Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1

  Ingerin- Punimet e mia

  Ingerin Design. Ketu mund te vizitoni galerine e punimeve te mia ne grafiken dixhitale.
  (Kryesisht Photoshop dhe Cinema 4D).
  Kritika dhe komente jane te mirepritura.
  ... cos' I was high when i wrote this !!!

 2. #2
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  38
  Postime
  2,573
  Mė pėlqeu kombinimi i ngjyrave, imagjinata. Nga punimet duket sikur nis punėn, shikon ēfarė del, dhe pastaj i cakton temėn. Mund ta vėsh mė mirė nė punė imagjinatėn nėse e ke tė qartė temėn para se tė fillosh.

  Suksese!
  Edi

 3. #3
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Kur cakton temėn para krijimit, e kufizon vehten nė krijim dhe nuk i jep liri veprimi me pak fjalė. Frymezimi nuk ka nevojė pėr emėrtime, kėto tė fundit janė atje vetėm pėr tė drejtuar 'spektatorin'... Pastaj ka dhe detyra shtėpie, krijo ēfarė tė ėshtė caktuar!

  Pėrgėzime pėr krijimet E.M. Love_Story mė pėlqeu mė shumė. Bora nė krahėt e fluturave ėshtė ide fantastike. Violina dhe Korēa pastaj janė histori tjetėr. Pres mė shumė ndjenjė nga kėto tė dyja...


  Fiori

 4. #4

  Faleminderit

  Fiori dhe Edspace , ju faleminderit qe keni patur deshiren dhe durimin per te pare punimet e mia dhe pershtypjet qe keni lene rreth tyre.

  Ato cka doja te shtoja une mbi komentet :
  Nga punimet duket sikur nis punėn, shikon ēfarė del, dhe pastaj i cakton temėn. Mund ta vėsh mė mirė nė punė imagjinatėn nėse e ke tė qartė temėn para se tė fillosh.
  Deri diku eshe e vertete. Nje pjese e mire e punimeve aty , i kam bere disa vite me pare kur hidhja hapat e pare me Photoshop. Natyrisht talenti i kufizuar mbi grafiken dhe aftesite e limituara te atehershme (nuk dua te them e tani e zoteroj ploteshish :) ) mbi perdorimin e Photoshop , nuk bejne te lehte qe te shprehesh ekzaktesisht ate cka ti ke ne mendje dhe do te shprehesh. ( le ta quajme nje teknike TOP-DOWN ). Per kete fakt ndodh ajo qe thua ti , pra fillimi i punes, eksperimentimi ,dhe ne fund i jepet nje forme finale ne nje kontekst . (pak a shume nje BOTTOM- UP :) ).( Shpresoj te mos jem i vetmi qe perdor kete "teknike" :-) )
  Pjeserisht ky ishte "justifikimi" . Them pjeserisht pasi mua me pelqen nje fare abstraksionizmi ,pra disa punime jane qellimisht te punuara ne ate menyre.(jo rastesisht shumica e punimeve jane te postuara ne kategorine Abstract )

  Megjithate ,nqs i shef me kujdes nje pjese e punimeve i perket nje kategorie ,le ta quajme "konceptuale" ku nisur nga nje ide apo koncept , mundohet te paraqitet ne menyre vizuale. Ne kete menyre shume pak elemente mund tja lesh rastesise , pra te krijosh ne menyre "random".

  Persa i perket Fiorit :
  Violina dhe Korēa pastaj janė histori tjetėr. Pres mė shumė ndjenjė nga kėto tė dyja...
  :) QE te dyja punimet qe ti permende jane fotomanipulime (pra pjeserisht krijime te mia :) ) . Mbase eshte ky fakti qe ndryshoje disi nga te tjerat dhe qe ty te kane rene ne sy. Megjithate respektoj mendimin tend mbi to


  Ju falenderoj edhe njehere per komentet tuaja.
  ... cos' I was high when i wrote this !!!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e 13elen
  Anėtarėsuar
  22-07-2007
  Vendndodhja
  somewhere between strangers
  Postime
  4

  Smile !!!

  hi there, !!!
  desha te te them::: krijimet e tua me pelqyen shum,,

  EXCELLENT WORK(and u know it;) KEEP GOING!!!

  PS. R U FEELING LUCKY TODAY??

Tema tė Ngjashme

 1. Fillojne punimet per ndertesen TID ne kryeqytet
  Nga FЯODO nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 16-04-2008, 08:20
 2. Piktori Henri Kavaja, Punimet e tij
  Nga Static-X nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 93
  Postimi i Fundit: 22-01-2007, 14:57
 3. Bllokohen punimet tek Zogu i Zi nė Tiranė
  Nga ArberXYZ nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 07-11-2005, 13:44
 4. Kuvendi shtyn punimet pasi deputetėt nuk merren vesh pėr ulėset
  Nga mani nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-02-2004, 16:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •