Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 28 prej 28
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pr: Bashkpunimi Kulturor Shqipri-Kosov  Rrugtim i Ansamblit t kngve dhe valleve shqiptare, npr Kosovn e vitit 1971.
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 08-02-2018 m 10:17

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pr: Bashkpunimi Kulturor Shqipri-Kosov


 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pr: Bashkpunimi Kulturor Shqipri-Kosov


 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pr: Bashkpunimi Kulturor Shqipri-Kosov


 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pr: Bashkpunimi Kulturor Shqipri-Kosov  Ansambli Kombtar n Kosov 1996.

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pr: Bashkpunimi Kulturor Shqipri-Kosov  Ansambli Kombtar i Kngve dhe Valleve "SHOTA" , Tiran 2002.

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pr: Bashkpunimi Kulturor Shqipri-Kosov  Ansambli Kombtar i Kngve dhe Valleve "Shota", Kosov, n skenn e Argjiro Fest 2017.

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pr: Bashkpunimi Kulturor Shqipri-Kosov

  Ansambli Popullor, pas 3 dekadash me turne n Kosov - Artistt: Moment historik!

  Pr 5 dit me kng e valle shqiptare nga Prizreni, n Lugin t Preshevs e Shkup!


  Pas 30 vitesh, Ansambli Popullor, nis nj turne n qytetet e Kosovs. Nga 25 prilli, artistt do t interpretojn pr 5 dit me radh n 5 qytete duke nisur nga Prizreni, Lugina e Preshevs e Shkupi.

  TIRAN- Si nj nga promotort e trashgimis son ndr vite, Ansambli i Kngve dhe Valleve Popullore, rikthen pas 3 dekadash turnet n qytetet e Kosovs dhe Maqedonis.

  “E quajm kt nj turne historik, sepse Ansambli i Kngve dhe Valleve Popullore pr nj koh shum t gjat nuk ka qen prezent, n nj mnyr t till n qytetet e ndryshme t Kosovs. Ndrsa tashm kan konceptuar dika t bukur, dika me vler q ka Ansambli yn”, thot Zana ela, drejtore e TKOB.

  Kngt e vallet m t bukura t tradits t t gjith trevave tona, do t interpretohen nga artist t dy brezave pr 5 dit me radh n 5 qytete.

  “E veanta e ktij koncerti sht pjesmarrja e artistve t rinj. Duhet ta theksoj kt fakt, sepse nj pjes e artistve q i jan bashkngjitur Ansamblit ton, vijn edhe udhtojn pr her t par n nj aktivitet kaq t madh. Ata realisht do t prekin skenat e Kosovs, pr her t par, dhe kjo sht edhe nj ngjarje e veant edhe pr publikun kosovar”, thot Sokol Marsi, drejtori artistik i Ansamblit.

  “At ka ne do t dshironim t’i paraqesim publikut n Kosov, sht q ne t jemi po ai ansambl q kemi qen vite m prpara, aq m tepr q n kt turne pr her t par prfshihet Lugina e Preshevs. Dhe kjo na bn ne t marrim prgjegjsi pr ato q do t shfaqim!”, thot koreopetitori Genci Kastrati.

  Piknisja e ktij turneu artistik, q synon rizgjimin e vlerave t folklorit, nis n 25 prill n Prizren dhe e ul siparin n Shkup.


  Shqiptarja.com

  https://shqiptarja.com/lajm/ansambli...up?r=read_more
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 16-04-2022 m 23:58

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema t Ngjashme

 1. Intervist me Myftiun e Kosovs, Mr. Naim Trnava
  Nga Drini_i_Zi n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-01-2009, 19:13
 2. Paketa e propozuar nga Ahtisari pr statusin final t Kosovs
  Nga Nice_Boy n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 3. Msimet e nxjerra nga dhuna n Kosov
  Nga Albo n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 15-07-2006, 13:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •