Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 77
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-09-2007
    Postime
    12
    per te dashuruarit fest shume e bukur shen valentini......falja zemren te dashurit ate dite..e merrja loqken....

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-09-2007
    Postime
    12
    tja besh nje urim te sinqert nga thellsia e zemres

  3. #23
    beby Maska e jesu
    Anëtarësuar
    08-10-2006
    Vendndodhja
    Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
    Postime
    354
    Shen Valentini per mu:

    Nje mbremje romantike, magjike dhe me plot dashuri ashtu si dhe shume nete te tjera te vitit e te jetes kur i kalojme me njeriun ton qe kemi perzemer
    Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

    Fuqia ekziston brenda teje!!!

  4. #24
    Thjesht dhe bukur duhet te festohet kjo feste. Merre te dashuren, coje ne vendin ku e ke puth per here te pare, puthe perseri, dhuroja dicka te embel dhe domethenese dhe mandej hani nje darke romantike dhe me pas...
    ¿Quién ganará la Champions? = BARÇA

  5. #25
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Urime te gjitheve per festen, per ata qe e festojne dmth.

    Sipas mendimit tim si dhurate per diten e Shen Valentinit do ishte e veçante nje Trendafil i Kuq dhe nje puthje plot pasion te cilat te dhuroheshin ne nje xhiro me jaht mes detit, ku jahti te jete i mbuluar nga petale lulesh.

    Mendoj se gjerat materiale nuk kane vlere ti dhurosh ne kete dite, pasi ajo dite eshte nje dite qe misheron dashurine dhe kurrsesi dashuria nuk eshte diçka materiale.

    Kete vit mesa duket nuk do ta festoj, por nqs kjo do ndodhe vitin tjeter do ta festoja ne nje restorant shume romantik qe te jete pergatitur enkas per ate dite dhe me shije te holla dhe restoranti duhet te ndodhet patjeter buze detit ose ne nje zone turistike malore.

    Citim Postuar më parë nga remzib Lexo Postimin
    i nderuari albo ne te komunitetit musliman nuk e festojme kete fest prandaj kishte me qene me mire te ua urosh atyre qe i perkasin atij komuniteti e qka edhe une ua uroj atyre megjithese ne nuk e festojme se kemi festate tona ju pershendes
    Sa per keto qe thua, Albo nuk u eshte drejtuar saktesisht nje pjese te njerezve por vetem atyre qe e festojne kete feste, nese ti nuk ben pjese ne ata qe e festojne kete feste nuk ke perse ta maresh si urim dhe per ty. Pra ky urim nuk eshte i detyruar.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-09-2002
    Vendndodhja
    france
    Postime
    24

    peshendetje

    po ashtu duhet ta festosh sh.valentinin te shkosh aty ke kaluar pak çaste ne fillim me te dashuren dhe ti dhurosh diçka qe te te kujtohet e kaluara voila.?
    shazi

  7. #27
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Në këtë temë, ju ftojmë të gjithëve që të jepni disa prej këshillave tuaja për:

    - Cilat janë dhuratat e duhura që duhet të blini për të dashur/in/ën?
    - Cilat janë dhuratat që NUK duhet të blini në këtë ditë për të dashur/in/ën?
    - Ku do ta kaloni mbrëmjen e Shën Valentinit?
    Atehere, une do i dhuroj nje bracelet dhe nje wallet. (byzylyk & portofol)
    Festoj 2 evenimente ne nje dite, keshtu qe mendoj se per darke do shkoj ne ndonje restorant romantik, per te kaluar nje mbremje te kendshme.






    p.s sa ta shpifin ca "rob" kur shkruajne ne keto tema!
    "The key to happiness is having dreams... The key to success is making dreams come true."

  8. #28
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Dhurata----Prezenca ime.

    Persa i perket vendit qe do ta kaloj se kam vendosur ende.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  9. #29
    Wilma Maska e xhuliana
    Anëtarësuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    Emilia-Romagna
    Postime
    824
    Dhurata......akoma se kam menduar!!!!

    Darke romantike ne shtepi!!
    La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Citim Postuar më parë nga nero-blu Lexo Postimin
    hi jam anxhela dhurata me e bukur qe kam mare ka qene nje aparat fotografik per shenvalentinin ju uroj fat
    Qeke shume interesaxhije ti te keqen lali.
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  11. #31
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Historia e festës së Shën Valentinit

    Festa e Ditës së Shën Valentinit mendohet të ketë origjinën nga festa e lashtë e Romakëve e quajtur "Lupercalia". Gjatë ditëve të hershme romake, ujqër të egër ulërinin pranë pyjeve përqark. Romakët i luteshin dhe i kërkonin njërit prej Perëndive të tyre, Lupercus, të largonte ujqërit prej vendit të tyre. Për nder të Lupercusit mbahej një festival më 15 shkurt të çdo viti. Festivali mbahej si një festë pranverore pasi kalendari i romakëve atëherë ishte i tillë që Shkurti binte në fillim të pranverës. Një prej zakoneve të të rinjve ishte "llotaria e emrave".Në mbrëmjen e 14 Shkurtit, që ishte mbrëmja e festivalit të Lupercalias, emrat e vajzave të reja romake shkruheshin në një copë letër dhe hidheshin në vazo. Çdo djalë i ri tërhiqte një copë letër dhe vajza që kishte emrin në atë letër do të ishte e zgjedhura e tij- “his sweetheart”- për atë vit. Legjenda thotë që kjo lloj feste u bë Dita e Shën Valentinit sipas emrit të një prifti që quhej Valentin, i cili ishte prift romak në kohën kur Kristianizmi ende ishte fe e re në Romë. Perandori i atëhershëm, Claudius II, urdhëroi të gjithë ushtarët romakë të mos martoheshin ose fejoheshin, pasi kjo do t'i bënte të rrinin në shtëpi me gratë dhe fëmijët, ndërsa beqarë ata do e kishin më të lehtë të luftonin luftërat e Perandorisë Romake. Valentini e kundërshtoi këtë dekret Perandorak dhe në mënyrë sekrete kurorëzoi çifte të reja. Valentini u arrestua, u burgos dhe në fund u dënua me vdekje. Valentini u ekzekutua më datën 14 shkurt, mbrëmjen e festës romake të Lupercalias. Pas vdekjes Valentini, u shpall martir dhe Shenjtor dhe pasi Roma u kristianizua më shumë, priftërinjtë e posteve të larta e lëvizën datën e festës pranverore të Lupercalias nga 15 shkurti në 14 Shkurt. Tashmë kjo festë quhet Dita e Shën Valentinit, ku me të drejtë festohet për dashurinë.

    GAZETA SOT
    My silence doesn't mean I am gone!

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    po un qe jam beqar bahet gja nai fest kshu treshe 2 F + 1 M
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  13. #33
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    marrin buke e djath edhe o burra nga liqeni artificial !!! upsi harrova edhe lulet qe nuk mungojne edhe cokollata po ngeli kusur nga lulet !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  14. #34
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    30-01-2008
    Vendndodhja
    Orion Spur
    Postime
    43
    Nje nate te bukur ne nje suite hoteli.
    A mendoni se eshte dhurate e mire?

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    marrin buke e djath e o gra vrap me baben nga liqeni


    Sas, kshu o jo ashtu qysh e the ti na felliqe fare pse e meshkuj e feston diten e shen valentinejshes ti re
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  16. #36
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Sa interesante eshte festa per disa, e festojne me Burrin, me te dashurin qe e kane ne moshen e femijeve te vet dhe me ndonje tjeter. Sa dhurata do mare kete feste.

    Meqe ra muhabeti, si mendoni se do e kalojne festen te tille persona qe kane me shume se nje te dashur?
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  17. #37
    rrushja Maska e Bejbi
    Anëtarësuar
    03-06-2007
    Vendndodhja
    Këndej rrotull
    Postime
    382
    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Sa interesante eshte festa per disa, e festojne me Burrin, me te dashurin qe e kane ne moshen e femijeve te vet dhe me ndonje tjeter. Sa dhurata do mare kete feste.

    Meqe ra muhabeti, si mendoni se do e kalojne festen te tille persona qe kane me shume se nje te dashur?
    hahhahaa ata e kalojne me mire se marrin me shume dhurata
    por kujdes jo si njeri ne bullgari qe ngaterroi dhuratat dhe e mori vesh gruaja qe ka dashnore
    por nejse mua me intereson si e kalojne ata qe kane nje te dashur dhe jane te dashuruar
    dhe nje dite na ndan nga kjo feste qe mua me pelqen shume dhe kam bere shume plane (secret)
    I chose to love you in silence, for in silence I find no rejection

  18. #38
    Perjashtuar Maska e _Matrix_
    Anëtarësuar
    07-06-2007
    Vendndodhja
    Paris
    Postime
    489
    po ata qe sjan te lidhur si i behet me e festu

  19. #39
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Hahahaha Bejbo, Gezuar festen dhe kalofsh nje dite sa me te kendeshme dhe sa me romantike qe te gdhendet mire ne memorien tende.

    Me verte ato qe kane shume e kalojne me bukur se te gjithe festen. Disa nga kto i kemi dhe ktej rrotull.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  20. #40
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    Citim Postuar më parë nga _Matrix_ Lexo Postimin
    po ata qe sjan te lidhur si i behet me e festu
    ti festo 15 shkurtin diten e beqarve !!! ups dmth mos e festo po qaj ne 15 shkurt !!! looooooool me mire do behet me mire !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Shen Valentini
    Nga Agim Doçi në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 17-02-2012, 19:49
  2. Familjet e nderuara shqiptare
    Nga alumni në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 70
    Postimi i Fundit: 22-03-2010, 16:46
  3. Shën Valentini një mitologji apo thjesht biznes!!!!
    Nga YaSmiN në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 15-02-2007, 13:29
  4. IN MEMORIAM: Ate Zef Valentini S.J.
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 05-12-2006, 01:26
  5. At Zef Valentini
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 29-04-2006, 19:01

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •