Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 32
  1. #1
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956

    Një shqiptar bën picën më të shtrenjtë në botë

    Nje shqiptar ne Nju Jork ka mahnitur gjithe Shtetet e Bashkuara te Amerikes me picen e tij e cila konsiderohet si me e shtrenjta ne bote pas kushton 1000 dollare.

    Nje restorant ne Nju Jork ka prezantuar ate qe mund te konsiderohet si pica me e shtrenjte ne bote. Ajo kushton plot 1000 dollare, por me interesant eshte fakti se pronari i restorantit eshte nje emigrat shqiptar i cili mberriti ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes 14 vjet me pare. Selimaj shprehet se i eshte dashur nje vit kerkime per te zbuluar perberesit e duhur ne menyre qe te krijoje picen e mrekullueshme. Perberesit kryesore te pices se shqiptarit i cili ka mahnitur tere boten, jane kater lloje haviari, dhe gaforre deti. Pica ndahet ne katert feta dhe secila ka lloje te ndryshme haviari perandorak.

    Pica lukzose sic eshte quajtur dhe krijimi i djalit te talentuar nga Shqiperia do te duhet te porositet 24 ore perpara pasi ajo eshte krijuar vetem per te pasurit duke qene se cmimi eshte teper i larte. Selimaj shprehet se pica lukzose mund te porositet vetem per raste te vecanta. Klientja e pare qe pati mundesine ta provoje ate u shpreh se pica kishte nje shije te mire dhe se duhej shoqeruar patjeter me shampanje. Selimaj eshte pronar edhe i gjashte restoranteve te tjera ne Nju Jork me kuzhine italiane. Pica lukzose do mund te porositet ne restorantin Nino’s Bellisima.
    My silence doesn't mean I am gone!

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Wow

    E pashe dje ne CNN por qellimisht ata nuk e treguan emrin e restauranitit/piza-es. Qe lajmi mos te merrej si reklame restoranti por vetem si lajmi i ralle.

    Brovo!

    Ne fakt ka shume shqiptar qe kane restaurante te shtrenjta ne Manhattan. Qe kur kane emigruar shqiptaret ne Usa e vetmja gje qe jane dalluar nga popujt e tjere eshte real esate dhe resturantet. Kurse ne fusha te tjera skemi gje ne terezi. Brezi i ri po edukohet dhe besoj pas 50 vitesh do kemi nje komunitet me te edukuar dhe organizuar.

  3. #3
    Ultras Maska e KUSi
    Anëtarësuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    3,049
    i lumt per punen e bere
    he mo le te shohen edhe popujt tjere se jan te zotit shqiptaret
    ” UNË JAM MIRË KUR ASHT MIRË SHQYPNIA! ”

  4. #4
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    mir e paska bo. tani t'hudhet ke sandwichet

    ene shqipot mir e bojn me restorante ene real estate. i shoku jem maroi ktu per computer ene gjeti i pun tmir me $30 ora. e lam me e taku i dite ene mtha m'ka ardh maje hunde tuj nejt gjith diten para computerit. u bon 4 vjet tha e nuk e boj dot mo. o bo monotone. gjith diten ul si grat. si du as njato pare se ske as i knaqsi. 8 or myll si qeni. ska faj.
    no glove no love

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e PRI-LTN
    Anëtarësuar
    12-06-2006
    Vendndodhja
    Vlorë
    Postime
    671
    Hallall vllai, vetem 14 vjet dhe ka 6 restorante. Kushedi c'do te kete pas 30 vjetesh se ishte dhe cun i ri.

  6. #6
    Ne fakt dhe ai qe ka shpikur bomben e pare aoutomike ka qen me origjin shqiptare.


    P.s. Davius se mos i hedh ndopak te bardh brenda ai qerrataj qe kushton 1000 dollar nje pic ore edhe u merr ment atyne dhe ndaj e pelqejn
    Kristal...
    ..E bardhë...
    ..Që më mban gjall!

  7. #7
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga TikTak
    mir e paska bo. tani t'hudhet ke sandwichet

    ene shqipot mir e bojn me restorante ene real estate. i shoku jem maroi ktu per computer ene gjeti i pun tmir me $30 ora. e lam me e taku i dite ene mtha m'ka ardh maje hunde tuj nejt gjith diten para computerit. u bon 4 vjet tha e nuk e boj dot mo. o bo monotone. gjith diten ul si grat. si du as njato pare se ske as i knaqsi. 8 or myll si qeni. ska faj.

    TikTak, gjejme edhe dy te tjere dhe shkojme e provojme ate pizza-n, se aty ka per te me ndejt mendja. Se 250 $ per njeri, s'eshte edhe aq keq per me shujt kuriozitetin.

    A ka ndonje vullnetar nga NY, apo te vejme gishtin...Hajt tani, mos e bejme me zor.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  8. #8
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    tkom kundershtu nai her un ty never sidomos kur vje puna me honger. ta murim ene brarin se bojm sevap hahahahaha
    no glove no love

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON
    TikTak, gjejme edhe dy te tjere dhe shkojme e provojme ate pizza-n, se aty ka per te me ndejt mendja. Se 250 $ per njeri, s'eshte edhe aq keq per me shujt kuriozitetin.

    A ka ndonje vullnetar nga NY, apo te vejme gishtin...Hajt tani, mos e bejme me zor.


    Po vi une por jo si vullnetar por si investues :P


    Kamarier pizza o paguar nga une

  10. #10
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON

    A ka ndonje vullnetar nga NY, apo te vejme gishtin...Hajt tani, mos e bejme me zor.
    Kore, "Gati Tu", per keto pune vullnetare .

    Di njeri sa e madhe eshte ajo pizza, apo do na duhet te ndalojme te ndonje Pizza Hut para (pas) se te vemi .

  11. #11
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar më parë nga Davius
    Nje shqiptar ne Nju Jork ka mahnitur gjithe Shtetet e Bashkuara te Amerikes me picen e tij e cila konsiderohet si me e shtrenjta ne bote pas kushton 1000 dollare.

    Nje restorant ne Nju Jork ka prezantuar ate qe mund te konsiderohet si pica me e shtrenjte ne bote. Ajo kushton plot 1000 dollare, por me interesant eshte fakti se pronari i restorantit eshte nje emigrat shqiptar i cili mberriti ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes 14 vjet me pare. Selimaj shprehet se i eshte dashur nje vit kerkime per te zbuluar perberesit e duhur ne menyre qe te krijoje picen e mrekullueshme. Perberesit kryesore te pices se shqiptarit i cili ka mahnitur tere boten, jane kater lloje haviari, dhe gaforre deti. Pica ndahet ne katert feta dhe secila ka lloje te ndryshme haviari perandorak.

    Pica lukzose sic eshte quajtur dhe krijimi i djalit te talentuar nga Shqiperia do te duhet te porositet 24 ore perpara pasi ajo eshte krijuar vetem per te pasurit duke qene se cmimi eshte teper i larte. Selimaj shprehet se pica lukzose mund te porositet vetem per raste te vecanta. Klientja e pare qe pati mundesine ta provoje ate u shpreh se pica kishte nje shije te mire dhe se duhej shoqeruar patjeter me shampanje. Selimaj eshte pronar edhe i gjashte restoranteve te tjera ne Nju Jork me kuzhine italiane. Pica lukzose do mund te porositet ne restorantin Nino’s Bellisima.
    Desha te blej 12 piza se kom nje sebep kshu....a mund te blihen on line?



    si osht kujtu e ja vu cmimin 1000 dollare copes mer grupi???

    kam gju qe ky shet 4000 dollare tepsine e lanurit, ky osht biznes mor lum shoki.

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    i lumshin duart
    #VamosArgentina

  13. #13
    ..She is so cute... Maska e jessi89
    Anëtarësuar
    25-08-2003
    Postime
    955
    wow...... bravo i qofte...ka lezet kur ben ze te mire shqiptari..
    Wild and crazy can't be lazy

  14. #14
    ~Dreams Come True~ Maska e Rudina_USA
    Anëtarësuar
    23-10-2006
    Vendndodhja
    Smile even your smile is sad,because more sad than a sad smile is,sadnnes that doesen't smile never. Remember my friend.
    Postime
    135
    I lumshin duart cunit
    Mu beh shume qejfi kur e pashe ne lajmet e CNN.



    “During your life, never stop dreaming. No one can take away your dreams”

  15. #15
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga TikTak
    tkom kundershtu nai her un ty never sidomos kur vje puna me honger. ta murim ene brarin se bojm sevap hahahahaha
    Brari nuk vjen, se ka merak me honger jashte.
    Thote se ato kuzhinieret nuk i lajne duart pasi prekin hallatet.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  16. #16
    Akulli Maska e DiGiTeX
    Anëtarësuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    Diku Rreth Botes
    Postime
    368
    Pica eshte pak , kush e di ca do ju pjelli truri prap shqiptareve anembane botes
    "Merrja te mirėn tė ardhmes, hidhja te keqen tė kaluarės"

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599
    Mire per popullin tone qe eshte shqiptar,keq eshte se asnjehere nuk do arrijme te hame ne ate restprant edhe ate pice.Bad Life.

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Auroraa
    Anëtarësuar
    02-07-2007
    Vendndodhja
    KOSOVA dhe USA
    Postime
    399
    interesant meshkujt jane shume te mire ne kuzhine....
    Always do right - this will gratify some and astonish the rest.

  19. #19
    Pasioni për shkencën Maska e Qendi
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    2,102
    Wowww
    Vertet duhet te mburremi qe jemi shqiptar

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e aadili
    Anëtarësuar
    21-09-2006
    Vendndodhja
    Zürich
    Postime
    295
    Ah! sikur të ishte një specialitet shqipëtar do të më bëheshte edhe më shumë qejfi.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Rregullorja e Forumit Shqiptar
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 83
    Postimi i Fundit: 28-09-2021, 01:20
  2. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
    Nga DYDRINAS në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
  3. Ç'mendim keni për nacionalizmin shqiptar?
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
  4. Partia Islamike Shqiptare
    Nga Hyllien në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 104
    Postimi i Fundit: 27-03-2004, 12:23
  5. Me Titizmin kunder Enverizmit
    Nga Albanino në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 08-09-2002, 19:06

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •