Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 23
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221

  Post Kol Berisha: Flamuri i kompozuar nga presidenti Rugova nuk na duhet m!

  Sipas Kol Berishs Flamuri i kompozuar nga presidenti Rugova e paska br jetn e vet dhe nuk u dashka m!


  Berisha: "Natyrisht se flamuri q sht prdorur deri m sot i kompozuar nga Presidenti Rugova e ka br nj jet t veten, nj shtrirje t veten n Kosov, por kjo nuk do t thot se do t mbetet ai. Do t bisedohet edhe pr forma tjera t simboleve, do t merret qndrim partiak, politik prpara, pastaj tshkohet n Kuvend."
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  Te dalin kunder tani te partis per nje karrike si ky budallai plak vetem tek ne sheh..
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Gjilanas

  Mos iu beso gazetave se nuk shkruhet gjithhere cfar flitet.

  Te kesh parasysh se shpeshe gazetarit nuk i punon veshi si duhet,mandej lapsi nuk i shkruan mire,mandej i ndalet rryma duke shtyp lajmin,e keshtu e keshtu...Harron i gjori mandej cfar ka thene filani e ja fut per qejfi t`vet!


 4. #4
  i/e regjistruar Maska e joss
  Antarsuar
  15-09-2005
  Postime
  311
  Nuk mundet nje njeri te kompozoje flamur te ri per shqiptaret. Kombi shqiptar ka mese 500 vjet qe ka flamurin e tij

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  shih,shih!
  A fole joss aaaaaaa?!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,616
  Nuk eshte fjala ketu per ndryshimin e flamurit kombtar se po ai do mbetet por do gjindet nje simbol i cili do i shtohet flamurit komtar per te perfaqsuar kosoven(apo provencen e shiperise perkohesishte si shtet i ri) e jo te behet demonstrime e lojra me flamurin kombtar;

  Pra po me vjen mire qe u hoq nje moll sherri qe ishte ai flamur i pa hieshem...
  E tani do vizatojm edhe nje tjeter, prite konfliktin....

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Kreks

  Nuk e deshtet flamurin Dardan te propozuar te dr Rugoves,
  tani duajeni flamurin e bashkim-vellazerimit me motive shqiptare,serbe,rome,turke,greke e bile-bile edhe ruse-kineze,pse jo!

  Edhe, zanin mos t`ua ndiej ma.Ndegjuet?

 8. #8
  Citim Postuar m par nga RTP
  Kreks

  Nuk e deshtet flamurin Dardan te propozuar te dr Rugoves,
  tani duajeni flamurin e bashkim-vellazerimit me motive shqiptare,serbe,rome,turke,greke e bile-bile edhe ruse-kineze,pse jo!

  Edhe, zanin mos t`ua ndiej ma.Ndegjuet?

  O rtp bre kush te ka bere kaq te shtire rugova a

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  Flamuri i rugoves= me flamurin e bashkim vllazrimit me motive serbe, rome, turke

  copa leckash ngyra ngjyra te dy.

  te dy e meritojn plotsisht te digjen sikur u dogjen ne mes te prishtines nga ato qe vlaviten flamurin e vertete te shqiptarve
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 10. #10
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  flamuri eshet qeshtje endijshme andaj nuk duhet te propozohet nga partia apo ndonje antar partiak sepse ...keqinterpretohet nga populli...sepse flamuri(kombetar) eshte per te gjithe poipullin e jo per nje pjese te simpatizuesve partiak...
  "Idea sht Kshilltari m i mir i Veprs"

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,616
  Citim Postuar m par nga RTP
  Kreks

  Nuk e deshtet flamurin Dardan te propozuar te dr Rugoves,
  tani duajeni flamurin e bashkim-vellazerimit me motive shqiptare,serbe,rome,turke,greke e bile-bile edhe ruse-kineze,pse jo!

  Edhe, zanin mos t`ua ndiej ma.Ndegjuet?
  Ka keq e me keq besa...
  A ndegjove qe as emrin pamvarsi nuk dojne te na na njohin ?

  nje lloje autonomie e 74tes....
  Flamuri njehere s'eshte ne pyetje por bejmi biseda te kota edhe ne, mos menduat se do na pyesin neve ketu ne forum ?

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e HoteL-MadriD
  Antarsuar
  25-05-2004
  Vendndodhja
  Rheinfelden - Baden-Wrttemberg
  Mosha
  34
  Postime
  739
  Citim Postuar m par nga joss
  Nuk mundet nje njeri te kompozoje flamur te ri per shqiptaret. Kombi shqiptar ka mese 500 vjet qe ka flamurin e tij
  Ti qeke me quran se Llapi.

  Ai flamur kombetar do te ngelet, kurse shtetror do te jete tjeter. Po mos fol kot ne ti. Apo ndoshta si mbas KoLL Berishs do te ndryshojm te gjitha, po ca di ai paraliz more te flasi, mos e ndegjoni ai eshte bere origjinal si Adem Demai.

  Ah more bir se kur ka qen Rugova gjalle s`te eshte ndegju zeri..

  Tung
  Forca MILAN - is Champion and only Champion!

 13. #13
  Citim Postuar m par nga HoteL-MadriD
  Ti qeke me quran se Llapi.

  Ai flamur kombetar do te ngelet, kurse shtetror do te jete tjeter. Po mos fol kot ne ti. Apo ndoshta si mbas KoLL Berishs do te ndryshojm te gjitha, po ca di ai paraliz more te flasi, mos e ndegjoni ai eshte bere origjinal si Adem Demai.

  Ah more bir se kur ka qen Rugova gjalle s`te eshte ndegju zeri..

  Tung
  Eshte e vertet se sa ka qene ibra gjalle ska guxuar ti ndegjohet zeri. Ai ti qe ju degjua zeri i cili dul para kamerave me ushtaret e UCK zotrit Fehmi Agani dhe e pranoje si ushtri e popullit e vrau rugove i cili e ka pranuar vete ne Itali

  Ne pytjen e gazetarit se kush e ka vra Fehmi Aganin a e kane vrare forcat serbe rugova u pergjigje se nuk e di se kushe e ka vrare

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  RTp i nderuar..

  Mos u merakos fort per pun flamuri..

  nuk ka fort rendesi..

  Ahtisari dhe cka ben ai e si i pret Bota mendimet e tije kane me shume rendesi..
  Dhe e dyta me rendesi eshte qe... sa me pak rini ti shkoje pas albin demacave.. e atyre halitjahave me kallasho tritol.. qe rrahin gjuks me Unmika e qe kur vjen Serbia shkojn ne rogner nga frika..

  dhe e treta.. popullit i ka hi frika per mos me fol cka ja ndjen grika.. (zemra) sepse nuk e len panika.. mos po zemron me ate cka thot.. kupo krasnikat..

  E vura re ne TV te prishtines kur i afrohej mikrofoni ne goje atje ne rruge.. kur njerzit nuk guxonin me i than gazetarit se.. bombat mbi kerra te unmkit jan pun ne sherbim te arkan karagjikit..

  Kjo eshte tragjedi..

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Harudi
  Antarsuar
  08-09-2004
  Postime
  622
  Qshtu asht,kur n shtpin e UJKUT ,fillojn me hangr qent!
  Derisa ishin afr UJKUT,imitonin ulrimin si ujq,e tashti...?
  Matuf zeza,bre Kol!


  Kol Berisha dhe Flamuri i Presidentit Rugova
  Po t mos ishte Kol Berisha n KTV, q t’ia prkujtonte popullit t Kosovs, i cili me aq dinjitet, dashuri e dhembje, i dha lamtumirn e fundit Presidentit Ibrahim Rugova, se “flamuri, q sht prdorur deri m sot, i kompozuar nga Presidenti Rugova, e ka br nj jet t veten, nj shtrirje t veten n Kosov, por kjo nuk do t thot se do t mbetet ai”, populli do t ishte koritur duke shpresuar se ky flamur “i kompozuar nga Presidenti Rugova”, ende s’e ka br jetn e as shtrirjen e vet n Kosov. Tash e ka t qart, por jo pr flamurin, q e paska br jetn dhe shtrirjen e vet, por pr t gjith ata q gjithnj flasin pr vetveten n emr t dr. Rugovs, kurse miratojn n heshtje q gjithka ishte e Presidentit Rugova, duhet t ik bashk me ikjen e tij fizike nga kjo bot! Edhe kryetari Sejdiu e miratoi kt mesele n KTV, sepse nuk e tha asnj fjal lidhur me kt fraz koliane. Tash, prsri populli e ka t qart, se meqense flamuri i kompozuar nga Presidenti Rugova e paska br jetn e vet, si gjithka tjetr e tij, q tashm ka hyr n histori t prbotshme, duhet t ikn n harresn e popullit edhe nj pjes e kuadrit t tij t ndryshueshm, si do t duhej t ishte edhe Kol Berisha. Por ai sht ktu dhe, q t dshmoj se sht ktu, ngarend sa m shpejt djerrinave t mohimeve t tilla t trashgimis historike, jo vetm t figurs, por edhe gjith periudhs s Presidentit Rugova. Edhe t tjert q heshtin ndaj maskenbalistve t till, jan t njjt. Jan t njjt, sepse mohojn dhe i miratojn mohimet, jan t njjt, sepse nuk prajn t ndrtojn vetvetet mbi autoritetin nacional dhe internacional t Presidentit historik t Kosovs, dr. Ibrahim Rugova.

  Mbi rrnime autoritetesh madhore ktyre ti-pa-ve u bhet se shquhen m leht dhe, mbi rrnime t ktilla, ata gjejn hapsirn e vet t njmendt dhe t lkundshme veprimesh imorale.

  Kol Berisha: Natyrisht se flamuri, q sht prdorur deri m sot, i kompozuar nga Presidenti Rugova, e ka br nj jet t veten, nj shtrirje t veten n Kosov, por kjo nuk do t thot se do t mbetet ai.
  | Sylejman ALIU
  Pijetoret jan vendet ku menduria shitet me shishe! (Uendell Filips)

  Lista e injorimit: Llapi

 16. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4
  Me sa duket Kol Berishes, ashtu si edhe Papes se Romes, i vret syte ai flamuri i ri shteteror qe do te valevitet ne Kosove, pasi ne qender te tij ka nje embleme bizantine e jo katolike.

  Pra me pak fjale, Kola do qe flamuri i ardhshem i Kosoves te kete nje shkabonje me nje koke, sic e kane te gjithe popujt me tradite katolike.

  Jepi Kole, sic e bere turqishten gjuhen e trete zyrtare ne Kosove, beje edhe flamurin e Kosoves me nje koke me motivacionin "se keshtu kerkon komuniteti nderkombetar". Se Kuvendi i Kosoves per ate pune eshte ngritur, ti sherbeje me se miri interesave te komunitetit nderkombetar apo jo or Kole?!

  Albo

 17. #17
  Perjashtuar Maska e thorgal
  Antarsuar
  20-05-2002
  Vendndodhja
  me zemer ne Shqiperi
  Mosha
  41
  Postime
  296
  Citim Postuar m par nga Albo
  Me sa duket Kol Berishes, ashtu si edhe Papes se Romes, i vret syte ai flamuri i ri shteteror qe do te valevitet ne Kosove, pasi ne qender te tij ka nje embleme bizantine e jo katolike.

  Pra me pak fjale, Kola do qe flamuri i ardhshem i Kosoves te kete nje shkabonje me nje koke, sic e kane te gjithe popujt me tradite katolike.

  Jepi Kole, sic e bere turqishten gjuhen e trete zyrtare ne Kosove, beje edhe flamurin e Kosoves me nje koke me motivacionin "se keshtu kerkon komuniteti nderkombetar". Se Kuvendi i Kosoves per ate pune eshte ngritur, ti sherbeje me se miri interesave te komunitetit nderkombetar apo jo or Kole?!

  Albo  Kush do nje perkthim shqip?

  atehere ,

  Une po futem ne ket teme per te thene se flamuri qe kemi ne Shqiptaret eshte
  flamur Bizantin,( ket po e marr si fakt te kryer megjithese as fakt s'eshte e as gje tjeter )
  dhe megjithese s'ka te bej fare me temen po i fut edhe nje te ofenduar Papes se Romes dhe te gjithe katolikeve, te cilet jane ata qe e kane ngritur per here te pare kete flamur me Ded Gjo Lulin, dhe kot me kot po spekulloj se ata se duan flamurin Shqiptar po duan flamuj te huaj


  Pse e bej une kete ?

  Hem sepse une jam ... he he he !
  Nje prej atyre qe e quajne flamurin e Shqiptareve, flamur bizantin , pra nje .....
  Ndryshuar pr her t fundit nga thorgal : 23-02-2007 m 08:09

 18. #18
  Haha - mos deshe te thuash ...jevg, magjup, rom - po nuk ke qene verdalle ti te shikoje se me sa pasion i mbronte jevgjit.

  Kete te flamurit e ka si karamele. ngaqe s'eshte i bindur vete, e permend ne cdo vend se ndoshta duke lexuar veten fillon dhe e beson. Procese te veshtira psikologjike keto. Po nuk e ka aq gabim se stema jone eshte ne fakt dhe e Bizantit, po eshte Kisha qe e mori nga perandoret ilire dhe jo e kunderta, sepse keta qyqaret tane e perdornin qe kur shkonin te drejtonin Romen derisa u nda ne perfundimisht nga ky iliri tjeter, djali i atij perndjekesit te betuar te kristianeve. Atyre koheve dmth kur kisha s'kishte lindur akoma... Dmth kisha perdor stemen e armikut te vet, shqiptarit. Eshte interesante situata, prandaj dhe e ndjen shume te nevojshme te na zhduke sepse na ka per antagoniste, jo vetem te stemes por te sundimit mbi Ballkan. Gadishull qe do rikthehet natyrshem ne duart tona.

 19. #19
  Perjashtuar Maska e thorgal
  Antarsuar
  20-05-2002
  Vendndodhja
  me zemer ne Shqiperi
  Mosha
  41
  Postime
  296
  Citim Postuar m par nga riu
  Haha - mos deshe te thuash ...jevg, magjup, rom - po nuk ke qene verdalle ti te shikoje se me sa pasion i mbronte jevgjit.

  .
  Hahaha une desha te them Grek por paska qene me keq puna,
  megjithate cdo njeri ne kete bote qe di pak gjeografi po ta pyesesh per ket flamur do te thote qe eshte flamur Shqiptar, ndonje qe di edhe pak histori do te thote qe eshte flamur Shqiptar qe vjen prej Gjergjit,

  Tani po rastise qe ky i huaj te jete nje.... HAHa hae hehe ca ishte magjyp , mund te thote edhe simbol Bizantin , po edhe mund te ndodhe
  Ndryshuar pr her t fundit nga thorgal : 23-02-2007 m 09:09

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-02-2007
  Postime
  389
  jo me dite qe ka karakter bizantin ,katolik a musliman flamuri sot e bej leter te w.c,po ka dashte zoti dhe mburem me flamurin shqiptar skenderbeut,e flamura kosovar tetovar te vlores qe na i propozojne pjellat e huaja ato e fshij b.... me ta

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Fatmir Sejdiu
  Nga YlliRiaN n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 18-05-2010, 18:47
 2. Moisiu: Nuk nnshkruaj shkarkimin e kryeprokurorit Sollaku
  Nga Antimafia n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 192
  Postimi i Fundit: 30-09-2007, 18:11
 3. A po realizohet teoria e konspiracionit hebre?
  Nga DEN_Bossi n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 20-11-2006, 12:27
 4. Ndron jet presidenti i Kosovs Dr. Ibrahim Rugova
  Nga Veshtrusja n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 220
  Postimi i Fundit: 02-02-2006, 21:32
 5. Papa Gjon Pali II, ndrron jet
  Nga Brari n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 152
  Postimi i Fundit: 24-05-2005, 07:13

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •