhe do ndihesha keq

  19 25.33%
 • Jam i djatht por do ndihesha mire

  21 28.00%
 • Jam i majte dhe do ndihesha mire

  12 16.00%
 • Jam i majt por do ndihesha keq

  4 5.33%
 • indiferent

  19 25.33%
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 95 prej 95
 1. #81
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  40
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kryeministri yne edhe ne udhetime neper vende te ndryshme e merrka buken me vete........  Berisha vetem 191 leke ne banke dhe mbledh dietat e udhetimeve
  Ajo qė mund tė quhet surpriza e kėtij viti, ka qenė pikėrisht deklarata e pasurisė sė Kryeministrit, Sali Berisha. Njė formular i mbushur me fare pak para, asnjė pronė dhe pasuri, aq sa la pa gojė edhe shqiptarėt mė tė varfėr qė duket se janė mė tė pasur se ai. Duket ēudi, por babai i njė ēupe tė artė, e cila koston 1 milion dollarė ka depozitė kursimi nė bankė vetėm 1.900 lekė tė vjetra dhe jeton me tė ardhurat qė grumbullon nga dietat me jashtė. Sikundėr deklaron nė formularin e tij, Berisha nuk prish asnjė qindarkė qė i jepet nga buxheti i shtetit pėr ngrėnie apo fjetje gjatė vizitave zyrtare qė ai zhvillon nė botė. Vetėm gjatė vitit 2006, Kryeministri i qeverisė nė dietė ka mbledhur rreth 3.680 euro, qė tė konvertuara me para shqiptare llogariten nė rreth 4.6 milionė lekė tė vjetra. Ndėrkaq, nga tė ardhurat vjetore nga paga, Berisha ka pėrfituar gjatė ’06-ės rreth 2.5 milionė lekė tė depozituara nė bankė nė emėr tė bashkėshortes.

  Bashkėshortja
  Gruaja e shefit tė qeverisė, Liri Berisha rezulton mė e pasur se bashkėshorti i saj, e kjo referuar depozitave bankare dhe tė ardhurave vjetore qė ka. Konkretisht tek “Raiffeisen Bank”, ajo ka njė depozitė nė vlerė 44.774 lekė, si dhe njė llogari rrjedhėse po nė kėtė bankė nė vlerė rreth 65 mijė lekė tė vjetra. Nė njė kohė qė bashkėshorti i saj, Berisha ka njė depozitė kursimi nė vlerė 191 lekė dhe njė llogari rrjedhėse prej 51 mijė lekėsh tė vjetra. Po ashtu gruaja e kryeministrit edhe rreth 4 milionė lekė tė vjetra nga tė ardhurat prej pagės qė pėrfiton si punonjėse e qendrės shėndetėsore Nr.4 nė kryeqytet. Vlen gjithashtu pėr t’u nėnvizuar se kreu i ekzekutivit sė bashku me gruan e tij, Lirinė nuk disponojnė asnjė pronė tė paluajtshme dhe nuk kanė asnjė borxh nė formė kredie.


  Te ardhurat
  Pėr njė vit, Kryeministri Berisha sė bashku me bashkėshorten e tij, ėshtė pasuruar me 1.3 milion lekė. Nė total, ata janė pronarė tė rreth 4.2 milionė lekėve tė reja por qė shumica e tė cilave figurojnė nė emėr tė bashkėshortes sė tij, Liri Berisha nė “Raiffeisen Bank”. Kėto dy shuma parash, kreu i qeverisė i ka shėnuar nė formularin vetėm prej tri fletėsh format pėr vitin 2006. Ndėrkaq kujtojmė se edhe vitin e kaluar Berisha deklaroi pak a shumė tė njėjtėn vlerė pasurie me ndryshimin e vetėm qė aso kohe deklaroi se i kishte dhėnė hua njė shumė prej 2.1 milionėsh, vajzės sė tij, Argita Malltezit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga LAINA : 22-05-2007 mė 13:15
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 2. #82
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Sa i varfer qenka i shkreti...po me keputet shpirti"...qe tani e tutje,do i fal gjysmen e rroges...5000 leke te reja qe marr ne 15 ditesh..me pjesen tjeter,do te kullandrisem per vete...do ja jap me gjithe zemer se ka vertet nevoje,madje ju bej thirrje te gjitheve te japin kontributin e tyre...le te hapim nje llogari rrjedhese ne ndihme te familjes se vobekte te kryeministrit tone te dashur..

 3. #83
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Shqiptaret dojn diēka me te mir se berisha por mjerisht per momentin nuk ka

  Une mendoj dhe dua te me thani qe Berisha e Topalli jan me te miret .
  Nese nuk jeni krenar ka per te ju vra e mira me besoni.

  E dua Shqiperin sa e dua veten...Dim qka kemi ne dorź e nuk dim qka ka ne gjithsi...
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 4. #84
  DOTT. SKUTHI Maska e SKUTHI
  Anėtarėsuar
  17-10-2005
  Vendndodhja
  It's not your business....
  Postime
  461
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  F**k Berisha,Nano,Edvini dhe gjithe ato plehrat e tjera
  EVERYBODY'S BUSINESS IS NOBODY'S BUSINESS

 5. #85
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  40
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Dorontina
  Shqiptaret dojn diēka me te mir se berisha por mjerisht per momentin nuk ka

  Une mendoj dhe dua te me thani qe Berisha e Topalli jan me te miret .
  Nese nuk jeni krenar ka per te ju vra e mira me besoni.

  E dua Shqiperin sa e dua veten...Dim qka kemi ne dorź e nuk dim qka ka ne gjithsi...


  Per nje shkronje qe ngaterron fjala i mire behet i marre.....
  nuk dua ti imponohem asnjeriu, por Berisha &co. eshte fatkeqesia e ketij kombi....(dhe me vjen vertet keq per kete)
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 6. #86
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga LAINA
  Per nje shkronje qe ngaterron fjala i mire behet i marre.....
  nuk dua ti imponohem asnjeriu, por Berisha &co. eshte fatkeqesia e ketij kombi....(dhe me vjen vertet keq per kete)
  Po neve jemi shum njerz te ngatrum , po Nanon se deshtet,beisha keq, tomalli keq, rama keq ...qka thash une ? per momentin ska ....

  Per momentin Berisha Moisiu, dhe Topalli....ishte njifar Basha por ishte i ri ka kohź per te ...
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 7. #87
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-04-2006
  Postime
  60
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Politika ne Shqiperi eshte sipas interesit dhe populli nuk shef se cfare ndryshimi ben ne pergjitheise PD apo PS.Po te futi ne pune Pd-ja je me PD,ndersa po te futi Ps-ja je me Ps-ne.Bizneset shofin i dh leje apo jo Ps-ja apo Pd-ja etj etj.Kjo lidhje per ikjen e Berishes eshte pa lidje fare.Ka te tjere ne partine demokrate me te mire se Berishe.KY ESHTE MENDIMI I IMI.

 8. #88
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Jam indiferent

 9. #89
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  31
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Sdu Me Votu
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 10. #90
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  850
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Ti Mire Ke Bere Per Sondazhin Por Nje Thenie Malsore Thote
  Malsori Nuk I Zbret Kali Vete Po E Vrave

 11. #91
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Nuk votova sepse nuk jam as i majte as i djathte.

  Shume mire do te ishte te ikte Berisha nga postet vendimarrese ne shtet.

  Do te ishte me mire per vogelushet se do pinin me shume qumesht dhe do te kishin me shume lodra dhe veshje.
  Do te ishte me mire per pensionistet e derrmuar shqiptare se do te merrnin me shume ilace te kompesuara dhe me leket e pensionit do te blinin me shume mallra.
  Do te ishte mire per punetoret se do te gjenin me shume pune ne Shqiperi dhe nuk do te ishin aq te detyruar te merrnin rruget e syrgjynit.
  Do te ishte mire per vajzat e reja se do te gjenin pune dhe nuk do te detyroheshin ta shisnin nurin e tyre per dy leke apo per nje xhiro me mercedes.Keshtu qe do te beheshin nena me te mira.
  Do te ishte me mire per biznesmenet ,se keshtu nuk do mundoheshin aq shume per ta zgjeruar biznesin dhe nuk do i shikonin koleget e tyre te huaj t`ju kthenin shpatullat.
  Do te ishte me mire per shoferet sepse nuk do ta kalonin diten ne timon sepse distancat midis qyteteve do te shkurtoheshin.
  Do te ishte me mire per mediat dhe gazetaret sepse keshtu do te cliroheshin nga nje makth dhe lajmet e tyre nuk do te ishin kaq ogurzeze por me te hareshem.
  Do te ishte me mire per qytetet shqiptare qe do te shpetonin nga ēehrja e hirte qe ju ka lene e shkuara.
  Do te ishte me mire per shqiptaret kudo ne bote se do te ishin te qete dhe do te krenoheshin se i perkasin nje kombi normal ekonomiko-social dhe demokratik.
  Do te ishte me mire per artistet sepse shqiptaret do te konsumonin me shume art dhe veprat e tyre do te cliroheshin nga trishtimi i varferise dhe do ti drejtohen kahut te ndjenjave te bukura.
  Do te ishte me mire per gjuhen shqipe se do te clirohej nga dominimi i fjaleve te shemtuara.

 12. #92
  leo7005
  Anėtarėsuar
  02-06-2007
  Vendndodhja
  Milano
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  O Brar "perdite e me shume po ja shohin hajrin Berishes shqiptaret si brenda ashtu dhe jashte shqiperise " si ehste duke i bere me dal me lyp si Enver merhumi ne vakt Do ndihesha shume mire me shporrjen e tij jo te na riktheje edhe Nanon

 13. #93
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  40
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Dorontina
  Po neve jemi shum njerz te ngatrum , po Nanon se deshtet,beisha keq, tomalli keq, rama keq ...qka thash une ? per momentin ska ....

  Per momentin Berisha Moisiu, dhe Topalli....ishte njifar Basha por ishte i ri ka kohź per te ...
  Sa per Berishen e Topallin eshte e kote ta perseris qe jane fatkeqesia e ketij kombi. Nuk e gjykon dot popullin se kerkon gjithmone me mire..... Po te mos ishte kjo nevoje dhe perpjekje per progres do kishim ngelur majmune. Them se ka nevoje per ca gjak te ri ne tryezat qeveritare, jo per marjoneta fijet e te cilave i luajne te tjere....
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 14. #94
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Nese Berisha do te jepte dorheqjen si do te ndiheshit?

  Citim Postuar mė parė nga KastroZiso99 Lexo Postimin
  Nese Berisha do te jepte dorheqjen si do te ndiheshit?
  Kjo pyetje tė ngjan sikur bėhet fjalė pėr njė njeri tė afėrm dhe tė shtrejtė, kur nė fakt ėshtė krejt e kundėrta. Berisha do tė harrohet pėrjetsisht dhe nuk do ta kujtojė askush. Brezi ynė do ta kujtojė edhe pėr pak kohė se si dhe se sa tė zeza i solli kėti vėndi Sali Berisha. Kaq ėshtė e gjitha !!
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 15. #95
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-08-2014
  Postime
  6
  Faleminderit
  6
  3 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Nese Berisha do te jepte dorheqjen si do te ndiheshit?

  hahaha bravo te qofte!!!

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Tema tė Ngjashme

 1. Si do ndiheshit nq se e dashura do tė donte shokun tuaj?
  Nga R3nato nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 10-07-2008, 13:05
 2. Pėrplasja Mejdani-Rama ne KPD socialiste, triumfojnė njerėzit e Ramės
  Nga Genti^Itali nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 08-10-2005, 20:53
 3. Ilir Meta jep dorheqjen.
  Nga Shijaksi-London nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 24-07-2003, 04:42

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •