Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 63 prej 63

Tema: Depresioni

 1. #61
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga shigjeta Lexo Postimin
  Ndonjehere, mund te mos vije si natyrale, por njeriu ka nevoje te shtyje veteveten. Eshte mire ta shtysh veten te dalesh, psh si fillim dicka e shkurter, deri tek fundi i rruges, disa dite me rradhe. Mundesisht thirr dike me te cilin te pelqen biseda dhe zgjate cdo dite distancen e shetitjes... Ditet e para, jane shume problem. Eshte nje bezdi e tmerrshme, por vjen nje dite dhe pothuajse ke qejf ta besh ose do te te mungoj nese nuk del. Si cdo fillim, do jete i veshtire, por jo i pamundur. Nese vertete do te dalesh nga kjo gjendje, do jete nje motiv per te te shtyre dhe nje hap i pare...

  Duke u mbyllur ne vetvete perceptime yt per jeten eshte erresire.. Nuk duhet te mbyllesh ne vetvete, se ne kete bote, aty ku jeton, ka shume gjera per te cilat ti mund te ndihesh mire. Jeta eshte si bota qe rrotullohet dhe gjerat ndryshojne per mire apo per keq. E rendesishme eshte te zbatosh ato qe ka thene Shigjeta , nuk i heq asnje presje shkrimin e saj , duke gjetur kurajon brenda vetes dhe te vazhdosh te ecesh ne rruge jetes ...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Noellag : 15-05-2012 mė 20:03
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 2. #62
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Citim Postuar mė parė nga Noellag Lexo Postimin
  Duke u mbyllur ne vetvete perceptime yt per jeten eshte erresire.. Nuk duhet te mbyllesh ne vetvete, se ne kete bote, aty ku jeton, ka shume gjera per te cilat ti mund te ndihesh mire. Jeta eshte si bota qe rrotullohet dhe gjerat ndryshojne per mire apo per keq. E rendesishme eshte te zbatosh ato qe ka thene Shigjeta , nuk i heq asnje presje shkrimin e saj , duke gjetur kurajon brenda vetes dhe te vazhdosh te ecesh ne rruge jetes ...
  Mire do te ishte, por vetem kurajo nuk mjafton. Nese mungon deshira per te ndryshuar gjendjen dhe marrja e mjekimit. Mos marrja e mjekimit e kthen gjendjen ne nje rreth vicioz. Sa me shume nuk i merr aq me shume futesh ne erresire dhe sa me shume futesh ne erresire aq me shume refuzon mjekimin.
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 3. #63
  i/e regjistruar Maska e blertua
  Anėtarėsuar
  24-01-2012
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga shigjeta Lexo Postimin
  Mire do te ishte, por vetem kurajo nuk mjafton. Nese mungon deshira per te ndryshuar gjendjen dhe marrja e mjekimit. Mos marrja e mjekimit e kthen gjendjen ne nje rreth vicioz. Sa me shume nuk i merr aq me shume futesh ne erresire dhe sa me shume futesh ne erresire aq me shume refuzon mjekimin.
  flm per keshillat,kam filluar te kurohem por prap jam keq..por sidoqofte kam permiresim te dukshem nga para 3 muajve..flm shume

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema tė Ngjashme

 1. Depresioni dhe sėmundjet e zemrės
  Nga Gimi3 nė forumin Pyetni psikologun
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-03-2007, 07:56
 2. Depresioni ???
  Nga Virtuali nė forumin Vogėlushėt shqiptarė
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 18-12-2005, 12:43
 3. Depresioni, nėse nuk punon
  Nga Davius nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 27-04-2005, 14:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •