Close
Faqja 0 prej 11 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 208
 1. #1
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  974

  Exclamation Ushtart grek kndojn gjat strvitjeve kng me prmbajte antishqiptare

  Altin Metaj
  1 Mars 2007

  Nj video q ka qarkulluar kto dit n internet ka tronditur fort Ministrin Greke t Mbrojtjes. N video e cila sht realizuar nga nj celular dallohen qart ushtar grek t cilt jan duke kryer nj maraton prej 50 Km pr qllim strvitjeje. Prgjat rrugs nn kujdesin edhe t oficerve ushtart kndojn kng q improvizohen gjat rrugs, me prmbajtje t theksuar antishqiptare dhe jo vetm.

  N njrn prej tyre thuhet: I shikoni ata, I quajn shqiptar, litar do t bjm me zorrt e tyre. I shikoni ata, quhen turq, opinga do bjm me lkurn e tyre. E gjithmon nn kt ritm dgjohen t qeshurat dhe kng t tjera n vazhdim me prmbajtje t prafrta pr turq, shqiptar apo maqedonas. Videot mund t ndiqen n http://www.youtube.com/watch?v=t8fEkLI8J6k

  Egzistencn e videove e ka br t ditur gazeta greke Ta Nea. Nj ish oficer Nikos Toskas i intervistuar nga Ta Nea thot se knge t tilla prdoren rndom pr t ngritur moralin e ushtarve. Z. Toskas ka pranuar se kur ai shrbente n Evria ka lejuar ushtart q t kndonin himne me prmbajtje t prfarta. Tani q e mendoj kam prshtypjen se e kam tepruar pak thot Toskas.

  I menjehershm ka qn edhe reagimi i ushtarakve t lart grek, t cilt jan shprehur kategorikisht kundra kngve t tilla. Fryma e urrejtjes sht tashm e huaj pr ushtrin greke thot nj ushtarak grek z. Thanasis Bafas. Sipas Z. Bafas egziston q prej 6 vjetsh nj vendim q ndalon n ushtrin greke hedhjen e parrullave apo kng q ofendojn turqit, shqiptart apo edhe kombsit e tjera. Kushdo qoft ai q shkel urdhrin n fjal, do t prballet me pasojat thot z. Bafas.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Ingenuous : 02-03-2007 m 16:53
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 2. #2
  Nuk eshte lajm i cuditshem, sepse ai do te ishte i tille nese greket do te kendonin kenga proshqiptare, sepse ato kendojne kunder qysh kur jane ende ne miter te nenes se tyre.

 3. #3
  Cfare te bejn te varfrit detyrohen pa i kendojn ato keng te tilla, shifi ti kur te mbarojn ushtrin do i kendojn me apo jo?
  I gjith faji bie mbi oficeret!
  Kristal...
  ..E bardh...
  ..Q m mban gjall!

 4. #4
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  974
  Nuk mund te flas, por edhe dicka nuk mund te le pa thene.

  Dihet nga te gjithe marredheniet shume te mira midis Serbise dhe Greqise, perfshire dhe ato ushtarake.

  Shumkush ndoshta nuk e beson, por gjate luftes se kosoves, "berretat e kuqe" shqiptare ishin tmerr per ushtaraket serb, saqe i quajten "djajt e kuq" per ate c'ka ju benin.

  Keshtuqe, mos e quani cudi qe t'ju kete shkuar lajmi, per "bemat e shqiptareve", keshtuqe le te kendojne e te thurin vargje si te duan, se ..... .

  Mirulexofshim.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 5. #5
  Shqiptari Maska e J-X
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Ne Kasolle
  Postime
  121
  lerini te kendojne, qeni qe leh nuk te kafshon thone pleqt. greket per te mar pavarsin e tyre u detyruan te therisnin shqiptaret sepse po te ishte per greket, lere mos ta vazhdoj.

  Lyco Jay

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,631
  Kete video dhe link, ne duhet t'ia dergojmi Keshillit Europian per te drejta te njeriut !
  Une do ua dergoje por edhe ju te gjithe duhet te veproni scili per vete !
  Turp eshte se si nje popull gjoja me nje kultur e civilizim te njohur boterishte te kaloje ne nje degjenerim te tille, kete se kam pritur...

  Ama duhet ngre kapelen edhe njehere per se vdekuri Xhaxhit Enver;

  Ne nje stervitje si kjo te ushtarve greke, nje aeroplan grek kalon vijen kufitare Shqiptare dhe hedh plehra(me nder me then thas me te qitura) dhe kur merr vesh Xhaxhai menjehere i dergon telegram Athines; ejani mblidhni ato plehera dhe ate pa dorza, perndryshe Athinen do ta beje rrafsh me tok !!!
  Menjehere grekerit tmerrohen dhe iu thojn amerikanve; a me te vertete Shqiptaret e kan ate bomben e rrezikshme e shkatrruese apo ...?
  Amerikanet iu thojne; keni kujdes se e kan ate mundesi !!!

  Keshtu Xhagji ua beri 8:2 grekeve....

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e PRI-LTN
  Antarsuar
  12-06-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  671
  Jam i bindur qe kur e kane kenduar ate kenge nuk e kane ngritur zerin deri ne maksimum nga frika se mos i degjonte ndonj brigade muratoresh shqiptare e cila do ti zgerdhinte ne dru ushtaret greke, ndersa oficeret do ti linin me barre.

 8. #8
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Deutschland
  Postime
  4,456

  Greqi, video-skandali i ushtris greke!

  Zbulohet nj video skandaloze e xhiruar n ambiente strvitjeje t ushtris greke, ku kndohen kng me prmbajtje t fort antishqiptare.

  Ekzistenca e videos sht zbuluar fillimisht dje, pas nj sinjalizimi n gazetn greke "Ta Nea".

  Nje tekst i prafrt ka ardhur nga nj emigrant shkodran edhe n gazetn "Shekulli".

  Ndrkoh q gazeta "Ta Nea" ka botuar dje t dhnat e para pr kt video skandaloze, ne konfirmuam rrethanat e xhirimit t saj dhe ekzistencn e videos.

  Prfundimi sht nj skandal i vrtet.

  Videoja sht autentike dhe sht xhiruar pikrisht n ambiente strvitjeje t ushtris greke.
  Kjo video ka qarkulluar fillimisht kto dit n internet, por dje pas publikimit n shtyp, ka tronditur edhe Ministrin Greke t Mbrojtjes.

  Videoja sht realizuar nga nj celular ku dallohen qart ushtar grek, t cilt jan duke kryer nj maraton prej 50km.
  Prgjat rrugs, nn kujdesin edhe t oficerve, ushtart kndojn kng me prmbajtje t theksuar antishqiptare dhe jo vetm
  N njrn prej tyre, thuhet: "I shikoni ata, i quajn shqiptar, litar do t bjm me zorrt e tyre.

  I shikoni ata, quhen turq, opinga do bjm me lkurn e tyre...".
  E, gjithmon nn kt ritm dgjohen kng t tjera n vazhdim, me prmbajtje t prafrta pr turq, shqiptar apo maqedonas.
  Korrespodenti yn n Greqi, Altin Metaj konfirmoi se ekzistencn e videove e ka br t ditur q dje, gazeta greke "Ta Nea".

  Nj ish-oficer, Nikos Toskas, i intervistuar nga "Ta Nea", thot se kng t tilla prdoren rndom, pr t ngritur moralin e ushtarve.
  Toskas ka pranuar se, kur ai shrbente n Evria, ka lejuar ushtart q t kndonin himne me prmbajtje t prafrta.

  "Tani q e mendoj, kam prshtypjen se e kam tepruar pak",- thot Toskas.
  "Ta Nea" sht kujdesur t sjell reagime kundr, t ushtarakve t lart grek.

  "Fryma e urrejtjes, sht tashm e huaj pr ushtrin greke",- thot nj ushtarak grek, me emrin Thanasis Bafas.

  Sipas z.Bafas, ekziston q prej 6-vjetsh nj vendim q ndalon n ushtrin greke, hedhjen e parullave apo kng q ofendojn turqit, shqiptart, apo edhe kombsit e tjera.

  "Kushdo qoft ai q shkel urdhrin n fjal, do t prballet me pasojat",- thot z.Bafas.

  Kjo do t thot, q n kt ushtri jan "tradit" kndime t tilla, me tekste kaq skandaloze dhe nxitse t urrejtjes.
  Pritet ndrkoh nj reagim nga autoritetet shqiptare, reagim i cili, duke gjykuar nga tradita e heshtjes dhe impotencs s qeverive tona n raste t tilla, ka mundsi t mos arrij kurr

  Nga krkimi n adresat ku gjendet videoja, zbuluam se bhej fjal jo pr nj video, po pr dy t tilla.
  E ndrsa n t parn, kngt kan tekste antishqiptare, n t dytn, tekstet jan me prmbajtje t fort antiturke.
  Ps: Forumi nuk e suporton kete lloj video, nese doni ta shikoni klikoni tek ky link:
  mms://80.91.117.29/web/GREQI-VIDEO.wmv  A1TV
  Ndryshuar pr her t fundit nga ClaY_MorE : 03-03-2007 m 09:36
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 9. #9
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,834
  Sapo e degjova edhe ne lajme te radios tashi dhe eshte vertete per te ardhur keq qe bejne kshu gjerash greket e felliqur.Por nuk kane faj ata por ne shqiptaret qe shkojme dhe punojme si qena per ata plera dhe ja si na shperblejne.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e njemik
  Antarsuar
  31-01-2006
  Postime
  403
  Tek A1 Televizion qenka edhe me video


  www.a1tv.al

  ose direkt tek linku

  http://www.a1tv.al/index.php?faqe=video&lajmID=11179

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Antarsuar
  18-02-2006
  Postime
  441
  Citim Postuar m par nga J-X
  lerini te kendojne, qeni qe leh nuk te kafshon thone pleqt. greket per te mar pavarsin e tyre u detyruan te therisnin shqiptaret sepse po te ishte per greket, lere mos ta vazhdoj.
  "Qeni q leh nuk t kafshon", por n kt rast nuk t duket kafshat Camria! Kafshat e vogl t duket Camria?!
  Por, Camria nuk sht e keqja e vetme! Ambicjet e hapura greke pr Jugun e Shqipris dhe jo vetm pr Jugun, do t duhej ta kndellnin kaher, politikn shqiptare dhe ajo t jet m largpamse dhe m e matur ndaj "fqinjit" ton grek, por...
  T paktn mos t mburremi dhe shesim mend e trimri, sepse jan ata, pra grekt q na e morn nj pjes t atdheut, jan ata grekt, pra, q nxitin urrejtjen dhe patriotizmin t ushatarve t vet, t cilt, nesr, ndoshta...!
  Gjithcka m duket m serioze, n kt rast, se sa nj heshtje, apo nj sharje zakonshme!
  Jemi ne, pra shqiptart, q kemi psuar nga grekt e jo grekt nga ne! Dhe e keqja sht se kt nuk e dim apo gjithcka e marrim si jo serioze, madje armikun e prjetshm e "nncmojm"! Kjo nuk m duket normale!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Antarsuar
  18-02-2006
  Postime
  441
  Citim Postuar m par nga qorri_30
  Kan kujtime te hidhura nga Ali Pash Tepelena , ndaj edhe cirren
  Jo! Ata nuk kan kujtime t hidhura ndaj Ali Pashait t Tepelens, prkundrazi Ali Pashai u ndihmoi, ua celi udhm pr ta br at q e bn deri m sot grekt! Kujtime t hidhura ndaj Ali pashait patn Suli dhe suliott dhe arvanitt!

 13. #13
  shqiptar Maska e eagle's son
  Antarsuar
  17-10-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  161

  Ushtaret greke kendojne kenge antishqiptare!

  e pashe videon para pak castesh te News 24 dhe sinqerisht mu rrenqeth mishi

  urreva shtetin tim te kalbur, urreva heshtjen qe vinte
  urreva me shume ksenofobine e vendit te felliqur qe fatkeqesisht e kemi komshi. por komshnjte nuk jane gjithmone te mire, ka edhe nga ata qe ta shtyjne gardhin cdo nate nga nje pellembe...

  Greqi, Ushtaret greke kenge antishqiptare gjate stervitjeve ne terren

  Gazeta greke Ta Nea zbulon videoskandalin me kenge me permbajtje te forte antishqiptare.

  Sic ben te ditur korrepondenti Aleksander Marku nga Athina, ne kete gazete jane botuar dje te dhenat e para per kete video skandaloze te xhiruar pikerisht ne ambiente stervitjeje te ushtrise greke.
  Videoja eshte realizuar nga nje celular ku dallohen qarte ushtare greke, te cilet jane duke kryer nje maratone prej 50km. Pergjate rruges, nen kujdesin edhe te oficereve, ushtaret kendojne kenge me permbajtje te theksuar antishqiptare dhe antiturke
  Ne njeren prej tyre, thuhet: "I shikoni ata, i quajne shqiptare, litare do te bejme me zorret e tyre. I shikoni ata, quhen turq, opinga do bejme me lekuren e tyre...". E, gjithmone nen kete ritem degjohen kenge te tjera ne vazhdim, me permbajtje te peraferta per turq, shqiptare apo maqedonase.
  Videot e quajtura te urrejtjes jane dy, e para me kenge te sapoimprovizuara antishqiptare, kurse e dyta me thirrje antiturke. Videoja e dyte flet per luften e ushtareve greke ne Azi sesi greket do i presin kokat turqve.

  Ta Nea per te zbuluar kete fakt ka intervistuar ushtare. Nje ish-oficer, Nikos Toskas, i intervistuar nga "Ta Nea", thote se kenge te tilla perdoren rendom, per te ngritur moralin e ushtareve.
  Por ka dhe te tjere qe shprehen per gazeten "Ta Nea" se "fryma e urrejtjes, eshte tashme e huaj per ushtrine greke",- thote nje ushtarak grek, me emrin Thanasis Bafas. Sipas z.Bafas, ekziston qe prej 6-vjetesh nje vendim qe ndalon ne ushtrine greke, hedhjen e parullave apo kenge qe ofendojne turqit, shqiptaret, apo edhe kombesite e tjera.
  Por nderkohe kjo video qarkullon interneteve, por pas publikimit ne shtypin helen ka tronditur edhe Ministrine Greke te Mbrojtjes.
  Nderkaq nga pala shqiptare nuk ka ende ndonje reagim te mundshem rreth ketij informacioni.

  A do te reagoje qeveria shqiptare?

  Me 21 mars zedhenesi i Ministres se Jashtme greke Dora Bakojanis nxorri nga Athina nje deklarate zyrtare me te cilen shprehte shqetesimin per procedurat e numerimit te votes ne Himare. Qeveria Shqiptare nderhyri pas disa oresh dhe ceshtja u zgjidh me fitoren zyrtare te PBDNJ-se.
  Qeveria greke protestoi kunder disa komisionereve shqiptare, pritet qe sot qeveria shqiptare te protestoje per kete ofendim te leshuar nga ushtaret greke ndersa te veshur me uniforme ushtarake dhe ne pranine e oficereve te tyre, kendonin kengen antishqiptare.

  Eshte e domosdoshme qe qeveria jone te kerkoje nga qeveria greke dhe organet ushtarake greke te distancohen nga ajo kenge qe ofendon dinjitetin kombetar dhe ofendon ato qindra mijera emigrante qe jetojne e punojne ndershmerisht ne Greqi.


  ***


  Hajde tani e flisni per vende miq

  gjakpiresit, plehrat, funderrinat

  http://www.balkanweb.com/sitev4/inde...ate=Vlereso%21
  proud 2 be me, the eagle's son

 14. #14
  Ka nje llogjike kjo video ose me sakte ky trajnim qe behet ne nje shtet me te cilin jemi ne gjendje lufte.
  E dini zoterinj si i ushqejne disa nena(jo te gjtha se 1/2 jane shqiptare) femijet qe nuk kane oreks?
  -Ha shpirti im , se do te vije shqiptari dhe do t'a haje(ushqimin) dhe ty bashke!
  Keto jane fakte .Ajo qe na ngelet eshte llogjika dhe llogjika thote keto jane barcaleta me greke.

 15. #15
  Perjashtuar Maska e Trimi81
  Antarsuar
  15-01-2007
  Vendndodhja
  Mbi Toke
  Postime
  65

  Smile

  Mbase na ndihmojne ca greker dhe filogreker ketu tek forumi qe ta kuptojme me mire mesazhin "vellazeror" te videos ne fjale
  Ndryshuar pr her t fundit nga Trimi81 : 03-03-2007 m 12:47

 16. #16
  Ne aparence shteti grek hiqet si i moderuar dhe shtet qe respekton konventat nderkombetare dhe te drejtat e njeriut si dhe te drejtat e vendeve fqinje. Por video te tilla as me shume dhe as me pak tregojne mendesine e mykur dhe ndjenjen e ulet te rracizmit qe greket kane ndaj te tjereve, sidomos shqiptareve. Une nuk habitem aspak per ekzistencen e nje video te tille. Asnjehere sme ka genjyer aparenca dhe pallavrat zyrtare te Greqise pasi me mjafton te shikoj realitetin e shqiptareve ne Greqi, menyra si trajtohen dhe si urrehen nga shtetasit greke. Ne thelb hipokrizia e shtetit grek vetem sa perpiqet te mbuloje urrejtjen e madhe dhe percimin e madh qe kane per shqiptaret. Thuaj ca ti besh hallit qe shume shqiptare u detyruan te emigronin ne ate vend pa as ngjyren e dheut dhe shijen e ujit mos ja provovshin.
  Akuzojne shqiptaret per njerez te pacivilizuar dhe te pagdhendur por shqiptari nuk eshte treguar kurre armiqsor me ate qe i ka ardhur ne shtepi (vetem kur ka qene pushtues). Jo vetem qe i ka pritur te huajt kur kane qene ne hall po ka lene shpirtin dhe ka ndare buken e gojes per ti ndihmuar. Kjo eshte vlera e nje populli qe fatkeqesisht historia per momentin e ka denuar te jete i varfer dhe te kete per udheheqje njerez pa kelleqe dhe pa kurajo qe te ngrene zerin ne mbrojtje te ketij vendi dhe te drejtave te shtetasve te tij.
  Kjo eshte fytyra e vertete e Greqise dhe e grekeve.

  Njerez te pacivilizuar !!!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e saimiri-uk
  Antarsuar
  13-01-2003
  Vendndodhja
  All over Albania
  Postime
  252
  grek t cilt jan duke kryer nj maraton prej 50 Km pr qllim strvitjeje.
  Ne kemi bere maraton stervitje 250km ne 4 dite ne token greke. E dine mire ato qe ne e njohim greqine me mire se ata vete!

  knge t tilla prdoren rndom pr t ngritur moralin e ushtarve
  Po ata te vazhdojne te zhvillojne homoseksualitetin e tyre pasi per kete njihen ne bote!

  “Tani q e mendoj kam prshtypjen se e kam tepruar pak” thot Toskas
  Si? Perpara ketyre publikimeve dhe qortimeve ai paska menduar se qenka teresisht normal rracizmi, deklarimet c'njerezore, ofendimet etj?
  E ke tepruar por "Koka ban, koka peson".

  I menjehershm ka qn edhe reagimi i ushtarakve t lart grek, t cilt jan shprehur kategorikisht kundra kngve t tilla
  shprehur, cfare dmth shprehur? deklarim pa lidhje dhe force ligjore nga pas dhe pa ndeshkim moral ose profesional.
  Te njejtat deklarime beheshin ne France nga politikane dhe njerez rracista dhe ja vune flaken disa here qyteteve franceze.
  Durim te madh paskemi patur ne shqiptaret!!!
  Shikoni sa mire futet ne praktike "ekzistenca ne fqinjesi te mire" "Marrdheniet e shkelqyera"

  Hajde Baba Abaz Ali Tomorri, hajde!

 18. #18
  Godo: Videoja, eshte racizem i paster; duhet te reagojme ashper

  15:50 03/03/07
  Videoja skandaloze me kenget antishqiptare n gojn e ushtarve grek, duket se ka shqetsuar vetm shtypin dhe opinionin publik.

  Qeveria, ministria jon e jashtme dhe ajo e mbrojtjes nuk gjen kohe pr t komentuar shprehjet fyese q dalin nga goja e ushtarve t forcave speciale greke.

  Askush n Shqipri nuk ka dal t dnoj nj akt t till q nuk bn gj tjetr, vecse mbjell urrejtje dhe t krkoj nga qeveria greke nj distancim t qart prejt tyre.

  Nuk ka asnj reagim nga zyra e kryeministrit, as nga ajo e ministrit t jashtm shqiptar.

  Nuk ka reagim as nga ministria jon e mbrojtjes e cila tekefundit mund ti kujtoj Athins se pr nj ushtri q pretendon se ka arritur parametrat pr t qen pjes e NATO-s, sht e pafalshme nj nj marrzi e till.

  I vetmi q sht prononcuar rreth skandalit n fjal sht ish kryetari i komisionit parlamentar t jashtm Zoti Sabri Godo.

  Godo tha pr A1 Televizion se sht shokuar nga videoja e ndjekur n edicionet informative t lajmeve.

  Godo e cilsoi prmbajtjen e videos nj racizm t pashembullt dhe krkoi nga qeveria shqiptare t reagoj ashpr ndaj ktij racizmi.

  Sipas Godos Shqipria bashk me Turqin, e cila gjithashtu sht prekur nga fjalt fyese n video, duhet t koordinojn protestn e tyre ndaj nj marrzie t tille.

  Sabri Godo terheq vemendjen se Greqia sht pjes e NATO-s dhe si e till kjo dukuri sht e pafalshme pr kt shtet.

  Nga ana tjetr, i pyetur nese i prek ky fenomen marrdhniet Shqipri-Greqi, Godo siguroi se nj marrzi e till nuk mund t ndikoj aspak n marrdhniet e mira dhe n traktatin e miqsis Shqipri-Greqi.
  Cudi, mos ket nje reagim nga Kryeministri apo edhe nga Ministria e Mbrojtjes
  Bah qeverritaret shqiptar asnjehere s'kan reaguar por si pula te lagura me rrijn, vec per karrigen e korrupsionit jan keta.
  Kristal...
  ..E bardh...
  ..Q m mban gjall!

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  kur ramizi po i dorzonte celsat e presidences sali berishes i dha nje keshille..
  ki kujdes mos mbaj 2 fronte hapur..

  qe do te thoshte mos u krruaj edhe me serbine dhe me greqine ..

  keta qe duan sot te rrezojne berishen nje ore e me pare.. i dine keto dhe prandaj sa merr pushtetin saliu i gjejne probleme qe ai te bej luft me greqine e pastaj po ata thone.. e mo e shikoni malokun si na prish punet me greqine..
  dhe ven vet e puthen me greqine e pastaj e bejne shkrumb shqiperine..

  mos bini ne kurthin e mafies..
  edvini dhe mafia e tij sajojne cdo dite..

  new 24 tra.. po na tregoka videot..

  dihet se ku e ka hallin mafia e new 24..

  te bejne 97 ta.. ku te munden e si te munden..

 20. #20
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,907
  Po ky greku i fut hundet gjithku ku mundet e ku nuk mundet, ku gyxohet e ku nuk guxohet. Kjo nuk eshte asgje e re. Ja se cka bejne ne lidhje me zgjedhjet ne Himare, e mos te flasim per kishen "autoqefale" shqipetare..etj.etj. Keshttu eshte kur nuk kemi shtet as qeveri, por kem marionete qe nuk kan ndjenja per kombin. Te edukuar ne frymen komuniste, ku mendojne se jane mbreter dhe bejne si duan vet. Kan futur shtupe ne vesh dhe jane te verber sic duket. Imagjinojeni se si kishin reaguar qeveritee shteteve tjera sikure te iu kishte ndodhur nje gje e tille?
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

Faqja 0 prej 11 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Identiteti evropian i shqiptarve
  Nga Iliriani n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 572
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
 2. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
 3. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 4. Armiqt e shqiptarve: N krkim t themelit t politiks
  Nga Sabriu n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-01-2007, 04:26
 5. Lufta Italo-Greke dhe shqiptart
  Nga Eni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 20-02-2005, 20:07

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •