Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 21
  1. #1
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907

    Emigranti shqiptar martesë me anglezen që e birësoi kur ishte 14 vjeç

    http://img.aftonbladet.se/foraldrar/0701/19/krenar.210.jpg


    19/01/2007 - 08:56


    Një angleze është martuar me një djalë shqiptar, të cilin e kishte birësuar qëkur ai ishte 14 vjeç. Tashmë kanë një vajzë, lindjen e së cilës e kanë festuar pak ditë më parë. Ngjarja e rrallë ka ndodhur në qytetin jugor, Ebbv Well i Wellsit në Angli. Protagonistë të kësaj historie dashurie disi të pabesueshme janë 34-vjeçarja Xhulia Gregg dhe emigranti Krenar Lleshi. Shqiptari, tashmë 21-vjeç, ka mbërritur në Angli si emigrant i fshehur në një kamion. Pas birësimit dhe një njohjeje relativisht të gjatë, Lleshi është dashuruar me 34-vjeçaren, e cila ishte ndarë nga bashkëshorti i saj. Martesa me anglezen e ka shpëtuar të riun emigrant, pasi rrrezikohej të dëbohej nga Wellsi. Ai mundi të siguronte lejeqëndrimin falë lidhjes së tij me gruan që e birësoi. Ata janë shprehur se janë të lumtur njëri me tjetrin dhe se dashuria e tyre është shtuar akoma më shumë, pas lindjes së vajzës së tyre Hattie. “E di që banorët lokalë kanë bërë thashetheme të ndryshme për ne, por ne jemi dy prindër të lumtur”, - thotë Xhulia Gregg. Ndërkohë Krenar Lleshi, i cili punon si hidraulik, pohon se “jam shumë i lumtur që jam martuar me Xhulian dhe ne tani kemi një vajzë”. Historia e dashurisë mes emigrantit shqiptar dhe gruas që e birësoi atë, ka gjetur jehonë në mediat angleze.
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-11-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    166
    Citim Postuar më parë nga iliria e para
    http://img.aftonbladet.se/foraldrar/0701/19/krenar.210.jpg


    19/01/2007 - 08:56


    Një angleze është martuar me një djalë shqiptar, të cilin e kishte birësuar qëkur ai ishte 14 vjeç. Tashmë kanë një vajzë, lindjen e së cilës e kanë festuar pak ditë më parë. Ngjarja e rrallë ka ndodhur në qytetin jugor, Ebbv Well i Wellsit në Angli. Protagonistë të kësaj historie dashurie disi të pabesueshme janë 34-vjeçarja Xhulia Gregg dhe emigranti Krenar Lleshi. Shqiptari, tashmë 21-vjeç, ka mbërritur në Angli si emigrant i fshehur në një kamion. Pas birësimit dhe një njohjeje relativisht të gjatë, Lleshi është dashuruar me 34-vjeçaren, e cila ishte ndarë nga bashkëshorti i saj. Martesa me anglezen e ka shpëtuar të riun emigrant, pasi rrrezikohej të dëbohej nga Wellsi. Ai mundi të siguronte lejeqëndrimin falë lidhjes së tij me gruan që e birësoi. Ata janë shprehur se janë të lumtur njëri me tjetrin dhe se dashuria e tyre është shtuar akoma më shumë, pas lindjes së vajzës së tyre Hattie. “E di që banorët lokalë kanë bërë thashetheme të ndryshme për ne, por ne jemi dy prindër të lumtur”, - thotë Xhulia Gregg. Ndërkohë Krenar Lleshi, i cili punon si hidraulik, pohon se “jam shumë i lumtur që jam martuar me Xhulian dhe ne tani kemi një vajzë”. Historia e dashurisë mes emigrantit shqiptar dhe gruas që e birësoi atë, ka gjetur jehonë në mediat angleze.
    GJe e pabesueshme me te thene te drejten, pas biresimit te tij te kete nje histori dashurie, megjithate do pranuar dhe kjo, mjafton tia kalojne te lumtur dhe kaq.

  3. #3
    Akulli Maska e DiGiTeX
    Anëtarësuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    Diku Rreth Botes
    Postime
    368
    Perderisa kjo tashme ka ndodhur .. nuk mendoj se duhet te flasim gjera te cilat sja vlejne dhe te bejme komente kot me kot kur nuk do te mundnim te ndryshonim asgje.

    Tju roje vazja ciftit te ri dhe asgje me shume nga ana ime..

    Faleminderit !
    "Merrja te mirėn tė ardhmes, hidhja te keqen tė kaluarės"

  4. #4
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    C'kish ketu per te komentuar? Boll po komentojne "banoret lokale," sic thote artikulli.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e ScarFace_23
    Anëtarësuar
    11-12-2006
    Vendndodhja
    Elbasan
    Postime
    66
    Kush me gjen mua nje femer kshu tme bej i pale letra angleze mer aman

  6. #6
    Citim Postuar më parë nga ScarFace_23
    Kush me gjen mua nje femer kshu tme bej i pale letra angleze mer aman
    Pse re shoku te qenka merzit jeta ne Shqiperi,ku ka si Shqiperia .


    Sa per temen nuk mund ta gjykojme kete cift,jane lidhur sepse erdhi nje moment qe e kuptuan qe e donin njeri-tjetrin.Pak e cuditshme por ja qe ndodhin edhe keto gjera.

  7. #7
    ...orfeu... Maska e bajko
    Anëtarësuar
    26-01-2003
    Vendndodhja
    UTOPIA
    Postime
    151
    po pse bre e cuditshme... ajo nese e biresoi ate, nuk do me thene se edhe me gjak ishin dicka...
    suksese ciftit dhe uroj te kene edhe me shume femije, jo vetem nje... grahi lleshi, grahi, tregohu se je shqiptar
    bajko

  8. #8
    Citim Postuar më parë nga bajko
    po pse bre e cuditshme... ajo nese e biresoi ate, nuk do me thene se edhe me gjak ishin dicka...
    suksese ciftit dhe uroj te kene edhe me shume femije, jo vetem nje... grahi lleshi, grahi, tregohu se je shqiptar
    Po ta shikosh pak me mire mendimin tim nuk do jepje kete pergjigje ok bajko.

    Jete te gjate vajzes se tyre edhe nje jete te lumtur.

  9. #9
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anëtarësuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Eshte martuar per dokumenta ( lejeqendrim ) jo per dashuri pasi i paska ardhur koha per debim. Sido qe te jete ky nuk eshte rasti i pare ka shume raste te ketilla per shkak te lejeqnedrimit.

  10. #10
    ...orfeu... Maska e bajko
    Anëtarësuar
    26-01-2003
    Vendndodhja
    UTOPIA
    Postime
    151
    Citim Postuar më parë nga ShocK
    Po ta shikosh pak me mire mendimin tim nuk do jepje kete pergjigje ok bajko.

    Jete te gjate vajzes se tyre edhe nje jete te lumtur.
    ate qe kam thene: pse e cuditshme... nuk te jam drejtuar ty... po nejse...ashtu qenka dukur...te me falesh...nuk pata asgje me ty. respekt
    une kam dhene pergjigjen time...
    por mbase me ke cituar... ma thuaj pse eshte e cuditshme???
    bajko

  11. #11
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    Gazetat britanike shkruajne me gjeresisht per kete rast. Krenarin e kishin biresuar Julia Gregg se bashku me ish bashkshortin Steve Crandon. Pas divorcit te tyre, Keenari shkon te jetoi me "babin", por pas nje kohe kthehet tek" mamaja", dhe keshtu ndodhi kjo "love story".
    Tashti keta te dy do te martohen.

    http://news.bbc.co.uk/2/low/uk_news/...st/6273083.stm

    http://news.aol.co.uk/foster-mum-has...18055809990004
    Ndryshuar për herë të fundit nga iliria e para : 20-01-2007 më 07:10
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e elen
    Anëtarësuar
    07-01-2005
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    919
    E mo i lumte asaj ,e paska rritur vete..
    E ka menaxhuar sipsa gustove te saj...
    Ne Athine ndodhi dicka e tille ,jo me biresim sigurisht.Kane ndoshur me qindra ne gjithe boten shumoica per pune interesi .
    Ajo grekja qe e njohur nga nje program (afersisht si Big Brother ) 58 vjec ,e quanin Rula ,ka shume shume pare dhe nje djale 18 vjec qe nuk e kish lindur me te shoqin grek por me sperme te dhuruar sepse nuk e donte i shoqi.
    Tani gjeti kete patriotin ,i pamshem goxha vetem 28 vjec .U dashuruan kaq shume sa u martuan direkt dhe ajo deshiron qe te bejne dhe nje femije bashke.
    Atje ne dasem ne krahe te nuses greke 58 vjecare ishte dhe vjehrra shqiptare 47 vjece.Ketij njehere ju rregullua jeta ,mori shume pare ,makine te re ,dhe solli me vete gjithe familjen e vet (kish vellezer e motra me te vegjel).
    Grekja beri nje testament ku shkrojti se gjysma e pasurise do ti veje femijes qe do lind (kur te lind..) dhe se femija qe ka tani 18 vjec do kete detyrime ndaj velleit qe do ti vije.....e keshtu budallalleqesh ..e me falni qe dola nga tema ..e lum keto qe se cajne kaptinen per njeri po shohin vetem koken e tyre..
    bye
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Akili-A
    Anëtarësuar
    06-11-2006
    Postime
    2,962
    Kjo anglezia e beri si Woody Allen...qe biresoj nje vajze nga tailanda dhe kur u be 18 vjec e mori per nuse.....

    Tamam si zakonet shqiptare.... "nusen duhet ta rritesh vete"....por tani ndodhi ne krahun e kundert.."burrin duhet ta rritesh vete"...
    Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

  14. #14
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Hahaha... e degjova lajmin ke Top Channel... vetem se ma shpifi ai gazetari Muhamed Veliu qe thoshte emrin KRENAR me nje theks te poshter anglez... boooh...

    Sa per temen! Habi e madhe... eshte martuar me "nenen" e tij.
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Myslym Shyri
    Postime
    644
    Hey zot i madh, m'duket shume weird edhe se konceptoj dot per vete. Pfff...

  16. #16
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Gjynah,djale i ri ne nje moshe delikate,pa mbeshtetjen e familjes...s'eshte cudi te behet pre e fenomeneve te tilla.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  17. #17
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Gjynah,djale i ri ne nje moshe delikate,pa mbeshtetjen e familjes...s'eshte cudi te behet pre e fenomeneve te tilla.
    Ndoshta dhe ka qenë fat i keq siç thua..
    por nëse janë dashur me të vërtetë nuk ka asgjë të keqe, fundja në fund do martohemi që të gjithë me një partner.
    Unë mendoj se dashuria ka lindur qysh në fillim, meqë në djaloshi u adoptua 14 vjeq pikërisht në kohën kur vlojnë hormonet..
    Heheh kur kam qenë 14 vjeq unë...

  18. #18
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar më parë nga pllugu
    Ndoshta dhe ka qenë fat i keq siç thua..
    por nëse janë dashur me të vërtetë nuk ka asgjë të keqe, fundja në fund do martohemi që të gjithë me një partner.
    Unë mendoj se dashuria ka lindur qysh në fillim, meqë në djaloshi u adoptua 14 vjeq pikërisht në kohën kur vlojnë hormonet..
    Heheh kur kam qenë 14 vjeq unë...
    Pooo,natyrisht,nese eshte dashuri ju uroj jete sa me te lumtur.Pastaj 13 vjete shume jane ama s'jane fundi i botes,s'do ishte rasti i pare e as i fundit.
    Mgjth une shpresoj te mos kete lindur(dashuria) qe kur ka qene ai 14 vjeç se pastaj i bie qe ajo gruaja te kete abuzuar me nje minoren gjate 4 vjeteve.Kjo po qe eshte dicka per mua e papranueshme.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  19. #19
    Perjashtuar Maska e morrison
    Anëtarësuar
    16-01-2007
    Vendndodhja
    Me kembe ne toke!
    Postime
    822
    Ca nuk ben shqiptari shkret per lek & per nje pashaport angleze! Nejse, per mua mire ka ber! ta shtyj sa ta shtyj me ate anglezen, pastaj nje xhiro ne Atdhe dhe te mari nje nuse te re!

  20. #20
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Mgjth une shpresoj te mos kete lindur(dashuria) qe kur ka qene ai 14 vjeç se pastaj i bie qe ajo gruaja te kete abuzuar me nje minoren gjate 4 vjeteve.Kjo po qe eshte dicka per mua e papranueshme.
    Jo, unë e pata fjalën për ato fantazitë që i kanë adoleshentët, që lehtë shëndrrohen në dashuri.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Rregullorja e Forumit Shqiptar
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 83
    Postimi i Fundit: 28-09-2021, 01:20
  2. Identiteti evropian i shqiptarëve
    Nga Iliriani në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  3. Çfare historie false mesohet ne shkollat shqiptare?
    Nga BARAT në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 38
    Postimi i Fundit: 31-07-2009, 09:54
  4. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •