Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 33

Tema: Rovena Stefa

  1. #1
    ChErRy_LiPs Maska e BlondiE_18
    Anėtarėsuar
    05-08-2002
    Vendndodhja
    US
    Postime
    559

    Rovena Stefa

    cmendoni per albumin e ri te Rovena Stefes???mendoj de ka kenge vertet shume te bukura...


    http://muzika.albasoul.com/index.php...che=1036359859
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!


    BeRaTsE 83

  2. #2
    Kacurrelsja Maska e Kiki
    Anėtarėsuar
    29-08-2002
    Postime
    156
    e pelqej pa mase Nje gjethe me nis
    Mos e kruaj me tel me gjemba :D

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    22
    Verte kengetare e talentuar kjo Rovena Stefa, i kam degjuar disa here kenget e saj edhe gjithmone me shume me pelqejne, ja edhe nje perle e re per muziken edhe artin shqipetar. Shenden te gjitheve.

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-08-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    36
    Eshte kengetare shume e mire dhe me pelqen shume zeri i saj por ne fytyre me duket paksa e prishur.

    p.s.: ky eshte mendimi im.

  5. #5
    ChErRy_LiPs Maska e BlondiE_18
    Anėtarėsuar
    05-08-2002
    Vendndodhja
    US
    Postime
    559
    vertet nuk eshte gje nga pamja e jashtme por ka ze te vecant..
    Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!


    BeRaTsE 83

  6. #6
    Jun ndoshta se mbani mend kur ka dal ne fillim,por mua sme ka pelqyer asnjiher.
    Tani kam degjuar albumin e fundit te saj dhe mu be qefi qe ka arrit ta marri vehten.
    Te pakten me e mire se Bleona Qerreti eshte
    Nga pamja s'ka qen noiher e bukur.
    :^zilet

  7. #7
    Perjashtuar Maska e enka
    Anėtarėsuar
    26-05-2002
    Vendndodhja
    UsA
    Postime
    78
    Hey !Rovenen e kam pas komshie ne Fier...Ka ze shume fantastik, dhe eshte teper e zgjuar...me behet qejfi qe paska arritur te nxjerre nje album megjithese skam degjuar ndonje kenge...:POk bye all

  8. #8
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    E degjova albumin dhe me pelqeu kenga " Bie debore".
    Eshte e bukur a e shemtuar , mos diskutoni per nje kengetare.......by the way......gjithe gocat jane ylla kane thene te urtėt.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-11-2002
    Vendndodhja
    fl
    Postime
    93
    wowwow!ajo fotografia aty eshte skandal po origjinal ajo eshte teper simpatike....
    Rovena eshte nga elbasani dhe une kam pasur rastin ta njoh nga afer dhe eshte vajze perle,madje e kam prezantuar nja 4 here neper shfaqet e organizuare si tek "pallati sportit","teatri skampa" tek "sheshi"etjPer nje kohe relativisht te gjate i ka mbajtur floket gersheta te gjate.Ne VITIN 1996 fitoi si kengetarja #1 e shkollave te mesme ne maratone pastaj me kompozitorin EDMOND RRAPI shkoi ne rtvsh me kengen e saj te pare NJE GJETHE ME NIS.Tani rovena eshte transferuar ne tirane me familjen dhe po pergatit albumin e saj te dyte.
    Uroj qe keto informacione tju kene sherbyer per ta njohur me mire kete talent kombetar.
    Me respekt arusha84
    glob

  10. #10
    ChErRy_LiPs Maska e BlondiE_18
    Anėtarėsuar
    05-08-2002
    Vendndodhja
    US
    Postime
    559
    ndoshta eshte simpatike por une ne cdo festival qe e kam pare sme ka pelqyer si paraqitje...per te kenduar po ia vlen..
    Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!


    BeRaTsE 83

  11. #11
    MiStReCe^BR Maska e KaMeLaaa
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    FoRuM hihihi ;)
    Postime
    184
    edhe mua me pelqen jashtemaseeeeee Rovena

    Po, dhe Hana do t'a dije
    Edhe Dielli do t'ket pa
    Se per qark ksaj rrokullije
    Si Shqypnija 'I vend nuk ka

  12. #12
    Kacurrelsja Maska e Kiki
    Anėtarėsuar
    29-08-2002
    Postime
    156
    sA PER sqarim te opinionit publik :Rovena Stefa eshte nga lagja 1 maji Fier ....ti arusha ...informou me mire...apo doje te na tregoje se ke prezantuar ca here
    perzemeresish nga kiki..b bye
    Mos e kruaj me tel me gjemba :D

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Siara
    Anėtarėsuar
    20-10-2002
    Postime
    64
    Kiki ka te drejte... o Arusha e dime qe eshte talent dhe duam ta kemi per vete por ja qe nuk eshte nga Elbasani por nga Fieri.
    Rovena ka ardhur ne Elbasan ne moshen 14 vjeēare per te vazhduar shkollen e mesme te gjuheve te huaja per frengjisht, e kam njohur dhe perveē talentit ka edhe vlera te tjera... mbi te gjitha thjeshtesia dominonte, them dominonte pasi kam kohe pa e pare tani dhe ndoshta ka ndryshuar, megjithese nuk kishte ate natyre...(por ku i dihet)
    Por ti arusha nuk ke faj pasi Rovena nuk para prezantohej si fierake gjate spektakleve atje pasi ate e zbuloi si talent Edmond Rrapi dhe ja la ekzkluzivitetin Elbasanit.
    Ai qe sheh me syrin e te mires edhe kur mendon, mendon mire. Ai qe mendon mire arrin te gjeje kuptimin e kesaj jete dhe ta shijoje ate.

  14. #14
    °»¤«°mģ§§ÆŠee°»¤«° Maska e ^BabY__GirL^
    Anėtarėsuar
    28-09-2002
    Vendndodhja
    babys heart :)
    Postime
    325
    Bombe fare i ka kenget sidomos ajo "Me ben magji"..
    The Heart Has Reasons That Reason Cannot Know

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    ROVENA STEFA

    Gjatėsia 1.65
    Pesha 52 kg
    Ditėlindja 27.4 1979
    Shenja e horoskopit Demi
    Pėrgjithėsisht mė pėlqejnė tė gjitha ngjyrat por mė shumė ngjyra e bardhė, e kuqe dhe blu
    Ushqimi mė i preferuar guzhina italiane dhe frutat e detit
    Pija e preferuar vera dhe coca cola

    Unė e ndjek gjithmonė modėn por gjithnjė duke e kombinuar me atė qė mė shkon. Jam shumė partizane e ekstravagancės kuptohet duke u thurur bukur me klasiken dhe modernen. Nė jetėn e pėrditėshme pėrdor veshje sportive por gjithmonė me elementin ekstravagancė brenda. Pėrsa i pėrket veshjes skenike ka tė bėje gjithmonė me karakterin e kėngėve. Pėr veshjet e vidioklipit kam bėrė nujė ndėrthurje tė veshjeve latine, mesdhetare, amerikane dhe atyre orientale. Nė pėrgjithėsi veshjet i modeloj vetė me motrėn time por kam dhe prefereca pėr disa stilistė. Kėshtu kam punuar me Rezarta Skifterin dhe Ardi Asllanin; kam patur dhe disa stilistė tė huaj

    Tek vetja vlerėsoj mė shumė afėrsinė me njerėzit dhe dashurinė e madh qė kam pėr ta; thjeshtėsinė dhe sinqeritetin jo gjithmonė kuptohet por nė pėrgjithėsi jam shumė e sinqertė. Dicka pėr tė cilėn ndihem krenare ėshtė dhe kėmbėngulja qė kam kur dua tė arrij diēka Sinqeriteti im ndonjėherė shkon nė vend tė gabuar, keqpėrdoret dhe kėtė unė e quaj njė tė metė timen.Gjithashtu jam shumė gjumashėe, ngrihem rreth orės 12 nė qoftė se uk mė zgjon mami.

    Ka qenė shumė e vėshtirė qė tė ecja pėrpara nė rrugėn e artit nė Tiranė sepse unė isha shmė e vogėl vetėm 16 vjeē, vija nga Fieri dhe merrja pjesė nė nje festival pranverė. Asnjeherė nuk kam patur asnjė mbėshteje. Aktualisht jam duke pėrgatitur albumin e dytė promovimi i tė cilit do tė bėhet nė Shkup sepse atje ėshtė bėrė dhe prodhimi tij me kompozitorėt mė tė mirė nė Maqedoni Kosovė dhe Shqipėri.

    Kur mėrzitem them gjithmonė me vete se do tė kalojė. Si tip jam shumė optimiste; nuk derdh lot shumė rrallė me ndodh tė qaj Gėzohem kur shikoj njerėz tė lumtur.mė kėnaq lumturia e tė tjerėve.
    Afrohem shpejt me njerėzt por mė ndodh shpesh qė tė zhgėnjehem nga ta dhe largimi ėshtė po aq i shpejtė e hedh gjithēka pas krahėve dhe e quaj njė njohje tė mbyllur.

    Kam apo nuk kam kohė vetes i kushtoj gjithmonė njė pjesė tė mirė tė ditės. Kujdesem shumė pėr makiazhin dhe veshjen qė mė duhet tė mbaj nė varėsi tė aktivtetit qė kam pėr atė ditė.
    Sa herė qė mė duhet tė dal pėrpara publikut mendoj se mė duhet njė look i ri njė veshje e re. Pėr mua paraqitja e njė artisti nė skenė ėshtė e njejtė me profesionin e tij. Paraqitje ėshtė elemnti i parė qė e pėrqėndron publikun tek ty. Look-u gjithmonė ka zėnė njė vend tė rėndėsishėm tek unė.

    Koncertet e bėra jashtė Shqipėrisė, nė diasporė dhe nė vende tė tjera kanė qenė vendimtare pėr tė rregulluar financėn time pasi tė mundohesh tė bėsh njė jetė artistike vetėm me tė ardhurat qė tė ofrojnė aktivitetet brenda Shqipėrisė ėshtė me tė vėrtetė e pamundur.
    Mendoj se sa tė mbaroj albumin tė bėj njė pushim tė plotė sepse ndihem shumė e lodhur . mendoj qė kėtė vit pushimet do ti kaloj nė Spanjė.
    Nga pagjumėsia qė kam patur kėto kohė po tė kisha njė ditė pushim do tė flija vetėm gjumė. Kam dy vjet qė nuk i frekuentoj fare pubet, dėshirėn mund ta kem por gjithmonė mė ka munguar koha.

    Fizikun tim ia kushtoj vetėm metabolizmit dhe lėvizjes sė shumtė. Ha njė ushqim normal dhe nuk dal kurrė nga shtėpia pa ngrėnė mėngjes. Nuk jam njė llupse e madhe por vec kuzhinės italiane mė pėlqėen dhe kuzhina francese. Nuk kam nevojė qė tė mbaj dietė pėr tė mbajtur trupin nė formė.

    Ambjentin e dhomės sime nuk mund tė them se e kam shumė luksoz por e kam shumė komod. Kam njė kompiuter tė thjeshtė, njė cd player, njė televizor dhe vetėm krevatin tim.
    Paraja nė jetėn time zė njė vend tė rėndėsishėm por jo mė kryesorin. Askush nuk mund tė mendojė se arti blihet me para. Kjo ide ėshtė shumė e pėrhapur nė ditėt tona por nuk duhet tė harrohet se sado para tė ketė dikush nuk mund tė blejė as artin dhe as njeriun.

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-07-2003
    Vendndodhja
    porto riko
    Postime
    6

    ...

    per rovenen mund te them eshet kengtare e mire kenget i ka te mira por edhe mua si paraqitje nuk me pelqen nuk eshet ku me dite cfare po kenget i ka te mira.....
    nashta bon edhe pa neneshkrim

  17. #17
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anėtarėsuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040
    Pothuaj te gjitha kenget e albumit te Rovena Stefes jane kopje te kengeve turke apo greke. Vetem shikoni "Tirana TV" dhe gjithsesi do t'i shihni video klipet e origjinaleve...
    The greatest obstacle to discovery is not ignorance - it is the illusion of knowledge.

  18. #18
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Kjo kėnga e fundit e Rovenės,qė pėr fat tė keq nuk ia di emrin...po ishte diēka me tupana teksti,nejse,ėshtė kėngė e mirė.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  19. #19
    Prishtinali Maska e danger_dancer
    Anėtarėsuar
    11-02-2004
    Vendndodhja
    Philly
    Postime
    24
    disa goca, fansa te rovenes me kishin lutur te ja bej websajten rreth rovena stefes
    http://www.cooldancer.bravehost.com/

    ka sa muaj se nuk e kam prek websajten pasi se nuk kam kohe...
    Alba pride Is on my mind
    Albanian blood is my kind
    step aside n let us through
    cuz its all about da Alba crew
    Albanian love is all around
    4 my fellow Albanians never let me down
    show your pride n say its tru
    cuz Albanian genes can b in u

  20. #20
    Zemra Kumanoves Maska e Kumanovarja
    Anėtarėsuar
    20-08-2004
    Vendndodhja
    Kam shetitur ane e mbane qe nga Shkodra ne Sarande ,Te gjitha vendet i kalova me e bukur KUMANOVA
    Postime
    142
    Rovena kot fare Shiu te lumte ashu esht vetem nje kenge ka pasur te mire kenget e sitines 96 me duket apo 97 se di mire ..Nje gjethe me nis.....dhe nuk esht nga Fieri po esht Nga Elbasani e kam degju ne 97 ne interviste ne Kenget e stines ....PER BUKURI ME E SHEMTUAR SKO KU TE SHKOJ MO....
    Ismet Jasharri yll epoke,
    Rreze drite vepra jote,
    Si vigan nė shekuj rritesh,
    I pavdekshėm n'zemėr t'Shqipes

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Lajme nga bota e muzikės shqiptare!
    Nga Fiori nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 64
    Postimi i Fundit: 02-08-2023, 08:02
  2. Rovena Dilo
    Nga TiLoNcE nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 43
    Postimi i Fundit: 09-11-2021, 12:07
  3. Plaga e prostitucionit
    Nga ALBA nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 90
    Postimi i Fundit: 03-12-2004, 15:09
  4. Skllavet E Seksit
    Nga Shijaksi-London nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 15-02-2004, 17:56
  5. Gruaja e Diteve tona
    Nga Brari nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 09-09-2002, 17:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •