Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 114
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e ViVaci
    Anėtarėsuar
    02-10-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    45
    ardes, me pak fjale na the qe ti nuk po e kerkon??

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-11-2002
    Postime
    19
    perkundrazi ViVaci, e kerkoj dite e nate, ose me mire te them; e kam gjetur por mundohem ti afrohem me sa kam mundesi, gjithmone e me shume, dhe shpresoj qe mundimet e mija te vlejne diēka per mua. kjo eshte lumturia ime jo ato qe jane permendur me lart. nuk po them se ato nuk me interesojne fare, i kesaj bote jam edhe une, vetem se nuk me bejne te lumtur aq sa dua. ato jane gjera kalimtare, vijne e ikin ēdo dite rrjedhin si lume, nuk me japin lumturine qe dua. dhe une mundohem me sa kam mundesi qe te mos i le ndjenjat e mija te varen pas ketyre gjerave. ajo ēka me ben mua te lumtur, ose me mire te them Ai, eshte i pafund, esht i perjetshem eshte pergjithmone. ka qene gjithmone dhe i tille do te jete pa i caktuar kufinj kohe a te ndonje dimensioni tjeter. eshte Perfekt mbi perfekt, Njesh mbi njesh. une mundohem me te gjithe qenien time e ndjenjat e mia ti drejtohem Atij e vetem Atij pa lene asgje mbrapa. pastaj neqoftese un i jap atij maksimumin e dashurise sime, (dhe dihet se njeriu ka nje potencial te pafund per te dashuruar) Ai e shembellen dashurine time ne krijesat e tjera dhe me ben qe ti dua te gjitha ato ne saje te Tij.

    kjo eshte lumturia ime. pa femrat, paraja, pushteti etj etj jane mese sekondare (per mua)
    Only the Everlasting is everlasting

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e ViVaci
    Anėtarėsuar
    02-10-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    45
    zoti me nje fjale.flm per pergjigjen.

    me respekt

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-11-2002
    Postime
    19
    pikerisht. te lutem
    Only the Everlasting is everlasting

  5. #25
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    paraja

  6. #26
    Te gjithe kerkojme te jemi te lumtur , perpiqemi , punojme , ''luftojme '' me hallet e jetes .....dhe prap e ndiejm qe nuk jemi.
    Me thoni ne gjithe jeten tuaj sa here e keni ndjere veten vertet te lumtur ...1..2..3.....10....here apo me shume???...sado qe te jene mendoj se ato momente numerohen.....
    Qe te jesh i lumtur mendoj se nuk duhet kesh halle , brenga , mall.....por fatkeqsisht ne i kemi te gjitha keto ....cfare duhet te bejme te jemi ''te lumtur''?????
    Une besoj ajo ''lumturi e perjeteshme '' nuk egziston , sado qe ne perpiqemi ta gjejme ...
    Kerkojme te arijme nje maje suksei ne jete , dhe lodhemi , kalojme net pa gjume derisa e arijme , dhe cuditerisht sapo e arijme , sapo jemi ne maje shikojme nje maje tjeter me te larte , nje ndricim me verbues dhe harojme gezimin e fitores qe aritem fillojme prap te luftojme per te aritur majen tjeter .....ne jemi te pangopur ....nuk i ve fajin askujt per kete as vetes ,sepse ne vete si qenie njerezore jemi lindur me kete ndjenje brenda nesh .
    Merni sa me shume momente te bukura qe ju sjell jeta , dhe pse ato jane pak ..rembejini ....vetem momenti eshte i bukur ...dhe momenti iken ......dhe ne ngelemi perseri aty ku ishim ...sa keq!!!
    ''C'do gje fillon nga mendja , dhe perfundon ne mendje''

  7. #27
    i shplodhur
    Anėtarėsuar
    28-11-2002
    Vendndodhja
    Boston
    Postime
    289
    ne keto momente me te lumtur do me bente nje shishe raki rrushi amerikan pa hile, pa sheqer, e zjerre ne hambarin e shtepise te xhaxhait tim ne fshat, e cila dikur ka qene shtepia e gjyshit tim i ati te cilit ka pas pire shume raki pa hile dhe ka patur nje pele te bardhe qe edhe sot kujtohet .gezuar stergjysh!

  8. #28
    El-Letėrsia Maska e macia_blu
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    michigan usa
    Postime
    2,492
    mua nuk ka gje ne bote qe me ben te lumtur. edhe nese ka , behem e lumtur vec per nje moment.
    Lumturia eshte moment tha nje here ne nje roman te tij..njeri qe quhej erih maria remark.(e kam kuptuar kete fjaline thenie te tij vec kur e provova se ishte sak "vec moment") bile brenda dites mund te me ndodhe te behem tre momente e lumtur, dhe gjithe tepricat e tjera te momenteve te dites jam e trishtuar.
    macia e palumtur por e kenaqur....
    "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

  9. #29
    El-Letėrsia Maska e macia_blu
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    michigan usa
    Postime
    2,492
    armandovranari (matem shpesh te te flas, po nuk ka bir njeriu qe ta shkruan nikun o burre se e ke vene te gjate sa ketu e ne shkoder) desha te them me kenaqe me ate qe ke thene me lart, dhe pash amanetin e zotit mi bej te fala stergjyshit prej meje. Po te besoj se pela ose te pakten rraca e saj jeton ende aneve tona, do te kisha thene nje poezi te nje poeti per "kuajt" qe o zot sa e bukur qe eshte. Sa per rakine hajde gezuar edhe pse nuk e pi...po ama fjalet ia di....
    "qofte levdu jezukrishti s, shume jete bashke e mirse te ka pru zoti....etj, " keshtu fillojne. Kush mi pret?
    hajt gezuar.... me te gjithe!
    "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

  10. #30
    Perjashtuar Maska e Ihti
    Anėtarėsuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    966
    Nje njeri qe eshte mjaftueshem inteligjent nga lindja, dhe optimist nga natyra, e gjen lumturine kudo, me kedo, dhe ne cdo lloj menyre.
    Lumturia eshte nje lloj gjendje paqe dhe harmonie e njeriut me shoqerine dhe ambientin qe e rrethon.

    Impulset e kenaqesise jane pastaj fraksione minutash...mendoj qe shpesh Lumturia identifikohet si nje shume e ketyre impulseve te mbledhura bashke. Ajo patjeter eshte dicka qe nuk zgjat...
    Summertime baby!

  11. #31
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    ...gjithmon e jetes...mirse t`ka pru Zoti...!Per macen keto!
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  12. #32
    i shplodhur
    Anėtarėsuar
    28-11-2002
    Vendndodhja
    Boston
    Postime
    289
    Pela do mez
    po kali eshte i tredhur.
    dhe tjeter kale nuk ka.
    pela do mez.
    dhe nga inati pemen me dhembe e ha.

    pak a shume , nuk e mbak mend mire. nga D.Agolli. do e falenderoja ate qe do e sillte kete poezi diku ne forum.

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-12-2002
    Vendndodhja
    ne nje shpi te madhe
    Postime
    30
    Sic ka thene dikush: 'Lumturi nuk dmth te kesh ato qe do por te duash ato qe ke'. Filloni nga me elementarja dhe kryesorja e shrenjta JETE.

    Sa prej jush luajn llotari? A do te ishit te lumtur po te fitonit? Besoj se po. Ose nqs paraja nuk ju ben te lumtur - a do te ishit te lumtur nqs ne nje fare menyre ne miliona njerez te tjere - ju ishit me i zoti/e zonja, me i zgjuari/e zgjuara, me speciali/specialja?

    Nqs po atehere duhet te jeni te lumtur edhe tani.

    Fakti qe nga 25 milion (25.000.000) spermatozoide dolet ju me i shpejti/e shpejta - nuk eshte dicka per t'ju bere te lumtur?

    I think so... :-)
    Firma juaj u pezullua pasi perben shkelje te rregullave te ketij forumi

  14. #34
    yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
    Anėtarėsuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    the black light
    Postime
    1,786
    Mosgjetja e lumturise do me bente te lumtur...

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Pelasgian
    Anėtarėsuar
    16-06-2002
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    391
    Macia Blu

    Me gjithe rrespektin qe kam per ty me deshperove me palumturine tende, apo ndoshta vetem te kam keqekuptuar.

    Ihti

    Sa shume ke te drejte.

    Dashuria eshte diqka qe ekziston ne mendjen dhe shpirtin tend.

    Mundohem te gjeje qfaredo arsyetimi te me beje te lumture, e jo qfaredo arsyetimi te me beje te palumtur.

    Eshte fakt qe lumturia nuk zgjate shume, por gjithemon kthehet te vizitoj nje mikeprites te mire.

    Une jam i semure nga lumturia, do ta infektoj secilin qe me afrohet.

    Po ndalem ketu se po frikohem mos po e infektoj dike,


    Nderime,

  16. #36
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Te me ikte gribi se me vdiqi
    Te kalonin vitet shpejt qe ta mbaroja shkollen se do plakem fare me 10 vjet te tjera me libra ne duar
    Te festoja Vitin e Ri me gjyshen time
    Ti dali llotoja kushurinit se do te kem nje vella te madh ketu(gjithmon kam dashur nje vella me te madh se vetja)
    Te me ikte gribiiii
    GEZUAR VITIN E RI 2003 te gjithe

  17. #37
    Esprit libre Maska e Calvero
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Shpella e Ariut, Pilur - Vlorė
    Postime
    100
    Ajo qė mė bėn tė lumtur ėshtė vetė ekzistenca ime, fakti qė unė jetoj, marr frymė, shikoj, mendoj privilegje tė rralla kėto pėr tė admiruar nėnėn natyrė. Nuk ngopem kurrė sė admiruari veprat e natyrės, gjithėsinė, njeriun botėn bimore e shtazore. Ajo qė do tė mė bėnte akoma mė tė lumtur do tė ishte tė isha i pavdekshėm qė tė mund tė shijoja sa mė gjatė kėto privilegje qė tė mund tė shikoja evolucionin e njeriut, arritjet e tij nė njohjen dhe zbulimin e mistereve tė gjithėsisė.

    Pėrshėndetje Calvero
    Anthroopos egenou kai to dustukhes biou ekeithen ellabes

  18. #38
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    E vetmja gje qe do me bente te LUMTUR eshte po te dija me siguri qe pas kesaj jete do kem nje jete tjeter. Do ta jetoja njesoj si kete qe kam tani, me te mirat dhe te keqijat e saje. Exactly In The Same Pattern!!!

  19. #39
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Nuk dua me shume. Jam shume happy me keto qe kam tani. Dashte zoti te jemi mire me shendet. Kaq!
    Where does a thought go when it's forgotten?

  20. #40
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-02-2011
    Vendndodhja
    Malaga (Espańa)
    Postime
    206
    I bjonde me sy bojqell tip barbie 95 60 95.
    Tjet ne i cik rob i mir

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. A mendoni tė ktheheni nė Shqipėri ?
    Nga Arbushi nė forumin Kulturė demokratike
    Pėrgjigje: 189
    Postimi i Fundit: 10-01-2011, 07:06
  2. Shqiptarėt, popull jo i lumtur!
    Nga Davius nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 39
    Postimi i Fundit: 06-05-2010, 17:51
  3. Lumturia
    Nga nitROSHI nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 03-10-2006, 18:48
  4. Urtesia e Agjerimit te Ramazanit!
    Nga Klevis2000 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 17-11-2004, 13:36

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •