Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 23 prej 23
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Robert Aliaj Dragot  Adi Krasta nė 'A Show' - Robert Aliaj

  Janar 2022
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 15-11-2022 mė 22:34

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Robert Aliaj Dragot

  ‘Tallavaja do tė shkojė nė Eurovizion,’ Robert Aliaj bėn deklaratėn e fortė pėr kėngėn e Ronela Hajatit

  Janar 2022


  Artisti i njohur, Robert Aliaj ka shprehur opinionin e tij nė lidhje me kėngėn qė do tė na pėrfaqėsojė Shqipėrinė kėtė vit nė “Eurovision”.

  Gjatė njė interviste, nė programin ‘A show’ ai u shpreh se ndjente keqardhje qė ‘muzika tallava’ do tė shkojė nė Eurosong, duke iu referuar kėngės “Sekret” tė Ronela Hajatit.

  Sipas tij, ne jemi “njė model shoqėror qė s’do sundojmė kurrė”.

  “Mė vjen shumė keq qė tallavaja do tė shkojė ne Eurovision. Jo se unė pėr Eurovision kam ndonjė respekt pasi e shikoj si njė festival propagandistik, njė festival kot. Jemi modeli shoqėror qė nuk ka pėr tė sunduar ndonjėherė.”

  Artisti foli edhe pėr stilin e tij tė veēante teksa u shpreh: “Unė mendoj se jam gjithashtu njė produkt i ngjarjeve dhe unė e shpreh kėtė nė forma artistike siē ėshtė veshja ime, e cila pėr mua ėshtė njė deklaracion kush je dhe pėrse je, ti thotė veshja pa fjalė. Unė jam thjesht vetvetja. Unė jam njėri i lirė, transparent qė do tė thotė opinionin publik ta krahasosh me zero qė nuk ka asnjė influencė tek ty. Unė e shikoj si mision tė jap kontributin tim social”.


  Syri.net

  https://www.syri.net/syri_kosova/jet...onela-hajatit/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 18-11-2022 mė 21:38

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Robert Aliaj Dragot

  Vajza e Robert Aliaj konkurron pėr tė pėrfaqėsuar Belgjikėn nė Eurovision

  Nėntor 2022


  Transmetuesi belg VRT ka zbuluar shtatė artistėt qė do tė konkurrojnė pėr tė pėrfaqėsuar vendin nė “Eurovision 2023”, qė do tė mbahet nė Maj nė Liverpool. Mes artistėve tė njohur qė do tė konkurrojnė mė 14 Janar, 2023 nė Paleis 12 ėshtė dhe Gala Dragot, vajza e Robert Aliajt.

  Nė faqen e festivalit evropian pėr artisten shqiptare shkruhet:

  “17-vjeēarja Gala Dragot ėshtė artistja nė Eurosong 2023. Dy vjet mė parė ajo fitoi “The voice kids” dhe publikoi kėngėn e saj tė parė “Infektive”. Gala vjen nga njė familje artistėsh. Babai i saj Robert Aliaj Dragot ėshtė njė nga figurat mė tė spikatura tė botės sė showbiz-it shqiptar dhe njė artist bashkėkohor. Tė dy prindėrit e saj e kanė inkurajuar gjithmonė qė tė frymėzohet nga forma tė ndryshme tė artit. Ėshtė nxėnėse nė gjimnazin e Arteve, luan piano, pikturon dhe ka pasion filmin.
  Gala Dragot pėlqen tė imitojė artistė si Massive Attack, Björk, David Bowie dhe Rosalķa. Por ajo ka njė dashuri tė madhe edhe pėr kompozitorėt klasikė si Ravel, Chopin dhe Rachmaninoff”.


  Revista WHO

  https://revistawho.com/vajza-e-rober...ne-eurovision/


  Suksese GALA ! Good Luck SHQIPE !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 18-11-2022 mė 21:42

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. ENIGMA - Robert d'Angély
  Nga DYDRINAS nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 18-06-2012, 14:35
 2. Robert d’Anzhelit dhe shqiptarėt
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-05-2009, 04:41
 3. Robert D'Angely
  Nga dodoni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-10-2004, 01:23
 4. Letėr e hapur Robert Papės
  Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 11-10-2003, 09:04
 5. Vritet ne Athine "i tmerrshmi i Vlores" Robert Boraku
  Nga Asteroid nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-06-2003, 10:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •