Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 27
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-11-2006
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Si te lidh internetin me albtelekomin?

  Pyeta nje (shok) qe lidhet me albtelekomin dhe nuk me shpjegoi qarte si te lidh internetin. Mund te ma shpjegoni pak me qarte se nuk ia them dhe shume

  A duhet te kem paisje tjeter pervec kompjuterit dhe te telefonit?

  Faleminderit.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e fatua01
  Anėtarėsuar
  09-12-2006
  Vendndodhja
  kosove
  Mosha
  38
  Postime
  55
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Duhet te kesh nje modem per lidhje me telefon,pothuajse te gjith PC e kane,por nese nuk e ka,nuk kushton edhe shume ta blesh,shiko te www.atnet.al ,gjej user name dhe password+ numrin ne te cilin duhet ti qasesh dial up-it.

 3. #3
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime
  Sic e ka permendur edhe Fati, per te lidhur internetin me Albtelecom te duhet te kesh nje modem te brendshem ose te jashtem.

  Lidhje "pa pagese", duhet te veprosh si me poshte.

  Shko tek: Control Panel > Network and Internet Connections > Network Connections.
  Me pas tek menuja ne te majte ke nje Create e new connections. Kliko aty me pas next.

  Tek opsionet zgjidh: Connect to the Internet > Set up my connection manually > Connect using Dial-Up modem.

  Do ju kerkoje:

  ISP name: Albtelecom
  Phone number: 7171111
  Username: Albtelecom
  Password: Albtelecom
  Confirm Password: Albtelecom


  Ne perfuntim jepi nje Next e ta gezosh

  Lidhje me pagese: kontakto me adresen e dhene me siper nga Fati.

  Nese te shfaqet ndonje problem, na pyet e na thuaj nese e ben me sukses lidhjen
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-11-2006
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Modem e ke fjelen per karten e rjetit? kete e kam
  nuk po lidhet drita mbrapa nuk po pulson dhe interneti nuk hapet

 5. #5
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  54
  Postime
  623
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 6 postime
  Modem = telefon
  Shiko mbrapa pc , nese ke ndonje prize si te telefonit aty eshte modemi dhe lidhe kabllin e telefonit, te tjerat sic i ka shpjeguar Clay More.
  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Mund te perdorni edhte te dhenat si me poshte :

  Username : administrator
  password : administrator

  kete e zbulova vete duke lozur me internet connection.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,326
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Username: Albtelecom
  Password: Albtelecom
  Faktikisht passwordi eshte me 'A' te vogel: albtelecom, ashtu si username.
  "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

 8. #8
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Borix
  Faktikisht passwordi eshte me 'A' te vogel: albtelecom, ashtu si username.

  Nuk eshte e thene. E kam provuar Albtelecom dhe ka funksionuar pa probleme.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 9. #9
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ditmir Zhuka
  Mund te perdorni edhte te dhenat si me poshte :

  Username : administrator
  password : administrator

  kete e zbulova vete duke lozur me internet connection.
  Ndryshon gje shpejtesia ?

  Sec eshte nje marifet qe ul koston.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,326
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Ndryshon gje shpejtesia ?

  Sec eshte nje marifet qe ul koston.
  Shpejtesia nuk ndryshon pothuaj fare - ecen ngadale. Megjithate vjen nje pike qe lidhja shkeputet direkt, pa pritur. Per koston s'di c'te them...
  "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

 11. #11
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  mos e hapni se lini lesht. 80 lek/ora me shpejtsi breshke.

 12. #12
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Jack Watson
  me shpejtsi breshke.

  Nuk e di barsaleten rreth breshkes

  Faleminderit per informacionin.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga ClaY_MorE
  Nuk e di barsaleten rreth breshkes

  Faleminderit per informacionin.
  Pervec shpejtesise prej breshke , ka shume raste kur nuk lidhet fare ose nuk hap faqet.
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e joss
  Anėtarėsuar
  15-09-2005
  Postime
  312
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Jack Watson
  mos e hapni se lini lesht. 80 lek/ora me shpejtsi breshke.

  Me Albtelekomin, kur lidhja behet nepermjet telefonit fiks, (shtepi, zyre) pagesa behet duke matur impulset e shpenzuara. Para 2-3 vjetesh e kam provuar me telefonin e shtepise dhe me harxhoi 320 impulse telefonike. Aktualisht nuk e di se sa eshte ēmimi i nje impulsi, por atehere ka qene 1 lek, pra i takoi 320 lek te reja ora. Nuk e kam provuar mė.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga joss
  Me Albtelekomin, kur lidhja behet nepermjet telefonit fiks, (shtepi, zyre) pagesa behet duke matur impulset e shpenzuara. Para 2-3 vjetesh e kam provuar me telefonin e shtepise dhe me harxhoi 320 impulse telefonike. Aktualisht nuk e di se sa eshte ēmimi i nje impulsi, por atehere ka qene 1 lek, pra i takoi 320 lek te reja ora. Nuk e kam provuar mė.

  Pyes kot : Si i mund ti matesh impulset e harxhuara?
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 16. #16
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ditmir Zhuka
  Pervec shpejtesise prej breshke , ka shume raste kur nuk lidhet fare ose nuk hap faqet.

  Une e provoj gati cdo dite sa per te pare email edhe nuk me shfaq probleme te tilla.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga ClaY_MorE
  Une e provoj gati cdo dite sa per te pare email edhe nuk me shfaq probleme te tilla.
  Ti mbase rri vetem cerek ore , un rri mbi nje ore , dhe ato probleme i kam te zakonshme. Ca ti besh!
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 18. #18
  leo7005
  Anėtarėsuar
  02-06-2007
  Vendndodhja
  Milano
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  atehere dfjali po pate ndonje internet kafe afer mer nje lidje me 30000 leke ne muaj se me dial ap del piramide dhe nuk mbaron pune

 19. #19
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ditmir Zhuka
  Ti mbase rri vetem cerek ore , un rri mbi nje ore , dhe ato probleme i kam te zakonshme. Ca ti besh!

  Varet se cfare orari lidhesh. Une zakonisht lidhem nga ora 23:00 deri ne 02:00, rri gati tre ore duke punuar ne internet.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga ClaY_MorE
  Varet se cfare orari lidhesh. Une zakonisht lidhem nga ora 23:00 deri ne 02:00, rri gati tre ore duke punuar ne internet.
  Po tamam , naten nuk ka shume ngarkese dhe nuk ka probleme.
  Keyboard not found .... press any key to continue!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Si mund te dergohen porosi SMS permes internetin
  Nga antitheos nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 07-10-2009, 18:07
 2. Ē'mendim keni pėr internetin?
  Nga AuGuSt_ nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 11-05-2009, 05:17
 3. Si mund ta marrim internetin si DCHP ose PPOE?
  Nga erisa_djana nė forumin Rrjeti kompjuterik
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-02-2009, 11:09
 4. Pėrse e pėrdorni Internetin mė shumė?
  Nga Albo nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 95
  Postimi i Fundit: 08-10-2007, 06:21
 5. Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 23-06-2003, 19:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •