Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 73
  1. #1
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408

    A besoni në fundin e botës?

    Sipas shkencetareve (astronomeve) te gjithe YJET kan fund dal nga dal secili yll ka fundin e tij dhe shuhet se existuari ... ylli ne momentin e shuarjes, ne te ndodh nje explodim qe ne gjuhen astronomike quhet SUPERNOVA

    Dhe ylli me i afert i tokes eshte DIELLI , d.m.th dielli eshte njeri prej tyre yjeve...para disa muajsh me mjetin e quajtur HABLE ....NASA verejti nje explodimne univerz te nje ylli te tille gati i ngjajshem me diellin tone...

    D.m.th tash shtrohet pyetja nese dielli shuhet amund te paramendohet jeta ne toke apo amund te paramendohet jeta ne toke gjate explodimit te diellit dhe explodim icli quhet SUPERNOVA kur permasat e shkaterrimit token e perfshin ne menyre te tersishme...

    d.m.th keto ishin argumenetet qe jep shkenca per fundin e botes...

    Mirpo qfar thone religjionet apo fete per kete dite te jashtezakonshme dhe te frikshme ...dhe patjeter e ndodhshme nete ardhmen ...normal duke u bazuar ne argumente te cilat i lexuam me lart...
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  2. #2
    Self Confidence Maska e Gimi3
    Anëtarësuar
    24-10-2006
    Vendndodhja
    Atje ku Fati i përcjell Guximtarët !
    Postime
    1,028
    Nese ndalemi dhe meditojme per nje cast rreth Universit , Planeteve , Yjeve si dhe trupat tjere qiellor ... futemi ne brendesine e hulumtimeve te cilat po i bejne koheve te fundit shkenctaret e kalibrave me te medhenje , na ben te kuptojme se fundi i jetes ne Toke nje dite/nate do te ndodhe.
    Arsyen se perse e bera : fundi i jetes ne Toke nje " dite/nate " do te ndodh kjo eshte sepse kur eksplodimi i Diellit do te ndodh ne nje pjese te Tokes do te jete dite sic ndodh per momentin ne disa vende te Amerikes ndersa tek ne në Evrope eshte nate !
    Pastaj çrregullimet e shumta te klimes jane disa karakteristika tjera , klima eshte çmendur sepse ne e kemi çmendur ate , duke bere eksperimente nga me te ndryshmet , me industrite kimike , ngrohja globale eshte nje problem ne vete .
    Dielli eshte duke shpenzuar me miliona tonelata energji , nese dielli nje dite do te shuhet , ateher ska jete ne Planetin Toke , duke filluar nga njerezit , kafshet e deri tek bimet .
    Nese meditojme vetem nje çast rreth dites/nates , jetes / vdekjes , drites / erresires ne menyren se si bashkepunojne keto njera me tjetren ateher e kuptojme se duhet patjeter te kete Nje Krijues i cili Me Ligjet e Tij i drejton keto gjera , paramendojeni sikur dielli te ishte me larg Tokes , ne pergjithesi qe nga njeriu , kafshet , bimet do te fillonin te humbnin shume gjera te çmueshme qe vijne si pasoje e drites se diellit , po sikur dielli do te afrohej me afer Tokes ateher nuk do te kishte jete gjithcka do te shnderrohej ne nje shkretetire , ne nje vullkan ne forme te zjarrte , ne forme perveluese , te gjitha keto gjera qe i shkrova ... ka argumente per njerezit qe mendojne.
    Fitorja Vjen Me Durim , Gëzimi Vjen Pas Dëshprimit Dhe Pas Çdo Veshtirësie Ka Lehtësim .

  3. #3
    dude Maska e smoki
    Anëtarësuar
    02-02-2007
    Vendndodhja
    somewhere
    Postime
    68
    Ky eshte budallalleku me i madh qe eshte shpikur nga njerzimi!!
    Si mund te kete nje fund bota, kur ne akoma nuk e dim se nga e kena prejardhjen!!??

    Kush i parashikon kto banalitete?? Kta parashikuesit duhet te marrin vesh se nga vijm ne radhe te pare, edhe jo te na parashikojne fundin e botes.

    Nejse se kto debate jan te kota, nuk besoj ne kto gjera eshte e kote qe dikush te mundohet te me mbushi mendjen, sepse sja arrini dot.
    SHQIPTAR

  4. #4
    Self Confidence Maska e Gimi3
    Anëtarësuar
    24-10-2006
    Vendndodhja
    Atje ku Fati i përcjell Guximtarët !
    Postime
    1,028
    Citim Postuar më parë nga smoki
    Ky eshte budallalleku me i madh qe eshte shpikur nga njerzimi!!
    Si mund te kete nje fund bota, kur ne akoma nuk e dim se nga e kena prejardhjen!!??

    Kush i parashikon kto banalitete?? Kta parashikuesit duhet te marrin vesh se nga vijm ne radhe te pare, edhe jo te na parashikojne fundin e botes.

    Nejse se kto debate jan te kota, nuk besoj ne kto gjera eshte e kote qe dikush te mundohet te me mbushi mendjen, sepse sja arrini dot.
    Thuaju keto gjera shkenctareve te cilet pergjat kohes kane studiuar Universin , ti ishe duke lexuar revista Play Boy , pergjat kohes kur ata ndoshta edhe gjumin te cilin shume njerez e duan , e lane anash me te vetmin qellim ... qe njerezve t'iu japin ca fakte , ca argumente me qellim qe te mendojne nga nje kendveshtrim 3D ( tre dimenzional )

    Shiko evulucioni i Darvinit eshte gjunjezuar ! Paramendoje cfare gjeje ka thene Darvini per Ariun e Bardhe qe noton neper detera dhe prej Ariut te Bardhe me kalimin e kohes u shnderrua ne Balene , ky eshte bullalleku me i madh qe mund te flitet ! Si kishte mundesi qe Nje Ari i Bardh te shnderrohet ne Balene , me spjego ti smoki ?!? Apo ndoshta ti e ke rruar Ariun e Bardhe dhe e ke ngjyrosur me ngjyre hiri ?!

    Keshille : Lexo me shume astronomi jo Play Boy revista
    Fitorja Vjen Me Durim , Gëzimi Vjen Pas Dëshprimit Dhe Pas Çdo Veshtirësie Ka Lehtësim .

  5. #5
    dude Maska e smoki
    Anëtarësuar
    02-02-2007
    Vendndodhja
    somewhere
    Postime
    68
    gimi3 per ca po flet?? mos me ngaterron me veten?? revista play boy lexoja kur isha akoma virgjerush dmth 13 vjec ose 14 mos mendo se ne kte moshe lexojme akoma gjera te tilla, kshuqe ji me konkret kur te flasesh edhe mos flit sa per te mbushur nje postim me budallalleqe.

    te thashe qe nuk arrin dot te me mbushesh mendjen as ti as njeri tjeter, leqe skam kohe te degjoj budalliqe qe kam degjuar per 5 vjet me radhe., por edhe kaq kapacitet sa tmi shpjegosh mire nuk ke, ndaj ciao.
    SHQIPTAR

  6. #6
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga smoki
    gimi3 per ca po flet?? mos me ngaterron me veten?? revista play boy lexoja kur isha akoma virgjerush dmth 13 vjec ose 14 mos mendo se ne kte moshe lexojme akoma gjera te tilla, kshuqe ji me konkret kur te flasesh edhe mos flit sa per te mbushur nje postim me budallalleqe.

    te thashe qe nuk arrin dot te me mbushesh mendjen as ti as njeri tjeter, leqe skam kohe te degjoj budalliqe qe kam degjuar per 5 vjet me radhe., por edhe kaq kapacitet sa tmi shpjegosh mire nuk ke, ndaj ciao.

    jo i nderuar ky gimi po e luan rolin e nje mesuesi per ty ..ti ne ket rast je nje nxenes qe qendron ne nje qoshe te klases...d.m.th ngurron se eke mendjen e mbushur me matrial te asaj kohe qe thua qe qenke qen dikur i virgjer dhe per astronomi ..nuk ka vend truri yt te pranoje te hyra nga shkenca....
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Kristiano
    Anëtarësuar
    15-01-2007
    Vendndodhja
    Lezhe
    Postime
    476
    Ca flisni kot.Fundi i botes.Sdine gje shkenctaret e leshit.Duan qe te jetojme me frike.Bota nuk do te kete fund kurre.

  8. #8
    Self Confidence Maska e Gimi3
    Anëtarësuar
    24-10-2006
    Vendndodhja
    Atje ku Fati i përcjell Guximtarët !
    Postime
    1,028

    Arrow

    Citim Postuar më parë nga smoki
    gimi3 per ca po flet?? mos me ngaterron me veten?? revista play boy lexoja kur isha akoma virgjerush dmth 13 vjec ose 14 mos mendo se ne kte moshe lexojme akoma gjera te tilla, kshuqe ji me konkret kur te flasesh edhe mos flit sa per te mbushur nje postim me budallalleqe.

    te thashe qe nuk arrin dot te me mbushesh mendjen as ti as njeri tjeter, leqe skam kohe te degjoj budalliqe qe kam degjuar per 5 vjet me radhe., por edhe kaq kapacitet sa tmi shpjegosh mire nuk ke, ndaj ciao.
    Shiko Smoki , sdi qe solle dicka nga Astronomia ne lidhje me kete , gje qe vijme ne konkludim se je laik ne qeshtje te shkences !
    Sipas teje ende qenkemi tek e kaluara e darvinizmit , ku degjoheshin fjale boshe gjoja se njeriu prejardhjen e ka nga majmuni ... ndoshta ti , une jo !
    Sikur ne te kishim prejardhjen nga majmunet ateher perse majmunet nuk u zduken duke e marr parasysh sa eshte nataliteti ne tere boten ?!
    Me trego majmuni i pare cfare gjuhe fliste ?
    Mos fliste shqip rastesisht ?! Apo ndoshta ishe ti ai majmun qe ende flet gjepura !?
    E lexova profilin tend , interesat - futbolli , tek ti mund te them se kembet i ke te zhvilluara ... por jo edhe trurin , pjesa e eperme ka nevoje per investim !
    Per virgjinitetin tend , normal virgjiniteti eshte nje ndertese pa leje , e cila me kalimin e kohes duhet te prishet !
    Mirepo a ekziston virgjiniteti ende ne trurin tend ?!
    Kjo pyetje kerkon pergjigje , kete rast duhet hulumtuar shkenctaret , pasice truri yt eshte i paperdorur , paraqitu tek doctoret ndoshta te paguajne mire

    Kerkese : mos te dalim jasht temes ... nese ke fakte ne lidhje me Universin , Planetet , Yjet , lindjen e tyre dhe zhdukjen te cilat kane te bejne ne kunderfakte ne lidhje me gjerat qe i shkruam , ateher urdhero , je i mire se ardhur , per ndryshe dera eshte e hapur ... mund te porosisesh nje kafe ... une te paguaj ... shpresoj se do relaksohesh me ambientin qe mbreteron jashte ...
    Fitorja Vjen Me Durim , Gëzimi Vjen Pas Dëshprimit Dhe Pas Çdo Veshtirësie Ka Lehtësim .

  9. #9
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga Kristiano
    Ca flisni kot.Fundi i botes.Sdine gje shkenctaret e leshit.Duan qe te jetojme me frike.Bota nuk do te kete fund kurre.
    ti qenke mbi shkenceataret ...kjo ehste arsyeja e shkrimit tend ...sjell fakte kunder ...nese do te arrish te kundershtosh temen ejo te flasesh pallavra..
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  10. #10
    Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
    Anëtarësuar
    27-07-2002
    Vendndodhja
    Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
    Postime
    1,542
    kur t'vij dita e Qametit
    bashke me lalen do pijm rakijeeeee

    ose

    U nisem per xhenet
    e perfunduam ne xhenem.
    Shqiperi moj kucke
    c'na bere verem.

    -kenga e Dumbabistit-
    Smajl Kadarja
    Adresat e faqeve personale mund ti vendosesh ne profil por jo ne firme. Stafi i Forumit

  11. #11
    dEaD rAceR Maska e unreal
    Anëtarësuar
    02-04-2003
    Postime
    528
    Citim Postuar më parë nga gimi3
    Shiko evulucioni i Darvinit eshte gjunjezuar ! Paramendoje cfare gjeje ka thene Darvini per Ariun e Bardhe qe noton neper detera dhe prej Ariut te Bardhe me kalimin e kohes u shnderrua ne Balene , ky eshte bullalleku me i madh qe mund te flitet ! Si kishte mundesi qe Nje Ari i Bardh te shnderrohet ne Balene , me spjego ti smoki ?!? Apo ndoshta ti e ke rruar Ariun e Bardhe dhe e ke ngjyrosur me ngjyre hiri ?!
    Nga e more ti kete?

    Kush e gjunjezoi evolucionin?

    Sa i perket fundit te jetes se planetit toke,une besoj se nje dite do te vdes.Do te vdes, jo se dikush atje larte vendose per kete pune,porse eshte proces.Proces qe zgjate me miliarda vite.

    Edhe nje

    per zhdukjen e races njerzore nuk eshte i nevojshem ndonje "show" special nga universi.Mendoj se ka mjafte arme berthamore ketu ne toke qe do ta benin kete pune.

  12. #12
    dude Maska e smoki
    Anëtarësuar
    02-02-2007
    Vendndodhja
    somewhere
    Postime
    68
    Citim Postuar më parë nga gimi3
    Shiko Smoki , sdi qe solle dicka nga Astronomia ne lidhje me kete , gje qe vijme ne konkludim se je laik ne qeshtje te shkences !
    Sipas teje ende qenkemi tek e kaluara e darvinizmit , ku degjoheshin fjale boshe gjoja se njeriu prejardhjen e ka nga majmuni ... ndoshta ti , une jo !
    Sikur ne te kishim prejardhjen nga majmunet ateher perse majmunet nuk u zduken duke e marr parasysh sa eshte nataliteti ne tere boten ?!
    Me trego majmuni i pare cfare gjuhe fliste ?
    Mos fliste shqip rastesisht ?! Apo ndoshta ishe ti ai majmun qe ende flet gjepura !?
    E lexova profilin tend , interesat - futbolli , tek ti mund te them se kembet i ke te zhvilluara ... por jo edhe trurin , pjesa e eperme ka nevoje per investim !
    Per virgjinitetin tend , normal virgjiniteti eshte nje ndertese pa leje , e cila me kalimin e kohes duhet te prishet !
    Mirepo a ekziston virgjiniteti ende ne trurin tend ?!
    Kjo pyetje kerkon pergjigje , kete rast duhet hulumtuar shkenctaret , pasice truri yt eshte i paperdorur , paraqitu tek doctoret ndoshta te paguajne mire

    Kerkese : mos te dalim jasht temes ... nese ke fakte ne lidhje me Universin , Planetet , Yjet , lindjen e tyre dhe zhdukjen te cilat kane te bejne ne kunderfakte ne lidhje me gjerat qe i shkruam , ateher urdhero , je i mire se ardhur , per ndryshe dera eshte e hapur ... mund te porosisesh nje kafe ... une te paguaj ... shpresoj se do relaksohesh me ambientin qe mbreteron jashte ...

    Ti tani do te dish prejardhjen time apo ke ndonje gje per te then ne lidhje me temen!!???

    ne rast se ke ndonje gje per teme thuaje, ske nevoje te dish nga e kam prejardhejn une, nga majmuni apo nga hardhuca... se mje bo si ato adoleshentet e shkolles qe te ngjiten si muti pas kepuce edhe nuk te shqiten deri sa tjua besh qejfin tjua thuash ooo ke te drejte.. Kshu duhet me te then edhe ty??

    ooo ke te drejte..

    hajt tani ik rras biberonin ne goje edhe mjaft lexove ne google.
    SHQIPTAR

  13. #13
    dude Maska e smoki
    Anëtarësuar
    02-02-2007
    Vendndodhja
    somewhere
    Postime
    68
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student
    jo i nderuar ky gimi po e luan rolin e nje mesuesi per ty ..ti ne ket rast je nje nxenes qe qendron ne nje qoshe te klases...d.m.th ngurron se eke mendjen e mbushur me matrial te asaj kohe qe thua qe qenke qen dikur i virgjer dhe per astronomi ..nuk ka vend truri yt te pranoje te hyra nga shkenca....

    Rolin e mesuesit ta luaje dikush qe ka me shum tru se une, jo ai qe eshte niveli 0
    SHQIPTAR

  14. #14
    ► ☆☆☆ ◄
    Anëtarësuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mëmëdhe
    Postime
    4,834
    Une ate qe shof ate besoj

  15. #15
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga AlbaneZ
    Une ate qe shof ate besoj
    sipas kesa qe thua indin shume pergjigje:nuk ke mend,nuk ka ajr,nuk existon e drejta,valet e tel nuk existojn ,nese nje laps kam ne dore dhe ebesoje se xiston sepse jam duke eshhikuar..por nese e futin ne gjep ..athere sipas asaj qe the ...tash lapsi nuk existon sespe nuk e shef edhe pse e ke ne gjep...

    ja kjo eshte jetshkurtesia e ndonje fakti i pa baze..
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  16. #16
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    nje kerkese per te gjithe forumistet: nese dojne te futen ne teme apo duan ta diskutojne temen ,te pohojne apo te mohojne ne lidhje me temen ...apo nese deshirojne te i kontestojne keto fakte nga shkenca atehere te bijne fakte dhe deshmi qe deshmojne ne menyre te kjart te kunderten..d.m.th te sjellin fakte poashtu shkencore te cilat deshmojne te kunderten...apo ata qe deshirojne ta deshmojne kapacietin e intelegjences dhe deshirojne ta sfidojne shkencen jan te mireseardhure...jan te lejuara mendime ndryshe mirpo jo ...te flasin gjepura dhe supozime rrugaqesh te cilet kerkojne te deshmohen me ndonje lexim te nje parahyrje te nje libri...

    kerkoje dhe ftoje ata qe kan kapacitete dhe resurse te intelegjece...qe kan fakte ...nese jo le te heshtin ...

    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  17. #17
    ► ☆☆☆ ◄
    Anëtarësuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mëmëdhe
    Postime
    4,834
    Fisnik.

    Pergjigjet i kam mare une per ate qe shof,ndjej,mar ajer,flas me mend e jo pa mend,kam pare drejtesi dhe padrejtesi,lapsin e shof dhe e di ku e kam,ne dore apo ne gjep (shqip XHEP thuhet) etj etj.

    Ndersa fundin e botes nuk e besoj dhe diten e gjykimit po ashtu.Sipas teje: Ca eshte fundi i botes ?! Ke quan ti dite gjykimi ?!

  18. #18
    Shqiptari Maska e J-X
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Ne Kasolle
    Postime
    121
    sipas nje emisioni qe pash ne tv fundi i tokes dhe i sistemit tone diellor do behet nga shperthimi i diellit qe nga ky moment do shkatrohen dhe planetet. por ama para se te shperthej dielli ai do behet nje diell i kuq ne nje madhesi 10 here me te madhe dhe do vazhdoj te rritet duke shtuar fuqin e tij(dielli eshte akoma ne zhvillim) kur te arij kete gje dy planetet afer tij do villojne te shkrijn dhe ne toke nuk mund te kete mundesi te jetosh sepse do jete shume nxeht. ketu eshte fundi i njerzimit se jetuari ne toke. (fete tuaja nuk thone gje per kete????) dhe mbas kesaj dielli do vazhdoj punen e tij deri sa te arij ne shpethimin e tij duke u bere nje vrim e zeze, dhe duke shkartuar cdo gje rreth tij.

    Lyco Jay

  19. #19
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    [QUOTE]
    Citim Postuar më parë nga AlbaneZ
    Fisnik.

    Pergjigjet i kam mare une per ate qe shof,ndjej,mar ajer,flas me mend e jo pa mend,kam pare drejtesi dhe padrejtesi,lapsin e shof dhe e di ku e kam,ne dore apo ne gjep (shqip XHEP thuhet) etj etj.
    permisim EDREJTA nuk shifet eshte send i patrupshem (rres corporales)per qeshtje te drejtesis mund te pyesesh ...sepse e studjoje

    Ndersa fundin e botes nuk e besoj dhe diten e gjykimit po ashtu.Sipas teje: Ca eshte fundi i botes ?! Ke quan ti dite gjykimi ?!
    "Qdo fillim e ka edhe fundin e tij"njeriu lind dhe vdes/bima mbin dhe vyshket dhe humb/kalbet, /karburanti fitohet dhe humb/hargjohet...d.m.th ka shume e shume dhe te gjitha ato qenje te gjalla..dhe sende te ngurta kan fundin ...pse jo edhe bota...

    por eke shikuar ne TV kur "NASA"paraqiti disa gjirime qe kishte kapur ne Gllaktiken tone me mikroskopin "HABLE"disa gjirime te nje ylli te diametrit te perafert me diellin ton...duke shperthyer dhe ne fund u shua dhe ai shperthim quhet SUPERNOVA...konkludim ai yll eshte si dielli edhe dielli yne eshte yll nese kishte fund ai yll/diell ateher edhe yll/dielli yne ka fund...keto jan faktet shkencore te cilat ti dhe te tjeret e kundershtojne ...
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  20. #20
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga J-X
    sipas nje emisioni qe pash ne tv fundi i tokes dhe i sistemit tone diellor do behet nga shperthimi i diellit qe nga ky moment do shkatrohen dhe planetet. por ama para se te shperthej dielli ai do behet nje diell i kuq ne nje madhesi 10 here me te madhe dhe do vazhdoj te rritet duke shtuar fuqin e tij(dielli eshte akoma ne zhvillim) kur te arij kete gje dy planetet afer tij do villojne te shkrijn dhe ne toke nuk mund te kete mundesi te jetosh sepse do jete shume nxeht. ketu eshte fundi i njerzimit se jetuari ne toke. (fete tuaja nuk thone gje per kete????) dhe mbas kesaj dielli do vazhdoj punen e tij deri sa te arij ne shpethimin e tij duke u bere nje vrim e zeze, dhe duke shkartuar cdo gje rreth tij.
    me ne fund u paraqit ne sken dikush me fakte shkence...komplimente vllacko...kete po e kerkoje...bravo..
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Besoni tek dashuria platonike ?
    Nga Kryeplaku në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 01-07-2011, 09:25
  2. Berisha: Dita e sotme shenon fundin e tranzicionit shqiptar
    Nga Albo në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 30-11-2009, 16:08
  3. A besoni se ka korrupsion ne institucionet e Kosovës?
    Nga ILMGAP në forumin Votime dhe sondazhe
    Përgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 22-09-2009, 15:14
  4. A besoni në bestytni...?
    Nga master2006 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 29-10-2006, 07:22
  5. Përse besoni në Zot?
    Nga Albo në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 75
    Postimi i Fundit: 06-03-2004, 11:43

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •