Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e zeus
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Kėtu
  Mosha
  46
  Postime
  938

  Kriza energjitike: Kryeministri kėrkon shkarkimin e Andi Belit

  ---------------------------------------------

  Kriza e rėndė energjitike qė kaloi vendi duket se do tė bėjė flijimin e parė tė saj shkarkimin e kreut tė korporatės Andi Beli. Eshtė njė kėrkesė e kryeministrit Berisha i cili i ėshtė drejtuar Ministrit tė Energjitikės Genc Ruli dhe Kėshillit Mbikqyrės tė KESH tė realizojė shkarkimin e kreut tė KESH.

  Kėshilli Mbikyrės pritet tė mblidhet nga momenti nė moment, ku vec shkarkimit tė kreut te saj do tė diskutoje dhe problemet energjitike me tė cilat po pėrballet vendi. Tre janė emrat mė tė pėrfolur pėr postin e kreut tė njė prej ndėrmarrjeve mė tė rėndėsishme shtetėrore ekonomike nė vend:kėshilltari ekonomik i kryeministrit Berisha Selami Xhepa, zv.ministri i ekonomisė Gjergj Bojaxhi si dhe Arben Xhiku drejtor i ANTA-s. Duket se emri mė i mundshėm pėr tė zėnė postin e drejtorit tė KESH ėshtė ai zv.ministrit tė ekonomisė Gjergj Bojaxhi.

  ---------------------------------------------
  Nė botė ka 10 lloje njerėzish: ata qė kuptojnė sistemin binar, dhe ata qė nuk e kuptojnė!

 2. #2
  satyr Maska e Gunnar
  Anėtarėsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  490
  I marrin te rinjte nga jashte dhe pastaj perfundojne mish per top per tekat e atyre qe kane mbi 60 vjet qe e qeverisin kete vend.

  edhe prit tani qe te rinjte shqiptare te shkolluar jasht te kene deshire te kthehen dhe te integrohen ne shqiperi
  To look life in the face....

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  44
  Postime
  1,079
  Andi Beli duket si koka e turkut per kete rradhe. Por ne fakt premtimet per 24 ore energji ne dite ne tetor/nentor i beri Berisha, dhe me shume mundesi po me nderhyrjen e tij u be dhe deklarata tjeter per 24 ore nje jave para zgjedhjeve kur Fierza ishte vetem 15 m larg pikes se vdekjes. KESH ka pergjegjesi direkte per mosrealizimin e mbledhjes se faturave por dhe ketu pa ndonje reforme rrenjesore nuk besoj se do ndryshoje ndonje gje e madhe.

  Ne mos Berisha, ministri perkates duhet te dale dhe te shpegoje ne menyre te detajuar se deri kur energjia do trajtohet si mall konsumi po ashtu si buka apo rrobat firmato dhe kur do hiqet ndeshkimi kolektiv ne Shqiperi dmth kur do vije dita kur ne Shqiperi dhe nqs vetem 1% e rrethit X e paguan energjine, tja presin 99% qe nuk e paguna e tja japin atij 1% qe e paguan. Jo shume larg pas kesaj besoj se do jete dhe dita kur do kete 24 ore energji ne dite.

  Dhe mundesisht te krijohet nje strategji kombetare per kete problem pse jo dhe me pjesemarrjen e opozites ne menyre qe energjia mos trajtohet me si nje akuze me teper per kundershtarin e te vonohen apo hidhen projektet poshte vetem ngaqe i ka bere pala tjeter.
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 4. #4
  Vetem privatizimi e shpeton Shqiperine dhe shqiptaret nga erresira!
  Sa me shpejt aq me mire!

  Nuk ka administratore qe do te mund ta ngjalle nje kufome sic eshte KESH, sepse ajo eshte grabitur barbarisht nga drejtuesit e saj, nga punonjesit e saj dhe nga qytetaret.

  Te pakten qe nga viti 1992 e ketej aty vetem vidhet me tendera, me shpenzime te kota, me mospagesa te faturave etj.

  Armiku me i madh i KESH eshte pushteti i cili e mban ate ende ne duart e veta!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  Andi Beli boll u mundue me i dhan drita shqiptareve..
  Me shum nuk mund te behej..
  Sala ben mire ta mbaj ne pune Andin ne ndonje nga institucionet e shtetit sepse duket djal i mire..
  As qe krahasohet me gangsteret e Ps-se.. tip edvin harasan erion veli brace-tas e idriz ruco zabitet..

 6. #6

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e zeus
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Kėtu
  Mosha
  46
  Postime
  938
  ------------------------------------------------------

  Andi e piu tė dredhur ...

  Te shohim ketej e tutje!

  ------------------------------------------------------
  Nė botė ka 10 lloje njerėzish: ata qė kuptojnė sistemin binar, dhe ata qė nuk e kuptojnė!

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  4,505

  Qeveria e Shqipérisé arrinė marrėveshje me kompaninė Serbe

  Qeveria e Shqipérisé arrinė marrėveshje me kompaninė Serbe tė pėrfshirė nė trafik illegal lėndėsh bėrthamore

  Qeveria e Shqipėrisė e ka ndėrprerė marreveshjen me kompanine italiane "AEM Group" pėr blerjen e rrymės, dhe ka bėrė njė kontrate te re me kompaninė e Serbisė RUDNAP e cila ėshtė e pėrfshirė nė trafiqe me lendet ruse qe perdoren ne prodhimin e armeve berthamore tė destinuara pėr Libi dhe Iran.

  Medialb shkruan se shume agjenci inteligjente nderkombetare e cilesojne kompanine Rudnap Export-Import, si nje nga financuesit e terrorizmit.

  Kompania serbe Rudnap Export-Import, sipas organizates amerikane Iniciativa e Kercenimit Berthamor, ka qene transportuesja e 80 toneve perklorat amoniumi drejt Libise. Lenda e rrezikshme qe eshte transportuar ne ate kohe qe nga Moska ne Libi,mendohet qe ne nje mase te konsiderueshme te jete perdorur nga Irani, per programet e tij te raketave te rrezikshme.

  Ne kete tregti eshte perfshire edhe nje kompani ruse, e cila ka transportuar lenden e rrezikshme deri ne Ukraine, prej nga e ka marre ne dorezim kompania serbe "Rudnap", behet e ditur ne faqen zyrtare ne internet, te Iniciatives se Kercenimit Berthamor. Por, kompania eshte e implikuar gjithashtu ne veprimtari te rrezikshme per sigurine, fakt qe konfirmohet edhe nga institucionet zyrtare amerikane. Ne nje liste te vitit 2001, te nxjerre nga Zyra per Kontrollin e Pasurive te te Huajve, Dega Dallas e Bankes Federale Amerikane, shoqeria serbe Rudnap Export-Import, radhitet ne vargun e kompanive qe kryejne aktivitet ne ndihme te grupeve terroriste.

  Ne kete liste perfshihet gjithe rrjeti i kesaj shoqerie, me qender ne Beograd dhe me dege ne disa vende te tjera, siē jane Algjeria, Kina, Gjermania, Polonia, Xhakarta, Rusia dhe Republika Ēeke.

  Zyra per Kontrollin e Pasurive te te Huajve, ben te ditur se publikimi i listes i vjen ne ndihme autoriteteve te ndryshme te sigurise, per nje kontroll me te mire ne drejtim te emrave te listuar dhe njekohesisht, edhe pasurive dhe bizneseve qe ata zoterojne.

  Kompania serbe "Rudnap" u zgjodh nga grupi Taske-Force ne Ministrine e Ekonomise té qeverisé sé Shqipérisé té udhéhequr nga Sali Berisha, pasi qé sipas njoftimit zyrtar te ketij dikasteri, serbet ofrojne nje ēmim per energjine rreth 7 euro me te lire se kompania Italiane "AEM Group". Me kompanine "AEM Group", KESH lidhi nje kontrate me prokurim te drejtperdrejte ne daten 4 janar te ketij viti, per nje sasi importi prej 50 mW/h, me nje vlere totale prej 4 milione eurosh.

  Ēmimi me te cilin u lidh kontrata ishte 80 euro per mWh qe, sipas ministrise, eshte jofavorizues krahasuar me oferten e serbeve te "Rudnap".

  nga http://www.posta-shqip.com/?page=article&aid=431
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 07-03-2007 mė 13:34

 9. #9
  Nga buron ky lajmi i fundit?
  Kristal...
  ..E bardhė...
  ..Qė mė mban gjall!

Tema tė Ngjashme

 1. Wehhabizmi sipas Ehl-i Sunnetit
  Nga Bani gjk nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 22-10-2009, 12:28
 2. Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 20-06-2009, 11:21
 3. Cfare kerkon Jezu Krishti nga ju?
  Nga Albo nė forumin Komuniteti protestant
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 26-02-2003, 11:26
 4. Berisha kerkon shkeljen e kushtetutes!!
  Nga Vinny_T nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-07-2002, 10:42
 5. Cfare Arriti Opozita me Shkarkimin e Prokurorit te Pergjithshem?
  Nga alumni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 11-05-2002, 03:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •