Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Beni_The_Great
  Antarsuar
  19-10-2006
  Vendndodhja
  Nou Camp
  Postime
  379
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Enver Idrizi - kush sht?!

  Un kam qen kureshtar t di t vrtetn rreth Enver Idrizit. Ai n nj far kohe u paraqit n sken si kamion bote i karates, por mua mu duk si nj parashutist q silleshte asaj kohe n Maqedoni pa asnj fjal t dokumentuar. Nuk kam par as nj videoinizim t tij. Kohs fundit dgjova se dshiron t'i kthehet muziks shund. Mu duk dika e tmershme.

  A keni ju ndonj njohuri m shum pr kt person? Por s paku t jet e dokumetuar, se fjal kam dgjuar pak si tepr

 2. #2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime n 21 postime
  Ben, tek kjo teme: Enver Idrizi, shqiptari kampion... ke ca postime me te detajuara per Enver Idrizin, eshte me shume si leternjoftim per te, besoj se mund te te sherbej per te marre ndonje informate plus.

  PS:
  Te pershendes dhe te fala nga kendej dhe urime kurban bajrami dhe viti i ri dhe degjohemi.
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #3
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Antarsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  37
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga Beni_The_Great
  Kohs fundit dgjova se dshiron t'i kthehet muziks shund. Mu duk dika e tmershme.
  Cfar muzike shund ore, cka po flet? Ai nuk ka ze per te kenduar (bile as per shund muzike), ndoshta ke degjuar se ai shoqerohet me asi tipa "kengetare" por assesi ai nuk ka tentu te behet kengetar, thesht nuk mundet.
  Kurse sa u perket dokumentareve, sigurisht qe ka por ne gjuhen kroate sepse ai ka mbrojtur ngjyrat e Kroacise ne kampionatin boteror (kurse ne shqip nuk e di). Sidoqofte, eshte e vertete se ai ka qene kampion bote ne karate, dhe vertet eshte i shkathet per ate pune, por sic zakonisht ndodhe njeriu ka prirje per nje gje kurse per nje tjeter eshte "drrase" ,keshtu me duket se eshte edhe me Enverin, ai nuk arriti te jape bile as nje deklerate ne nivel. Aftesite fizike te shkelqyeshme si duket ia kane ndale zhvillimin e aftesive intelektuale.
  Sidoqofte ne duhet te krenohemi me Enver Idrizin si ish-kampion bote ne karate,dhe keto mangesite tjera duhet tia falim, se ne fund te fundit ai eshte nje karatist, nuk eshte orator.
  Pun, djers, dashuri mes njerzve dhe ndaj atdheut.

 4. #4
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Antarsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  37
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Nese te intereson me shume, eshte me prejardhje ne Kosova dhe me vendbanim ne Saraj te Shkupit, ka nenshtetesi kroate ku edhe ka qendruar nje kohe te gjate, momentalisht jeton ne Prishtine, por e di se frekuenton shpesh neper Gjermani ku eshte pronar i nje klubi nate.
  Pun, djers, dashuri mes njerzve dhe ndaj atdheut.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Beni_The_Great
  Antarsuar
  19-10-2006
  Vendndodhja
  Nou Camp
  Postime
  379
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ju flmd per informatat, megjithate vazhdoj ta mbaj ate mendimin tim te me parshem. Nuk mund ta kuptoj si nj "kampion bote" t krenohet m shum se sht takuar me Van Damin se sa pr at q sht dashur n arrij n kariern e tij. Van Dami sht hi m shum se nj artist pr fmij, dhe ai duhet t merret me gjra m t mdha, nse vrtet sht ai q mendojm t jet. Nuk duhet t merret me klube nate


  p.s. Urime Davius kurban bajramin, pa shnet. T prshndes.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Enver Idrizi - kush sht?!

  Enver Idrizi dekorohet me Urdhrin “Nderi i Kombit” nga Presidenti Nishani (Video/Foto)
  14 PRILL 2017,

  Presidenti i Republiks s Shqipris Bujar Nishani moi sot sportistin e shquar e t njohur, kampionin botror n karate Enver Idrizin me Dekoratn “Nderi i Kombit”, shkruan Kosovarja.


  Urdhri “Nderi i Kombit” sht nj dekokorat nderi e Republiks s Shqipris, q u jepet qytetarve shqiptar q me veprat dhe emrin e tyre nderojn kombin shqiptar brenda dhe jasht vendit.
  Dekorata jepet me dekret nga Presidenti i Shqipris. Kshtu q, sot, Ikona e karates, Kampioni evropian e botror Enver Idrizi i shton imazhit t tij edhe nj tjetr mirnjohjeje nga kreu i shtetit t Shqipris, t ciln mirnjohje ai e vlerson si m t muarn deri sot.Kosovarja
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Enver Idrizi - kush sht?!

  Enver Idrizi e kujton takimin me Dr. Rugovn (Foto)
  2017
  Sot bhen 19 vjet nga zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale n Kosov, t cilat i pati shpallur ish Presidenti i Kosovs Ibrahim Rugova, shkruan Kosovarja.

  Me kt rast, kampioni i bots n karate, i njohuri Enver Idrizi duke postuar me dhembje e krenari fotot me Dr. Rugovn , shkruan: Dr. Rugova, sht emri, personaliteti dhe figura me t cilin identifikohemi n bot, ne shqiptart kudo q jetojm.
  E kuptoj dhimbjen me t cilin iku Ai nga jeta. Nuk e pa krijimin e Kosovs si shtet i lir dhe i pavarur. Por, besoj se do provonte dhimbje t njjt kur t shihte si sht katandisur Kosova pak vite pas shpalljes s pavarsis. Shum mburren se jan trashgimtart e mendimit politik t tij, por ajo ka shihet n realitetin kosovar sht zhgnjyese.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Enver Idrizi - kush sht?!

  Kadare takohet me Enver Idrizin n Prishtin
  Sot sht mbajtur ceremonia e dhnies s mimit Ndrkombtar Letrsia Shqipe, i cili i sht dhn shkrimtarit t madh shqiptar, Ismail Kadare, shkruan Kosovarja.


  Kadare pa mdyshje sht kampion i letrsis shqipe dhe jo vetm. Nj shkrimtar dhe njeri i madh, personalitet me vlera t larta dhe q mbetet i pa krahasueshm n botn e letrsis. E, n fushn e sportit, legjend e gjall sht boksieri Enver Idrizi, njeri i madh, kampion bote i shumfisht, q na ka br gjithher krenar, shkruan "Kosovarja". Dy kampiont, Kadare i letrsis dhe Idrizi i sportit, jan takuar n "Swiss Diamond" n Prishtin, ku kan konsumuar nj bised t kndshme s bashku.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Enver Idrizi - kush sht?!

  Legjenda e karates,Enver Idrizi, n Franc pr Ramushin (Foto)
  2017, 09:05

  Ramush Haradainaj sot do t dal para trupit gjykues n Franc ku pritet t jepet vendimi nga autoritetet pr lirimin e tij.

  N prkrahje t tij, prve shum intelektualeve dhe shqiptarve t tjer atje po qndron edhe legjenda e karates, Enver Idrizi.Idrizi ka qen n mbshtetje t tij gjat gjith qndrimit n Franc.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

Tema t Ngjashme

 1. Sabit Idrizi
  Nga shigjeta n forumin Shkrimtar shqiptar
  Prgjigje: 135
  Postimi i Fundit: 29-06-2019, 11:27
 2. Hajrush Idrizi
  Nga Fiori n forumin Shkrimtar shqiptar
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-12-2013, 17:01
 3. Karate: Enver Idrizi, shqiptari kampion...
  Nga Zana e malit n forumin Sportet ekstreme dhe t rnda
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 00:19
 4. Hetimi mbi zhdukjen pa gjurm t myftiut t Gotivarit
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 46
  Postimi i Fundit: 07-03-2008, 17:02
 5. PS publikon emrat e kandidatve t saj n zgjedhje
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 29-05-2005, 05:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •