Close
Faqja 39 prej 39 FillimFillim ... 29373839
Duke shfaqur rezultatin 761 deri 770 prej 770
  1. #761
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga DardanG
    Po, po! Unë njeri shumë i "ultë" dhe gjithësesi jo "normal"
    "Mrekulli! Nuk e dija se nga Doruntina mund të vijë edhe dicka më zi!

    Unë nuk thash asgjë tjetër vecse Dhe thash se, ju që jeni "kundër" ndarjes së Kosovës, jepni shkrime nga idolët e juaj ku propozohet ndarja për Kosovën!
    Ju që ia dini aq fort "hallin" popullit dhe flisni në emër të tij, nuk e keni asnjë votë të popullit, pra nuk jeni të zgjedhurit e popullit,
    Doruntinë!
    Mos bëra gabim që thash se kundër Pamvarsisë së Kosovës është vetëm Serbia, Rusia ( e pata harruar Greqinë dhe Rumaninë) dhe "Vetëvendosja"!

    Mos po e tepron, mos po gënjen, kur thua se "mos të ishte "Vetëvendosja" ju e kishit pranu cka u kishin dhënë"!


    Ju thirreni në Albin Kurtin, si "vetëvendosës" dhe mbrojtës të Kosovës dhe tërthorazi i poshtëroni, i quani hajna, të gjithë klasën politike të Kosovës dhe të Shqipërisë që e përkrahin Pavarësinë e Kosovës!

    Mos bëra gabim që thash se i besoj Presidentit të Kosovës, Kryeministrit të Kosovës, gjithë klasës politike të Kosovës dhe të Shqipërisë, të cilat janë një në mbështetje të Pavarsisë së Kosovës! Mos bëra gabim që thash se unë i besoj, miqve të Kosovës( që deri më dje nuk i patëm miq sic i kemi sot) pra USA, Anglisë... dhe ushtarëve amerikan që janë të rreshtuar dhe në Veriun e Mitrovicës!

    Doruntinë tash dua t´i bëjë edhe dy pyetje: 1. Albin Kurti në c´burg është dhe nën përkujdesjen e cilëve gardian është?! Më sa e dij unë është në burgun e Kosovës dhe nën përkujdesjen e gardianëve shqipëtarë, pra është në Kosovë, e Kosova është në prag të Pavarësisë!

    E dyta: Në të vërtetë, cfarë kërkon t´i me "Vetëvendosje" që i poshtëron gjithë klasën politike shqiptare(99 për qind të saj)

    !
    DardanG separi kerkoj falje per ashpersin time, por si te perseritet prap e perseris "gabimin" nuk pranoj kursesi te quhet dikush serb apo proserb duke mbrojt interesat e atdheut dhe popullit ne pergjithsi e jo nji pjes , ju thuni 99% ndrroj baterit e digitronit ju (nese je me ta do me then me hajna tash ka dal fjala te gjith po e qujn hajna, ska te mshefur ma ....ju jeni 10% krejt ministra 40 parti,
    Na jemi 10 milion e kemi 60 ministra se ketu kemi Be ne shtepi e boll po bertasin me ul numtin ....tjeter debat ky....

    ju thuni miq i kemi ata ....mos te lutem e di mir une kush asht mik e kush asht "biznismen" nese don mesele po te them opet , per miq skishim vy hiq me ndru turkun....ndoshta me kupton ku du me qit ket kokerr te topit (loja qe luhet me topa te hekurt per toke)....

    Me vjen shum shum keq mu dhe gjith popullit qe mbani Albinin Peng si Turku skenderBeun ....historia perseritet se ashtu a ka kur bahen gabime si ne oreracion kur nuk tretet apo hjeket gjandra ajo recivizon ....

    Tani te faliminderj qe me lexon te teren megjithese nuk e qoj gjate se se kam menden me te qit hi syve me shkrim se se kam kry ekonomin .....vetem kam talent te nji ananlisti....e kam trashegim...

    Nuk jam antare e asnji partie ,politika sme intereson, por e percjelli qka shkon e qka nuk shkon e kur ndegjoj shum reagime ngeative , asht detyrê e imja te "intervenoi" te mos heshti me mir me then...jam perbdryshe ambasadore e vendit tim vendi im asht shqiptaria .te heshtesh asht te marish pjes ne crim!

    Mos te kemi moskuptime e ke verejt se une du ta shof atdheun perpara e jo juve se keni hjek 10 vite me brahim rugoven tuj hanger buk e long e tash doni me myt veten me fli !kujdes nese je afer apo mbi katerdhetshin , turqit kan then kerk tert ..kujdes ....edhe na kemi hjek qe ...prej qe jena ik njihere ...ashtu prindet tan tuj e njek te njetin shka ....

    Ju po ma permendni rusin ,ate kete ....ju mesiguri e dini qka asht politika ?

    e kam pa nji film amerikan per te mos marr shembull te romet apo judet ...edhe ishin do polic e do hajna e nji vajz e bukur...mashkujt jan nga natyra politikana (rom e gjude mos te harroj ta permendi ) edhe si me marr njeni nga ata at femer , i thot shokut ti bertiti asaj !!!! shaje, kercnohu ....e une e marr met mir ..... ...kjo asht politika .....Franca tha : Kosova dot pamvarsohet e deshti e se deshti serbija e rusia ...ah ah ...duhet me percill ...se dardha e ka bishtin e ket e dim te gjith e Albini po guxon me thon ka bisht dardha e ju po thuni jo more asht dardh amerikane e persosur ska bisht ! pra jam edhe kunder ONG .organi gjenetik i modofikuar...

    Kur te bashkohemi te gjith sikur kur u bashkum per flamur, e per donacione(xy) i dini .. ...ather jemi te bashkuar per nji ideal shtetin e fort te paster edhe ju nuk rrini pa punë edhe populli ben sefa ose asht i fort me shku ne Zyrn me votu ...

    flm per lexim shoku DardanG, keshilla du ....kritika du e vandalizem JO as propagand ! se e kam radarin ne zemer ne sy ne shpirt !
    Ndryshuar për herë të fundit nga Dorontina : 29-04-2007 më 14:21
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  2. #762
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Te gjith per nji ideal ..atdheu krenaria flamuri ....

    http://www.youtube.com/watch?v=yWPuw...elated&search=
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  3. #763
    i/e regjistruar Maska e DardanG
    Anëtarësuar
    18-02-2006
    Postime
    441
    [QUOTE=Dorontina][B] ...Albini po guxon me thon ka bisht dardha e ju po thuni jo more asht dardh amerikane e persosur ska bisht ![QUOTE]

    Po dardha ka bisht, jo vetëm ajo amerikane, por edhe ajo kosovare! Dardania, pra sic cuhej moti Kosova, e mori emërin, e di ti, sepse ishte vend i njohur dardhash e edhe sot ka shumë dardha të mocme, sidomos në anë të Drenicës dhe të Rrafshit të Kosovës, por edhe në Rrafshin e Dukagjinit dhe të gjitha kanë bisht! Pra, cfarëdo që të jetë ajo nuk ka dardhë pa bisht dhe kjo nuk është "eurekë" dhe guxim i Albinit...! Le të na ofroj Amerika një "dardhë" amerikane, qoftë edhe me " bisht" (sepse dardhë pa bisht nuk ka), por ju nuk doni "dardhë" me "bisht" "Doruntinë" e "Vetëvendosje", por doni "bisht" pa "dardhë", sic e pati që dy mijë vite Dardania, vend dardhash, më mirë të thuhet vend bishtash dardhash pa dardha!
    Tonet e ashpëra të njerëzve nuk më brengosin, por me habisin mendimet dhe sjelljet e coroditura të njerëzve, sidomos të atyre që duan gjithësesi e me cfarëdo mjeti të bëhen të "mëdhenj" si "shpetimtar" të kombit dhe zëri i tyre është vetëm zhurmë dhe asgjë tjetër! Zhurmë e ndonjëherë edhe grryerje në themelet e kalasë që ngritet me mund e sakrificë shekullore!
    Unë kam besim në Pavarsinë e Kosovës të vulosur nga Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara dhe të përkrahur nga Amerika, Anglia..., shtetet që dominojnë botën sot! Ju keni besim në "Vetëvendosjen" e juaj dhe dyshoni dhe jeni kundër kësaj mundësie të arritshme! Eshtë cështje e juaj! Ne kot flasim! "Unë për lisa e ti për fshisa!", thotë populli për ata që s´mund të mirren vesh!
    Edhe dicka dua të them! Jo që nuk jam anëtarë i një partie politike dhe as ndonjë zyrtarë ( hajn, sic më akuzoni), por kurrë nuk kam marrë ndonjë cent euro( dhe as që e kam ngrënë ndonjë "fli" apo pulë, apo ngritur ndonjë dolli si shpërblim apo dhuratë nga Qeveria e Kosovës, nga ndonjë parti politike si kundërshpërblim, nga cfarëdo firme, apo ndonjë organizat
    ë qeveritare, joqeveritare, humanitare...! Kurrë nuk kam pasur ambicje për pushtet! Dhe as që do të kem!
    Unë i shtroj mendimet e mia rreth cështjes së Kosovës(Kosova nuk është "pronë" e imja dhe as "patriotizmi" nuk më përket vetëm mua, ashtu sic mendoj unë,ashtu sic i shoh gjërat unë! Nuk jam më shumë i brengosur për të sotmen dhe të ardhmen e Kosovës më shumë se c janë të brengosur dhe merakosur të tjerët! Unë jam optimist në këtë shans historike që po i troket në derë Kosovës! Dhashtë Zoti sa më shpejt të realizohet Pavarësia e Kosovës(qoftë edhe "dardhë" me "bisht"bisjhti8n me kohë do ja hjekim), pa gjak të ri, pa trauma të reja, pa sakrifica të reja, pa pështjellime të reja!
    Dhe ju të "vetëvendosjes" vazhdoni të kërkoni "dardha pa bisht" dhe ka kohë për ju të kërkoni "vetëvendsoje" edhe pas Pavarsisë së Kosovës! Por, kurrë nuk e kam të qartë vërtetë cfarë doni:dardhë pa bisht, apo bisht pa dardhë! Eshtë, fundja, cështje e juaj kjo! Dhe përgjegjësi e juaj kjo!
    Ndryshuar për herë të fundit nga DardanG : 29-04-2007 më 17:58

  4. #764
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    [QUOTE=DardanG]
    Citim Postuar më parë nga DardanG
    [B] ...

    Dhe ju të "vetëvendosjes" vazhdoni të kërkoni "dardha pa bisht"
    !
    Me duket qe paske festu e paske nji gotê ne hundê .. te kam then kjart mos u cill rreth dardhe tash.....
    Po e perseris Albini po ju tregon kjart qart se qka po ndodh qka po bahet po ju thot dardha ka bisht e ju po thuni ska bisht ...shko flej pak e eja me lexo ....keshtu kan then edhe disa perpara po kujt .....
    ani thot dardania dot thot dardha ani a mos doni me ba flamurin me dardha tash ?ju lutem biseda asht teper e ult e pa vlerê e lam ketu ....
    me zhurum nuk kendohet kenga , andaj ....
    Ndryshuar për herë të fundit nga Dorontina : 29-04-2007 më 18:04
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  5. #765
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Lirohet Albin Kurti, tashmë në arrest shtëpie

    Kjo masë u dha gjashtë orë para skadimit të masës së paraburgimit, ku ai qëndroi për 90 ditë. Media citon avokatin e Kurtit sipas të cilit masa do të zbatohet me kufizime maksimale

    Prishtine - Drejtuesi i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, u lirua dje pasdite nga burgu dhe tashmë do të qëndrojë në arrest shtëpiak, bëjnë të ditur mediat e Prishtinës. Kjo masë u dha gjashtë orë para skadimit të masës së paraburgimit, ku ai qëndroi për 90 ditë. Media citon avokatin e Kurtit, Ahmet Hasolli, sipas të cilit masa e arrestit shtëpiak do të zbatohet në vendbanimin e Kurtit “me kufizime maksimale dhe me mbikëqyrjen më të rreptë”.

    Gjatë ditës së sotme, një grup veprimtarësh të Lëvizjes “Vetëvendosje” bënë një manifestim para selisë së UNMIK-ut në Prishtinë, me fishekzjarre tymyese dhe fotografi nga protesta e 10 shkurtit, si dhe një pano të madhe me emrat e dy të vrarëve dhe 80 të plagosurve të asaj dite. Udhëheqës të Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë fajësuar UNMIK-un dhe institucionet kosovare për ngjarjet tragjike në protestë.

    balkanweb.com
    My silence doesn't mean I am gone!

  6. #766
    i/e regjistruar Maska e RTP
    Anëtarësuar
    26-03-2004
    Postime
    1,756
    Nuk di pse i bejne kaq popullaritet keti Albinit.Kjo burgosja vetem sa i nxjerr nam keti qukapiku...

  7. #767
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga RTP
    Nuk di pse i bejne kaq popullaritet keti Albinit.Kjo burgosja vetem sa i nxjerr nam keti qukapiku...
    Qukapik ne tru te ju qe me taktik qe ju qeli pakez syt !....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  8. #768
    i/e regjistruar Maska e RTP
    Anëtarësuar
    26-03-2004
    Postime
    1,756
    Turr-Untine
    Po ma qon mallin e njifar Lonit ne KS

    Kot mer turr e shkep ofendime ...Kjo lloj bisede qe bane ti,pa mendue, ashte e
    njejte si me zbraz pushken pa e vnue n`shenje.

    kadale bacit...

  9. #769
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar më parë nga Davius
    Lirohet Albin Kurti, tashmë në arrest shtëpie

    Kjo masë u dha gjashtë orë para skadimit të masës së paraburgimit, ku ai qëndroi për 90 ditë. Media citon avokatin e Kurtit sipas të cilit masa do të zbatohet me kufizime maksimale

    Prishtine - Drejtuesi i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, u lirua dje pasdite nga burgu dhe tashmë do të qëndrojë në arrest shtëpiak, bëjnë të ditur mediat e Prishtinës. Kjo masë u dha gjashtë orë para skadimit të masës së paraburgimit, ku ai qëndroi për 90 ditë. Media citon avokatin e Kurtit, Ahmet Hasolli, sipas të cilit masa e arrestit shtëpiak do të zbatohet në vendbanimin e Kurtit “me kufizime maksimale dhe me mbikëqyrjen më të rreptë”.

    Gjatë ditës së sotme, një grup veprimtarësh të Lëvizjes “Vetëvendosje” bënë një manifestim para selisë së UNMIK-ut në Prishtinë, me fishekzjarre tymyese dhe fotografi nga protesta e 10 shkurtit, si dhe një pano të madhe me emrat e dy të vrarëve dhe 80 të plagosurve të asaj dite. Udhëheqës të Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë fajësuar UNMIK-un dhe institucionet kosovare për ngjarjet tragjike në protestë.

    balkanweb.com
    Arrestohet serish Albin Kurti. Nuk respektoi arrestin shtepiak

    Kurti ka deklaruar sot paradite se nuk do te respektonte ne asnje moment vendimet e gjykatave të UNMIK-ut kesisoj as masen per arrest shtepiak.

    Ora 19:31 - Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, është arrestuar serish pasditen e sotme nga Shërbimi Policor i Kosovës, Me urdhër të gjykatësit të procedurës paraprake, Albin Kurti është arrestuar në rrugën Prishtinë-Podujevë, në afërsi të Besianës. Zëdhënësi i SHPK-së, Veton Elshani, ka thënë se për Kosovapress se arrestimi eshte bere pasi Kurti nuk ka respektuar arrestin shtepiak, mase kjo qe I eshte dhene dje. Shërbimi Policor i Kosovës thotë se sot Gjykata ka kërkuar nga policia që të mbikëqyrë implementimin e arrestit shtëpiak për Albin Kurtin dhe ta njoftojë atë për çdo parregullsi. Duke vepruar sipas kërkesës së gjykatës, po sot, rreth orës 17:20, në rrugën Podujevë - Prishtinë, Albin Kurti është arrestuar nga ana e policisë dhe është dërguar para gjykatësit të procedurës paraprake, i cili ka urdhëruar që i njëjti të sillet para tij sa më parë, ka njoftuar Zyra për informim Publik e SHPK – Komanda Kryesore e Policisë Prishtinë.

    Ora 17:45 - Një ditë pasi që është liruar nga paraburgimi prej tre muajve, edhe pse nën masën e arrestit shtëpiak, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është paraqitur sot para mediave në zyrat e kësaj lëvizjeje, në Prishtinë, duke kundërshtuar të zbatojë urdhrin e gjykatës. Kurti tha se nuk i njeh gjykatat e UNMIK-ut dhe nuk do t’i respektojë urdhëresat e tyre, andaj edhe kishte vendosur të vazhdonte aktivitetin e tij në “Vetëvendosje”, pavarësisht se gjykata ka kërkuar që ai të mbetet në shtëpi, sipas urdhrit për arrest shtëpiak. Vendimet e gjykatave të UNMIK-ut, theksoi Kurti, janë vendime politike dhe nuk do t’i respektoj në asnjë moment. Albin Kurti dhe aktivistët e “Vetëvendosjes” kanë paralajmëruar sot edhe organizimin e protestave të tjera, në kundërshtim të zbatimit të pakos së Ahtisaarit, si marrëveshje për statusin e Kosovës. Kurti është arrestuar në natën e 10 shkurtit në Prishtinë, pas protestës e cila la pas vetës 2 viktima dhe dhjetëra të plagosur. Për këtë bilanc tragjik, Kurti akuzoi UNMIK-un dhe policinë ndërkombëtare, fajësi kjo, që sipas tij, u dëshmua edhe me ikjen e kontingjentit policor rumun nga Kosova, për shkak të vrasjes së dy protestuesve të paarmatosur. Ngjarjet e 10 shkurtit, sipas tij, ishin një skenar i paramenduar i UNMIK-ut, që kishte si qëllim shtypjen e nismave dhe kërkesave të shqiptarëve të Kosovës për vetëvendosje.

    balkanweb.com

    -----------

    CIC MIC LUAJNE ALBINI ME POLICET!
    My silence doesn't mean I am gone!

  10. #770
    kjo tema mush me hafije

Faqja 39 prej 39 FillimFillim ... 29373839

Tema të Ngjashme

  1. Çamëria
    Nga artur në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 137
    Postimi i Fundit: 21-04-2010, 17:31
  2. Mocioni, Berisha flet për gjithçka, por jo për Fazlliç
    Nga njemik në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 19-12-2008, 10:44
  3. A po realizohet teoria e konspiracionit hebre?
    Nga DEN_Bossi në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 20-11-2006, 12:27
  4. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
  5. Kryeministri i Kosovës jep dorëheqjen
    Nga rudo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 227
    Postimi i Fundit: 14-11-2005, 08:52

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •