Close
Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 121
  1. #1

    Çfarë do të bënit nqs se i/e dashuri/a ju gënjen?

    Cfare do te benit nqs se zbuloni qe e dashura/i ju thote qe jam ne filan vend edhe ne te vertete nuk eshte aty.
    Do ta merrni si tradheti apo thjesht nje genjeshter momentale e thene vetem per mos tju bere qe te ndiheni keq.



    Ps.Nqs se kjo Teme eshte hapur ne ndonje vend tjeter mund ta mbyllni Mod.
    Flm.

  2. #2
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anëtarësuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899
    Eshte nje teme e konsumuar me par.

    Megjithate,ketu behet fjale per ceshtje "mosbesimi" ndaj partnerit tend.

    Une personalisht nuk e imagjinoje dot veten qe e dashura ime te arri deri ne ate pik qe te me thoje "Jam ketu" sa per te justifikuar veten e saj dhe per te me ber te ditur mua qe ajo eshte ok.

    Gjerat kapen shoku ime,kuptohen dhe pastaj veprohen.
    Po,eshte nje tradheti!
    Feel the pump √

  3. #3
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Une Per Veten Time Ne Qofte Se Do Zbuloja Nje Gje Te Tille Dhe Do Isha E Sigurt Per Kete Gje Qe Mund Te Dyshoj Mund Te Them Qe Nuk Kisha Me Pse Te Rrija Me Kete Person.....
    PER MUA TI NUK KE BESIM TE E DASHURA QE KE.....KUJDES SE XHELOZIA E TEPRUAR TE BEN TE HUMBESH PERSONIN QE DO OSE TE DO....

    Besimi Eshte Gjithcka Dhe Dyshimi Pa Baza Eshte Fatal....


    Respekte...
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 19-01-2007 më 21:57
    "Carpe Diem"

  4. #4
    Citim Postuar më parë nga ShocK
    Cfare do te benit nqs se zbuloni qe e dashura/i ju thote qe jam ne filan vend edhe ne te vertete nuk eshte aty.
    Do ta merrni si tradheti apo thjesht nje genjeshter momentale e thene vetem per mos tju bere qe te ndiheni keq.

    Kjo eshte tema..............!

    PER MUA TI NUK KE BESIM TE E DASHURA QE KE.....KUJDES SE XHELOZIA E TEPRUAR TE BEN TE HUMBESH PERSONIN QE DO OSE TE DO....

    Nuk eshte aty qe kam apo jo besim une,po megjithate flm per keshillen DIANA.

  5. #5
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Nuk eshte aty qe kam apo jo besim une,po megjithate flm per keshillen DIANA.
    NGA SHOCK


    NQS NUK ESHTE ATY KU MENDOJ UNE ATEHERE DO TE THOTE QE DYSHIMET E TUA JANE TE BAZUARA MBI BAZA TE FORTA DHE REALE....

    KUR JE KAQ I SIGURT MENDOJ SE HUMB PLOTESISHT KOHEN TENDE ME KETE PERSON.....


    RESPEKTE
    "Carpe Diem"

  6. #6
    Sme Ka Ndodhur Ndonjehere Por Megjithate Po E Jap Nje Mendim Timin: Mendoj Se Do Merja Nai Pistolete Ose Cifte Ose Shotgan Edhe Do I Vrija Te Dy
    What Goes Around, Comes Around

  7. #7
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga _B_r_U_n_O_
    Sme Ka Ndodhur Ndonjehere Por Megjithate Po E Jap Nje Mendim Timin: Mendoj Se Do Merja Nai Pistolete Ose Cifte Ose Shotgan Edhe Do I Vrija Te Dy

    Bruno edhe une do beja kete gje...
    Sui generis

  8. #8
    Direkte ne vrasje.........!
    Po mund te jete me shoqerine edhe s'do te bej merak.........!
    Do i vrisnit edhe shoqet?

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Çfarë do të bënit nqs se i/e dashuri/a ju gënjen?

    Po me genjeve edhe i her futja vrapit para se ta kapi shihu !!!

    PS: Se ka dhe bresher jo per gja

  10. #10
    Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
    Anëtarësuar
    17-05-2002
    Vendndodhja
    As Vet Se Di
    Postime
    923
    Genje Zemer Genje Se Eshte Dita Jote Mos E Vrit Menjen.
    Keto Do Thoja
    E kam të vështirë të gjykoj të tjerët , por të tjerët e kan të vështirë për mos më gjykuar mua.....

  11. #11
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Ne Rradhe Te Pare Qe Te Dyshosh Te Nje Njeri Duhesh Te Kesh Fakte Qe Keto Dyshime Te Vertetohen....
    Po Ama Kur Dyshon Sepse Mund Te Kemi Xhelozi Te Tepert Dhe Nga Ky Cast Fillojme Edhe Behemi Realizatore Filmash...atehere Mund Te Them Qe Problemi Vjen Nga Ai Person Qe Dyshon....
    Xhelozia Eshte Vertetuar Ne Jete Si Shenje Dashurie Po Ama Kur Eshte E Paket ....kur Vjen E Tepruar Eshte Shume E Rrezikshme...sepse Mund Te Gjykosh...te Akuzosh...dhe Te Mendosh Padrejtesira Per Personin Qe Do.
    Mendoj Qe Ne Nje Lidhje Respekti Dhe Besimi Jane Gjerat Me Te Vlefshme..
    Ai Ose Ajo Qe Tradheton Ja Ben Ne Rradhe Te Pare Vetes..pastaj Tjetrit.....

    Po Ama Duhet Te Jemi Te Bindur Per Cfare Flasim..eshte Si Ne Nje Salle Gjygji....si Mund Te Denojme Dike Per Nje Vrasje Ose Dicka Tjeter Kur Nuk Kemi Provat Po Vetem Mendimet Dhe Supozimet....


    Nje Njeri Qe Genjen Nuk Ju Respekton...prandaj Para Gjykimit Fatal..nxirreni Te Tille Sepse Eshte I Tille...dhe Jo Sepse Enderroni Ju Qe Te Jete.



    Respekte
    "Carpe Diem"

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA
    Ne Rradhe Te Pare Qe Te Dyshosh Te Nje Njeri Duhesh Te Kesh Fakte Qe Keto Dyshime Te Vertetohen....
    Po Ama Kur Dyshon Sepse Mund Te Kemi Xhelozi Te Tepert Dhe Nga Ky Cast Fillojme Edhe Behemi Realizatore Filmash...atehere Mund Te Them Qe Problemi Vjen Nga Ai Person Qe Dyshon....
    Xhelozia Eshte Vertetuar Ne Jete Si Shenje Dashurie Po Ama Kur Eshte E Paket ....kur Vjen E Tepruar Eshte Shume E Rrezikshme...sepse Mund Te Gjykosh...te Akuzosh...dhe Te Mendosh Padrejtesira Per Personin Qe Do.
    Mendoj Qe Ne Nje Lidhje Respekti Dhe Besimi Jane Gjerat Me Te Vlefshme..
    Ai Ose Ajo Qe Tradheton Ja Ben Ne Rradhe Te Pare Vetes..pastaj Tjetrit.....

    Po Ama Duhet Te Jemi Te Bindur Per Cfare Flasim..eshte Si Ne Nje Salle Gjygji....si Mund Te Denojme Dike Per Nje Vrasje Ose Dicka Tjeter Kur Nuk Kemi Provat Po Vetem Mendimet Dhe Supozimet....


    Nje Njeri Qe Genjen Nuk Ju Respekton...prandaj Para Gjykimit Fatal..nxirreni Te Tille Sepse Eshte I Tille...dhe Jo Sepse Enderroni Ju Qe Te Jete.



    Respekte

    Ne radh te dyte te gjith genjejn pa perjashtim ne nje menyre apo tjetrren ska njeri ne kte rrot globi qe sngenjen po te pakten ta tregoj bukur genjeshtrren qe thot dhe ta lesh ate qe genjen ta maroi der ne funde genjeshtrren

  13. #13
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Jo Te Gjithe Genjejne..................nuk Eshte E Vertete.....se Besoj Per Te Tilla Gjera...


    Respekte
    "Carpe Diem"

  14. #14
    Po e marrim si shembull nqs se te genjen.............!
    Pastaj nqs se ai te tregon provat reale,cfare do ti thoje?
    Jo per te fshehur ndonje gje,por "thjesht vetem per mos e bere merak te dashurin"?

  15. #15
    Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
    Anëtarësuar
    17-05-2002
    Vendndodhja
    As Vet Se Di
    Postime
    923
    Nuk i Dihet Genjejne te gjith apo nuk Genjejne sepse nuk e ve doren ne zjarr as ti as une Per te genjyer Genjejne te gjith nai cik nuk mohohet kjo gje.
    E kam të vështirë të gjykoj të tjerët , por të tjerët e kan të vështirë për mos më gjykuar mua.....

  16. #16
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Po e marrim si shembull nqs se te genjen.............!
    Pastaj nqs se ai te tregon provat reale,cfare do ti thoje?
    Jo per te fshehur ndonje gje,por "thjesht vetem per mos e bere merak te dashurin"?
    NGA SHOCK...



    NQS TI KE PROVAT REALE ATEHERE PO ESHTE GENJESHTER DHE SI E TILLE ESHTE PERGJEGJESIA JOTE TE MBASH QENDRIMIN E DUHUR.....
    PASTAJ SI MUND TE TE THOTE NJE NJERI QE TE TRADHETOKA SIPAS TEJE.....QE E BERA SEPSE NUK DESHA TE TE BEJA MERAK???
    NUK TE DUKET PAK ABSURDE KY LLOGJIKIM?

    KETE SHEMBULLIN TEND MUND TA PRANOJ NE RASTE SHUME TE NDRYSHME PO TRADHETIE JO.....
    SMUND TE TRADHETOSH DHE TE THUASH ATE QE FLET TI.



    RESPEKTE
    "Carpe Diem"

  17. #17
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA
    Po e marrim si shembull nqs se te genjen.............!
    Pastaj nqs se ai te tregon provat reale,cfare do ti thoje?
    Jo per te fshehur ndonje gje,por "thjesht vetem per mos e bere merak te dashurin"?
    NGA SHOCK...



    NQS TI KE PROVAT REALE ATEHERE PO ESHTE GENJESHTER DHE SI E TILLE ESHTE PERGJEGJESIA JOTE TE MBASH QENDRIMIN E DUHUR.....
    PASTAJ SI MUND TE TE THOTE NJE NJERI QE TE TRADHETOKA SIPAS TEJE.....QE E BERA SEPSE NUK DESHA TE TE BEJA MERAK???
    NUK TE DUKET PAK ABSURDE KY LLOGJIKIM?

    KETE SHEMBULLIN TEND MUND TA PRANOJ NE RASTE SHUME TE NDRYSHME PO TRADHETIE JO.....
    SMUND TE TRADHETOSH DHE TE THUASH ATE QE FLET TI.



    RESPEKTE
    Thjesht kerkova mendime.
    Pastaj se si llogjikoj une eshte e drejta ime edhe e askujt tjeter OK.
    Me ka ndodhur kjo gje edhe kam arritur ta kuptoj pak a shume te verteten(Jo se ma mbushi mendjen e dashura por e verifikova vete).

  18. #18
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Pastaj se si llogjikoj une eshte e drejta ime edhe e askujt tjeter OK.
    NGA SHOCK....


    TE KERKOJ TE FALUR PER NDERHYRJEN...MENDOVA SE ISHTE TEME KOLEKTIVE DHE MORA MUNDIMIN TE PERGJIGJESHA........HERE TJETER NUK PO PERGJGJEM ME TE KJO TEME...


    FLM
    "Carpe Diem"

  19. #19
    ► ☆☆☆ ◄
    Anëtarësuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mëmëdhe
    Postime
    4,834
    Genjeshtra ka dale ne mode sot Ca do beja ? Nuk e di.... por do mundohesha te arsyetoj me qetesine e duhur.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e ani-d
    Anëtarësuar
    18-11-2006
    Postime
    208
    per kte teme me vjen ne mendje vetem nje citat i Jovan Bregut te ``Pallati 176``

    Po njerez jemi ne te shkretet edhe na genjejne edhe genjejme nga njecike......................

Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. 1 Prilli, gënjeshtra dhe mëkati i rrenës
    Nga Arrnubi në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 22-03-2012, 11:00
  2. Heshtja që gënjen (Marre nga Shekulli)
    Nga Lioness në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 03-09-2006, 17:25
  3. Kush genjen me shum, femrat apo meshkujt
    Nga Permeti_Boy në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 10-12-2005, 08:53
  4. Sa Mbeshtetje Gjeni Ke i/e Dashuri/a Juaj...?
    Nga __SwEeT_GirL__ në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 25-11-2005, 17:48
  5. Cka do te benit nese do ju tradhetonte i/e dashuri/a ?
    Nga sLimShady në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 83
    Postimi i Fundit: 24-08-2005, 06:41

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •