Close
Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 114
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e AlieNation
  Anėtarėsuar
  08-07-2002
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  41
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Cfar mendoni se mund t'ju bente me te lumtur?

  Per disa egzistenca e nje Zoti besoj se do ishte e para . Per disa te tjere paraja, shendeti, familja.. etj. Cfar mendoni se mund t'ju bente te lumtur dhe a mendoni se do ishte kohegjate.

 2. #2
  i/e larguar Maska e Vjosa
  Anėtarėsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  34
  Postime
  1,379
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per mendimin tim ajo qe do na bente te lumtur do ishte harmoni e dashurise me parane dhe me jetgjatesine. Nese ke keto te tria a nuk quhesh i lumtur? Kur them dashuri nenkuptoj ne pergjithesi, pra s'do kishte vrasje, ambicie, shpirtligesi, tradheti e shume gjera te tjera.

 3. #3
  *Forever* Maska e malli
  Anėtarėsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  40
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ajo qe do te me bente te lumtur ne kete momente do ishte te isha atje ku kam lindur afer familjes dhe shoqerise
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 4. #4
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Me te lumtur, do te me bente lindja e nje femije!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e auld buddy
  Anėtarėsuar
  18-10-2002
  Vendndodhja
  pisa, italia
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  edhe mua
  te fala! genci.

 6. #6
  Perjashtuar Maska e korcaprincess
  Anėtarėsuar
  24-10-2002
  Vendndodhja
  Detroit MI
  Mosha
  37
  Postime
  511
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  pershendetje
  cfare do te me bente mua me te lumtur? nje jete e lumtur familjare,te jem e suksesshme ne nje profesion te caktuar, dhe dashuria e vertete dhe e sinqerte qe zgjat pergjithmone. mendoj se keto gjera do benin te lumtur kedo, apo jo?

 7. #7
  thinking Maska e Sokoli
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  929
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Vjosa! Dashuri, para, jetgjatesi? Harmoni midis tyre??? Si nderthuren keto?

  Malli duket nostalgjike (po e le rehat lol).

  Mina dhe alud buddy thone qe paskan lindur vec per te lindur?

  Kurse princeshen korcare e beka te lumtur nje jete e lumtur (lol). Pastaj suksesi, dhe dashuria e perjetshme...? Cfare do te thote kjo?

 8. #8
  Duke shperndare TRAKTE Maska e DEBATIKU
  Anėtarėsuar
  12-08-2002
  Vendndodhja
  po ju ku jetoni?
  Postime
  221
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  lumturia eshte per mua paqja dhe dashuria qe dikush ta jep pa te kerkuar kete e gjen vetem tek perendija dmth eshte dicka qe ti nuk e paguan qe ta ndjesh po eshte atje qe ti ta shijosh por kjo e tremb njeriun sepse eshte mesuar te paguaje dhe ka frike mos e quajne Hajdut

  UNE JAM I LUMTUR
  You can waste a whole lifetime
  trying to be
  what you thing is expected of you
  but you'll never be free.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e auld buddy
  Anėtarėsuar
  18-10-2002
  Vendndodhja
  pisa, italia
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kam lindur per te lindur ?! pse keshtu tingellon ajo qe thashe?
  lindja e nje femije eshte nje garanci per nje ndryshim afatgjate, dhe dedikim pa gabuar nje qenieje tjeter. eshte momenti kur heq dore nga egoizmi. disa jane te tille tere jeten, shumica sot jo. prandaj eshte shkaterruar familja, dmth shoqeria e sotme, se filluan te lindin femijet me prinder te papregatitur e pa durim, per shkak te egoizmit. keshtu mendoj.
  te fala! genci.

 10. #10
  jetoj_x_ty_a..... Maska e eni3
  Anėtarėsuar
  28-10-2002
  Vendndodhja
  ne zemren tende A.....
  Postime
  136
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  GJEJA QE DO ME BENTE TE LUMTUR.
  TE SHIKOJA EDHE NJE HERE BABAN TIM.
  EDHE PSE E DI QE NUK NDOHE KURRE.
  Forza Milan

 11. #11
  Jeta ėshtė e bukur! Maska e Elna Durrėsi
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Njėri nga filozofėt ka thėnė:

  Nuk do doja tė jetoja gjė tjetėr, pėrveē se asaj qė
  donte tė shpėrthente nga unė.
  Pėrse ishte kjo aq e vėshtirė

  Pra dhe unė pėr tė qėnė e lumtur nuk dua gjė tjėtėr veēse tė jetoj atė qė shpėrthen nga unė. Gjithēka varet sa e realizueshme ėshtė kjo ?!

  Pėrhsėndetje Elna

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e ViVaci
  Anėtarėsuar
  02-10-2002
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  40
  Postime
  45
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  per mua lumturia e vertete eshte qe te gjeje vetveten,dmth te jetoj jeten time i cliruau nga te gjitha paragjykimet qe me rendojn koken dhe me mjegullojn pamjen e vertete qe kane gjerat qe me rrethojn.kjo do te thote qe me duhet te luftoj me nje sere kompleksesh qe jane rrenjosur brenda meje qe kur kam hapur syte per here te pare.shpresoj qe te jetoj gjate sepse e di qe do e duhet shum kohe per te arritur kete qellim.ndoshta dhe perpjekjet qe po bej me dhurojn nje cast kenaqesie e tipit te nje beteje te fituar por problemi eshte se lufta eshte akoma e gjate.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e alex1
  Anėtarėsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  I tretur...
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  O KORCARE OF HIC FARE

  Shume teme e bukur!!!

  E pra ajo qe do te me bente te lumtur mua do te ishte, te takoja nje princess nga Korca qe eshte e zgjuar, inteligjente dhe qe e mendon lumturine te lidhur me krijimin e nje familje te lumtur.

  Ndoshta ti korcaprincess duhet te njiheshme nje "shkodraprins"
  qe ta kalosh gjithe jeten duke qeshur, e pastaj ti e di qe ne shkodranet themi "O korcare, o hic fare".

  pershendetje te gjitheve!!!

  Zoti na ndihmofte qe te gjejme lumturine e vertete!!!

  from Michigan USA

 14. #14
  Kuksjan_Forever Maska e Blerim London
  Anėtarėsuar
  31-05-2002
  Vendndodhja
  Atje ku nuk ta pret mendja ty!.
  Mosha
  34
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  hi

  pershendetje shum tem e bukure kjo

  Gjeja qe do me bente te lumture mua ?
  eshte te shikoja harmoni te te gjithe shqipetaret

  Te shikoja nje shqiperi te bashkuare
  edhe tmu plotesonin gjithe deshirat e mia

  Me respekt Blerim London
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Blerim London : 10-11-2002 mė 20:36
  I love you not only for who you are,but for what I am when i'm with you!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e zima
  Anėtarėsuar
  23-07-2002
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Lumturin ne shqiptaret neper bot, skemi per ta gjetur kurr,mund te gjejm shum gjera te tjera, po jo ate , ate do ta gjejm vetem kur te kthehemi ne Shqiperi .


  Respekt per te gjith racen Shqiptare

 16. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,128
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime
  Kur te me zbulohet misteri i njerezimit, do te jem i lumtur pasi nuk do te kem me frike dhe do te jem i ditur.
  "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

 17. #17
  Kuksjan_Forever Maska e Blerim London
  Anėtarėsuar
  31-05-2002
  Vendndodhja
  Atje ku nuk ta pret mendja ty!.
  Mosha
  34
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  hi

  kur te kthehemi te gjith ne shqiperi edhe te jemi te bashkuar

  me respekt Blerim London
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  I love you not only for who you are,but for what I am when i'm with you!

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-11-2002
  Vendndodhja
  fl
  Postime
  93
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A E DI SI ESHTE NJE FJALE :NJERIUT NUK I GJEHET KARARI....
  VETE NATYRA NJEREZORE NUK KENAQET KURRE ME AQ SA KA.
  AMBICIA,FAMA,PARAJA,FAMILJA,KARRIERA,BEJNE QE TE JESH NE STRES TE VAZHDUSHEM.....
  ME THONI QE NUK ESHTE KESHTU PO DESHET??
  glob

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-11-2002
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  vete natyra e njeriut eshte e atille qe te kerkoje gjithmone gjerat qe zgjasin pergjithmone qe jane te pafundme atehere kur njeriu eshte i lumtur dhe nuk do te shijoje, te ndjeje fare ato gjera qe sjellin vuajtje e dhimbje. kush mund te thote se sa eshte e mundur kjo ne boten ku jetojme. pastaj shume kerkojne gjera shume te cekta, (per mendimin tim) shume mendojne qe paraja te ben te lumtur.... shume njerez kan thene "i kam provuar te gjitha me ka ngelur vetem vdekja" i biri i Harry Fordit eshte hedhur nga aeroplani pa parashute vetem se donte te ndjente nje ndjenje qe nuk e kishte ndjere me pare, me parate qe kishte kishte blere gjithe qefet e botes, vetem kjo i kishte ngelur. jam i sigurt qe po i pelqen shume akoma edhe sot.
  dashuria e pafund..... (megjithese deri tani nuk kam pare njeri te thote kam gjetur dashurine e pafundme) njerezit kerkojne perfkesionin e pafund aty ku ndjehen te lumtur. duke qene se deri tani asgje ne kete gjithesi nuk ka dale e pafundme, madje as vete gjithesia nuk eshte e pafundme edhe ajo e ka nje fund drejt te cilit avancon ēdo dite siē e ka nje fillim nga i cili largohet ēdo dite e me shume, si mund te kerkohet diēka infinite ne nje hapesire qe shkon gjithmone e me shume drejt fundit. domethene as kjo hapesire ke jetojme nuk eshte perfekte perderisa eshte e kufizuar ne kohe dhe ne dimensione te tjera.
  ne shijojme nje pjese te esences se perfektes po qe nuk eshte krejtesisht e tille pasi eshte e kufizuar.
  atehere eshte kote te shprehemi per lumturi te pafund, sepse nuk egziston. asgje e kesaj bote smund ta beje lumturine te pafund
  Only the Everlasting is everlasting

 20. #20
  i/e larguar Maska e Imer
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Dreams

  Dreams

  God perfected the world for us
  And yet we tend to live in another one
  In which nothing is real except our dreams
  Where everything is possible
  And where happiness reaches its peak

  But in the moment when the dreams end
  Sadness wane our hearts
  And the soul grieves about things
  That never belonged to us

  October 2002

Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. A mendoni tė ktheheni nė Shqipėri ?
  Nga Arbushi nė forumin Kulturė demokratike
  Pėrgjigje: 189
  Postimi i Fundit: 10-01-2011, 07:06
 2. Shqiptarėt, popull jo i lumtur!
  Nga Davius nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 06-05-2010, 18:51
 3. Lumturia
  Nga nitROSHI nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-10-2006, 19:48
 4. Urtesia e Agjerimit te Ramazanit!
  Nga Klevis2000 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 17-11-2004, 13:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •