Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443

  Vdes ne Podgorice, deshmitari kyc i gjyqit te Haradinajt

  PODGORICE - Eshte gjetur I vdekur ne afersi te kryeqytetit malazez, deshmitari kyc ne gjyqin kunder ish-kryeministrit Ramush Haradinaj.

  Nje deshmitar kyc per procesin e ardhshem gjyqesor te ish-kryeministrit te Kosoves Ramush Haradinaj, I cili po gjykohet per krime lufte eshte gjetur I vrare ne Mal te Zi. Lajmin e ben te ditur ne numrin e sotem gazeta malazeze Vijesti. Nderkaq policia ka nisur hetimet per te vertetuar nese behet fjale per vrasje apo vdekje natyrale pas nje aksidenti rrugor. Ky deshmitar, Kujtim Berisha, Rom I moshes 32 vjec me origjine nga Decani, ka vdekur te enjten ne darke ne Konik ne afersi te Podgorices, kryeqytetit te Malit te Zi. Berisha bashke me dy rom te tjere ata kane hyre me makine ne nje rruge pa ndricim, nderkohe qe makines se tyre u eshte drejtuar me shpejtesi dhe i ka perplasur nje makine tjeter te ciles i jepte nje fare Aleksandar Ristovic, I cili me pas eshte arrestuar nga policia dhe po hetohet, ndersa dyshimet e forta jane se Berisha mund te jete vrare me qellim, ben te ditur gazeta e cila u referohet burimeve anonime. Nje zedhenes I policise, nepermjet nje njoftimi zyrtar ka bere vetem nje njoftim per vdekjen e 32 vjecarit, por nuk ka dhene hollesi. Nderkaq, ish-kryeministri I Kosoves, Ramush Haradinaj, I cili gjykohet eshte nen gjykim per krime lufte te kryera gjate luftes se Kosoves ne vitet 1998-99, ndodhet ne liri me kush ne Kosove, ndersa gjyqi I tij ne Hage nis ne daten 5 mars. Haradinaj, I eshte drejtuar vete gjykates se Hages per t’u gjykuar ne vitin 2005, menjehere pasi braktisi postin e kryeministrit, si pasoje e akuzave te shumta qe ekzistonin kunder tij. Ai akuzohet per trajtime cnjerezore dhe dhe vrasjen e shume serbeve, nderkohe qe ishte ne krye te UCK-se.

  Nga I.K.

  (AFP/Balkanweb)

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Jimmi_1978
  Anėtarėsuar
  10-11-2006
  Vendndodhja
  Larg
  Mosha
  43
  Postime
  443
  Citim Postuar mė parė nga Ballisti_Tetove
  PODGORICE - Eshte gjetur I vdekur ne afersi te kryeqytetit malazez, deshmitari kyc ne gjyqin kunder ish-kryeministrit Ramush Haradinaj.

  Nje deshmitar kyc per procesin e ardhshem gjyqesor te ish-kryeministrit te Kosoves Ramush Haradinaj, I cili po gjykohet per krime lufte eshte gjetur I vrare ne Mal te Zi. Lajmin e ben te ditur ne numrin e sotem gazeta malazeze Vijesti. Nderkaq policia ka nisur hetimet per te vertetuar nese behet fjale per vrasje apo vdekje natyrale pas nje aksidenti rrugor. Ky deshmitar, Kujtim Berisha, Rom I moshes 32 vjec me origjine nga Decani, ka vdekur te enjten ne darke ne Konik ne afersi te Podgorices, kryeqytetit te Malit te Zi. Berisha bashke me dy rom te tjere ata kane hyre me makine ne nje rruge pa ndricim, nderkohe qe makines se tyre u eshte drejtuar me shpejtesi dhe i ka perplasur nje makine tjeter te ciles i jepte nje fare Aleksandar Ristovic, I cili me pas eshte arrestuar nga policia dhe po hetohet, ndersa dyshimet e forta jane se Berisha mund te jete vrare me qellim, ben te ditur gazeta e cila u referohet burimeve anonime. Nje zedhenes I policise, nepermjet nje njoftimi zyrtar ka bere vetem nje njoftim per vdekjen e 32 vjecarit, por nuk ka dhene hollesi. Nderkaq, ish-kryeministri I Kosoves, Ramush Haradinaj, I cili gjykohet eshte nen gjykim per krime lufte te kryera gjate luftes se Kosoves ne vitet 1998-99, ndodhet ne liri me kush ne Kosove, ndersa gjyqi I tij ne Hage nis ne daten 5 mars. Haradinaj, I eshte drejtuar vete gjykates se Hages per t’u gjykuar ne vitin 2005, menjehere pasi braktisi postin e kryeministrit, si pasoje e akuzave te shumta qe ekzistonin kunder tij. Ai akuzohet per trajtime cnjerezore dhe dhe vrasjen e shume serbeve, nderkohe qe ishte ne krye te UCK-se.

  Nga I.K.

  (AFP/Balkanweb)
  Shume mire e ka gjete ai atje ne mal te zi edhe Ramush Haradinaj nuk ka bere krime por ka bere lufte clirimtare.
  Barca

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e skampin
  Anėtarėsuar
  12-01-2003
  Vendndodhja
  Spanjė
  Postime
  947
  po familjen kur do ja zhdukin ketij maxhupit????
  respekt dhe nderim te gjithe atyre qe luftuan dhe dhane jeten e vet dhe te afermve te tyre per lirin e Kosoves.Ramush Hajredinaj eshte futur tashme ne histori si luftetar i lirise se popullit Shqiptar ne Kosove.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga skampin : 18-02-2007 mė 15:38
  Kujdes nga shkjau
  Kujdes nga greku
  Kujdes nga ata qe harruan ATDHEUN
  AT GJERGJ FISHTA

Tema tė Ngjashme

 1. Gjykata dėnon Sali Veselin pėr vrasjen e Ekrem Rexhės, komandat Drinit
  Nga kosovar nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 07-12-2011, 06:31
 2. Ku humbi MJAFT-i ?
  Nga Hyllien nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-01-2006, 19:07
 3. Kryeministri i Kosovės jep dorėheqjen
  Nga rudo nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 227
  Postimi i Fundit: 14-11-2005, 08:52
 4. Haradinaj nuk do tė shkojė nė KS tė OKB-sė
  Nga mani nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 11-03-2005, 09:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •