Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
  1. #1
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049

    Misteri, zhduken 3 pakistanezë në Tiranë

    Zhduken në mënyrë të mistershme 3 pakistanezë në Tiranë. Që nga 23 dhjetori, Ghanzafar Abbas, Ehsan Elahi dhe Ahmed Shahzad, anëtarë të një delegacioni të Sindikatës së Trasporteve të Pakistanit janë zhdukur pa asnjë gjurmë në Tiranë. Lajmi bëhet i ditur jo vetëm nga organet e policisë, por edhe nga kryetari i Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë, Gëzim Qato, me ftesën e të cilit pakistanezën kanë vizituar Shqipërinë. Tre prej anëtarëve të delegacionit nuk janë parë që prej mbrëmjes së 22 dhjetorit. Pas aktivitetit të organizuar nga sindikata e drejtuar prej Qatos, pakistanezët i janë drejtuar hotelit, por duket se nuk janë parë më as nga kolegët e tyre e as nga personeli i hotelit. Megjithëse tre pakistanezët nën moshën 25 vjeç nuk kanë pasur me vete pasaportat dhe biletat e udhëtimit, duket se ky fakt nuk i ka penguar ata të largohen nga hoteli. Denoncimi për zhdukjen e tyre është bërë në komisariatit numër 3 mëngjesin e 23 dhjetorit.

    Zhdukja

    Rreth orës 22:00 të mbrëmjes së premte, Ghanzafar Abbas, Ehsan Elahi dhe Ahmed Shahzad, tre të rinjtë pakistanezë kanë dalë nga hoteli prej ku qëndronin që nga data 20 dhjetor, për të mos u kthyer më. Gjatë natës, askush nuk ka vënë re mungesën e anëtarëve të delegacionit, për të cilët nuk ka asnjë informacion që prej 3 ditësh. Sipas denoncuesit të kësaj zhdukjeje, Gëzim Qatos, tre pakistanezët nuk kanë pasur me vete asnjë dokument identifikimi, madje shton se është paralajmëruar për rrezikshmërinë e tyre që në aeroportin e Rinasit. “Një natë më parë, më kërkuan të shtyja edhe një ditë qëndrimin e tyre në Shqipëri. Kjo më bëri që t’iu marr jo vetëm pasaportat, por edhe biletat e udhëtimit”,-thotë Qato i cili sapo ka konstatuar zhdukjen e tyre ka denoncuar në polici. Ndërsa burimet e policisë thonë se deri më tani nuk kanë asnjë të dhënë mbi vendndodhjen e pakistanezëve, por shpresohet që ende të mos kenë kaluar kufirin. Burime të policisë thonë se janë thirrur për të dëshmuar jo vetëm krerët e sindikatës shqiptare, por edhe anëtarët e mbetur të delegacionit pakistanez, të cilët kanë qenë personat e fundit që kanë parë tre të “zhdukurit”.

    Kërkimet

    Fill pas marrjes së denoncimit, drejtues të komisariatit numër 3 të Tiranës, por edhe agjentë të Antiterrorit dhe SHISH janë vënë në alarm për gjetjen e pakistanezëve. Burime të policisë thonë për “Shekullin” se dyshohet që pakistanezët të kenë përdorur Shqipërinë si vend trazit për të emigruar në shtetet evropiane, ndërkohë që edhe vizita e tyre në Tiranë është e mbuluar me mister. Nuk është lënë jashtë hetimit edhe dyshimi për lidhjen e këtyre personave me elementë terroristë, por asgjë nuk është zbuluar në këtë drejtim. Gjatë dy ditëve të fundit, hetuesit e çështjes kanë ushtruar kontrolle në vende ku dyshohej se mund të ndodheshin pakistanezët, por edhe në pikat e kalimit kufitar. Sipas verifikimeve të kryera tek këto të fundit rezulton se 3 shtetasit nga Pakistani ndodhen ende në vendin tonë. Gjashtë pakistanezëve iu ka mjaftuar vetëm një faks në zyrën e Sindikatës së Pavarur të Trasporteve për të ardhur në Shqipëri. Madje, është vetë Sindikata e cila jo vetëm ka ndërmjetësuar për pajisjen me viza të delegacionit, por ka marrë përsipër edhe të gjitha shpenzimet e vizitës së tyre në Shqipëri.

  2. #2
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Epo s'e dija qe Sindikatat ne Shqiperi i paskan leket teper per ta bere Shqiperine si "han" te hyj e te dale kujt i do qejfi.

  3. #3
    Fine Wine Maska e ildushja
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Rr. A Kasemi, N'ajër
    Postime
    832
    3 terrorist me shume... pff... piece of cake ne Shqiperi.. jena msu kshu ne.
    "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

  4. #4
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Po ata jan edhe te zinj me qe te zhduken , ej tybe strafkulla ....... apo u lyen me miell si te kesulkuqja qe mos te dalloheshin me popullin ...

  5. #5
    Fine Wine Maska e ildushja
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Rr. A Kasemi, N'ajër
    Postime
    832
    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA
    Po ata jan edhe te zinj me qe te zhduken , ej tybe strafkulla ....... apo u lyen me miell si te kesulkuqja qe mos te dalloheshin me popullin ...
    Pakistanezet nuk jan te zi... jan me ngjyre.. sikur te ken qene tanning tere vitin - si jevgjit.
    Pak jevgj ka Shqiperia?
    "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

  6. #6
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga ildushja
    Pakistanezet nuk jan te zi... jan me ngjyre.. sikur te ken qene tanning tere vitin - si jevgjit.
    Pak jevgj ka Shqiperia?


    Na ofendove jevgjit ti ri , se i kena te bukur jo si ata surrat shtypmat ....

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-07-2006
    Postime
    22

    Pakistanet Ne Tirane Shqiperi! Si Duhet Ti Traj Tojme?

    Po lexoja disa opinione në internet, për punën e atyre pakistanezëve që erdhën si sindikalistë në Shqipëri. Me beri përshtypje, që disa komente ishin shumë raciste ndaj këtyre individëve. Të mos harrojmë kush jemi, nga vijmë dhe si kemi jetuar. Jemi ne te njejten kategori si te gjithë shtetet, nga ku njerëzit emigrojnë prej varfërisë. Ne jemi ata qe kemi bere nga me ekstremet ne te gjithe Europen. Unë jam krenar qe jam shqiptar, por të mos fyejmë racat e tjera.



    E-mail Print


    Artikuj të tjerë

    “Ç’fitojmë dhe ç’humbim konkretisht nga...
    “Emigrantët do të përbënin 1/3 e elektoratit”
    “At Zef Pllumi, ende nuk ka mbërrit në Prishtinë”



    Dani, 12-29-06
    Kush eshte ky i zgjuar qe po mbron kaq shum keta pakistanezet?
    Ti nisemtari kesaj teme, ti e di cdo te thot pakistan? si mund ta krasosh popullin shqiptar me pakistanezet. Ne jemi nje rac ilire, rac e pasur pavarsisht si jemi katandisur. pakistanezet jan nje rrac e ndyr. Jo vetem te tregohemi racist por duhet ti nxjerim jasht shqiperis sepse pakistanezet jan njerez me hile, njerez qe te prishin pune.

    Edhe me e poshtra jan terorist te gjith, kush i holli bombat ne londer? pakistanezet, jan shum islamik dhe ekstremist. Ne as shqiperin sduhet ta quajm vend myslyman, ne jemi bijet e Skenderbeut, Skenderbeu luftoj per te ruajt shqiperin dhe fen kristiane.
    get a life

  8. #8
    FiErAk4EvER Maska e ILLUZION
    Anëtarësuar
    27-12-2006
    Vendndodhja
    united state of america
    Postime
    29
    Citim Postuar më parë nga get.a.life
    Po lexoja disa opinione në internet, për punën e atyre pakistanezëve që erdhën si sindikalistë në Shqipëri. Me beri përshtypje, që disa komente ishin shumë raciste ndaj këtyre individëve. Të mos harrojmë kush jemi, nga vijmë dhe si kemi jetuar. Jemi ne te njejten kategori si te gjithë shtetet, nga ku njerëzit emigrojnë prej varfërisë. Ne jemi ata qe kemi bere nga me ekstremet ne te gjithe Europen. Unë jam krenar qe jam shqiptar, por të mos fyejmë racat e tjera.



    E-mail Print


    Artikuj të tjerë

    “Ç’fitojmë dhe ç’humbim konkretisht nga...
    “Emigrantët do të përbënin 1/3 e elektoratit”
    “At Zef Pllumi, ende nuk ka mbërrit në Prishtinë”



    Dani, 12-29-06
    Kush eshte ky i zgjuar qe po mbron kaq shum keta pakistanezet?
    Ti nisemtari kesaj teme, ti e di cdo te thot pakistan? si mund ta krasosh popullin shqiptar me pakistanezet. Ne jemi nje rac ilire, rac e pasur pavarsisht si jemi katandisur. pakistanezet jan nje rrac e ndyr. Jo vetem te tregohemi racist por duhet ti nxjerim jasht shqiperis sepse pakistanezet jan njerez me hile, njerez qe te prishin pune.

    Edhe me e poshtra jan terorist te gjith, kush i holli bombat ne londer? pakistanezet, jan shum islamik dhe ekstremist. Ne as shqiperin sduhet ta quajm vend myslyman, ne jemi bijet e Skenderbeut, Skenderbeu luftoj per te ruajt shqiperin dhe fen kristiane.
    skam ca shtoj me shum sidomos me fjalen e fundit jam mese dakord
    Skenderbeut, Skenderbeu luftoj per te ruajt shqiperin dhe fen kristiane.
    PrOuD To Be AlBaNIAN

  9. #9
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Duhet ti mirpresim sa me mire te tregojme qe jemi njereze me zemer

  10. #10
    FiErAk4EvER Maska e ILLUZION
    Anëtarësuar
    27-12-2006
    Vendndodhja
    united state of america
    Postime
    29
    Citim Postuar më parë nga RapSoul
    Duhet ti mirpresim sa me mire te tregojme qe jemi njereze me zemer
    gabim per kete gje plako we are albanian rrac ilire njerz te bardh cuam me zezak me arixhinj si pakistaneze wtf man

    shqiperia do vetem shqiptar 100%illir
    PrOuD To Be AlBaNIAN

  11. #11
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Pakistanezët i keni në Myzeqe prej shekujsh, ashtu sikur këtu në Kosovë, Ç'na duhen më shumë pakistanezë?

Tema të Ngjashme

  1. Polifonia Popullore
    Nga Eni në forumin Folklori shqiptar
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 23-05-2023, 16:43
  2. Lista e 813 personave në kërkim nga Interpoli
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 54
    Postimi i Fundit: 29-12-2014, 10:16
  3. Libra te rinj
    Nga dodoni në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 89
    Postimi i Fundit: 11-01-2012, 21:14
  4. Kishat, Famullite dhe Misionet... ne Shqiperi, Kosove etj.
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 11-04-2006, 18:11
  5. Romani shqiptar numeron 500 tituj ne 130 vjetorin e tij.
    Nga macia_blu në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 23-09-2002, 22:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •