Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 33

Tema: Rovena Stefa

 1. #1
  ChErRy_LiPs Maska e BlondiE_18
  Anėtarėsuar
  05-08-2002
  Vendndodhja
  US
  Mosha
  39
  Postime
  559

  Rovena Stefa

  cmendoni per albumin e ri te Rovena Stefes???mendoj de ka kenge vertet shume te bukura...


  http://muzika.albasoul.com/index.php...che=1036359859
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!


  BeRaTsE 83

 2. #2
  Kacurrelsja Maska e Kiki
  Anėtarėsuar
  29-08-2002
  Mosha
  42
  Postime
  156
  e pelqej pa mase Nje gjethe me nis
  Mos e kruaj me tel me gjemba :D

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Mosha
  35
  Postime
  22
  Verte kengetare e talentuar kjo Rovena Stefa, i kam degjuar disa here kenget e saj edhe gjithmone me shume me pelqejne, ja edhe nje perle e re per muziken edhe artin shqipetar. Shenden te gjitheve.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-08-2002
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  37
  Postime
  36
  Eshte kengetare shume e mire dhe me pelqen shume zeri i saj por ne fytyre me duket paksa e prishur.

  p.s.: ky eshte mendimi im.

 5. #5
  ChErRy_LiPs Maska e BlondiE_18
  Anėtarėsuar
  05-08-2002
  Vendndodhja
  US
  Mosha
  39
  Postime
  559
  vertet nuk eshte gje nga pamja e jashtme por ka ze te vecant..
  Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!


  BeRaTsE 83

 6. #6
  Jun ndoshta se mbani mend kur ka dal ne fillim,por mua sme ka pelqyer asnjiher.
  Tani kam degjuar albumin e fundit te saj dhe mu be qefi qe ka arrit ta marri vehten.
  Te pakten me e mire se Bleona Qerreti eshte
  Nga pamja s'ka qen noiher e bukur.
  :^zilet

 7. #7
  Perjashtuar Maska e enka
  Anėtarėsuar
  26-05-2002
  Vendndodhja
  UsA
  Mosha
  37
  Postime
  78
  Hey !Rovenen e kam pas komshie ne Fier...Ka ze shume fantastik, dhe eshte teper e zgjuar...me behet qejfi qe paska arritur te nxjerre nje album megjithese skam degjuar ndonje kenge...:POk bye all

 8. #8
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,485
  E degjova albumin dhe me pelqeu kenga " Bie debore".
  Eshte e bukur a e shemtuar , mos diskutoni per nje kengetare.......by the way......gjithe gocat jane ylla kane thene te urtėt.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-11-2002
  Vendndodhja
  fl
  Postime
  93
  wowwow!ajo fotografia aty eshte skandal po origjinal ajo eshte teper simpatike....
  Rovena eshte nga elbasani dhe une kam pasur rastin ta njoh nga afer dhe eshte vajze perle,madje e kam prezantuar nja 4 here neper shfaqet e organizuare si tek "pallati sportit","teatri skampa" tek "sheshi"etjPer nje kohe relativisht te gjate i ka mbajtur floket gersheta te gjate.Ne VITIN 1996 fitoi si kengetarja #1 e shkollave te mesme ne maratone pastaj me kompozitorin EDMOND RRAPI shkoi ne rtvsh me kengen e saj te pare NJE GJETHE ME NIS.Tani rovena eshte transferuar ne tirane me familjen dhe po pergatit albumin e saj te dyte.
  Uroj qe keto informacione tju kene sherbyer per ta njohur me mire kete talent kombetar.
  Me respekt arusha84
  glob

 10. #10
  ChErRy_LiPs Maska e BlondiE_18
  Anėtarėsuar
  05-08-2002
  Vendndodhja
  US
  Mosha
  39
  Postime
  559
  ndoshta eshte simpatike por une ne cdo festival qe e kam pare sme ka pelqyer si paraqitje...per te kenduar po ia vlen..
  Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!


  BeRaTsE 83

 11. #11
  MiStReCe^BR Maska e KaMeLaaa
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  FoRuM hihihi ;)
  Postime
  184
  edhe mua me pelqen jashtemaseeeeee Rovena

  Po, dhe Hana do t'a dije
  Edhe Dielli do t'ket pa
  Se per qark ksaj rrokullije
  Si Shqypnija 'I vend nuk ka

 12. #12
  Kacurrelsja Maska e Kiki
  Anėtarėsuar
  29-08-2002
  Mosha
  42
  Postime
  156
  sA PER sqarim te opinionit publik :Rovena Stefa eshte nga lagja 1 maji Fier ....ti arusha ...informou me mire...apo doje te na tregoje se ke prezantuar ca here
  perzemeresish nga kiki..b bye
  Mos e kruaj me tel me gjemba :D

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Siara
  Anėtarėsuar
  20-10-2002
  Postime
  64
  Kiki ka te drejte... o Arusha e dime qe eshte talent dhe duam ta kemi per vete por ja qe nuk eshte nga Elbasani por nga Fieri.
  Rovena ka ardhur ne Elbasan ne moshen 14 vjeēare per te vazhduar shkollen e mesme te gjuheve te huaja per frengjisht, e kam njohur dhe perveē talentit ka edhe vlera te tjera... mbi te gjitha thjeshtesia dominonte, them dominonte pasi kam kohe pa e pare tani dhe ndoshta ka ndryshuar, megjithese nuk kishte ate natyre...(por ku i dihet)
  Por ti arusha nuk ke faj pasi Rovena nuk para prezantohej si fierake gjate spektakleve atje pasi ate e zbuloi si talent Edmond Rrapi dhe ja la ekzkluzivitetin Elbasanit.
  Ai qe sheh me syrin e te mires edhe kur mendon, mendon mire. Ai qe mendon mire arrin te gjeje kuptimin e kesaj jete dhe ta shijoje ate.

 14. #14
  °»¤«°mģ§§ÆŠee°»¤«° Maska e ^BabY__GirL^
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  babys heart :)
  Mosha
  35
  Postime
  325
  Bombe fare i ka kenget sidomos ajo "Me ben magji"..
  The Heart Has Reasons That Reason Cannot Know

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,400
  ROVENA STEFA

  Gjatėsia 1.65
  Pesha 52 kg
  Ditėlindja 27.4 1979
  Shenja e horoskopit Demi
  Pėrgjithėsisht mė pėlqejnė tė gjitha ngjyrat por mė shumė ngjyra e bardhė, e kuqe dhe blu
  Ushqimi mė i preferuar guzhina italiane dhe frutat e detit
  Pija e preferuar vera dhe coca cola

  Unė e ndjek gjithmonė modėn por gjithnjė duke e kombinuar me atė qė mė shkon. Jam shumė partizane e ekstravagancės kuptohet duke u thurur bukur me klasiken dhe modernen. Nė jetėn e pėrditėshme pėrdor veshje sportive por gjithmonė me elementin ekstravagancė brenda. Pėrsa i pėrket veshjes skenike ka tė bėje gjithmonė me karakterin e kėngėve. Pėr veshjet e vidioklipit kam bėrė nujė ndėrthurje tė veshjeve latine, mesdhetare, amerikane dhe atyre orientale. Nė pėrgjithėsi veshjet i modeloj vetė me motrėn time por kam dhe prefereca pėr disa stilistė. Kėshtu kam punuar me Rezarta Skifterin dhe Ardi Asllanin; kam patur dhe disa stilistė tė huaj

  Tek vetja vlerėsoj mė shumė afėrsinė me njerėzit dhe dashurinė e madh qė kam pėr ta; thjeshtėsinė dhe sinqeritetin jo gjithmonė kuptohet por nė pėrgjithėsi jam shumė e sinqertė. Dicka pėr tė cilėn ndihem krenare ėshtė dhe kėmbėngulja qė kam kur dua tė arrij diēka Sinqeriteti im ndonjėherė shkon nė vend tė gabuar, keqpėrdoret dhe kėtė unė e quaj njė tė metė timen.Gjithashtu jam shumė gjumashėe, ngrihem rreth orės 12 nė qoftė se uk mė zgjon mami.

  Ka qenė shumė e vėshtirė qė tė ecja pėrpara nė rrugėn e artit nė Tiranė sepse unė isha shmė e vogėl vetėm 16 vjeē, vija nga Fieri dhe merrja pjesė nė nje festival pranverė. Asnjeherė nuk kam patur asnjė mbėshteje. Aktualisht jam duke pėrgatitur albumin e dytė promovimi i tė cilit do tė bėhet nė Shkup sepse atje ėshtė bėrė dhe prodhimi tij me kompozitorėt mė tė mirė nė Maqedoni Kosovė dhe Shqipėri.

  Kur mėrzitem them gjithmonė me vete se do tė kalojė. Si tip jam shumė optimiste; nuk derdh lot shumė rrallė me ndodh tė qaj Gėzohem kur shikoj njerėz tė lumtur.mė kėnaq lumturia e tė tjerėve.
  Afrohem shpejt me njerėzt por mė ndodh shpesh qė tė zhgėnjehem nga ta dhe largimi ėshtė po aq i shpejtė e hedh gjithēka pas krahėve dhe e quaj njė njohje tė mbyllur.

  Kam apo nuk kam kohė vetes i kushtoj gjithmonė njė pjesė tė mirė tė ditės. Kujdesem shumė pėr makiazhin dhe veshjen qė mė duhet tė mbaj nė varėsi tė aktivtetit qė kam pėr atė ditė.
  Sa herė qė mė duhet tė dal pėrpara publikut mendoj se mė duhet njė look i ri njė veshje e re. Pėr mua paraqitja e njė artisti nė skenė ėshtė e njejtė me profesionin e tij. Paraqitje ėshtė elemnti i parė qė e pėrqėndron publikun tek ty. Look-u gjithmonė ka zėnė njė vend tė rėndėsishėm tek unė.

  Koncertet e bėra jashtė Shqipėrisė, nė diasporė dhe nė vende tė tjera kanė qenė vendimtare pėr tė rregulluar financėn time pasi tė mundohesh tė bėsh njė jetė artistike vetėm me tė ardhurat qė tė ofrojnė aktivitetet brenda Shqipėrisė ėshtė me tė vėrtetė e pamundur.
  Mendoj se sa tė mbaroj albumin tė bėj njė pushim tė plotė sepse ndihem shumė e lodhur . mendoj qė kėtė vit pushimet do ti kaloj nė Spanjė.
  Nga pagjumėsia qė kam patur kėto kohė po tė kisha njė ditė pushim do tė flija vetėm gjumė. Kam dy vjet qė nuk i frekuentoj fare pubet, dėshirėn mund ta kem por gjithmonė mė ka munguar koha.

  Fizikun tim ia kushtoj vetėm metabolizmit dhe lėvizjes sė shumtė. Ha njė ushqim normal dhe nuk dal kurrė nga shtėpia pa ngrėnė mėngjes. Nuk jam njė llupse e madhe por vec kuzhinės italiane mė pėlqėen dhe kuzhina francese. Nuk kam nevojė qė tė mbaj dietė pėr tė mbajtur trupin nė formė.

  Ambjentin e dhomės sime nuk mund tė them se e kam shumė luksoz por e kam shumė komod. Kam njė kompiuter tė thjeshtė, njė cd player, njė televizor dhe vetėm krevatin tim.
  Paraja nė jetėn time zė njė vend tė rėndėsishėm por jo mė kryesorin. Askush nuk mund tė mendojė se arti blihet me para. Kjo ide ėshtė shumė e pėrhapur nė ditėt tona por nuk duhet tė harrohet se sado para tė ketė dikush nuk mund tė blejė as artin dhe as njeriun.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-07-2003
  Vendndodhja
  porto riko
  Mosha
  36
  Postime
  6

  ...

  per rovenen mund te them eshet kengtare e mire kenget i ka te mira por edhe mua si paraqitje nuk me pelqen nuk eshet ku me dite cfare po kenget i ka te mira.....
  nashta bon edhe pa neneshkrim

 17. #17
  musliman krenar Maska e Shiu
  Anėtarėsuar
  20-02-2003
  Postime
  1,040
  Pothuaj te gjitha kenget e albumit te Rovena Stefes jane kopje te kengeve turke apo greke. Vetem shikoni "Tirana TV" dhe gjithsesi do t'i shihni video klipet e origjinaleve...
  The greatest obstacle to discovery is not ignorance - it is the illusion of knowledge.

 18. #18
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  40
  Postime
  6,846
  Kjo kėnga e fundit e Rovenės,qė pėr fat tė keq nuk ia di emrin...po ishte diēka me tupana teksti,nejse,ėshtė kėngė e mirė.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 19. #19
  Prishtinali Maska e danger_dancer
  Anėtarėsuar
  11-02-2004
  Vendndodhja
  Philly
  Mosha
  40
  Postime
  24
  disa goca, fansa te rovenes me kishin lutur te ja bej websajten rreth rovena stefes
  http://www.cooldancer.bravehost.com/

  ka sa muaj se nuk e kam prek websajten pasi se nuk kam kohe...
  Alba pride Is on my mind
  Albanian blood is my kind
  step aside n let us through
  cuz its all about da Alba crew
  Albanian love is all around
  4 my fellow Albanians never let me down
  show your pride n say its tru
  cuz Albanian genes can b in u

 20. #20
  Zemra Kumanoves Maska e Kumanovarja
  Anėtarėsuar
  20-08-2004
  Vendndodhja
  Kam shetitur ane e mbane qe nga Shkodra ne Sarande ,Te gjitha vendet i kalova me e bukur KUMANOVA
  Postime
  142
  Rovena kot fare Shiu te lumte ashu esht vetem nje kenge ka pasur te mire kenget e sitines 96 me duket apo 97 se di mire ..Nje gjethe me nis.....dhe nuk esht nga Fieri po esht Nga Elbasani e kam degju ne 97 ne interviste ne Kenget e stines ....PER BUKURI ME E SHEMTUAR SKO KU TE SHKOJ MO....
  Ismet Jasharri yll epoke,
  Rreze drite vepra jote,
  Si vigan nė shekuj rritesh,
  I pavdekshėm n'zemėr t'Shqipes

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Lajme nga bota e muzikės shqiptare!
  Nga Fiori nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 26-11-2022, 12:47
 2. Rovena Dilo
  Nga TiLoNcE nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 09-11-2021, 12:07
 3. Plaga e prostitucionit
  Nga ALBA nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 90
  Postimi i Fundit: 03-12-2004, 15:09
 4. Skllavet E Seksit
  Nga Shijaksi-London nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-02-2004, 17:56
 5. Gruaja e Diteve tona
  Nga Brari nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 09-09-2002, 17:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •