Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 23
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220

    Post Kolë Berisha: «Flamuri i kompozuar» nga presidenti Rugova nuk na duhet më!

    Sipas Kolë Berishës «Flamuri i kompozuar» nga presidenti Rugova e paska bërë jetën e vetë dhe nuk u dashka më!


    Berisha: "Natyrisht se flamuri që është përdorur deri më sot i kompozuar nga Presidenti Rugova e ka bërë një jetë të veten, një shtrirje të veten në Kosovë, por kjo nuk do të thotë se do të mbetet ai. Do të bisedohet edhe për forma tjera të simboleve, do të merret qëndrim partiak, politik përpara, pastaj tëshkohet në Kuvend."
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Te dalin kunder tani te partis per nje karrike si ky budallai plak vetem tek ne sheh..
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e RTP
    Anëtarësuar
    26-03-2004
    Postime
    1,756
    Gjilanas

    Mos iu beso gazetave se nuk shkruhet gjithhere cfar flitet.

    Te kesh parasysh se shpeshe gazetarit nuk i punon veshi si duhet,mandej lapsi nuk i shkruan mire,mandej i ndalet rryma duke shtyp lajmin,e keshtu e keshtu...Harron i gjori mandej cfar ka thene filani e ja fut per qejfi t`vet!


  4. #4
    i/e regjistruar Maska e joss
    Anëtarësuar
    15-09-2005
    Postime
    311
    Nuk mundet nje njeri te kompozoje flamur te ri per shqiptaret. Kombi shqiptar ka mese 500 vjet qe ka flamurin e tij

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e RTP
    Anëtarësuar
    26-03-2004
    Postime
    1,756
    shih,shih!
    A fole joss aaaaaaa?!

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,632
    Nuk eshte fjala ketu per ndryshimin e flamurit kombtar se po ai do mbetet por do gjindet nje simbol i cili do i shtohet flamurit komtar per te perfaqsuar kosoven(apo provencen e shiperise perkohesishte si shtet i ri) e jo te behet demonstrime e lojra me flamurin kombtar;

    Pra po me vjen mire qe u hoq nje moll sherri qe ishte ai flamur i pa hieshem...
    E tani do vizatojm edhe nje tjeter, prite konfliktin....

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e RTP
    Anëtarësuar
    26-03-2004
    Postime
    1,756
    Kreks

    Nuk e deshtet flamurin Dardan te propozuar te dr Rugoves,
    tani duajeni flamurin e bashkim-vellazerimit me motive shqiptare,serbe,rome,turke,greke e bile-bile edhe ruse-kineze,pse jo!

    Edhe, zanin mos t`ua ndiej ma.Ndegjuet?

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-02-2007
    Postime
    40
    Citim Postuar më parë nga RTP
    Kreks

    Nuk e deshtet flamurin Dardan te propozuar te dr Rugoves,
    tani duajeni flamurin e bashkim-vellazerimit me motive shqiptare,serbe,rome,turke,greke e bile-bile edhe ruse-kineze,pse jo!

    Edhe, zanin mos t`ua ndiej ma.Ndegjuet?

    O rtp bre kush te ka bere kaq te shtire rugova a

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Flamuri i rugoves= me flamurin e bashkim vllazrimit me motive serbe, rome, turke

    copa leckash ngyra ngjyra te dy.

    te dy e meritojn plotsisht te digjen sikur u dogjen ne mes te prishtines nga ato qe vlaviten flamurin e vertete te shqiptarve
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  10. #10
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    flamuri eshet qeshtje endijshme andaj nuk duhet te propozohet nga partia apo ndonje antar partiak sepse ...keqinterpretohet nga populli...sepse flamuri(kombetar) eshte per te gjithe poipullin e jo per nje pjese te simpatizuesve partiak...
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,632
    Citim Postuar më parë nga RTP
    Kreks

    Nuk e deshtet flamurin Dardan te propozuar te dr Rugoves,
    tani duajeni flamurin e bashkim-vellazerimit me motive shqiptare,serbe,rome,turke,greke e bile-bile edhe ruse-kineze,pse jo!

    Edhe, zanin mos t`ua ndiej ma.Ndegjuet?
    Ka keq e me keq besa...
    A ndegjove qe as emrin pamvarsi nuk dojne te na na njohin ?

    nje lloje autonomie e 74tes....
    Flamuri njehere s'eshte ne pyetje por bejmi biseda te kota edhe ne, mos menduat se do na pyesin neve ketu ne forum ?

  12. #12
    Moderator Maska e AdmiraL
    Anëtarësuar
    25-05-2004
    Vendndodhja
    Rheinfelden - Baden-Württemberg
    Postime
    759
    Citim Postuar më parë nga joss
    Nuk mundet nje njeri te kompozoje flamur te ri per shqiptaret. Kombi shqiptar ka mese 500 vjet qe ka flamurin e tij
    Ti qeke me quran se Llapi.

    Ai flamur kombetar do te ngelet, kurse shtetror do te jete tjeter. Po mos fol kot ne ti. Apo ndoshta si mbas KoLLë Berishës do te ndryshojm te gjitha, po ca di ai paraliz more te flasi, mos e ndegjoni ai eshte bere origjinal si Adem Demaçi.

    Ah more bir se kur ka qen Rugova gjalle s`te eshte ndegju zeri..

    Tung
    Forca MILAN - is Champion and only Champion!

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-02-2007
    Postime
    40
    Citim Postuar më parë nga HoteL-MadriD
    Ti qeke me quran se Llapi.

    Ai flamur kombetar do te ngelet, kurse shtetror do te jete tjeter. Po mos fol kot ne ti. Apo ndoshta si mbas KoLLë Berishës do te ndryshojm te gjitha, po ca di ai paraliz more te flasi, mos e ndegjoni ai eshte bere origjinal si Adem Demaçi.

    Ah more bir se kur ka qen Rugova gjalle s`te eshte ndegju zeri..

    Tung
    Eshte e vertet se sa ka qene ibra gjalle ska guxuar ti ndegjohet zeri. Ai ti qe ju degjua zeri i cili dul para kamerave me ushtaret e UCK zotrit Fehmi Agani dhe e pranoje si ushtri e popullit e vrau rugove i cili e ka pranuar vete ne Itali

    Ne pytjen e gazetarit se kush e ka vra Fehmi Aganin a e kane vrare forcat serbe rugova u pergjigje se nuk e di se kushe e ka vrare

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    RTp i nderuar..

    Mos u merakos fort per pun flamuri..

    nuk ka fort rendesi..

    Ahtisari dhe cka ben ai e si i pret Bota mendimet e tije kane me shume rendesi..
    Dhe e dyta me rendesi eshte qe... sa me pak rini ti shkoje pas albin demacave.. e atyre halitjahave me kallasho tritol.. qe rrahin gjuks me Unmika e qe kur vjen Serbia shkojn ne rogner nga frika..

    dhe e treta.. popullit i ka hi frika per mos me fol cka ja ndjen grika.. (zemra) sepse nuk e len panika.. mos po zemron me ate cka thot.. kupo krasnikat..

    E vura re ne TV te prishtines kur i afrohej mikrofoni ne goje atje ne rruge.. kur njerzit nuk guxonin me i than gazetarit se.. bombat mbi kerra te unmkit jan pun ne sherbim te arkan karagjikit..

    Kjo eshte tragjedi..

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Harudi
    Anëtarësuar
    08-09-2004
    Postime
    622
    Qështu asht,kur në shtëpinë e UJKUT ,fillojnë me hangër qentë!
    Derisa ishin afër UJKUT,imitonin ulërimin si ujq,e tashti...?
    Matuf zeza,bre Kolë!


    Kolë Berisha dhe Flamuri i Presidentit Rugova
    Po të mos ishte Kolë Berisha në KTV, që t’ia përkujtonte popullit të Kosovës, i cili me aq dinjitet, dashuri e dhembje, i dha lamtumirën e fundit Presidentit Ibrahim Rugova, se “flamuri, që është përdorur deri më sot, i kompozuar nga Presidenti Rugova, e ka bërë një jetë të veten, një shtrirje të veten në Kosovë, por kjo nuk do të thotë se do të mbetet ai”, populli do të ishte koritur duke shpresuar se ky flamur “i kompozuar nga Presidenti Rugova”, ende s’e ka bërë jetën e as shtrirjen e vet në Kosovë. Tash e ka të qartë, por jo për flamurin, që e paska bërë jetën dhe shtrirjen e vet, por për të gjithë ata që gjithnjë flasin për vetveten në emër të dr. Rugovës, kurse miratojnë në heshtje që gjithçka ishte e Presidentit Rugova, duhet të ikë bashkë me ikjen e tij fizike nga kjo botë! Edhe kryetari Sejdiu e miratoi këtë mesele në KTV, sepse nuk e tha asnjë fjalë lidhur me këtë frazë koliane. Tash, përsëri populli e ka të qartë, se meqenëse flamuri i kompozuar nga Presidenti Rugova e paska bërë jetën e vet, si gjithçka tjetër e tij, që tashmë ka hyrë në histori të përbotshme, duhet të ikën në harresën e popullit edhe një pjesë e kuadrit të tij të ndryshueshëm, siç do të duhej të ishte edhe Kolë Berisha. Por ai është këtu dhe, që të dëshmojë se është këtu, ngarend sa më shpejt djerrinave të mohimeve të tilla të trashëgimisë historike, jo vetëm të figurës, por edhe gjithë periudhës së Presidentit Rugova. Edhe të tjerët që heshtin ndaj maskenbalistëve të tillë, janë të njëjtë. Janë të njëjtë, sepse mohojnë dhe i miratojnë mohimet, janë të njëjtë, sepse nuk prajnë të ndërtojnë vetvetet mbi autoritetin nacional dhe internacional të Presidentit historik të Kosovës, dr. Ibrahim Rugova.

    Mbi rrënime autoritetesh madhore këtyre ti-pa-ve u bëhet se shquhen më lehtë dhe, mbi rrënime të këtilla, ata gjejnë hapësirën e vet të njëmendtë dhe të lëkundshme veprimesh imorale.

    Kolë Berisha: Natyrisht se flamuri, që është përdorur deri më sot, i kompozuar nga Presidenti Rugova, e ka bërë një jetë të veten, një shtrirje të veten në Kosovë, por kjo nuk do të thotë se do të mbetet ai.
    | Sylejman ALIU
    Pijetoret janë vendet ku çmenduria shitet me shishe! (Uendell Filips)

    Lista e injorimit: Llapi

  16. #16
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,347
    Postimet në Bllog
    17
    Me sa duket Kol Berishes, ashtu si edhe Papes se Romes, i vret syte ai flamuri i ri shteteror qe do te valevitet ne Kosove, pasi ne qender te tij ka nje embleme bizantine e jo katolike.

    Pra me pak fjale, Kola do qe flamuri i ardhshem i Kosoves te kete nje shkabonje me nje koke, sic e kane te gjithe popujt me tradite katolike.

    Jepi Kole, sic e bere turqishten gjuhen e trete zyrtare ne Kosove, beje edhe flamurin e Kosoves me nje koke me motivacionin "se keshtu kerkon komuniteti nderkombetar". Se Kuvendi i Kosoves per ate pune eshte ngritur, ti sherbeje me se miri interesave te komunitetit nderkombetar apo jo or Kole?!

    Albo

  17. #17
    Perjashtuar Maska e thorgal
    Anëtarësuar
    20-05-2002
    Vendndodhja
    me zemer ne Shqiperi
    Postime
    296
    Citim Postuar më parë nga Albo
    Me sa duket Kol Berishes, ashtu si edhe Papes se Romes, i vret syte ai flamuri i ri shteteror qe do te valevitet ne Kosove, pasi ne qender te tij ka nje embleme bizantine e jo katolike.

    Pra me pak fjale, Kola do qe flamuri i ardhshem i Kosoves te kete nje shkabonje me nje koke, sic e kane te gjithe popujt me tradite katolike.

    Jepi Kole, sic e bere turqishten gjuhen e trete zyrtare ne Kosove, beje edhe flamurin e Kosoves me nje koke me motivacionin "se keshtu kerkon komuniteti nderkombetar". Se Kuvendi i Kosoves per ate pune eshte ngritur, ti sherbeje me se miri interesave te komunitetit nderkombetar apo jo or Kole?!

    Albo



    Kush do nje perkthim shqip?

    atehere ,

    Une po futem ne ket teme per te thene se flamuri qe kemi ne Shqiptaret eshte
    flamur Bizantin,( ket po e marr si fakt te kryer megjithese as fakt s'eshte e as gje tjeter )
    dhe megjithese s'ka te bej fare me temen po i fut edhe nje te ofenduar Papes se Romes dhe te gjithe katolikeve, te cilet jane ata qe e kane ngritur per here te pare kete flamur me Ded Gjo Lulin, dhe kot me kot po spekulloj se ata se duan flamurin Shqiptar po duan flamuj te huaj


    Pse e bej une kete ?

    Hem sepse une jam ... he he he !
    Nje prej atyre qe e quajne flamurin e Shqiptareve, flamur bizantin , pra nje .....
    Ndryshuar për herë të fundit nga thorgal : 23-02-2007 më 08:09

  18. #18
    Perjashtuar Maska e riu
    Anëtarësuar
    05-12-2005
    Postime
    421
    Haha - mos deshe te thuash ...jevg, magjup, rom - po nuk ke qene verdalle ti te shikoje se me sa pasion i mbronte jevgjit.

    Kete te flamurit e ka si karamele. ngaqe s'eshte i bindur vete, e permend ne cdo vend se ndoshta duke lexuar veten fillon dhe e beson. Procese te veshtira psikologjike keto. Po nuk e ka aq gabim se stema jone eshte ne fakt dhe e Bizantit, po eshte Kisha qe e mori nga perandoret ilire dhe jo e kunderta, sepse keta qyqaret tane e perdornin qe kur shkonin te drejtonin Romen derisa u nda ne perfundimisht nga ky iliri tjeter, djali i atij perndjekesit te betuar te kristianeve. Atyre koheve dmth kur kisha s'kishte lindur akoma... Dmth kisha perdor stemen e armikut te vet, shqiptarit. Eshte interesante situata, prandaj dhe e ndjen shume te nevojshme te na zhduke sepse na ka per antagoniste, jo vetem te stemes por te sundimit mbi Ballkan. Gadishull qe do rikthehet natyrshem ne duart tona.

  19. #19
    Perjashtuar Maska e thorgal
    Anëtarësuar
    20-05-2002
    Vendndodhja
    me zemer ne Shqiperi
    Postime
    296
    Citim Postuar më parë nga riu
    Haha - mos deshe te thuash ...jevg, magjup, rom - po nuk ke qene verdalle ti te shikoje se me sa pasion i mbronte jevgjit.

    .
    Hahaha une desha te them Grek por paska qene me keq puna,
    megjithate cdo njeri ne kete bote qe di pak gjeografi po ta pyesesh per ket flamur do te thote qe eshte flamur Shqiptar, ndonje qe di edhe pak histori do te thote qe eshte flamur Shqiptar qe vjen prej Gjergjit,

    Tani po rastise qe ky i huaj te jete nje.... HAHa hae hehe ca ishte magjyp , mund te thote edhe simbol Bizantin , po edhe mund te ndodhe
    Ndryshuar për herë të fundit nga thorgal : 23-02-2007 më 09:09

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-02-2007
    Postime
    389
    jo me dite qe ka karakter bizantin ,katolik a musliman flamuri sot e bej leter te w.c,po ka dashte zoti dhe mburem me flamurin shqiptar skenderbeut,e flamura kosovar tetovar te vlores qe na i propozojne pjellat e huaja ato e fshij b.... me ta

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Fatmir Sejdiu
    Nga YlliRiaN në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 18-05-2010, 18:47
  2. Moisiu: Nuk nënshkruaj shkarkimin e kryeprokurorit Sollaku
    Nga Antimafia në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 192
    Postimi i Fundit: 30-09-2007, 18:11
  3. A po realizohet teoria e konspiracionit hebre?
    Nga DEN_Bossi në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 20-11-2006, 12:27
  4. Ndëron jetë presidenti i Kosovës Dr. Ibrahim Rugova
    Nga Veshtrusja në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 220
    Postimi i Fundit: 02-02-2006, 21:32
  5. Papa Gjon Pali II, ndërron jetë
    Nga Brari në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 152
    Postimi i Fundit: 24-05-2005, 07:13

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •