Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 24
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Gepardi
  Anėtarėsuar
  30-10-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  33
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Si te shkoj ne USA?

  Pershendetje te gjitheve!

  Se shpejti mbaroj shkollen e mesme ne Shqiperi dhe po mendoj se ku do ta vazhdoj shkolle e larte.

  Do tju lutesha te gjithe atyre studenteve qe jane aktualisht ne USA dhe qe nuk kane shkuar me familjen atje te me tregojne pak nga pervoja e tyre si dhe te me sygjerojne disa shkolla si me te pershtatshme per te filluar studimin ne USA.

  Do doja te dija dhe si e keni siguruar vizen per ne USA.Ju lutem thoni te gjitha menyrat e mundshme sepse besojse i keni kalur vete veshtiresite e fillimit!

  Pershendetje nga Gepardi!!1

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e pikequditsja
  Anėtarėsuar
  12-08-2002
  Vendndodhja
  chicago
  Mosha
  32
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  me degjo mua nuk ka msi shqiperia

  e sa per mua me mire rri atje se sa ne amerike. ate qejf qe ben aty nuk ke per ta gjetur kurre ne ameriqi. une per vete do ta ndroja ameriken me shqiperine me cdo gje. po nejse ti bej si te duash po une te them me mire ik ne ato vendet qe ke afer sese ne ameriqi ok' une te them sa te duash ti po bej si te duash
  ne qs tdo te flasim me shkruj ne jonaalbania525@hotmail.com
  bye

 3. #3
  Radio Shoqeria DJ Maska e Piloti
  Anėtarėsuar
  08-09-2002
  Vendndodhja
  Radio Shoqeria
  Mosha
  36
  Postime
  262
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  LOL pikequditsja
  Ti jepi ndonje mendim se si mund te vije ne SA
  Dhe mos ja be prape cunit se ai do te vije atje
  Gepardi pse nuk vjen ne UK, ka shkolle shume te mire ketu, nese do te studiosh ?
  me respekt Piloti

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e zima
  Anėtarėsuar
  23-07-2002
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  O piloti pse i ben petullat me uj mor mik.I thua kti mikut ton qe te vij ne uk ,po te lutem pse si thua qe nje vit shkollor ketu eshte vetem 3.000 sterlina ,thuaj dhe sa do ti kushtoj qiraja dhe ushqimi, me qe sja the ti po ja tregoj un .I dashur mik shpenzimet e tua per nje vit ne uk shkojn reth 10.000 sterlina plus 3.000 shkolla total 13.000.Po dhe ne amerik pak a shum te njejtat gjera do kesh dhe plus shpenzimeve do kesh dhe problemet e pershtatjes me shkollat e huaja. pra i dashur mik mendimi im bashkohet me ate te Pikcudices ri aty ku je dhe perpiqu qe te dalesh me rezultate te larta ne universitetet shqiptare.
  Pershendetje

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Gepardi
  Anėtarėsuar
  30-10-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  33
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hey sa te zgjuar jeni dhe ju ne vend qe ti inkurajhoni njerezit qe te nderrmarrin dhe ata inisiativen qe keni marre dhe ju ua beni ferr. Une qe po ju pyes i kam marre parasysh te gjitha dhe ju kerkova vetem disa keshilla per menyren se si te shkoj ne USA ndoshta dhe duke me treguar eksperiencen tuaj !!!!

  Tung!!!

 6. #6
  kerkuesi
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Vendndodhja
  ne vendin tim
  Mosha
  38
  Postime
  1,172
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  gepard hajde ne ceki derman se ke per ta pare qe sdo te te shkoje mendja as per usa as per uk as per afrik jugu e ku di une ketu spagun shkolle.te japin konvikt me komp brenda dhe pagu rreth 24000 lek te vjetra ne muaj per kete konvikt.etj po do te vish me shkruaj.
  xnorm01@vse.cz
  PAUCA SED MATURA

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e zima
  Anėtarėsuar
  23-07-2002
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  o gepard! ne sta bejm ferr po kendej ,ashtu esht lale, pra ti duhet te na falenderosh, qe ne sduam qe te vesh ne ferr,te themi nga pervoja.per punen e cekis sdi cte them, vetem nje gje di se femrat jan me lopat.

  te vaft e mbara

 8. #8
  kerkuesi
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Vendndodhja
  ne vendin tim
  Mosha
  38
  Postime
  1,172
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  hahahaha zima si duket te kane rene ne dore eeeee.
  jo po thuaju njecik atyre te tjereve se me kane care veshet jo gocat ne usa jo ne uk jo ne ps jane ashtu jane keshtu
  PAUCA SED MATURA

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  rexhistro ndo nje fakultet, mer ca nota te larta apliko wokr and travel ne vitin e ardhshem, meso english bukur, dhe do shkosh 95%, ashtu kan shkuar shume shok te mi, mirpo mua ma refuzuan visen sepse nuk e dija mire gjuhen english, per ne usa, suksese vlla..

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ose vlla gjej nje femer, dhe martoje, do shkosh pa problem o heret o von ti do martohesh diku, me mire te martohesh aty ku te pelqen,, OK te gjitha femrat jane njesoj, meso ta duash ta nderosh, jo ta maltrtosh, por te kesh kujdes mos te jete kurv, OK te uroj suksese.. vlla..

 11. #11
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gepardi Lexo Postimin
  Pershendetje te gjitheve!

  Se shpejti mbaroj shkollen e mesme ne Shqiperi dhe po mendoj se ku do ta vazhdoj shkolle e larte.

  Do tju lutesha te gjithe atyre studenteve qe jane aktualisht ne USA dhe qe nuk kane shkuar me familjen atje te me tregojne pak nga pervoja e tyre si dhe te me sygjerojne disa shkolla si me te pershtatshme per te filluar studimin ne USA.

  Do doja te dija dhe si e keni siguruar vizen per ne USA.Ju lutem thoni te gjitha menyrat e mundshme sepse besojse i keni kalur vete veshtiresite e fillimit!

  Pershendetje nga Gepardi!!1
  Ne mos gabohem ti je interesuar per proceduren qe ndiqet per vize studenti. Eshte mire te shkosh ne faqen zyrtare te ambasades amerikane ne shqiperi sepse atje mund te gjesh informacionet e duhura. Eshte veshtire te vazhdosh studimet ketu por e arritshme. Good Luck!
  I LOVE GOD

  j&g

 12. #12
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
  Ne mos gabohem ti je interesuar per proceduren qe ndiqet per vize studenti. Eshte mire te shkosh ne faqen zyrtare te ambasades amerikane ne shqiperi sepse atje mund te gjesh informacionet e duhura. Eshte veshtire te vazhdosh studimet ketu por e arritshme. Good Luck!
  Nese mos gabohem personi i interesuar ka bere pyetjen ketu e 10 vite para. Per kaq shume kohe qe ka kaluar nuk besoj se do ta ndihmonin keshillat tona, shume gjera mund te kene ndodhur
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 13. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-04-2008
  Postime
  499
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Nese mos gabohem personi i interesuar ka bere pyetjen ketu e 10 vite para. Per kaq shume kohe qe ka kaluar nuk besoj se do ta ndihmonin keshillat tona, shume gjera mund te kene ndodhur
  hahahah

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  a mund te me tregoj pse amreika nuk i hek vizat hyrse per shqiptaret kur dihet se ne jemi populli me miqsor i amerikanve apo amerika nuk na njeh si popull mik se pse kur me dikend jeni mik nuk duhet ti ndalohet hyrja pse ndodh kjo

 15. #15
  Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
  Anėtarėsuar
  07-01-2010
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Edhe ky do kete shkuar per shkolle, do jete bo kamarier.
  Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
  dice LAZIO sei grande te volemo bene!

 16. #16
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,222
  Faleminderit
  4
  17 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gepardi Lexo Postimin
  Pershendetje te gjitheve!

  Se shpejti mbaroj shkollen e mesme ne Shqiperi dhe po mendoj se ku do ta vazhdoj shkolle e larte.

  Do tju lutesha te gjithe atyre studenteve qe jane aktualisht ne USA dhe qe nuk kane shkuar me familjen atje te me tregojne pak nga pervoja e tyre si dhe te me sygjerojne disa shkolla si me te pershtatshme per te filluar studimin ne USA.

  Do doja te dija dhe si e keni siguruar vizen per ne USA.Ju lutem thoni te gjitha menyrat e mundshme sepse besojse i keni kalur vete veshtiresite e fillimit!

  Pershendetje nga Gepardi!!1
  Te japi pergjigje ne mesazh si mundesh te shkoni ne ShBA!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga biligoa : 30-04-2012 mė 01:27
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-09-2013
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Si te shkoj ne USA?

  ju lutem me thoni ka ndonje menyre me ardh ne SHBA ?

 18. #18
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Si te shkoj ne USA?

  Me tajare mund tė shkohet shpejt dhe rehat.
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-09-2013
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Si te shkoj ne USA?

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Me tajare mund tė shkohet shpejt dhe rehat.
  e kam seriozisht ?

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime

  Pėr: Si te shkoj ne USA?

  Martohu ne dikan qe ka nanshtetsi amerikane
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •