Close

Rezultati i Sondazhit: Nese Berisha do te jepte dorheqjen si do te ndiheshit?

Votues
75. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Jam i djatht dhe do ndihesha keq

  19 25.33%
 • Jam i djatht por do ndihesha mire

  21 28.00%
 • Jam i majte dhe do ndihesha mire

  12 16.00%
 • Jam i majt por do ndihesha keq

  4 5.33%
 • indiferent

  19 25.33%
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 95
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Bardhi
  Anėtarėsuar
  06-09-2002
  Mosha
  36
  Postime
  730
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  I keq ke por keq na la, ndoshta mund te themi si perfundim.

 2. #22
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Brari
  le te dale nje shqiptar e te thote se... sja ka pare hajrin berishes..

  po pres te deklarohet dikush..
  Dhe c'fare hajri i paskemi pare sipas Brarit...per c'fare duhet ti detyrohemi Berishes?!...per nje qeverri te paafte dhe te papergjegjshme e cila lejoi firmat piramidale te shkaterronin ekonomine e popullit Shqiptar?!...apo per premtimet e bujshme te para 3 korrikut..per uljen e taksave te bizneseve...per legalizimin e pronave...per (energjine elektrike)...apo per planet(obiektivat afatshkurtra)
  te vendosura nga kjo qeverri,te cilat asnjehere nuk u realizuan...po shohim pazare te turpshme politike me qellim mbajtjen e pushtetit...po shohim ministra te deshtuar njeri pas tjetrit...po shohim akuza te uleta ndaj mediave te lira(institucione te cilat duhet te mbeten te pacenuara)...akuza dhe fyerje nga me te larmishmet,aspak te denja per fjalorin e nje kryeministri...akuzat drejtohen ne organin perkates dhe jo kuturu!...per me teper akuzat behen kur ke fakte konkrete...jam i bindur se nese zoti Berisha do te zoteronte fakte te tilla,nuk do te vononte shume per ti cuar ato ne prokurori
  dhe nese prokuroria nuk do te ndermerrte hapat e duhur,atehere do te gjente nje arsye te forte per te shkarkuar kryeprokurorin" per te vendosur me pas
  nje nder manekinat e shumta qe ndodhen ne kabinetin e tij qeverritar apo neper strukturat e partise...Kryeministri yne i nderuar doli me shpate te madhe per te luftuar "nepotizmin"...te bukur lufte qe beri!...hoqi te afermit e socialisteve per te vendosur te afermit e demokrateve...kryeministri Berisha premtoi...premtoi...premtoi...sa mbajti nga keto premtime?!...harron zoti Berisha se ky popull eshte i lodhur nga premtimet?!....ka 17 vjet qe degjon vec premtime!
  R bazoi fushaten e tij te zgjedhjeve vendore ne te njejten skeme qe ka perdorur ketu e para 16 viteve...perdhosje e figures se kundershtarit...lufte ndaj mbeturinave komuniste!...per c'fare komunizmi e keni fjalen zoteri i nderuar?!
  Ka 17 vjet qe ai rregjim eshte rrezuar...nese egzistojne akoma mbeturina te tilla,ato jane kasta e vjeter akoma aktive ne klasen tone politike...jeni ju, zoteri i nderuar!!!...duhet te luftoni vetveten!!!...njerezit kane nevoje te degjojne programe konkrete per te ardhmen dhe zhvillimin e shqiperise!...nuk ju interesojne me perrallat e te shkuares...jane velur me to!...e pra, i nderuar zoti kryeminister...suksesi yt i madh ne qeverrisjen e mbas 3 korrikut dhe fushata e turpshme e zgjedhjeve te pushtetit lokal,e moren pergjigjen e tyre...ne vend qe te reflektosh duke mos vazhduar te besh te njejtat gabime,ecen po ne te njejten rruge...atehere te jesh i bindur zoteri i nderuar se te njejten pergjigje do te marresh edhe ne zgjedhjet parlamentare...te jesh i bindur se shqiptaret nuk jane me ata te para 17 vjeteve dhe kete gje kane filluar ta vertetojne me anen e votes se lire...

 3. #23
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Anėtarėsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  o tanku shoku care o ky amandamenti oral mer daj qi paska qit berisha.

  ene orale dashka me bo ky hahahahahaha
  no glove no love

 4. #24
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  40
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Thumbs down

  Citim Postuar mė parė nga Ingenuous
  Ai largohet vetem nga "largimi biologjik", qe te kujton largimin e diktatorit Hoxha.


  ingenuous
  Nuk do ta besoja, te them te drejten, por sikur vertet te ndodhte, do ndihesha e lehtesuar dhe e cliruar, me shprese dhe me ndjesine e te qenit "i lire"
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime
  Do ndjeja nje boshllek ne shpirt...nje ndjenj melankolie dhe zhgenjimi....si mund nje koke e till tia bej kte te keqe shqipris?
  Po me bien lot nga syt ne kete moment...vetem mendimi qe dicka e till mund te ndodhi me shkateron boten shpirterore.
 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  vampiret vertet do ndiheshin te lire.. pa berishen..

  kurse kanibalet do festonin..

  shqiptaret e mire shyqyr qe e kan berishen.. ndryshe do ishit sulur te gjithe si luiza ju anti berishet.. duke pir gjak njerzish..

  thx igen per temen se po njohim llumin..

 7. #27
  Perjashtuar Maska e morrison
  Anėtarėsuar
  16-01-2007
  Vendndodhja
  Me kembe ne toke!
  Postime
  827
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Si komunist i fundit qe ka ngelur ne politike, po te ikte... , vallai do te ndihesha mire. Mbase do te ktheheshin dhe gjithe demokratet e vertet qe ai ka perzene nga partia, pervec atyre qe tashme si per cudi nuk jane me ne jete.

  Me ne fund demokracia ne Shqiperi do te ndihej me te vertet e lire.

 8. #28
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  40
  Postime
  918
  Faleminderit
  6
  37 falenderime nė 24 postime

  ...............

  Te kerkosh largimin e Berishes, do te thote te shkaterrosh jo vetem PD, partine me kryesore te vendit, po mbare Shqiperine!
  Sepse i madh dhe i vogel e di se pa Berishen nuk ka PD, por pa PD nuk ka e nuk mund te kete as Shqiperi te lire e demokraci.
  Berisha, aman, mos na ik! Mbaje dhe Nanon, vetem aman mos na ik!  ingenuous
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 9. #29
  Larguar Maska e Gerrard
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje!!

  Sa do te largohet nga Politika Berishe e Nano po prap ngelin mekanizmat e tyre. Loja politike e njejte dihet dhe lojtaret dihet kush jan. Kot te lodhemi ne se njejta ecuri politike ka qene eshte dhe do ngelet.

  Trendafili
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 10. #30
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  40
  Postime
  918
  Faleminderit
  6
  37 falenderime nė 24 postime

  Red face Berisha, aman, mbaje dhe Nanon, vetem mos na ik!

  Na duhet Berisha, qe te na hape syte e te na thote ku fshihen e kush jane hajdutet, antikombetaret, kriminelet dhe mafiozet!

  Po te mos na kishte drejtuar Berisha ne vitet '90, ne do te ishim sot Kuba e Ballkanit!

  "Jemi" trushkulur dhe pa kulture demokratike qe kerkojme te na iki ky drejtues legjendar.

  ingenuous
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 11. #31
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Ingenuous
  Te kerkosh largimin e Berishes, do te thote te shkaterrosh jo vetem PD, partine me kryesore te vendit, po mbare Shqiperine!
  Sepse i madh dhe i vogel e di se pa Berishen nuk ka PD, por pa PD nuk ka e nuk mund te kete as Shqiperi te lire e demokraci.
  Berisha, aman, mos na ik! Mbaje dhe Nanon, vetem aman mos na ik!  ingenuous
  Po mire mor vlla,nje dite Berisha do te vdese,si do te veje halli i PD-se pastaj?!
  Pastaj,nese duam te mbajme shpresat tona te nje njeri i vetem,kjo do te thote se duam te rikthehemi perseri ne diktature...me sa shoh,paska akoma nostalgjike te asaj kohe!

 12. #32
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  40
  Postime
  918
  Faleminderit
  6
  37 falenderime nė 24 postime

  Red face Berisha, aman, mbaje dhe Nanon, vetem mos na ik!

  shoku_tanku,

  Nese Berisha largohet do te thote ta lesh Shqiperine edhe pa mbeshtetje nderkombetare, pasi a nuk e shihni se sa respekt kane edhe udheheqesit e larte boterore per Berishen e sidomos per ne, shqiptaret, qe e sollem serish ne pushtet kete demokrat te vertete, te cilin po vete e permbysem me arme?!

  Te kerkosh sot "Berisha ik", si dje "Nano ik", do te thote te krahasosh te krahasueshmen me te pakrahasueshmen!

  Prandaj, Berisha, aman, mbaje dhe Nanon, vetem ti mos na ik!
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  igen..

  shkrimi qe ke sjelle eshte marre nga kico blushi diku ne gazetat mafioze gsh e ku po di une.. prandaj ti duheshe ta thoje kte se del si hajdut pastaj..
  apo kishe hall se cdo thoshim per kicon..
  po cdo themi per ate k.urvar te vjeter te lidhjes se shkrimtareve e spiun e demagog i regjur..
  e njohin mileti ate..
  a nuk vini re se ska nga ana e pd ndonji publicist qe ben thirrje per te shkurtuar ditet neper bashki te edvinave tuaj.. kini marre votat.. ju lumte..
  pse per berishen cdo dite lehni ..se i duhen shkurtuar ditet..
  me vote duall dhe ai..

  padashje na bindni se ju termin vote votim e kini si leter higjenike.. dhe se asht organik kini kallashin tritolin e intrigen..

  aman a derzi mo u cfaqni se jini bere sinomin i se ultes i kriminales i kanibalizmit..

  shkoni shpesh ju neper vlore per ti harxhuar nga pak ato miljonat ne ato bordell motelet andej ku ju presin 97-tshat tuaj te dikurshem.. sot bosa restorantesh e gratacielash.. e ku hani qefull karkaleca e koce te fresketa..
  po mo harroni se atje tujte te kodrat matan kuz babait.. jan varezat e vlores mbushur me rini qe e hengri ne lule te moshes kallashi juaj .. mjeti juaj i vetem politik i njohur nga ju..

  mbas cdo varri ka nje nene qe vete qan te birin..

  sot te ngrata nga frika thone.. saliu na i vrau sic thoshin dikur ne mbledhjet e frontit enverist.. se armiku na sabotoi misrin e spinaqin ne koprative.. po vjen nje dite e do thone.. ja ai vetull trashi na mashtroi.. gjinushi me zabitnė.. e ku do futeni pastaj ju..
  apo ku pyesni ju..

  do pyeten nje dite te gjithe..
  ja hodhi biroja e enverit qe u pyet per kafera.. po nje her bie daci ne kos..

  nuk ju del me vlora per 97-te..

  mos kujtoni se edvini i ben magji..
  vertet ka ai damar vlore por vlora ka ven ment..

  nuku vritet me per ju miliardaret.. e ppsh-se..
  nuk i kan teper kalamaqerit..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 10-04-2007 mė 09:41

 14. #34
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  40
  Postime
  918
  Faleminderit
  6
  37 falenderime nė 24 postime
  Gezohem qe e lexoke Kico Blushin, fund se fundi e lexuara kujt nuk i ben mire.

  Lexoje edhe Gazeten Shqip, pasi nuk eshte aq kanibale apo vampire, lexoje edhe gazeten shqiptare se denoncon shume skandale, qofshin te PD-sė apo PS-sė.

  Mos u "mbyll" vetem me gazeten 55 dhe gazeten e Mero Bazes "Tema", me bindjen se do te gjesh nje analize me te sakte se nga RD.

  Persa ke shkruar me lart, po ja le komentin anetareve te tjere, te cilet e njohin me mire Shqiperine dhe ngjarjet e saj, qe nga '90 e deri me sot. Pasi e folura jote me le te mendoj qe e vetmja gje qe te lidh me Shqiperine eshte gjuha.

  Ta kam thene dhe nuk resht se perseriture, Te gjithe e duam demokracine, por jo kete, e per me shume kete qe e drejton.


  Cdo te ishte forumi, ose me sakte une pa ty !!!

  ingenuous
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ingenuous : 10-04-2007 mė 10:48
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 15. #35
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  40
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Brari
  vampiret vertet do ndiheshin te lire.. pa berishen..

  kurse kanibalet do festonin..

  shqiptaret e mire shyqyr qe e kan berishen.. ndryshe do ishit sulur te gjithe si luiza ju anti berishet.. duke pir gjak njerzish..

  thx igen per temen se po njohim llumin..

  Nuk e di se ku jeton ti Brari, po ec e jeto nje here ne Shqiperi dhe pastaj gjyko!!!! Vetem driteshkurtrit nuk arrijne ta shohin dhe dallojne te verteten! Ne pozicionin tend une kam qene vite me pare dhe nuk doja absolutisht ta besoja se kush ishte Berisha. Edhe une dikur e shihja si idhull, sic vazhdon ta shohesh ti. Ekziston nje sindrome qe quhet "delir i madheshtise" nga e cila vuan ky person, dhe eshte i njejti sindrom qe ka pasur Hitleri, Enveri etj etj. Nese ti je i "dashuruar" pas te djathtes, harroje qe Berisha eshte i djathte. Gjeja pa te cilen une nuk do jetoja dot eshte liria, dhe sot jam duke ndier ne menyre te theksuar mungesen e saj. Jo vetem une po shumica e njerezve me pese pare tru qe shohin edhe pak me larg se hunda e vet... Eshte e turpshme ta krahasosh te djathten ne konceptin origjinal te saj me PD dhe Berishen! Them se boll te keqija i ka sjelle ne dhjetevjecarin e fundit Shqiperise dhe shqiptareve, eshte koha qe te terhiqet dhe t`ja lere vendin brezit te ri, qe ka ide dhe forca per ti cuar gjerat perpara... Por kjo s`ka per te ndodhur, sepse i tille eshte gatuar ai. Do rrije deri ne fund, i vetem, pa njerez te tjere rrotull ne vorbullen e marrezise se tij!
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  shum anti-berishve ketu u kam bere nje kerkes ..

  ma beni nje ekip qeveritar (imagjinar kuptohet ) ju me emra qe ju i mendoni se jan te ri e te mire e te dobishem..
  do mjaftonin 10 emra..

  deri tani askush ska guxuar ta bej kete..

  provoje ti lane moja..


  po pres..

 17. #37
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Brari
  vampiret vertet do ndiheshin te lire.. pa berishen..

  kurse kanibalet do festonin..

  shqiptaret e mire shyqyr qe e kan berishen.. ndryshe do ishit sulur te gjithe si luiza ju anti berishet.. duke pir gjak njerzish..

  thx igen per temen se po njohim llumin..
  Degjoje veten Brar djali!...me duket sikur po lexoj citatet e kryeministrit tone te nderuar...je shnderruar ne nje kopje identike te tijen"...per cilet vampire e ke fjalen?!...ti ke bindjet e tua dhe per kete gje,askush nuk te ka quajtur,as kriminel,as kontrabandist,as vampir e as likantrop...ne jemi njerez te thjeshte Brar miku...nuk jemi vampire"...nese ke fakte qe vertetojne se shoku tanku ka pire gjak njeriu apo drejton ndonje organizate kriminale...ben mire qe keto fakte ti cosh ne prokurori...jam i gatshem te pergjigjem perpara c'do akuze"

  Jemi njerez te thjeshte lum miku!...jemi njerez te lodhur nga ky sistem i degjeneruar...jemi lodhur nga Berisha,nga Nano,nga Edi,nga Iliri e nga dreqi e nga djalli...duam te bertasim mor Brar!!!...duam ta ngrehim zerin kunder ketyre padrejtesive qe na rendojne c'do dite e me teper ne kurrizin tone...votat tona nuk ishin letra higjenike por ishin zeri i vullnetit tone, or Brar!!!....thirri mendjes dhe mos na rendo me teper nga c'na ka renduar idhulli yt!!!...jemi popull,nuk jemi llum!!!...llum,na quajne vetem bastardet qe kemi ne krye...si llum na kane cilesuar gjate gjithe ketyre 17 viteve...asnjehere nuk u kemi interesuar!!!..e rendesishme per ta ka qene vetem rritja e mireqenies se tyre....c'do gje e kane bere ne kurriz te popullit, duke perdorur ate shprehjen me te ndyre te mediokritetit..."ne emer te popullit".

 18. #38
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  40
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Sigurisht Brari, liste me emra me prejardhje PD-ike nuk mund te behet, sepse sot thjesht nuk ka ngelur me kembe robi sagllam atje..... Dhe ndonje me i sakte tek-tuk qe del e ben Sala koke turku, haha, edhe pse eshte per te qare. Mbledhjet e kabinetit te qeverise fillojne dhe mbarojne me sharje kunder pales tjeter, e imagjinon c`mund te presesh nga qeveria?????? E ke idene qe asnje nga ministrat nuk guxon as te marre fjelen, e jo me te ngreje zerin? E di ti qe i vetmi person qe e merr ndonjhere guximin te hape gojen eshte Lul BASHA, dhe kjo nuk ndodh sepse eshte me trim, por di ca pak gjera me shume? E kush na qenka ai qe meritoka t`ja shenosh emrin ne liste, kur nuk di te mbroje as lirine e fjales se vet? Braro, keto qe po ti them nuk po i shpik, te jesh i sigurt. Dhe kur te degjoj qe e mbron ti dhe mijera te tjere, me kujtohen vetem fjalet e Nolit:

  Skllever, bij sklleverish,
  S`e meritoni,
  Se liri s`doni.....
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  te kam bere nje pietje..oj Lane..
  pergjigju ne se mundesh..

 20. #40
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  40
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Brari
  te kam bere nje pietje..oj Lane..
  pergjigju ne se mundesh..
  Bari, me duket se tu pergjigja me nenkuptim! Nese ke qejf te flas per krahun tjeter, nuk them qe ata kana kapur majat apo jane zgjidhje perfekte, por jane shume here me mire! Me mjafton fakti qe mes tyre ka perplasje dhe divergjenca mendimesh, sepse kjo tregon qe ka dhe do kete progres dhe reforma, pra hapa perpara plako!!! Mund te jene te mire ose te keqinj por nuk jane kukulla pa goje dhe kurajo. Une them qe na mungofshin figurinat e dyllit ne vend te figurave te shtetit!
  Problemi yt qendron thjesht dhe vetem ne faktin qe ke ngelur nja 10-12 vjet mbrapa, te ka ngecur sahati pra.... Dhe meqe ra llafi a mi thua dot ndryshimet themelore mes te majtes dhe se djathtes ne pergjithesi????????
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Si do ndiheshit nq se e dashura do tė donte shokun tuaj?
  Nga R3nato nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 10-07-2008, 14:05
 2. Pėrplasja Mejdani-Rama ne KPD socialiste, triumfojnė njerėzit e Ramės
  Nga Genti^Itali nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 08-10-2005, 21:53
 3. Ilir Meta jep dorheqjen.
  Nga Shijaksi-London nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 24-07-2003, 05:42

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •