Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-01-2007
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Fmija i aksidentuar nga makina gjat mitingut t PD-s sht jasht rrezikut

  Mitingu i Berishs, makina e Gards aksidenton 8-vjearin. qeveria mohon prplasjen e fmijs


  LIBRAZHD(10 Shkurt)- Nj fmij pr pak sa nuk sht br viktim e fushats elektorale. Nj makin e Gards s Republiks, e cila ishte pjes e trupave t ruajtjes s Kryeministrit Berisha gjat turit t tij elektoral t djeshm, ka prplasur nj fmij 8 vje, me inicialet K.. nga qyteti i Librazhdit.
  Aksidenti
  Pak pas ors 12:00 t dits s djeshme, pas takimit elektoral t Kryeministrit n Librazhd, nj makin e Gards, brenda s cils ndodheshin dy persona q kan pr detyr sigurin e zyrtarve t qeveris q kishin shkuar n qytetin verilindor, kan prplasur nj fmij t vogl sapo mitingu ka prfunduar. Si sht msuar nga burime q kan qen n vendngjarje, sapo sht nisur eskorta e Kryeministrit drejt Elbasanit, pas saj jan nisur dhe automjetet e Gards q ruajn shefin e ekzekutimit dhe zyrtar t tjer. Pa br as nj kilometr, fuoristrada e zez ka prplasur dhe fmijn, por gjat tentativs pr t shmangur aksidentin, ajo ka goditur dhe nj autovetur. Fillimisht, lajmi sht mohuar nga policia, e cila ka njoftuar se aksidenti i fmijs nuk sht kryer nga asnj makin q kishte lidhje me Berishn dhe mitingun e tij n Librazhd. T njjtin version ka dhn edhe qeveria, e cila n faqen e saj t internetit ka njoftuar se nuk sht e vrtet. Gazeta ka nisur investigimin dhe ka msuar se makina q kishte shkaktuar aksidentin e 8-vjearit, i cili deri dje n mbrmje ndodhej n spital jasht do rreziku pr jetn, sht e Gards s Republiks. Mistubishi Pajero mban targn e kryeqytetit TR 42 42 K dhe sht i Qendrs s Ruajtjes dhe Siguris s Autoriteteve (QRSA), n Gard.
  Policia dhe qeveria
  M pas, edhe policia ka pranuar faktin se makina ishte e Gards dhe se nj fmij sht frkuar me pjesn ansore t saj. Ditn e sotme (dje), rreth ors 12:00, mbas takimit elektoral t zhvilluar nga subjekti i Partis Demokratike n qytetin e Librazhdit, ku merrte pjes edhe vet Kryeministri i Shqipris dhe antar t tjer t kabinetit qeveritar, n momentin kur sapo ka filluar lvizja e mjeteve pr largimin nga vendi i zhvillimit t takimit, n vendin e quajtur “Kthesa e Prrenjasit”, ndrsa ka qen duke vrapuar, i mituri K.C, 8 vje, banues n qytetin e Librazhdit, sht frkuar n pjesn ansore t nj mjeti t Gards s Republiks”, - thuhet n komunikatn e Drejtoris s Policis s Elbasanit.* Ndrsa n faqen zyrtare t internetit t Kshillit t Ministrave, sht nxjerr nj njoftim q hedh posht aksidentin. “Sipas nj informacioni t dhn n edicionin e lajmeve n televizionin Top Channel, t ors 15:00, thuhet se nj nga makinat e shoqrimit t Kryeministrit ka aksidentuar nj fmij 8-vjear, n aksin rrugor Librazhd-Prrenjas. Sipas ktij njoftimi, fmija nuk ka psuar dme dhe sht jasht rrezikut pr jetn. Zdhnsi i Kryeministrit komunikoi me nn/kolonel Besnik Muratin, kryetar i Grupit t Shoqrimit t Kryeministrit, i cili i pyetur n lidhje me kt lajm, informoi se asnj nga makinat e eskorts s Kryeministrit nuk ka shkaktuar asnj aksident t fardo lloji, kundrejt do gruaje, burri, apo fmije.
  Babai i djalit
  N nj bised pr “Gazeta Shqiptare”, babai i 8-vjearit t plagosur, Gzim ota, ka pohuar se i biri ka qen duke kaluar n rrug ndrsa po kthehej nga msimi, por i ka prer udhn makins. “Fuoristrada sht munduar ta shmang dhe sht prplasur me nj makin tjetr, por djalin e ka kapur nj parafango e makins. Po e shikoja djalin kur po kalonte rrugn dhe e pash far ndodhi, - ka thn Gzim ota. - Pas ksaj, me makinn e aksidentit m solln mua e djalin n spital”.

  GSH
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 12-02-2007 m 18:05

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  42
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime n 7 postime
  "Mistubishi" me targa TR 42 42 K, q shoqronte Kryeministrin, sht prplasur edhe me nj makin tjetr

  Eskorta e Berishs aksidenton nj fmij

  8-vjeari sht dmtuar n kmb dhe n kok, por pa rrezik pr jetn


  Eskorta e Kryeministrit Berisha ka aksidentuar nj fmij, pas mitingut t organizuar n qytetin e Librazhdit. N nxitim e sipr, automjeti me targa TR 42 42 K, i cili ishte pjes e karvanit t makinave q shoqronte liderin e PD-s, ka prplasur, por pa pasoja serioze pr jetn, 8-vjearin Klevin ota, i cili, si tregon vet, ka qen s bashku me shokt e shkolls.


  Ngjarja

  N mbyllje t takimit elektoral t shefit t qeveris n qytetin e Librazhdit, gjat largimit t tij nxitimthi, pr t kapur takimin e radhs n qytetin e Peqinit, nj nga makinat e eskorts pr pak sa nuk ka marr jetn e nj fmije. Vargu i makinave nn "himnin" e borive pa pushim, ka kaluar mes turms dhe papritur njra nga makinat e togs s shoqrimit ka prplasur nj fmij pr tok. Sipas burimeve zyrtare nga policia e Librazhdit, aksidenti sht shnuar rreth ors 13:10.

  Dshmitart okular than pr "Shqip" se makina fuoristrad e tipit "Mitsubishi" me targa TR 42 42 K, kishte prplasur me pjesn e djatht t parakolpit t saj fmijn Klevin ota, nga qyteti i Librazhdit. M pas, po e njjta makin sht prplasur me nj makin tjetr, me ngjyr t bardhe, q kishte ndaluar n an t rrugs, pran shtpis s kulturs s ktij qyteti. Msohet se makina e prplasur m pas, sht e tipit "Audi", me targa GR 08 06 B, n pronsi t shtetasit Arben Bardhi, shofer i drejtorit t Ndrmarrjes Elektrike t ktij qyteti, Arianit Leka, njkohsisht edhe kryetar i degs s PD-s s rrethit t Librazhdit.

  N momentin e aksidentit, turma q ka par ngjarjen, sht irrituar disi, pasi ka ndjekur duke ikur makinn e aksidentit. Fmija sht drguar menjher n spitalin e qytetit, po nga pjestar t togs shoqruese t Kryeministrit, t cilt jan larguar nga spitali, vetm kur mjekt kan garantuar se fmija nuk kishte asnj rrezik pr jetn. Gjat gjith kohs, n spital kan qndruar drejtues t komisariatit t policis s ktij rrethit, q kan kontaktuar me familjart dhe me mjekt q kan ndjekur procesin e mjekimit t fmijs. Mes tyre ka qndruar gjat gjith kohs edhe njri prej truprojave t Berishs, q sht larguar prej andej mbrm n ort e vona.


  Ekzaminimi

  Klevini 8-vjear sht shtruar n spitalin e Librazhdit, pa ndjenja n orn 13 e 20 minuta, pavarsisht se kartela e tij shnon orn 15:00. Pasi i sht dhn ndihma e par, fmijs s aksidentuar i sht br nj radiografi, i jan mjekuar plagt n gjunj, afr syrit t majt dhe n kok dhe m pas sht futur n serum nn kujdestarin e dy mjekve dhe tri infermierve. Sipas mjekve, "nuk ka dmtime q t pasqyroheshin n radiografi, por vetm dmtime t lehta". Me gjith krkesn e prindrve q ta drgonin n shtpi, mjekt kan ngulmuar q ai t kalonte nj nat nn kujdesin e ekipit mjeksor, aq m tepr, kur gjysm ore pas shtrimit fmija ka pasur t vjella t lehta. Sipas kartels dhe sipas pohimeve t mjekve, fmija ka nj dmtim t leht n gjurin e majt, nj njtje po aq t leht afr syrit t majt dhe po n kt an, n pjesn ansore t koks.


  Turi elektoral

  Turi i Berishs ka ndaluar dje n tre stacione t Qarkut t Elbasanit, n Prrenjas, Librazhd dhe Peqin. N t tre takimet e zhvilluara, Berisha ka shprehur besimin absolut pr fitoren e kandidatve t mazhorancs n kto qytetet. Por mitingu n Librazhd edhe ksaj radhe nuk ka kaluar pa incidente. Pak dit m par nj ish-punonjs policie ndrhyri n nj takim elektoral t ksaj partie, duke hedhur parulla kundr Kryeministrit.


  Klevin ota,

  fmija i aksidentuar


  Isha me shokt dhe duke marr antn e shkolls u prplasa n tok nga nj makin me drita t ndezura. Nuk mbaj mend shum, por m kujtohet q mu afrua babi dhe na hipn n nj makin t zez. Ishte nj makin as e vogl dhe as shum e madhe. N at makin bashk me ne ishin edhe dy polic. M pas nuk mbaj mend m, por tani jam mir dhe kam pak dhimbje.


  Gzim ota

  babai i Klevinit

  Un nuk e dija q fmija q u prplas ishte i imi, ngaq vet isha mes njerzve. Sapo e pash, e kapa me t shpejt dhe nj makin qeveritare ma mori djalin nn shoqrimin e dy personave q shoqronin Kryeministrin dhe shkuam n spital. Tani q djali m shptoi dhe nuk ka asnj pasoj tjetr, pr mua nuk ka asnj problem. Gjra q ndodhin, ishte aksident fare pa dashje dhe mes njerzve q sht vshtir t lvizsh me makin.


  Rexhep Ballolli , mjek

  Un kam ndjekur gjendjen e tij q n momentin e shtrimit t Klevinit. Mund ta kishim nxjerr shpejt dhe t vazhdonte kurat n banesn e tij, por menduam dhe gjykuam me kolegt e tjer q ta mbanim n spital pr dy dit. M tepr pr t qen t sigurt dhe pa merak pr shndetin e tij. Ka goditje t lehta n gjurin e majt dhe pjesn e majt ansore t koks.


  Policia:

  "Fmija sht frkuar me makinn"


  N nj deklarat pr shtyp menjher aksidentit Drejtoria e Policis s Qarkut Elbasan ka konfirmuar aksidentin e ndodhur pas mitingut t Kryeministrit n Librazhd. N kt njoftim thuhet: "Sapo ka filluar lvizja e mjeteve, pas nj mitingu elektoral t PD-s n Librazhd, te vendi i quajtur "Kthesa e Prrenjasit", ndrsa ka qen duke vrapuar i mituri K.., 8 vje, sht frkuar me pjesn ansore t nj mjeti t Gards s Republiks. Policia i ka dhn ndihmn e par duke e shoqruara edhe n spital, ka identifikuar mjetin tip "Fuoristrad" me targa t Tirans dhe saktsojm se nuk sht goditur nga Eskorta e Kryeministrit". Ndrkoh shefi i komisariatit t policis Librazhd, Berton Haruni, ka thn pr "Shqip": "Bashk me koleg t tjer po vazhdojm t qndrojm n spital deri n shrimin e plot t fmijs. Pasi m foln edhe mjekt, e pash edhe vet, dhe pr fat fmija nuk ka asnj problem serioz. Prplasja e fmijs sht br nga ana ansore e mjetit dhe jo prpara".

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  42
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime n 7 postime
  Sa lider i keq ky Berisha. Vdes per keto shoqerimet nga gjitha vagabondet e qytetit qe bejne panik kur kalo Sala. Si nuk i vjen turp kur deri para ca kohesh shkonte ne kembe ne pune kurse tani karvane rrugacesh e shoqerojne nga mbrapa. Personalisht me duket shume gje e flliqte kur kryeministri shoqerohet nga 200 makina te gjitha te vjedhura me bori neper rruget copa copa dhe qytete pa dirte, pa pune dhe pa jete fare.

  O Shqiptar i mbrapsht hajde ne New York City e shikoje se si bilioneri Mike Bloomberg kryetari i bashkesis New Yorkut shkon me tren ne pune cdo dite ne mengjese.

  Kurse per vepren penale

  Msohet se makina e prplasur m pas, sht e tipit "Audi", me targa GR 08 06 B, n pronsi t shtetasit Arben Bardhi, shofer i drejtorit t Ndrmarrjes Elektrike t ktij qyteti, Arianit Leka, njkohsisht edhe kryetar i degs s PD-s s rrethit t Librazhdit
  .

  Ky person duhet denuar sipas ligjit. Nese ky ka ecur me shpejtesi dhe jashte rregullores athere duhet te denohet. Ska pse ta shoqeronte kryetarin e PD ky shefi i elektrikes. Ska arsye pse te eci ky me shpejtesine e shoqeruseve. Le te denohet sipas ligjit per vepren penale qe ka bere.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-01-2007
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  kriminele si berisha e nano po e cfarosin shqiperine. Ata jane kriminele dhe jo politikane. Cfare ju duhen ketyre morracakeve te vendit me te varfer ne evrope nga 200 bodigarde mbas vetes? Nejse fajet i kane shqiptaret qe akoma zgjedhin keta kriminele.

 5. #5
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Ke ndonje alternative tjeter me te mire ?


  Citim Postuar m par nga vagabondo_nyc

  Gzim ota, babai i Klevinit


  Un nuk e dija q fmija q u prplas ishte i imi, ngaq vet isha mes njerzve. Sapo e pash, e kapa me t shpejt dhe nj makin qeveritare ma mori djalin nn shoqrimin e dy personave q shoqronin Kryeministrin dhe shkuam n spital. Tani q djali m shptoi dhe nuk ka asnj pasoj tjetr, pr mua nuk ka asnj problem. Gjra q ndodhin, ishte aksident fare pa dashje dhe mes njerzve q sht vshtir t lvizsh me makin.
  Cfare shpjegimesh kerkoni ?
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  155
  Faleminderit
  15
  14 falenderime n 10 postime

  I bukur versioni i Policise

  I bukur versioni i Policise: "Femija eshte ferkuar me makinen."
  Pra sic e shikoni cdo gje eshte nen kontroll.
  Mbetet vetem per te sqaruar nese makina donte ti bente ndonje masazh femijes nepermjet ferkimit,
  apo femija ferkohej pas makines pasi i dukej prej okollate.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-02-2018
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: I bukur versioni i Policise

  I vetmi postim qe ka mbetur pa u fshire kam nje jave qe kerkoj ndonje info nga aksidenti XD hahahh.

Tema t Ngjashme

 1. Je ti si kjo grua ?
  Nga Klevis2000 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 25-08-2009, 07:27
 2. Martesa
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 08-12-2006, 09:20
 3. Si e shprthyem n '90 portn e ambasads italiane
  Nga ALBA n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-06-2005, 10:06
 4. Ofertat me te reja per pune
  Nga ganoid n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 21-01-2005, 12:30
 5. Rritet qarkullimi i paras jasht sistemit bankar
  Nga ganoid n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-09-2003, 08:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •