Close

Rezultati i Sondazhit: Cilen rryme preferoni ?

Votues
29. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Hip-Hop

    3 10.34%
  • Metal

    16 55.17%
  • Pop

    4 13.79%
  • Regaton

    1 3.45%
  • Shqiptare

    2 6.90%
  • Ballkanase

    0 0%
  • Tjeter

    3 10.34%
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 149
  1. #21
    Horned Almighty Maska e Behemoth
    Anėtarėsuar
    05-11-2003
    Vendndodhja
    In The Woods
    Postime
    363
    Gjitha llojet e Metal-it (Heavy, Power, Thrash, Death, Black Metal). Strictly NO Nu-Metal. Sorry
    Behemoth's Room Ov Metal
    ATTERA TOTUS SANCTUS

  2. #22
    Agjitacion e Propagande Maska e FRANTIC
    Anėtarėsuar
    16-02-2004
    Vendndodhja
    Ne anen e erret te henes
    Postime
    79
    Cky Clauss e paska hup...Si ka mundesi nga metalar te kthehesh ne popist...Nuk e kuptoj
    ... dhe Drejtesi per te gjithe

  3. #23
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    Postuar mė parė nga FRANTIC
    Cky Clauss e paska hup...Si ka mundesi nga metalar te kthehesh ne popist...Nuk e kuptoj
    aq thesht si kur kalon nga mosha 14-15 ne moshen 24. rritesh, ndyshon, kupton me shume, guston dhe mendimet ndryshojne, njerezit ndryshojne,bota ndryshon, muzika ndryshon. aq thjesht kthehesh.
    possibiliteti i dyte eshte qe ngelesh i kufizuar ne muzike qe nga 14 deri 94 dmth degjon te njejtat akoma.
    sidoqofte, secili ka gustot e tij. mire eshte qe te mos ngelemi te "ngulur" ne nje gje po ti provojme te gjitha. dhe akoma me meri eshte te mos gjykojme se pastaj na gjykojne.
    Kill them all! peace
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-10-2003
    Vendndodhja
    britani e madhe
    Postime
    9
    Postuar mė parė nga RICO
    hajt t'ja futim nje labshe ju o shqipe se na u ndryshk menja me ato kangt e huja.
    eeeeeeeeeee , oeeeeeeeeee . oeeeeee
    Kush te puthi, moj ne balle
    ai baba, jot i rralle
    eeeeee, oeeeeeeee,oeeeeeeeee
    e te lumte ore qe ma marke ashtu, sikur ke pire veze, une vdes per kenget labe,

    ftujkeze e bardhe oooo moj me zile
    rruges malit o moj kur vije
    ftujkeze e bardhe o moj me leshra cna genjeve o me genjeshtra
    na the prit sa te vij vjeshta
    pastaj heshte pastaj heshta.......etj etj mbani isooooo
    ......I WILL NEVER FORGET THE EXTRAORDINARY PICTURE IN THE ENTRANCE OF TEPELENA AT 5 IN THE AFTERNOON WHEN THE SUN WAS RED .............L.Byron
    .................................................. ..........
    :eeZemra e nje gruaje,them shpesh me vete
    Eshte si nje xixellonje,qe digjet :^qirinj ne heshtje
    Provoni buzeqeshni :),nje zemerthyer
    Mos perbuzni lotet,ne syt e mallengjyer

  5. #25
    Agjitacion e Propagande Maska e FRANTIC
    Anėtarėsuar
    16-02-2004
    Vendndodhja
    Ne anen e erret te henes
    Postime
    79
    Clauss,n.q.s kur je 14 vjec arrin ta ndjesh thelle metalin(nuk po flas ketu thjesht ta degjosh e te tundesh koken)duke i kuptuar mire qe nga tekstet e deri tek lloji i muzikes.Atehere stili jot i jetes orientohet pak nga ajo ane,varet edhe nga personaliteti qe ke mund edhe te orientohet shume dhe nuk ka burra nane qe te beje ta ndrosh.Mund te ndrrosh kategori(gjithmone brenda ROCK) por kurrsesi te ndrrosh rryme.Me duket se ti kur degjoje metal e degjoje kot...

    Ti paske ndryshuar vetem llojin e muzikes,jo veten,pasi gjendesh duke biseduar ne forum me mua,ti 24 une 20...

    Une nuk te gjykova,por thjesht dhashe mendimin tim ne lidhje me evolucionin tend te "cuditshem"
    ... dhe Drejtesi per te gjithe

  6. #26
    Horned Almighty Maska e Behemoth
    Anėtarėsuar
    05-11-2003
    Vendndodhja
    In The Woods
    Postime
    363
    Me thon te drejten jom shume dakort me Frantic. Veshtire ti kuptoj ca njerez qe kan pas digju Metal dhe mbas ca viteve kthehem ne Tirone e i gjej tu digju Hip-Hop dhe Dance (ca shoke te mij psh).

    Une qe thoni ju I jam futur kesaj muzike me kaseten e pare AC/DC (Back IN Black) dhe Deep Purple ne 1988 kur isha "just a little kid". Ca muaj me vone me ra ne dore Europe (yeah...kaseta ime e pare originale) dhe King Diamond. Dhe qe atehere dhe sot e kesaj dite akoma vazhdoj te digjoj lloj-lloj grupesh (Metal sigurisht). Te shuash qe me eshte merzitur? HELL NO. IT IS STRONGER THAN EVER.

    Eshte ne shpirt kjo gje o plak- s'ka te bej fare me moshen. Sikur mosha te ishte faktor atehere Ozzy, Lemmy, Alice Cooper, Judas Priest, Maiden etj etj qe jane 40+, do kishin bo grup Pop-i sot, si thu?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Behemoth : 06-03-2004 mė 22:29
    Behemoth's Room Ov Metal
    ATTERA TOTUS SANCTUS

  7. #27
    Agjitacion e Propagande Maska e FRANTIC
    Anėtarėsuar
    16-02-2004
    Vendndodhja
    Ne anen e erret te henes
    Postime
    79
    Behemoth,per fat te mire ka akoma njerez si ti...Ndersa une kaseta e pare metal qe kam nigju ka qene "Black Album" e...(nuk kam nevoje me e than,se e dime te gjithe se per e kam fjalen).Ne ta njejten kohe pashe klipin e pare hard rock:AC/DC-Thunderstruck...Lemeri fare.Dhe te garantoj Clauss se duke filluar qe nga ajo kohe e deri tani,deshire per Heavy ka ardhur gjithmone e ne rritje...

    Nuk po ju them gje tjeter vec

    "METAL UP YOUR ASS"
    ... dhe Drejtesi per te gjithe

  8. #28
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    ok, Frantic mos ta bejme personal. edhe une kam shume shoke qe degjonin/je metal dhe progressive/uplifting tr.

    muzika eshte per guston e secilit. secili ate qe e perfaqeson/kenaq me mire.
    Peace.
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Postime
    204
    Grupet e mia te preferuara jane
    1.Nirvana
    2,3,4,5 nuk ka po pastaj vine Pearl Jam, Staind, Creed,Radiohead, dhe pak U2.

    Kam fiskim Punk Rock me Greenday, Blink 182.

    Degjoj dhe pak ose mund te them toleroj Rap ku vecoj Biggie,
    Jay-Z, Eminemin dhe 50.Vetem se Rap duhet te jete i dhunshem, me kercenime dhe ritem.Urrej R&B.Me ve ne gjume.

  10. #30
    trance&weed Maska e ermir mucollari
    Anėtarėsuar
    03-03-2004
    Vendndodhja
    gjithmone larg tokes
    Postime
    15
    roker te gjithe kane nje debolese per november rain apo turn the page fear of the dark etj por mos u mundo ti ulesh vlerat trance dhe techno te duhet shume kohe te kuptosh keto lloj muzikash une per vete mendoj se jane te rralle njerzit qe pelqejne keto rryma ne shqiperi dhe mendoj se pjesa tjeter nuk merr vesh nga muzika qe nuk i kupton ...........mendimi im ky
    kujt i pelqen muzika te beje nje zeeeeeeeeeeeee

  11. #31
    blero
    Anėtarėsuar
    02-05-2003
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    61
    Citim Postuar mė parė nga ermir mucollari
    roker te gjithe kane nje debolese per november rain apo turn the page fear of the dark etj por mos u mundo ti ulesh vlerat trance dhe techno te duhet shume kohe te kuptosh keto lloj muzikash une per vete mendoj se jane te rralle njerzit qe pelqejne keto rryma ne shqiperi dhe mendoj se pjesa tjeter nuk merr vesh nga muzika qe nuk i kupton ...........mendimi im ky

    E kam nje fqinje, i cili thote se eshte merzitur me kete lloji te tonit te muzikes techno.A e di pse? Ai ka punuar 42 vite farkatare.

    Cdo kujt i vie dita,po edhe e farkatareve paska ardhur..........

  12. #32
    ...
    Anėtarėsuar
    26-11-2003
    Vendndodhja
    PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
    Postime
    1,428
    Lagjia ime i "rriste" lulet me Moxart...(siē thote edhe Dordi1)Une jam per muzike klasike 24/6.
    Jam rrit me muzike klasike, kshu qe edhe une jam per muzike klasike.
    Verdi, Puccini, Mascgani etj ata e prekin zemren time.
    HOLLAND...

  13. #33
    Anti ,anti,anti......!
    Anėtarėsuar
    16-06-2004
    Vendndodhja
    Jungle
    Postime
    44
    Edhe une ndegjoj shum lloje te muzikes por me se shumti me "fle" metal-i ,sepse nje kohe kam filluar me uns..,Bon Jovi ,e me pastaj pernjeheresh ne Rave :babai i rave-it The Prodigy ,dhe tani kohet e fundit pasiqe prodigy nuk kan nxjerr ndonje album te ri ( ne Gusht do te del albumi i fundit !): ) kam kaluar ne hard core si S.O.A.D. ,Slipknot....Etj e deri te Death Metal-i .Pershendetje

  14. #34
    ANGEL Maska e ledi01
    Anėtarėsuar
    10-07-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    53
    mua me pelqen me shume muzika rap por nuk lihet mbrapa as muzika melankolike

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-05-2004
    Postime
    11
    Cdo gje qe perfshin vitet 70, 80, dhe me pak ato te viteve 90, ku mund te vecoja Nirvana.
    Ndoshta jam pak me te vjetren ne shije, por preferoj The doors, pavaresisht se i cmoj me shume poezine, Deep Purple, Led Zeppelin, Rainbow, White Snake, Aerosmith, e deri tek Iron Maiden, Europe, Joe Satriani, Eric Clapton, Metallica....yhyhyhyhyhy, jane shume...

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e erimetallica
    Anėtarėsuar
    29-04-2003
    Vendndodhja
    St. Quentin State Prison,California.
    Postime
    12
    ne shqiperi jane tre rrymat kryesore qe degjohen,sipas meje:Rock,Hip-Hop,Dance.
    Shto ketu dhe cecenizmin e jevgjitllekun e sinan hoxhes me shoke ke nje kuader te asaj qe degjohet ne alb
    METALLICA RULES!

  17. #37
    blero
    Anėtarėsuar
    02-05-2003
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    61
    Ermir,sipas mbiemrit,nese kam te drejte,je nga kosova,apo me saktesisht Prizreni.Te kuptoje ate cka thua,por kjo per mua nuk vlen.Une,edhe nese me kete shkrim mendon se nuk jam modest,por jam njohes i mire i muzikes.Jam SHUME me i vjeter se ti dhe kam percjell me vite kete haos te ciles i thuani muzik.
    Me lejo vetem nje rrefim.Ne vitin 1979 ne afersi te Londres u mbajt festivali Kenwort,ku kam marre pjese edhe une,ne diten e tret si finale ishte Grupi Led Zepelin.Ai ishte edhe koncerti i fundit i tyre siq u pa me vone.Ne ate kohe debituan shume grupe,sot te nohura Def Lepard, Iron Maiden ,Scorpions e shume te tjere,edhe nese e du Rockun,te theme sinqerisht ne at concert nuk kane vlere asgje,bile i thash nje shokut time,rocku do te mbetet trashegimi ketyre!!!
    Pra,nuk jam ai i cili vlerson sipas llojit.Por sipas vleres.

    \Te pershendes

  18. #38
    Gone Maska e MiLaNiStE
    Anėtarėsuar
    19-05-2003
    Vendndodhja
    dónde ustedes no me puede ver
    Postime
    1,770
    POPULLOREN
    sssssssssssssss
    opaaaaaaaaa :P drridheni se ska lezet kshu :P

    klejzi vetlla vet

  19. #39
    Blur Lover Maska e Rubi
    Anėtarėsuar
    24-08-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    18
    Une per vete preferoj muziken Rock-Pop dhe Britpop...Grupi im i zemres ka qene, eshte dhe gjithmone ka per te qene Blur...Me pelqejne kenget jo shume te forta dhe maksimumi me 2 kitare [elektrike po them...se me akustike te kete sa te duash]...Besoj se shqiptaret po shkojne gjithmone e me shume te rrepi dhe hip-hopi qe per mua eshte nje gabim shume i madh sepse ato jane rryma te gabuara...Popi, Rroku, Punku etj. jane rrymat e duhura... Sa per kenget e preferuara per mua jane Tender [Blur] dhe Clint Eastwood [Gorillaz] etj...
    Mjaft me dance, hip-hop etj... sepse ato jane gjera me kalu kohen kot...

    Forza Milan!!!

  20. #40
    ABSOLUT JUSTICE Maska e Piranha
    Anėtarėsuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    Ikur drejt forumeve te lira
    Postime
    478
    une ne pergjithesi degjoj rock te viteve 70'-80'.......ajo eshte per mua muzika e vertete dhe qe tekstet kishin kuptim.....pelqej pothuajse te gjitha baladat e metalit dhe ne ndonje feste te vecante ku ne rang te dites eshte alkoli degjoj "the prodigy"..........

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Polifonia Popullore
    Nga Eni nė forumin Folklori shqiptar
    Pėrgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 23-05-2023, 16:43
  2. Eno Koēo
    Nga Brari nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 02-09-2022, 21:01
  3. Pėrgjigje: 55
    Postimi i Fundit: 20-11-2007, 13:31
  4. Intrumentet muzikore nė Islam - Hallall apo Haram ?!
    Nga Faruk- nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 37
    Postimi i Fundit: 22-03-2007, 18:17
  5. Folklori muzikor
    Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Folklori shqiptar
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 11-02-2006, 04:55

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •