Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
 1. #1
  ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
  Antarsuar
  10-01-2004
  Vendndodhja
  InsaNe In The MembranE
  Mosha
  34
  Postime
  895

  A e beni dot kt gj?

  Pershendetje te gjitheve...!

  Duke qene se afron dhe fundi i vitit do doja te benim nje diskutim qe per mua ka shum vend...ka zene shum vend ne muhabetet tona shoqerore ose intime me njeri tjetrin.

  Ne muhabet e siper me femrat arrin te cukisesh shprehjen : Meshkujt jane kafshe nuk dine si te trajtojne nje femer, nje qenie te brishte te dashur etj etj...kjo eshte ajo qe femrat ne pergjithesi thone per te dashurit e tyre ose ne pergjithesi per gjith sexin MASHKULLOR .

  Kam 2 pyetje per secilin nga 2 Sekset:
  Po filloj me ate per sexin e brishte Femrat ( Lejdis frst ) : A jeni ju o goca ne gjendje qe ta beni te dashurin tuaj qe ne momentin e duhur ai te bej DASHURI te zjarrte me ju ? Arrini ju dot te mohoni ne bisedat tuaja me miket tuaja SEXIN. Arrini dot ju qe ne nje marrdhenie me te dashurin tuaj buzet e tij te ftohta te freskojne gushen tuaj te ngrohte? Arrini dot ju qe krahet e tij mos tju lene 1 sekond pa perqafuar e shtrenguar? Arrini dot ju te beni qe duart e tij mos tju shqiten asnje moment nga shpatullat tuaja?Arrini dot ju te beni nje mashkull qe per asnje moment mos tju ndahet nga trupi gjate nje marrdhenie intime...? Arrini dot ju te beheni njesh me mashkullin gjate kesaj marrdhenie ...aq sa dhe djersa te kaloje nga trupi ne trup?
  Arrini dot ju te beni nje mashkull te reagoje ne menyre te tille gjate nje marrdhenie intime?Arrini dot qe nje mashkull te kerkoje bashkim shpirteror ne nje marrdhenie intime dhe jo vetem bashkim trupash..? Arrini dot ju ti thoni te dashurit tuaj : Un nuk kam nevoje per sex te ftohte dhe mekanik...un dua dashuri nga ty. Per mua ktu qendron gjith kulmi i kti rrevoltimi qe ju ka Kap. Natyrshem lind pytja PSE? . Koncepti i atyre qe thashe me siper shpjegohet me faktin se : Nqs nje mashkull do te reagonte ne menyre te tille do te thote qe ai eshte plot me dashuri per ju dhe per asnje moment nuk do donte tju humbte. Nje mashkull me nje karikim te tille dashurie do te bente cmenduri per ty. Por nje mashkull qe nuk ushqehet me dashuri nuk i arrin dot kurre keto "standarte" . A i ushqeni meshkujt me dashuri aq sa do donit te ishit te ushqyera?
  Nqs nuk e beni dot...do te thote qe nuk jeni te denja per te marre ate qe nuk jepni...!

  Pyetja per Seksin MASHKULL :

  Cuna Mund te rrefuzoni nje femer( e dashura juaj ) qe ofrohet tek ju vetem per sex kur ju keni shum nevoje per dashuri? Jeni ne gjendje ti thoni asaj ne nje moment : BOLL UN NUK DUA SEX ROBOTIK DUA DASHURI ! e beni dot kete? e rrefuzoni dot nje femer kur nuk keni dashuri nga ajo...por vetem bashkim trupash.

  Ps: Pytja e 2-te nuk vlen per ata qe skan pa naiher femer...se dihet pergjigja ene i hum bukuria temes

  Ne teori besoj se i dime te gjithe shum mire keto gjera...po praktika?
  Tja leme vitit 2006 teorine dhe kalojme ne 2007 e praktikimit te teorive me te mira per ne!

  Si mbyllje ju uroj GEZUAR VITIN E RI 2007 . Qofte ky vit viti i shumpritur nga ju...viti idashurise, suksesit , lumturise...qofte ky viti juaj !


  Me RreSpeKt LlaCiPaCi !
  Ndryshuar pr her t fundit nga LlaCiPaCi : 28-12-2006 m 15:30

 2. #2
  i/e larguar Maska e selina_21
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ
  Postime
  1,099
  Nice Teme yllo/urime.


  Persa i perket Temes...se kam provuar akoma...kur ta provoi ..i let you know/man

  ................................Sorry............. ...............

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Mosha
  38
  Postime
  645
  Llaci, fjal me vend ke than. My ish-love (lol) i bonte te gjitha ato lart edhe u dukte dmth, qe me donte taman edhe un e ndjeja...Ndersa kur cuni s'te don, esht thjesht "sex mekanik" sic e the dhe vet zoterote

 4. #4
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,891
  Jo!!

  Nuk do ta refuzoja kurr nje gje te till,nese ajo ka deshir pse jo?!

  Jam dakorte qe primarja ne nje lidhje eshte dashuria,mirkuptimi dhe rrespekti ndaj njeri-tjetrit,pastaj persa i perket mardhenieve intime eshte nje tjeter ana .
  E pse duhet ta refuzoje?!
  Une nuk kam nevoje vetem per fjale te bukura dashurie,dua ta ndjej dhe ta ndjeje akoma me shume ..

  Nejse se kjo ka te bej dhe me pershtatjen e tipit,dikush do ndryshe e dikush ndryshe.

  Pastaj ka dhe dicka "Qeni po u mesua me mish,nuk i ben me pershtypje buka"

  Do s`do do dal ne xhiro te kerkoje ndonje kock..te bluaj dicka )
  Feel the pump √

 5. #5
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,834
  Llaci,ke hapur nje teme interesante por zor se do thone vertete ate qe ndjejne. Dj me siper ka thene nje gje me mend qe edhe une do e perkufizoja ashtu pergjigjen time.

  Njeriu nuk ka nevoje vetem per fjale te bukura dashurie,duhet ta ndjesh ate qe e thua

  Lindi
  Ndryshuar pr her t fundit nga AlbaneZ : 28-12-2006 m 16:56

 6. #6
  ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
  Antarsuar
  10-01-2004
  Vendndodhja
  InsaNe In The MembranE
  Mosha
  34
  Postime
  895

  bahhhhhhhh

  Citim Postuar m par nga Dj-GabrieL
  Jo!!

  Nuk do ta refuzoja kurr nje gje te till,nese ajo ka deshir pse jo?!

  Jam dakorte qe primarja ne nje lidhje eshte dashuria,mirkuptimi dhe rrespekti ndaj njeri-tjetrit,pastaj persa i perket mardhenieve intime eshte nje tjeter ana .
  E pse duhet ta refuzoje?!
  Une nuk kam nevoje vetem per fjale te bukura dashurie,dua ta ndjej dhe ta ndjeje akoma me shume ..

  Nejse se kjo ka te bej dhe me pershtatjen e tipit,dikush do ndryshe e dikush ndryshe.

  Pastaj ka dhe dicka "Qeni po u mesua me mish,nuk i ben me pershtypje buka"

  Do s`do do dal ne xhiro te kerkoje ndonje kock..te bluaj dicka )

  O ti qe do me blujt dicka...merr vesh ti ca shkruj une?? Po aq di ti...ve sexin para dashnis.. ke bo naiher dashni ti mer ...nejse .
  Un skom shkrujt me asiven aty fjale te bukra...! MARDHENIE DASHURIE nuk do te thote fjale te bukra...do te thote bashkim shpirteror me te dashuren ne momente intime qe do te thote kur je tu bo dashni...se ju ta hiqni menien as dini me lexu as me kuptu. mos shkruni gjojna bllof kot e me kot !

  Per ty vle ajo PS. lexoje !

 7. #7
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Antarsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,754
  Une per veten time, deri tani kam arritur ta realizoj ate qe ti LLacipaci ke pershkruar me siper. Kam disa vjet me te, me pelqen vetem nje gje e cila me ben ti dhuroj me shume dashuri sec duhet, Me jep shume Mirkuptim. Jo te gjith meshkujt dine apo arrijne te mirkuptojne partneren e tyre. Nuk ma ka prishur deri me sot per asnje gje, sikurse dhe une atij. Me ka falur shume dashuri dhe i kam fal akoma me shume. Eshte gje e bukur te jesh e dashuar pask gjith ktyre vitesh akoma me shume se ne fillim

  Zemrushja
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 8. #8
  ~Dreams Come True~ Maska e Rudina_USA
  Antarsuar
  23-10-2006
  Vendndodhja
  Smile even your smile is sad,because more sad than a sad smile is,sadnnes that doesen't smile never. Remember my friend.
  Postime
  135
  Citim Postuar m par nga LlaCiPaCi
  Pershendetje te gjitheve...!

  Duke qene se afron dhe fundi i vitit do doja te benim nje diskutim qe per mua ka shum vend...ka zene shum vend ne muhabetet tona shoqerore ose intime me njeri tjetrin.

  Ne muhabet e siper me femrat arrin te cukisesh shprehjen : Meshkujt jane kafshe nuk dine si te trajtojne nje femer, nje qenie te brishte te dashur etj etj...kjo eshte ajo qe femrat ne pergjithesi thone per te dashurit e tyre ose ne pergjithesi per gjith sexin MASHKULLOR .

  Kam 2 pyetje per secilin nga 2 Sekset:
  Po filloj me ate per sexin e brishte Femrat ( Lejdis frst ) : A jeni ju o goca ne gjendje qe ta beni te dashurin tuaj qe ne momentin e duhur ai te bej DASHURI te zjarrte me ju ? Arrini ju dot te mohoni ne bisedat tuaja me miket tuaja SEXIN. Arrini dot ju qe ne nje marrdhenie me te dashurin tuaj buzet e tij te ftohta te freskojne gushen tuaj te ngrohte? Arrini dot ju qe krahet e tij mos tju lene 1 sekond pa perqafuar e shtrenguar? Arrini dot ju te beni qe duart e tij mos tju shqiten asnje moment nga shpatullat tuaja?Arrini dot ju te beni nje mashkull qe per asnje moment mos tju ndahet nga trupi gjate nje marrdhenie intime...? Arrini dot ju te beheni njesh me mashkullin gjate kesaj marrdhenie ...aq sa dhe djersa te kaloje nga trupi ne trup?
  Arrini dot ju te beni nje mashkull te reagoje ne menyre te tille gjate nje marrdhenie intime?Arrini dot qe nje mashkull te kerkoje bashkim shpirteror ne nje marrdhenie intime dhe jo vetem bashkim trupash..? Arrini dot ju ti thoni te dashurit tuaj : Un nuk kam nevoje per sex te ftohte dhe mekanik...un dua dashuri nga ty. Per mua ktu qendron gjith kulmi i kti rrevoltimi qe ju ka Kap. Natyrshem lind pytja PSE? . Koncepti i atyre qe thashe me siper shpjegohet me faktin se : Nqs nje mashkull do te reagonte ne menyre te tille do te thote qe ai eshte plot me dashuri per ju dhe per asnje moment nuk do donte tju humbte. Nje mashkull me nje karikim te tille dashurie do te bente cmenduri per ty. Por nje mashkull qe nuk ushqehet me dashuri nuk i arrin dot kurre keto "standarte" . A i ushqeni meshkujt me dashuri aq sa do donit te ishit te ushqyera?
  Nqs nuk e beni dot...do te thote qe nuk jeni te denja per te marre ate qe nuk jepni...!

  Pyetja per Seksin MASHKULL :

  Cuna Mund te rrefuzoni nje femer( e dashura juaj ) qe ofrohet tek ju vetem per sex kur ju keni shum nevoje per dashuri? Jeni ne gjendje ti thoni asaj ne nje moment : BOLL UN NUK DUA SEX ROBOTIK DUA DASHURI ! e beni dot kete? e rrefuzoni dot nje femer kur nuk keni dashuri nga ajo...por vetem bashkim trupash.

  Ps: Pytja e 2-te nuk vlen per ata qe skan pa naiher femer...se dihet pergjigja ene i hum bukuria temes

  Ne teori besoj se i dime te gjithe shum mire keto gjera...po praktika?
  Tja leme vitit 2006 teorine dhe kalojme ne 2007 e praktikimit te teorive me te mira per ne!

  Si mbyllje ju uroj GEZUAR VITIN E RI 2007 . Qofte ky vit viti i shumpritur nga ju...viti idashurise, suksesit , lumturise...qofte ky viti juaj !


  Me RreSpeKt LlaCiPaCi !

  PooooooooooO ' Por kjo Vjen pas shume vitesh qe je i dashuar apo martuar me te'  KY ishte mendimi im.

  RC
  During your life, never stop dreaming. No one can take away your dreams

 9. #9
  Mbreti_ILI Maska e Mbreti_ILI
  Antarsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  N Franc !
  Postime
  558
  Citim Postuar m par nga LlaCiPaCi
  Pershendetje te gjitheve...!

  Pyetja per Seksin MASHKULL :

  Cuna Mund te rrefuzoni nje femer( e dashura juaj ) qe ofrohet tek ju vetem per sex kur ju keni shum nevoje per dashuri? Jeni ne gjendje ti thoni asaj ne nje moment : BOLL UN NUK DUA SEX ROBOTIK DUA DASHURI ! e beni dot kete? e rrefuzoni dot nje femer kur nuk keni dashuri nga ajo...por vetem bashkim trupash.

  Ps: Pytja e 2-te nuk vlen per ata qe skan pa naiher femer...se dihet pergjigja ene i hum bukuria temes

  Ne teori besoj se i dime te gjithe shum mire keto gjera...po praktika?
  Tja leme vitit 2006 teorine dhe kalojme ne 2007 e praktikimit te teorive me te mira per ne!

  Si mbyllje ju uroj GEZUAR VITIN E RI 2007 . Qofte ky vit viti i shumpritur nga ju...viti idashurise, suksesit , lumturise...qofte ky viti juaj !

  Me RreSpeKt LlaCiPaCi !
  Nj prgjigje t thjesht sa i prket pyetjs pr meshkujt:
  Njeriu m shpesh vepron sipas ndjenjs sesa sipas arsyes. T pakt jan meshkujt q refuzojn nj femr , edhepse un i prkas ktij grupi t vogl.PO flas pr vete duket se e keni parashtruar gabimisht pyetjn, "Cuna Mund te rrefuzoni nje femer( e dashura juaj ) qe ofrohet tek ju vetem per sex kur ju keni shum nevoje per dashuri?", ku mendoj se pikrisht e dashura nuk mund t jet e dashur poqse nuk ka dashuri.
  Megjithat dashuria ekziston ... ka njerz q seksin (si e quani ju "ROBOTIK) e quajn dashuri ....
  Pr t'i njohur t tjert
  m par ,duhet ta njohsh vehten.

 10. #10
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Un nuk kam nevoje per sex te ftohte dhe mekanik...un dua dashuri nga ty. Per mua ktu qendron gjith kulmi i kti rrevoltimi qe ju ka Kap. Natyrshem lind pytja PSE? . Koncepti i atyre qe thashe me siper shpjegohet me faktin se : Nqs nje mashkull do te reagonte ne menyre te tille do te thote qe ai eshte plot me dashuri per ju dhe per asnje moment nuk do donte tju humbte. Nje mashkull me nje karikim te tille dashurie do te bente cmenduri per ty. Por nje mashkull qe nuk ushqehet me dashuri nuk i arrin dot kurre keto "standarte" . A i ushqeni meshkujt me dashuri aq sa do donit te ishit te ushqyera?
  Nqs nuk e beni dot...do te thote qe nuk jeni te denja per te marre ate qe nuk jepni...!

  E KUPTOJ PAK ASHUME CDO TE THUASH PO ME DUKET SIKUR PER SEKSIN FEMER KE BERE PAK SI PYETJE ME TEPER DHE JO AQ TE QARTA..
  POR DO TE MUNDOHEM TE TE JAP PERGJIGJEN TIME..
  SIGURISHT QE NJE FEMER ESHTE E ZONJA TE TE JAPE TE GJITHA QE TI KERKON NE DASHURI EDHE NE SEX POR GJITHMONE DUKE TE DASHUR ME SINQERITETIN ME TE MADH EHD EDUKE PASUR NDJENJA PER TY.
  EDHE NE FEMRAT NUK JEMI ROBOTE MEKANIKE QE TE REAGOJME NE ATE MENYRE QE E PERSHKRUAN TI POR E DI QE NJEREZ QE JANE TE TERHEQUR VETEM NGA SEXI EKZISTOJNE..
  PO TI GABON NE NJE PIKE SE NUK MUND TE JETE E THENE QE KY PERSON MEKANIK TE JETE FEMER..MENDOJ QE JANE EDHE MESHKUJT..
  MENDOJ QE DO KESH PASUR NJE ZHGENJIM NE JETEN TENDE SENTIMENTALE ASHTU SIC MUND TE KEMI PATUR OSE DO TE KEMI TE GJITHE NJE DITE..
  PO NUK DO TE THOTE QE AJO FEMER QE TI KERKON NUK EKZISTON..
  NE DASHURI DHE SEX MERR ATE QE JEP..
  SEXI NUK ESHTE GJITHCKA PO JEP NJE KONTRIBUT TE MADH..
  ME MIREKUPTIM DHE NDJENJA TE PASUARA NAG TE DYJA ANET AJO QE TI KERKON BEHET AKOMA ME PASIONANTE...
  "Carpe Diem"

 11. #11
  i/e larguar Maska e Edelwei
  Antarsuar
  21-06-2006
  Vendndodhja
  Fshat
  Postime
  103
  Citim Postuar m par nga LlaCiPaCi
  Pershendetje te gjitheve...!

  Duke qene se afron dhe fundi i vitit do doja te benim nje diskutim qe per mua ka shum vend...ka zene shum vend ne muhabetet tona shoqerore ose intime me njeri tjetrin.

  Ne muhabet e siper me femrat arrin te cukisesh shprehjen : Meshkujt jane kafshe nuk dine si te trajtojne nje femer, nje qenie te brishte te dashur etj etj...kjo eshte ajo qe femrat ne pergjithesi thone per te dashurit e tyre ose ne pergjithesi per gjith sexin MASHKULLOR .

  Kam 2 pyetje per secilin nga 2 Sekset:
  Po filloj me ate per sexin e brishte Femrat ( Lejdis frst ) : A jeni ju o goca ne gjendje qe ta beni te dashurin tuaj qe ne momentin e duhur ai te bej DASHURI te zjarrte me ju ? Arrini ju dot te mohoni ne bisedat tuaja me miket tuaja SEXIN. Arrini dot ju qe ne nje marrdhenie me te dashurin tuaj buzet e tij te ftohta te freskojne gushen tuaj te ngrohte? Arrini dot ju qe krahet e tij mos tju lene 1 sekond pa perqafuar e shtrenguar? Arrini dot ju te beni qe duart e tij mos tju shqiten asnje moment nga shpatullat tuaja?Arrini dot ju te beni nje mashkull qe per asnje moment mos tju ndahet nga trupi gjate nje marrdhenie intime...?

  Po te dua edhe e arrij po jam pertace lodhem shpejt

  Arrini dot ju te beheni njesh me mashkullin gjate kesaj marrdhenie ...aq sa dhe djersa te kaloje nga trupi ne trup?

  Veshtir cik tani ne dimer, ne vere no prob at all lol!

  Arrini dot ju te beni nje mashkull te reagoje ne menyre te tille gjate nje marrdhenie intime?Arrini dot qe nje mashkull te kerkoje bashkim shpirteror ne nje marrdhenie intime dhe jo vetem bashkim trupash..?

  gjithmon

  Arrini dot ju ti thoni te dashurit tuaj : Un nuk kam nevoje per sex te ftohte dhe mekanik...un dua dashuri nga ty.

  Llaf eshte ky?! Sigurisht qe i them, por ndonjeher edhe si them..... varet ca du ne ato momente lol!!

  Per mua ktu qendron gjith kulmi i kti rrevoltimi qe ju ka Kap. Natyrshem lind pytja PSE? . Koncepti i atyre qe thashe me siper shpjegohet me faktin se : Nqs nje mashkull do te reagonte ne menyre te tille do te thote qe ai eshte plot me dashuri per ju dhe per asnje moment nuk do donte tju humbte. Nje mashkull me nje karikim te tille dashurie do te bente cmenduri per ty. Por nje mashkull qe nuk ushqehet me dashuri nuk i arrin dot kurre keto "standarte" . A i ushqeni meshkujt me dashuri aq sa do donit te ishit te ushqyera?

  PO. E ushqej !!

  Nqs nuk e beni dot...do te thote qe nuk jeni te denja per te marre ate qe nuk jepni...!
  E bej mos me nxe kot mua. Pastaj po dembelet ku i fut ti?


  Me RreSpeKt LlaCiPaCi !
  Respekti reciprok

 12. #12
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Flm Per Pergjigjen Llacipaci.....
  Me Aq Sa Ke Shkruar Ti Me Duket Se Kam Kuptuar Dhe Me Behet Qejfi Qe Nuk Paske Pasur Zhgenjime...
  Meqe Te Gjithe E Paskan Te Veshtire Te Te Kuptokan Do Te Ishte Me Mire Te Shpjegoje Edhe Te Pyesje Me Qarte...
  Ose Mbase Ti Vete Nuk Arrin Ta Kuptosh Plotesisht Se Cdo Te Thuash....
  Te Dhashe Mendimin Tim Ashtu Si E Kishe Bere Pyetjen...
  Per Me Qarte Nuk Mundem...po Ta Le Ty Kete Nder....

  Dicka Tjeter...zhgenjimit Nuk I Ruhesh Dot Se Vjen Pa Te Lajmeruar...
  Gjithsesi Sta Uroj...
  Gezuar Kete Vit Edhe Suksese.....
  "Carpe Diem"

 13. #13
  i/e larguar
  Antarsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,159
  Ne nje raport duhet te japesh edhe te marresh, per vete jap shum edhe kam marr smund te ankohem, shum meshkuj kenaqen me sex edhe e shofin nje femer si objekt defrimi edhe mbarimi nevoje personale ,nje femer normal qe ka nevoj per dashuri do te ndjehet e dashuruar do vemendje sdo te trajtohet si kone, ndersa mashkulli ka nevoj te jet ne sy te te dashures se tij, normale qe duhet te jen ne syt e njeri tjetrit mos ket asgje pervec tyre thjesht ai dhe ajo, duhet romanc ne gjithcka edhe deshira qe lidhja te jet jetgjat ..........

  PS : Ndoshta me vjen ne mendje edhe ndonje gje me shum me von ....

 14. #14
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Antarsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044

  Smile

  Mua nuk me plas shume, rendesi ka se si me teket mua te veproj ne nje moment. Nqs e dua te thate...e dua sex te thate, nqs e dua me dashuri me pasione e me terti merti.....e bej te nxehte dhe romantike.

  Nqs ai nuk do, i them: E di c'ke ti cuno? Ka nja 3 bilion te tjere ne kete bote, e di ti kete apo nuk e di? E pra. Tashi na ler rehat se s'ka njeri nerva te merret me ty derr derr. Po deshe mire, po s'deshe hajde zhduku se na ben vap.

  Edhe ai e kupton pastaj qe do s'do, aty do te perfundoje. Si me mua, si me nje tjeter, aty del muhabeti gjithmone. Mua nuk me pelqen te lodhem me standarte e me rregullore. Ore une kam qejfin tim edhe do bej c'te dua kur te me doje lafsha mua, as qe dua te di fare se c'thote shoqeria apo efendia. Kur nuk jam e kenaqur une, c'me rruhet shume mua se c'thote bota?! Ato te shofin veten e tyre se jane copa copa per vete, mos me qajne hallin mua.....se ne c'faredolloj momenti tani tak, dal te pubi me i afert dhe i rendis te gjithe rradhe-radhe, si ti dua, sa ti dua, kur ti dua, pa e lodh koken fare.

  Sa te komplikuara qe i bejne njerezit gjerat aman. Nuk i rrihet rehat, gjithmone si te grricen, po pse kshu po pse ashtu. Rruju rruju n'brisk t'berberit!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Sa Kot : 05-01-2007 m 20:53
  As qe du me dit!

 15. #15
  ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
  Antarsuar
  10-01-2004
  Vendndodhja
  InsaNe In The MembranE
  Mosha
  34
  Postime
  895
  Ja Cdo te thote : Kulmi i Rehatit...! Bravo

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e frojdesha
  Antarsuar
  07-01-2007
  Vendndodhja
  kudo
  Mosha
  34
  Postime
  18
  pyetja "pse", lind natyrshem sepse eshte nje tjeter gje te besh dashuri dhe tjeter gje te besh seks...........eshte njelloj si te hash buken thate.............megjithate mund te them se nje individ kur bie ne dashuri nuk mendon dhe nuk do tia dije per arsyen dhe nese dashuron, nje femer mund ti jepet pa problem te dashurit te saj sepse ketu jane ne mes ndjenjat por kjo ju takon ju djemve qe ti beni femrat te dashurohen me ju...........Nje shprehje thote qe te mos i gjykojme te dashuruarit per veprimet e tyre dhe te mos veprojme mbi bazen e gjykimeve te tyre
  Heshtja eshte revolta me e madhe

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Antarsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  34
  Postime
  2,169
  Citim Postuar m par nga AlbaneZ
  Llaci,ke hapur nje teme interesante por zor se do thone vertete ate qe ndjejne. Dj me siper ka thene nje gje me mend qe edhe une do e perkufizoja ashtu pergjigjen time.

  Njeriu nuk ka nevoje vetem per fjale te bukura dashurie,duhet ta ndjesh ate qe e thua

  Lindi
  lindo se mos eke ndihmuar llacipacin me be kete kroniken me lart se e paska qare jo per ndoj gje.

  sa per temen jo gjithmone lind pyetja perse tek gjinia Femerore
  une si romantike qe jam po tregoj nje histori.

  ishte nje here nje cun dhe nje goce,dhe prinderit e tyre kishin qene shok qe ne shkoll dhe vjen nje kohe prinderit e ture nderojne partneret me njeri tjetrin dhe gjith keto jetojne ne nje shtepi.
  goca dhe cuni bien ne dashuri bashk,dhe gjyshja ketij cunit kishte lene ketij nej leter qe thoshte se i shoqi i se emes nuk eshte i jati i tij por ish i dashuri qe i binte babai i goces. cuni cmendesh,ndahet nga goca dhe takohen perseri dhe vendosin te rrine bashk per gjithe jeten pa bere dashuri dhe femije vec te rrine me njeri tjetrin.
  dmth sakrifice per dashurine qe pranon te jetosh tere jeten me ate person vec duke e perqafuar dhe puthur.
  besoj se ja vlen kur dy shpirta behen nje.

  kshu qe llacipaci ka te drejte.  sa per info cuni dhe goca nuk dolen moter e vella :P
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 18. #18
  ThjeShtENjeMysAfiR Maska e fatijonuk
  Antarsuar
  16-03-2006
  Vendndodhja
  In the land of the unkown man
  Mosha
  41
  Postime
  137
  Besoj se nje dashuri serioze mund te mbijetoje dhe krijohet nga dy persona kur keta te fundit jane vete te pjekur ne jete, persa i perket vetes time nese une deshiroj te angazhohem ne nje lidhje serioze me nje femer me duhet te kem kaluar peripecite e moshes dhe besoj se provoja ne jete ka te beje shume me kete te fundit.

 19. #19
  ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
  Antarsuar
  10-01-2004
  Vendndodhja
  InsaNe In The MembranE
  Mosha
  34
  Postime
  895
  Mendim i pjekur ky Fatjon.
  Qe te jetosh nje dashuri te paster duhet te dishe dhe te luftosh qe mos ta "humbasesh" ate. Duhet te perputhen frika qe mos ta humbesh ate me pasionin per mos ta humbur ate...dhe kte e sjell ne menyre perfekte vet ndjenja e dashurise gjithmone kur njeriu eshte i pjekur ne vet vete...kur kapriciot nuk zene me vend ne vet natyren e tij.

 20. #20
  ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
  Antarsuar
  10-01-2004
  Vendndodhja
  InsaNe In The MembranE
  Mosha
  34
  Postime
  895
  Citim Postuar m par nga frojdesha Lexo Postimin
  pyetja "pse", lind natyrshem sepse eshte nje tjeter gje te besh dashuri dhe tjeter gje te besh seks...........eshte njelloj si te hash buken thate.............megjithate mund te them se nje individ kur bie ne dashuri nuk mendon dhe nuk do tia dije per arsyen dhe nese dashuron, nje femer mund ti jepet pa problem te dashurit te saj sepse ketu jane ne mes ndjenjat por kjo ju takon ju djemve qe ti beni femrat te dashurohen me ju...........Nje shprehje thote qe te mos i gjykojme te dashuruarit per veprimet e tyre dhe te mos veprojme mbi bazen e gjykimeve te tyre
  Pergjigje e zgjuar...! Gjithsesi dalloj pak tendenca feministe...! Anyway
  * Im a Slow Walker...But i Never Walk BaCk *

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •