Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 32
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime n 21 postime

  Nj shqiptar bn picn m t shtrenjt n bot

  Nje shqiptar ne Nju Jork ka mahnitur gjithe Shtetet e Bashkuara te Amerikes me picen e tij e cila konsiderohet si me e shtrenjta ne bote pas kushton 1000 dollare.

  Nje restorant ne Nju Jork ka prezantuar ate qe mund te konsiderohet si pica me e shtrenjte ne bote. Ajo kushton plot 1000 dollare, por me interesant eshte fakti se pronari i restorantit eshte nje emigrat shqiptar i cili mberriti ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes 14 vjet me pare. Selimaj shprehet se i eshte dashur nje vit kerkime per te zbuluar perberesit e duhur ne menyre qe te krijoje picen e mrekullueshme. Perberesit kryesore te pices se shqiptarit i cili ka mahnitur tere boten, jane kater lloje haviari, dhe gaforre deti. Pica ndahet ne katert feta dhe secila ka lloje te ndryshme haviari perandorak.

  Pica lukzose sic eshte quajtur dhe krijimi i djalit te talentuar nga Shqiperia do te duhet te porositet 24 ore perpara pasi ajo eshte krijuar vetem per te pasurit duke qene se cmimi eshte teper i larte. Selimaj shprehet se pica lukzose mund te porositet vetem per raste te vecanta. Klientja e pare qe pati mundesine ta provoje ate u shpreh se pica kishte nje shije te mire dhe se duhej shoqeruar patjeter me shampanje. Selimaj eshte pronar edhe i gjashte restoranteve te tjera ne Nju Jork me kuzhine italiane. Pica lukzose do mund te porositet ne restorantin Ninos Bellisima.
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  43
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime n 7 postime
  Wow

  E pashe dje ne CNN por qellimisht ata nuk e treguan emrin e restauranitit/piza-es. Qe lajmi mos te merrej si reklame restoranti por vetem si lajmi i ralle.

  Brovo!

  Ne fakt ka shume shqiptar qe kane restaurante te shtrenjta ne Manhattan. Qe kur kane emigruar shqiptaret ne Usa e vetmja gje qe jane dalluar nga popujt e tjere eshte real esate dhe resturantet. Kurse ne fusha te tjera skemi gje ne terezi. Brezi i ri po edukohet dhe besoj pas 50 vitesh do kemi nje komunitet me te edukuar dhe organizuar.

 3. #3
  Ultras Maska e KUSi
  Antarsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  3,050
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  i lumt per punen e bere
  he mo le te shohen edhe popujt tjere se jan te zotit shqiptaret
  UN JAM MIR KUR ASHT MIR SHQYPNIA!

 4. #4
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  mir e paska bo. tani t'hudhet ke sandwichet

  ene shqipot mir e bojn me restorante ene real estate. i shoku jem maroi ktu per computer ene gjeti i pun tmir me $30 ora. e lam me e taku i dite ene mtha m'ka ardh maje hunde tuj nejt gjith diten para computerit. u bon 4 vjet tha e nuk e boj dot mo. o bo monotone. gjith diten ul si grat. si du as njato pare se ske as i knaqsi. 8 or myll si qeni. ska faj.
  no glove no love

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e PRI-LTN
  Antarsuar
  12-06-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  671
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hallall vllai, vetem 14 vjet dhe ka 6 restorante. Kushedi c'do te kete pas 30 vjetesh se ishte dhe cun i ri.

 6. #6
  larguar
  Antarsuar
  11-09-2006
  Postime
  535
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ne fakt dhe ai qe ka shpikur bomben e pare aoutomike ka qen me origjin shqiptare.


  P.s. Davius se mos i hedh ndopak te bardh brenda ai qerrataj qe kushton 1000 dollar nje pic ore edhe u merr ment atyne dhe ndaj e pelqejn
  Kristal...
  ..E bardh...
  ..Q m mban gjall!

 7. #7
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime n 94 postime
  Citim Postuar m par nga TikTak
  mir e paska bo. tani t'hudhet ke sandwichet

  ene shqipot mir e bojn me restorante ene real estate. i shoku jem maroi ktu per computer ene gjeti i pun tmir me $30 ora. e lam me e taku i dite ene mtha m'ka ardh maje hunde tuj nejt gjith diten para computerit. u bon 4 vjet tha e nuk e boj dot mo. o bo monotone. gjith diten ul si grat. si du as njato pare se ske as i knaqsi. 8 or myll si qeni. ska faj.

  TikTak, gjejme edhe dy te tjere dhe shkojme e provojme ate pizza-n, se aty ka per te me ndejt mendja. Se 250 $ per njeri, s'eshte edhe aq keq per me shujt kuriozitetin.

  A ka ndonje vullnetar nga NY, apo te vejme gishtin...Hajt tani, mos e bejme me zor.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 8. #8
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  tkom kundershtu nai her un ty never sidomos kur vje puna me honger. ta murim ene brarin se bojm sevap hahahahaha
  no glove no love

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  43
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON
  TikTak, gjejme edhe dy te tjere dhe shkojme e provojme ate pizza-n, se aty ka per te me ndejt mendja. Se 250 $ per njeri, s'eshte edhe aq keq per me shujt kuriozitetin.

  A ka ndonje vullnetar nga NY, apo te vejme gishtin...Hajt tani, mos e bejme me zor.


  Po vi une por jo si vullnetar por si investues :P


  Kamarier pizza o paguar nga une

 10. #10
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON

  A ka ndonje vullnetar nga NY, apo te vejme gishtin...Hajt tani, mos e bejme me zor.
  Kore, "Gati Tu", per keto pune vullnetare .

  Di njeri sa e madhe eshte ajo pizza, apo do na duhet te ndalojme te ndonje Pizza Hut para (pas) se te vemi .

 11. #11
  i/e larguar Maska e Homza
  Antarsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,135
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Davius
  Nje shqiptar ne Nju Jork ka mahnitur gjithe Shtetet e Bashkuara te Amerikes me picen e tij e cila konsiderohet si me e shtrenjta ne bote pas kushton 1000 dollare.

  Nje restorant ne Nju Jork ka prezantuar ate qe mund te konsiderohet si pica me e shtrenjte ne bote. Ajo kushton plot 1000 dollare, por me interesant eshte fakti se pronari i restorantit eshte nje emigrat shqiptar i cili mberriti ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes 14 vjet me pare. Selimaj shprehet se i eshte dashur nje vit kerkime per te zbuluar perberesit e duhur ne menyre qe te krijoje picen e mrekullueshme. Perberesit kryesore te pices se shqiptarit i cili ka mahnitur tere boten, jane kater lloje haviari, dhe gaforre deti. Pica ndahet ne katert feta dhe secila ka lloje te ndryshme haviari perandorak.

  Pica lukzose sic eshte quajtur dhe krijimi i djalit te talentuar nga Shqiperia do te duhet te porositet 24 ore perpara pasi ajo eshte krijuar vetem per te pasurit duke qene se cmimi eshte teper i larte. Selimaj shprehet se pica lukzose mund te porositet vetem per raste te vecanta. Klientja e pare qe pati mundesine ta provoje ate u shpreh se pica kishte nje shije te mire dhe se duhej shoqeruar patjeter me shampanje. Selimaj eshte pronar edhe i gjashte restoranteve te tjera ne Nju Jork me kuzhine italiane. Pica lukzose do mund te porositet ne restorantin Ninos Bellisima.
  Desha te blej 12 piza se kom nje sebep kshu....a mund te blihen on line?  si osht kujtu e ja vu cmimin 1000 dollare copes mer grupi???

  kam gju qe ky shet 4000 dollare tepsine e lanurit, ky osht biznes mor lum shoki.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 24 postime
  i lumshin duart
  #VamosArgentina

 13. #13
  ..She is so cute... Maska e jessi89
  Antarsuar
  25-08-2003
  Postime
  958
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  wow...... bravo i qofte...ka lezet kur ben ze te mire shqiptari..
  Wild and crazy can't be lazy

 14. #14
  ~Dreams Come True~ Maska e Rudina_USA
  Antarsuar
  23-10-2006
  Vendndodhja
  Smile even your smile is sad,because more sad than a sad smile is,sadnnes that doesen't smile never. Remember my friend.
  Postime
  135
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  I lumshin duart cunit
  Mu beh shume qejfi kur e pashe ne lajmet e CNN.  During your life, never stop dreaming. No one can take away your dreams

 15. #15
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime n 94 postime
  Citim Postuar m par nga TikTak
  tkom kundershtu nai her un ty never sidomos kur vje puna me honger. ta murim ene brarin se bojm sevap hahahahaha
  Brari nuk vjen, se ka merak me honger jashte.
  Thote se ato kuzhinieret nuk i lajne duart pasi prekin hallatet.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 16. #16
  Akulli Maska e DiGiTeX
  Antarsuar
  30-04-2002
  Vendndodhja
  Diku Rreth Botes
  Postime
  378
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Pica eshte pak , kush e di ca do ju pjelli truri prap shqiptareve anembane botes
  "Merrja te mirėn tė ardhmes, hidhja te keqen tė kaluarės"

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,601
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime
  Mire per popullin tone qe eshte shqiptar,keq eshte se asnjehere nuk do arrijme te hame ne ate restprant edhe ate pice.Bad Life.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Auroraa
  Antarsuar
  02-07-2007
  Vendndodhja
  KOSOVA dhe USA
  Postime
  399
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  interesant meshkujt jane shume te mire ne kuzhine....
  Always do right - this will gratify some and astonish the rest.

 19. #19
  Pasioni pr shkencn Maska e Qendi
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  2,102
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Wowww
  Vertet duhet te mburremi qe jemi shqiptar

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e aadili
  Antarsuar
  21-09-2006
  Vendndodhja
  Zrich
  Postime
  296
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ah! sikur t ishte nj specialitet shqiptar do t m bheshte edhe m shum qejfi.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
  Nga DYDRINAS n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
 2. Rregullorja e Forumit Shqiptar
  Nga Albo n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 01-02-2015, 14:33
 3. 'mendim keni pr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 4. Partia Islamike Shqiptare
  Nga Hyllien n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 27-03-2004, 11:23
 5. Me Titizmin kunder Enverizmit
  Nga Albanino n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-09-2002, 19:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •