Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 18
 1. #1

  Vetvendosja dhe prkrahsit e saj vrtet jan armiqt e t ardhmes s Kosovs

  Si qytetare i Kosoves perkrahi deklaraten e Ambasadores Kajdanov lidhur me keta rrugaqet e vetefundosjes dhe prese qe policia e Kosoves duhet te tregoje vendosmeri, te tregojme qe jemi te afte te mbajme shtet.

  Po i porosise kete bande qe nuk kane konsiderate per asgje se nuk mund te luajne me fatin e Kosoves me asnje mim.

  --------------

  Kaidanou: Besoj se Vetvendosja dhe prkrahsit e saj vrtet jan armiqt e t ardhmes s Kosovs

  Besoj se Vetvendosja dhe prkrahsit e saj vrtet jan armiqt e t ardhmes s Kosovs. Po e them kt shum qart pasi q populli duhet ta kuptoj q sa her ka demonstrat dhe sa her q komuniteti ndrkombtar sheh dhun n Kosov n mnyrn se si provokoi Vetvendosja m 10 shkurt, komuniteti ndrkombtar sheh nj Kosov e cila nuk sht e gatshme pr hapin tjetr n procesin pr definimin e statusit. Ne nuk e dshirojm kt.
  Mendoj se njerzit duhet t pyesin veten se pr far angazhohet Vetvendosja. Nse i shikoni pankartat n qytet ku paralajmrohet demonstrat, ka shikoni? sht shum e qart se ata nuk e pranojn pakon e Ahtisarit, por cila sht alternativa pr kt proces ? Nuk ka, ka thn n nj intervist pr TV 21, shefja e Zyrs amerikane n Prishtin, Tina Kajdanou.

  03 mars 2007 - 09:05:54

 2. #2
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Postime
  5,671
  Gomari nuk di t lexoj e i duket se nuk ka alternativ. Alternativa sht ktu:

  http://www.vetevendosje.org/

  Besoj se “Vetvendosja” dhe prkrahsit e saj vrtet jan armiqt e t ardhmes s Kosovs.
  Shum interesant, dmth politika paska mbet n ndrgjegjen e besimit e jo t fakteve, e ti qytetari i Serbis i referohesh nj ambasadore me mbiemr sllav. Vazhdo rrugn tnde deri n pleh-ngrnie.

 3. #3
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  1,967
  Po mos u lodhni kote pothuajse gjithkund ne ballkan egziston nga nje levizje e till,,,,,,,,

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Duhet ndalu kete organizat anti kombtare me demaqin ne krye,eshte e pa tolerushme qe keta rrugaq me ndihmen e shkive deshirojn qe kosoven ta kethejn atje ku ishte.Deshira e tyre eshte qe te gjith te dorzojn kosoven ne duar te tyre,edhe parolla e fundit"duam vetvrasje per ekipin negociator"deshmon qe ketyre nuk ju intereson qeshtja kombtare por si te arrijn vet ne poste.Shteti duhet te reagoj fuqishem dhe keta lahperat te dalin para drejtesis sepse kosoven nuk e perbejn 2000 vet por 2 000 000.Kurti duhet ti vej gishtin kokes se nuk eshte e mundur qe te gjith jan tradhtar e vetem ai na qenka patriot,nuk guxojm qe te konfrontohemi me bashkesin nderkombtare sepse pa ndihmen e tyre nuk do ishum ketu ku jemi.Pajtohem me deklaraten e zonjes kajdanov se kjo organizat eshte armiku i ardheshem i kosoves dhe qdo komentim tjeter eshte i tepert

 5. #5
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,907
  Shkupi s’mbshtet protestat

  Derguar me: 04/03/2007 - 09:56


  Shqiptart e Maqedonis i dhan prgjigje t ftoht lajmrimit t lvizjes s Kosovs, “Vetvendosje”, sipas t cilit kjo organizat po planifikon t hap zyra n Shkup. Aktivitetet e grupit nacionalist nxitn kureshtje pas raportimeve se edhe shqiptart e Maqedonis morn pjes n protestat e “Vetvendosjes” n Prishtin, me 10 shkurt, t cilat prfunduan me vrasjen e dy t rinjve. “Tani pr tani, n Maqedoni kemi vetm aktivist, t cilt i kontribuojn qllimit t Vetvendosjes, q sht e drejta e popullit pr vetvendosje”, tha Glauk Konjufca. Deklaratat e shumta t Konjufcs pr hapjen e zyrs n qytetin shqiptar t Tetovs, qendr e Universitetit Evropian Juglindor, kan ngritur dyshime rreth pasojave t ktij veprimi. Lajmrimi nuk sht pritur me entuziazm nga partit shqiptare t Maqedonis, intelektualt apo studentt, e madje as nga kosovart q studiojn n Tetov. Politikant vendor thon se “Vetvendosja” s’ka ’t krkoj n Maqedoni. Ata i friksohen faktit se prezenca e nj grupi t till do t ket efekt negativ n imazhin e shqiptarve n prgjithsi dhe se kjo mund t rris tensionet etnike. Tema e “Vetvendosjes” u b e rndsishme pas zbulimit t faktit se Fazli Veliu, udhheqs i lart n Bashkimin Demokratik pr Integrim, BDI, mori pjes n protestn e 10 shkurtit n Prishtin, s bashku me shqiptar t tjer nga Maqedonia. Veliu tha se ai mburret me pjesmarrjen n protest, duke shtuar se ai sht i gatshm t mbroj t gjith shqiptart q “krkojn liri dhe pavarsi n Kosov, Ballkan dhe Evrop”. BDI-ja sht distancuar nga qndrimet e Veliut dhe ka mohuar akuzat,sipas t cilave ajo ka organizuar pranin e protestuesve nga Maqedonia n protestn e Prishtins.

  “BIRN”
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 6. #6
  At'qivia Maska e Flori
  Antarsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiran, Albania
  Postime
  2,551

  Post Protest e qet e 'Vetvendosjes'

  Mijra qytetar t Kosovs kan protestuar t shtunn n Prishtin kundr propozimit t kryenegociatorit Martti Ahtisari pr statusin e Kosovs.

  Protestuesit n mnyr simbolike kan shkatrruar pakon e z. Ahtisaari dhe kan krkuar lirimin pa kusht t udhheqsit t 'Vetvedosjes', Albin Kurti.

  Fols n protes kan kritikuar ashpr pjestart e Grupit Negociator t Kosovs.

  Por policia tha se protesta ishte e qet dhe pa incidente, ndryshe nga protesta e tre javve m par t organizuar nga lvizja.

  Dy protestues u vran me plumba plastik dhe dhjetra t tjer u plagosn n 10 shkurt gjat prleshjeve mes protestuesve dhe policis.

  Protestuesit marshuan nga selia e lvizjes "Vetvendosje" n drejtim t institucioneve vendore dhe ndrkombtare dhe nuk u ndaluan nga policia.

  Kritika t ashpra

  Para ndrtess ku ndodhet selia e presidencs, protestuesit n mnyr simbolike shkatrruan pakon e kryenegociatorit Martti Ahtisari.

  Mass s tubuar iu drejtua aktivisti i lvizjes, Glauk Konjufca.

  "Meq kjo pako nuk e prmban vullnetin ton politik dhe vendin ton ia l peng Serbis dhe 5 prqind t popullit t Kosovs, ne kt pako do ta shkatrrojm. Sot do ta shkatrrojm at simbolikisht, ndrsa n t ardhmen realisht", tha Konjufca.

  Protestuesit kan krkuar lirimin pa kushte t udhheqsit t lvizjes Albin Kurti dhe aktivistve t tjer, t cilt u arrestuan gjat protests s dhunshme t 10 shkurtit.

  Gjat mbajtjes s protests rrugt kryesore t Prishtins kan qen t mbyllura pr trafik dhe policia kishte rrethuar ndrtesat qeveritare.

  Protest e qet

  Zdhnsi i Shrbimit Policor t Kosovs, Veton Elshani tha se protesta kishte kaluar pa incidente.

  "Policia vlerson se protesta ishte e qet... Kur policia ka par formn e qet t protests sipas premtimeve t dhna m hert nga lvizja 'Vetvendosje', sht vendosur q t lirohet edhe pjesa e rrugs prball ndrtess s OKB-s q ishte e prfshir n planin operativ", tha zoti Elshani.

  Ndrkoh pas prfundimit t protests, institucionet e Kosovs dhe udhheqsit opozitar kan falnderuar pejsmarrsit pr sjelljen e tyre paqsore.

  Ata i kan siguruar qytetart se Kosova sht n rrugn e duhur pr t'u br shtet i pavarur dhe sovran.

  Udhheqsit kosovar kan br thirrje pr qetsi dhe maturi n fund t procesit.
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Shkupi
  Antarsuar
  14-05-2002
  Vendndodhja
  Shkup/Iliri
  Postime
  758
  Duhet te zbardhet e verteta per lideret e "vetfundosjes" edhe pse disa here ketu kam shkruar per "backgroundin" e disave nga lideret e kesaj organizate revolucionare po shoh qe keto jane fshire.Populli duhet ta dije se kush jane keto njerez dhe cka perfaqesojne ata.

 8. #8
  Shkupi
  Ata jan aq te bardh sa qe shendrisin. por qfar informata te duhen une do ti tregoj !

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  vrasjet ne pabesi ne kosove te shum figurave te njohura.. sikurse Drini, Xhema, Uka, Sabaheti, Tahir Zemaj e gazetari Bardhyl.. etjetj.. jane akte armiqesore edhe kunder Pamvaresise se Kosoves..

  albin kurti asnjihere nuk i ka denuar vrasjet.. qofte dhe me gjysemfjale..

  kaq mjafton qe tekuptosh se albin kurti nuk eshte per pamvaresi te kosoves..

  vetfundosja.. e paska etiketuar dikush ktu.. "vet vendosjen" e albinit..
  me sakte ska si thuhet..

  pra dallohen me kohe kombetaret dhe anti kombetaret..

 10. #10
  OO i Mjere!! Pike se pari Vetevendosja nuk eshte e kerkujt, e me se paku e Albinit ( per te mos rene ne pozicionin e idiotit, tu kisha lut informohu me mire). Albini eshte vetem nje figur publike, qe di ti mbroj pikpamjet politike te Levizjes Vetevendosje!
  Vetevendosja eshte organiziata me e cenzuruar ne kosove sa i perket mediave. gati mbi 70 % te popullsise as iden nuk e kan se qka eshte Levizja Vetevendosje, qellimimin e saj, pse nuk e pranon realitetin ne Kosove ... Keta nuk i vrau Albini e as Vetevendosja, po njerzit qe jeni lidhur me ta ne te ashtuquajturen grup i Unitetit, (Hashimi e Fatmiri vetem sa nuk e ndajne shtratin bashk). Dikur vriteshim sot jan miq, ironia e fatit qte besh... Vetevendosje e as Albini nuk ka absolutisht nevoj tja mbuloj te zezat e njerezve qe jan zhytur ne llumin e kriminalitetit e korupsionit! per njerezit e prishur moralisht qe njohin vetem gjuhen e shantazhit, paras e biznesit!

  SA PER KOMBETARET E E ANTI KOMBETARET>>>> Pajthem me ty, koha do ti tregoje!
  Ndryshuar pr her t fundit nga An_activist : 10-03-2007 m 13:46

 11. #11
  Bashkimi Kombtar
  Antarsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Postime
  61
  Shumica q e kundrshtojn L.Vetvendosje jan njerz q se din realitetin n Kosove si dhe jan t pabindur....L.Vetvendosje sht udhheqse e popullit pr liri si dhe bashkim kombetar....mos mendoni forumist se Kosova do ta fitoj pavarsin se jeni n gabimin me te madhe politik...mos te harrojme se te gjithe nderkombetaret jan me Serbin prandaj vetm populli i ngritur n kmb mund t jet e drejt dhe mund te sjell stabilitet n vend.

 12. #12
  Sa i perket deklarimit te Kaidanov-it, fal zotit nuk jame i prirur te i besoje njerzve qe japin alternativa per nje vend ne te cilen kurr nuk do te jetojne! Ajo kurr nuk do te jetoje ne Kosove, dhe pasojat e vendimeve qe do te mirren, do ti vuajme ne e jo AJO! keshtu qe deklarimin e saj duhet ta marrim si .... pikersht si asgje!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Antarsuar
  18-02-2006
  Postime
  441
  ....L.Vetvendosje sht udhheqse e popullit pr liri si dhe bashkim kombetar....mos mendoni forumist se Kosova do ta fitoj pavarsin se jeni n gabimin me te madhe politik...mos te harrojme se te gjithe nderkombetaret jan me Serbin prandaj vetm populli i ngritur n kmb mund t jet e drejt dhe mund te sjell stabilitet n vend.
  [/QUOTE]


  Si mund t jet "Vetvendosja" udhheqse e popullit kur ajo nuk ka marr votn e popullit?! Popull i thua atyre q vijn, si n kohn e "revolucioneve t jogurtit", me autobus nga Mali i Zi; Maqedonia, Shqipria e Serbia pr t demonstruar dhe pr t mbushur numr...!
  Gjith ndrkombtart qenkan me Serbin?! Kush e bombardoi dhe e shporri Serbin me 1999: Nepali, Nikaragua...M falni se edhe ato shtete jan ndrkombtare! Mos Serbia e bombardoi vetvetn? Cfar do t bnte Serbia po t largoheshin ndrkombtart?! Para se t festonte njher do t futej nga katr ant n Kosov, pastaj...?!
  Por, i kemi ne "trimat" e forumeve q e bjn fort mir propagandn serbe dhe e deshirojn Kosov etnikisht t pastr pa ndrkombtar dhe pa shqiptar!

 14. #14
  Perjashtuar Maska e Dragut
  Antarsuar
  14-06-2006
  Vendndodhja
  Prtej Gramozit, gati pr luft
  Postime
  535
  Citim Postuar m par nga DardanG
  Si mund t jet "Vetvendosja" udhheqse e popullit kur ajo nuk ka marr votn e popullit?! Popull i thua atyre q vijn, si n kohn e "revolucioneve t jogurtit", me autobus nga Mali i Zi; Maqedonia, Shqipria e Serbia pr t demonstruar dhe pr t mbushur numr...!
  Gjith ndrkombtart qenkan me Serbin?! Kush e bombardoi dhe e shporri Serbin me 1999: Nepali, Nikaragua...M falni se edhe ato shtete jan ndrkombtare! Mos Serbia e bombardoi vetvetn? Cfar do t bnte Serbia po t largoheshin ndrkombtart?! Para se t festonte njher do t futej nga katr ant n Kosov, pastaj...?!
  Por, i kemi ne "trimat" e forumeve q e bjn fort mir propagandn serbe dhe e deshirojn Kosov etnikisht t pastr pa ndrkombtar dhe pa shqiptar!
  Po pse ata politikant e q qeverisin tani Kosovn jan t pastri si kristali ?!

  Po kush e dha Kosovn tek serbi... miku im..??? Ai q po e rijep prsri tek serbi. Ajo tok sht shqiptare, nuk duhet t ekzistojn fare diskutime t tipit -kultura ortodokse e leshit t ruhet- sht marr padrejtsisht dhe prkundrazi po krkohet me t drejt.

  Jo Negociata Vetvendosje
  Ndryshuar pr her t fundit nga Dragut : 11-03-2007 m 19:24

 15. #15
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Postime
  5,671
  DardanG
  Hajde dhifq hajde, o ik both se t lash,
  kadale pak mer tuc, se do m'u ftigun prej tute.
  Ata ndrkombtart erdhn pr ato pun q i bn, e t gjith e dim se 'bn, e ndan Kosovn e humbn UK-n e vran popullin me 17 e 18 mars etj. Europa, lavirja e vjetr, nuk e ndrron profesionin e lavires e as nuk mund t bhet m e re.
  Votn e popullit e kishte edhe Hitleri. Kjo s'do koment.

 16. #16
  Reklama Maska e RAPTISHA
  Antarsuar
  11-02-2007
  Vendndodhja
  PR
  Postime
  146
  Njerz te dashur duhet te perballemi me realitetin e jo me "shka ne qofte se" ???
  Pasojat veq po fillojne per Kosoven...
  Pavarsia e Kosoves qe na prunen Grupi i Unitetit, flm prej atyne shum, borgjet per shkatrrim gjat luftes nuk kan obligim me i pagu shkiet ( Serbet), poashtu pensionet qe iu takojne do njerzve edhe ato nuk u morren vesh me i pagu Serbia... krejt kto jane si rezultat i informimit te pamjaftushem te anetareve te unitetit, se jane perqendru veq per 1 qeshtje... e kjo do te rezultoje sikur "fitorja e Pirros" - veq Pavarsia.Pjesa ku nuk po pajtona me Grupin e Unitetit


  Pjesa e dyte shkone per ata te Vetvendosjes! Konjufca thote qe done me rrxu pushtetin edhe me i zhvillu zgjedhjet e lira ???

  Kush me marr pjese ne zgjedhjet e lira... Vetvendosja ??? po ata nuk kan program per me udheheq pushtetin... keshtu qe po devijojne te dy palet... a mos eshte reagimi i ngutshem me lshu deklarata e ma vone puna e inatit edhe tani po i mbrojne deklaratat e tyne e populli po hutohet...
  Those who deny freedom to others deserve it not for themselves. -Abraham Lincoln

 17. #17
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 18. #18
  Citim Postuar m par nga teksaskosova
  Si qytetare i Kosoves perkrahi deklaraten e Ambasadores Kajdanov lidhur me keta rrugaqet e vetefundosjes dhe prese qe policia e Kosoves duhet te tregoje vendosmeri, te tregojme qe jemi te afte te mbajme shtet.

  Po i porosise kete bande qe nuk kane konsiderate per asgje se nuk mund te luajne me fatin e Kosoves me asnje mim.

  --------------

  Kaidanou: Besoj se Vetvendosja dhe prkrahsit e saj vrtet jan armiqt e t ardhmes s Kosovs

  Besoj se Vetvendosja dhe prkrahsit e saj vrtet jan armiqt e t ardhmes s Kosovs. Po e them kt shum qart pasi q populli duhet ta kuptoj q sa her ka demonstrat dhe sa her q komuniteti ndrkombtar sheh dhun n Kosov n mnyrn se si provokoi Vetvendosja m 10 shkurt, komuniteti ndrkombtar sheh nj Kosov e cila nuk sht e gatshme pr hapin tjetr n procesin pr definimin e statusit. Ne nuk e dshirojm kt.
  Mendoj se njerzit duhet t pyesin veten se pr far angazhohet Vetvendosja. Nse i shikoni pankartat n qytet ku paralajmrohet demonstrat, ka shikoni? sht shum e qart se ata nuk e pranojn pakon e Ahtisarit, por cila sht alternativa pr kt proces ? Nuk ka, ka thn n nj intervist pr TV 21, shefja e Zyrs amerikane n Prishtin, Tina Kajdanou.

  03 mars 2007 - 09:05:54
  shko *** me ate kurrve sllave o ***

Tema t Ngjashme

 1. Adem Demai
  Nga lum lumi n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 309
  Postimi i Fundit: 29-11-2016, 17:56
 2. Kosova n udhkryq
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 01-03-2009, 11:52

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •