Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
  1. #1
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956

    Scanderbeg: Warrior-King of Albania



    A new preview to the documentary movie about our national hero Skenderbeu. The title of the documentary is "Scanderbeg: Warrior-King of Albania". The video is longer than the first one (4 Min.) and you see some first scenes from the actual documentary. But remember: This is not gonna be a Hollywood cinema blockbuster or something. It's gonna be a nice little documentary about Skenderbeu, so dont expect to much. Those people who did this are real patriots who spent a lot of money and time to make this possible, so people can learn something about a real hero who saved europe.

    http://www.illyriaentertainment.com/
    My silence doesn't mean I am gone!

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    shum insteresat ...shum te lumt Davius si gjithher je super ...
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  3. #3
    dua ate qe me do Maska e ELDORADO
    Anėtarėsuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
    Postime
    817
    o davius te kam lavderu ihere por ti je per tu lavderure per sa here qe hap tema lal shume respekte kreshniku
    DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

  4. #4
    .:: Garda e VjeTeR ::. Maska e engjulli_peje^
    Anėtarėsuar
    15-11-2002
    Vendndodhja
    Jetoj ne Hen Ne Boten E Dashuris ,Larg Fierit Tim Te Dashur Larg Miqeve TE Mi Edhe Shqiperis.
    Postime
    430
    Te Lumte Davius Veper e vertet !
    FieRaK

  5. #5
    dua ate qe me do Maska e ELDORADO
    Anėtarėsuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
    Postime
    817
    sapo pashe videon ne postimin e pare i hodha dhe nje sy asja adreses nga ku ishte prodhuar ajo pjese mire po nuk kuptoja shume ngaqe me anglishten sjam dhe aq mire ka mundesi davius me na tregu se kush e drejton kete dshoqeri kinematografike dhe ku ndodhet?
    DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

  6. #6
    ...beyond Maska e Alienated
    Anėtarėsuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Ky dokumentar i shkurter eshte nje udherrefyes per te gjithe ata kombe qe kane humbur rrugen ne oborr te tyre duke u munduar qe ta pervetesojne figuren e lavdishme te heroit tone kombetar Gjergj Kastrioti - Skenderbeu.

    Mendoj se shqiptaret duhet te investojne me shume ne kinematografi per te ndricuar me tej edhe shume figura tjera te rendesishme ne historine tone, te cilet jane te permasave gjigande si rezultat i veprimtarive te tyre.

    Flm shume Davius qe e ndave me ne kete dokumentar te shkurter. Uroj qe te kemi me shume dokumentare te tille, dhe me te gjate, dhe me te plote, qe te kemi me c'fare te krenohemi para Botes.
    Koha ėshtė e maskarenjėve
    Por atdheu i Shqiptarėve

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar mė parė nga Alienated


    Mendoj se shqiptaret duhet te investojne me shume ne kinematografi per te ndricuar me tej edhe shume figura tjera te rendesishme ne historine tone, te cilet jane te permasave gjigande si rezultat i veprimtarive te tyre.
    . Uroj qe te kemi me shume dokumentare te tille, dhe me te gjate, dhe me te plote, qe te kemi me c'fare te krenohemi para Botes.
    ket e kam mendu une , pse flen ministria e kultures shqiptare ?
    ministria ka ra ne gjum te thell ....
    kam pa filmin e ramja e Rromes me sofia Loren e ne reviste e pash shkruante luft me Ilirin ...e kam shiqu filmin kam ardh nga puna ta shiqoi ....ushtaret shkun ne Iliri, sofia mbeti duke shiqu nga deti ....u kry filmi , nuk flitet askund per Ilirin ...

    ...isha te nji famile belge per vitin e ri aty erdhen disa studenta,u miqsova me nji vajz flamane me tha qe asht Historiane, me pyeti qka je ? i thash jam belge me origjin Ilire tha nuk di kush asht iliria i thash te tregoj une e tani ke me kerku ne libra dhe internet ...
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francė
    Postime
    5,632
    Ketu nuk te duhet te njohesh anglishten, narracioni eshte i mrekullueshem por imazhi, imazhi i Gjergjit eshte aqe i dobet aqe negativ sa qe shtrohet pyetja; kujt do t'ia trgojm kete imazh ? Ndonje te huaji ?
    Mosni or se eshte katastrofFFF !
    Si eshte e mundur qe ky produkcion nuk paska patur mundesi te gjeje ndonje piktor tjeter qe te prezentoje heroin tone para botes si duhet, po kan shku e kan nxire figuren e Kastriotit e kan bere identik me nje Saladin te kudistanit apo ndonje ben lladen europian ?
    Turp duhet t'iu vie se si e kan shkatrrua kete film per pakez kurse ka patur mundesi te dali diēka e shkelqyer.
    Une as qe guxoj ti them dikujt (ndonje te huaji; qe ky eshte heroi yn kombtar...ai rusi Senkieviēi e ka nxjerrur imazhin e Gjergjit nje mi here me mire....se sa keta tanet, po nejse, neve ende se kemi kuptuar ē'eshte shija e pa shija....

    Ah moj Dorontina, me mire mos i trgo fare asaje shoqs belge kete video, nje figur te tmerrshme, zoti n a ruajt... ti flet per iliret, eh sa larg pamsa jemi ne ....
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kreksi : 05-02-2007 mė 18:17

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    KIshte shku nji Hoxhė i ri ne nji katund, dhe kishte mbledh bajagi do njerz, po nuk dike me ju spjegu fen mirź, erdhi Hoxha i madh dhe i tha: ti nuk din asgje qka asht feja , turp per ty !
    Hoxha i ri i tha: jo Zotri une kam ardh ketu ti bashkoi e fen ju tregon ti !

    qellimi i filmit te shkurt Kreksi ishte me fol per ilirin dhe skender beun e tash rruga u qel ...ai ekziston ...i madh e i vogźl ai dul...
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  10. #10
    Perjashtuar Maska e Zėu_s
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar mė parė nga Kreksi
    Ketu nuk te duhet te njohesh anglishten, narracioni eshte i mrekullueshem por imazhi, imazhi i Gjergjit eshte aqe i dobet aqe negativ sa qe shtrohet pyetja; kujt do t'ia trgojm kete imazh ? Ndonje te huaji ?
    Mosni or se eshte katastrofFFF !
    Si eshte e mundur qe ky produkcion nuk paska patur mundesi te gjeje ndonje piktor tjeter qe te prezentoje heroin tone para botes si duhet, po kan shku e kan nxire figuren e Kastriotit e kan bere identik me nje Saladin te kudistanit apo ndonje ben lladen europian ?
    Turp duhet t'iu vie se si e kan shkatrrua kete film per pakez kurse ka patur mundesi te dali diēka e shkelqyer.
    Une as qe guxoj ti them dikujt (ndonje te huaji; qe ky eshte heroi yn kombtar...ai rusi Senkieviēi e ka nxjerrur imazhin e Gjergjit nje mi here me mire....se sa keta tanet, po nejse, neve ende se kemi kuptuar ē'eshte shija e pa shija....

    Ah moj Dorontina, me mire mos i trgo fare asaje shoqs belge kete video, nje figur te tmerrshme, zoti n a ruajt... ti flet per iliret, eh sa larg pamsa jemi ne ....
    Jo ne nje far menyre ka te drejt Kreksi, se ai "aktori" qe e luan Gjergj Kastriotin Skenderbeun kishte met'vertet Babyface, me siguri qe me t'njofshem ka hy ai aty , se tek ne Shqypet ndosh gjith e njejta.

  11. #11
    dua ate qe me do Maska e ELDORADO
    Anėtarėsuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
    Postime
    817
    DHE HIDHINI NAI SY FILLIMIT TE KESAJ TEME SE ESHTE REALLY INTERESANTE SE KUR MOS TE JEM UNE MIDIS JUSH KUSH DO JU KUJTOJE PER TEMA SI KJO


    CITIM I HAPESIT TE TEMES NE HAPJE KA DHE NJE VIDEO

    Scanderbeg: Warrior-King of Albania

    --------------------------------------------------------------------------------

    ForumiShqiptar.com Media


    A new preview to the documentary movie about our national hero Skenderbeu. The title of the documentary is "Scanderbeg: Warrior-King of Albania". The video is longer than the first one (4 Min.) and you see some first scenes from the actual documentary. But remember: This is not gonna be a Hollywood cinema blockbuster or something. It's gonna be a nice little documentary about Skenderbeu, so dont expect to much. Those people who did this are real patriots who spent a lot of money and time to make this possible, so people can learn something about a real hero who saved europe.

    http://www.illyriaentertainment.com/
    __________________
    Who is silent seems to agree.
    DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

  12. #12
    Lartemadheria e Tij PR Maska e metropoli
    Anėtarėsuar
    16-08-2002
    Vendndodhja
    Ne Lartesi
    Postime
    20

    Thumbs up Peticioni per Pamvarsi

    Ju lutem te nenshkruani peticionin ne linkun e meposhtem,natyrisht ata qe deshirojne....



    http://www.thepetitionsite.com/takeaction/772780461
    Gjithė ē'jemi shqipėtarė,
    Jemi njė fis e njė farė,
    Kemi tė tėrė njė shpresė,
    Njė gjak, njė gjuhė, njė besė,
    Besė kemi perėndinė
    Dhe ligė vėllazėrinė,

Tema tė Ngjashme

  1. Gjergj Kastriot Skėnderbeu
    Nga Arbushi nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 434
    Postimi i Fundit: 18-09-2022, 06:57
  2. Rreth Pėrhapjes Sė Islamit Ndėr Shqiptarėt
    Nga cobra nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 20-09-2012, 14:47
  3. Sa prifterinj paguan Serbia dhe sa kisha nderton ajo?
    Nga _Mersin_ nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 25
    Postimi i Fundit: 14-04-2009, 10:03
  4. Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 27-08-2006, 06:46
  5. Epiri ne lashtesi dhe sot/Epirus in ancient times and today
    Nga King_Gentius nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 11-03-2005, 01:00

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •