Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 93
  1. #41
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Ah miku im;

    as ti as une nuk mund te ndryshojme kete bote te piste.....

    Te uroj fat!
    "Carpe Diem"

  2. #42
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Citim Postuar mė parė nga DI_ANA
    Ah miku im;

    as ti as une nuk mund te ndryshojme kete bote te piste.....

    Te uroj fat!
    Por veten tone e kemi ne dore!...duhet me patjeter ta kemi ne dore!
    Duhet" nese nuk duam te behemi pjese e kesaj bote te piste!
    Duhet besojme ne vetvete...duhet te besojme ne sinqeritet",pamvaresisht nga zhgenjimet...duhet te krijojme mini-hapsiren tone te paster, pavaresisht pisllikut te kesaj bote...duhet te luftojme...duhet te besojme...

    Duhet t'i paraprijme fatit!

  3. #43
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar mė parė nga shoku_tanku
    Por veten tone e kemi ne dore!...duhet me patjeter ta kemi ne dore!
    Duhet" nese nuk duam te behemi pjese e kesaj bote te piste!
    Duhet besojme ne vetvete...duhet te besojme ne sinqeritet",pamvaresisht nga zhgenjimet...duhet te krijojme mini-hapsiren tone te paster, pavaresisht pisllikut te kesaj bote...duhet te luftojme...duhet te besojme...

    Duhet t'i paraprijme fatit!

    Te mundohesh te krijosh mini hapsire do te dali zero por duhet te mundohemi te krijojm maxsi hapsir per te fituar nje mini hapsir edhe at nese ja arrijm....

    e panjohura

  4. #44
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura
    Te mundohesh te krijosh mini hapsire do te dali zero por duhet te mundohemi te krijojm maxsi hapsir per te fituar nje mini hapsir edhe at nese ja arrijm....

    e panjohura
    Une nuk mund te ndreq boten,e panjohura...veten time,po...

  5. #45
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anėtarėsuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899
    Virtualitetin do ta krahesoja me nje perde te madhe ku pas saj fshihen shume sekrete/mistere ose identitetin e nje indiviti.

    Ka shume arsye qe te mbushin mendjen qe vertet "bota virtuale" ben qe njeriu te ndryshoje,ndoshta jo ne nje pjes totale,por deri diku "PO".

    Arsyet jan nga me te ndryshmet,duke filluar nga nje identitet i rrem dhe duke perfunduar ke disa enderra qe deshiron te jen reale,por mundesia eshte shume e pamundur qe te behet ne te vertet,keshtu qe fare mire ja thua dikujt ketu ne virtual "sikur gjithcka ka shkuar & eshte ashtu sic ti e deshiron"

    Keto jan disa nga arsyet,por po ti marresh nji e nga nji,s`kan fund.

    Megjithate duhet te theksoje qe jo te gjith bejne kete shembelltyr.

    Tungjatjeta -_ ^
    Feel the pump √

  6. #46
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Thjesht sa per tu ndalur pak te ajo fjalia e parafundit!

    Fjala bie,nese une do te mendoja se Gabrieli eshte nje trafikant,apo nje kriminel....a do te ma merrte dikush per te mireqene?!..dihet qe nje trafikant,eshte i zene me pune te tjera dhe per pasoje nuk mund te humbase kohe me boten virtuale...apo jo D.J?!

  7. #47
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anėtarėsuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899

    Cool

    Citim Postuar mė parė nga shoku_tanku
    Thjesht sa per tu ndalur pak te ajo fjalia e parafundit!

    Fjala bie,nese une do te mendoja se Gabrieli eshte nje trafikant,apo nje kriminel....a do te ma merrte dikush per te mireqene?!..dihet qe nje trafikant,eshte i zene me pune te tjera dhe per pasoje nuk mund te humbase kohe me boten virtuale...apo jo D.J?!
    Po varet nga lloji i personit..Nese ai trafikant qe thua ti do ishte ne hapat e para te karrieres se tij si "Trafikant" ateher eshte mese normale qe do t`i perkushetohej me se miri punes se vete & per kete nuk do kishte aspak kohe per t`u marr me llogje neti.

    Por nese flasim per nje trafikant qe tashme ka perparuar deri diku me punen e tij & e ka ngritur tashme si (aktivitet) nese do e quanim keshtu..thjeshte ben rolin e "kapos" & ka ēerrat qe punojne per t`ė,keshtu qe ketij tipi i rri sahati perher 8 pa 20,keshtu qe mos te duket habi qe dhe ndonje nga keta tipa ketej rrotull mund te shpreh mendim per tema te ndryshme ne kete forum


    Tjeta -_ ^
    Feel the pump √

  8. #48
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Perseri nuk besoj se do te kishte kohe pasi do te ishte i zene neper mbremjet mondane ne shoqerine e shampanjes dhe femrave te bukura...pastaj pikerisht atehere kur e ve aktivitetin ne terezi,te rrahin 100 cekane mbi koke per ta vazhduar te ece perpara...

  9. #49
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anėtarėsuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    vete fakti qe eshte virtualitet i tjeterson disa persona por ka edhe nga ata qe jane njesoj si ne realitet ashtu edhe para pc !!! pra frika se mos gjykohen, komplekset , ndroja se mos nuk pelqehen nga pamja e jashtme perkundrejt personit qe po flasin ne pc zhduken ose me sakte tjeterson personin e ndrojtur me komplekse ne realitet por qe mund te behet njeri i shfrenuar deri ne degjenerim para pc !!! por ka edhe raste qe nje njeri duke sjelle nje ane te bukur te personalitetit te vet qe nuk ka mundur ta shfaq ose nuk ia kane zbuluar ne realitet e shfaq ate ne virualitet me personat qe flet !!!pra ka lloj lloj shembujsh pa fund !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  10. #50
    Wilma Maska e xhuliana
    Anėtarėsuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    Emilia-Romagna
    Postime
    824
    Citim Postuar mė parė nga DI_ANA
    E dashur princeshe;
    Me vjen keq ,po po te them qe sa te zhgenjyer ndonjehere jemi ne jeten reale,po aq jemi edhe ne ate virtuale...
    Rrezikimi eshte i njejte madje do te thoja qe ne virtualitet krijon dicka,nje lidhje qe mund te quhet "e forte",njihesh pastaj me personin realisht dhe atehere ndodh qe zhgenjimi te jete i dyfishte dhe me vrases....sepse nuk ishte ashtu ne te vertete,nuk ishte ai ose ajo qe kishit njohur ne virtual!
    Njerezit jane te njejte kudo e dashur dhe nuk mund ti ndryshojme!
    Ka shume ne virtualitet qe jane vetvetja e tyre,po ka edhe shume te tjere qe jane "komediane profesioniste"...Ketyre duhet tu shmangemi!


    respekte
    E dashur DI_ANA....nuk mendoj se mund te krijohet 1 lidhje e forte ne virtualitet...mua te pakten me duket e pamundur nga ana ime...
    virtualitetit nuk i duhet dhene shume rendesi se ndeshemi me te panjohuren...dhe te jesh i painformuar ose keq informuar te ben pastaj te ndjehesh i zhgenjyer...
    La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

  11. #51
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar mė parė nga xhuliana
    E dashur DI_ANA....nuk mendoj se mund te krijohet 1 lidhje e forte ne virtualitet...mua te pakten me duket e pamundur nga ana ime...
    virtualitetit nuk i duhet dhene shume rendesi se ndeshemi me te panjohuren...dhe te jesh i painformuar ose keq informuar te ben pastaj te ndjehesh i zhgenjyer...

    Zhgenjimin do ta kesh gjithesesi por me mir te jete nje zhgenjim virtual se real mendimi ime nuk them qe nuk dhemb edhe ai zhgenjim por eshte me i kapercyeshem me duket

    e panjohura
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e OriF
    Anėtarėsuar
    13-02-2007
    Postime
    10
    mendoj sepse ktusi perballesh shikimit te bashkfolesit se ktu hiqesh dikush tjeter se vete nuk ndihesh rehat dhe askuish se di, po kjo sndosh me te gjith

  13. #53
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Mund te marrim ketu virtualitet edhe thirjet telefonike dhe mesazhet (SMS), nese po une pyes: Pse gjerat thuhen ndryshe ne telefon, ndryshe ne SMS, ndryshe ne jeten reale. Dhe a keni pasur ju raste, per ca gjera qe keni perdorur telefon apo SMS, qe nuk keni pasur mundesi t'ja thoni njeriut ne fytyre. Une po, por flas me vone.
    My silence doesn't mean I am gone!

  14. #54
    @hermes Maska e Avduli
    Anėtarėsuar
    16-08-2006
    Vendndodhja
    shqiperi
    Postime
    132
    Njeriu ka deshire te ndyshoje , ne jeten reale ndyshimet jane te veshtira ,
    virtualiteti ju jep kete mundesi .

    Dija eshte Pushtet

  15. #55
    Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
    Anėtarėsuar
    17-05-2002
    Vendndodhja
    As Vet Se Di
    Postime
    923
    Citim Postuar mė parė nga Avduli Lexo Postimin
    Njeriu ka deshire te ndyshoje , ne jeten reale ndyshimet jane te veshtira ,
    virtualiteti ju jep kete mundesi .

    I te njejtit mendim jam dhe une.
    E kam tė vėshtirė tė gjykoj tė tjerėt , por tė tjerėt e kan tė vėshtirė pėr mos mė gjykuar mua.....

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga JaCk_DaniELs Lexo Postimin
    I te njejtit mendim jam dhe une.
    edhe une,
    dhe ne virtualitet je me i lirshem ne mendime.

  17. #57
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Sillem njesoj si ne virtualitet dhe ne realitet,me ndryshimin qe ne realitet kush guxon te ofendoje si ne virtualitet duhet te llogarise mire pasojat.
    ps.ofendimet qe me kane bere ne virtualitet,nuk mi kane bere kurre ne jeten reale.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  18. #58
    me 40 hajdutė Maska e alibaba
    Anėtarėsuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Varet a ėshtė anonim ose jo.

  19. #59
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Varet na situata dhe nga personi.

    kush mendon se eshte trim/e le te perballet me jeten reale ...
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  20. #60
    me 40 hajdutė Maska e alibaba
    Anėtarėsuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    kush mendon se eshte trim/e le te perballet me jeten reale ...
    nuk ia vlen,

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Fillon Kreshma e Madhe
    Nga I KTHYERI nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 28-02-2023, 01:24
  2. Pėrse njeriu ėshtė i destinuar tė vdesė??
    Nga deshmuesi nė forumin Komuniteti protestant
    Pėrgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 08-03-2009, 16:54
  3. Qellimi i perjetshem i Zotit per njeriun
    Nga Matrix nė forumin Komuniteti protestant
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 31-05-2005, 07:17
  4. Formula e shpėtimit tė njeriut
    Nga INDRITI nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 25-03-2004, 19:19
  5. ANTROPOLOGJIA e krishterė
    Nga Shpresmiri nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 29-10-2002, 19:27

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •