Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 39
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-08-2005
    Postime
    435

    Televizione Shqiptare në Amerikë

    Tani, eshte hapur nje pakete televizive shqiptare ku mund te shihen mbi 20 televizione shqiptare ne Amerike, Kanada etj...
    Per me shume informata vizitoni www.shqiptv.com
    Kanalet shihen te pastra, bile mund te them me te pastra se edhe me ane te cable apo satelit.
    Disa nga kanalet qe jane ketu, tvsh, rtk, vizionplus, tv koha, tv arberia, top-ch, tv teuta ( Mali i Zi), Tv KOha Tetove, Tv Dukagjini- Peje, TV VALI Gjilan, etj etj etj etj , Pra me shume se 20.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-06-2006
    Vendndodhja
    Redmond, WA, USA
    Postime
    181
    Kjo është një teknologji e re që vjen nga bota e LINUXit. Teknologjia quhet IPTV dhe serverat prodhohen nga http://www.adtecinc.com/products/dta3050/ dhe Motorola.

    Për të shikuar kananlet falas nga IPTV në PC ju duhet:
    http://www.artec-technologies.com/
    http://www.bbc.co.uk/imp/
    http://www.myrio.com/products/myrioi.shtml
    http://uk.real.com/home/
    http://www.apple.com/quicktime/download/win.html
    http://www.microsoft.com/tv/IPTVEdition.mspx

  3. #3
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    por edhe 34$$$$ sjan pak ne muaj

    kur ke aq pak kanale ciao
    Partizoni

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-08-2005
    Postime
    435
    MARIO_KINGU, nuk eshte aspak shume qe per mbi 20 kanale shqiptare te paguash vetem rreth 30 $ ne muaj.
    Per te pare kanale amerikane pothuaj paguan te njejtin cmim duke patur parasysh qe kanalet jane nga ketu. Por paramendo qe te sjellesh gjithe ato kanale nga tokat shqiptare ketu ne Amerike per vetem rreth 30 $ ne muaj.
    www.shqiptv.com

  5. #5
    Keta te tvshqip ne amerike nuk jane vec se nje kompani hajdutashe mashtrusash ndoshta ja ne disa shqip foles si shqiptare desha edhe une beje bisnes me kete kompani .
    Nje dite para krishtelindjeve 2007 i rashe telefonit te kesoje dhe me shume edukate disa qe flasim shqipe por mendoje se sjane shqiptar
    ndoshta boshnjak malazez maqedonas o serb qe edhe emrat i ven qe te duken shqiptare s i emra flaka .lulkuqja yllka e ku e di une pasi mi moren nja 250$ nga kredit karta me derguan baksin nje here me thane se eshte 29 $ne muaj pagesa e bene 39$.
    Megjith ate une se perdora baksin ua ktheva brendaa afateve qe deshironin biles pagova me dhl vazhdoje ti mare ne telefone dhe me thon jame flaka si mund tu ndimoj ithem si e kam hallin se dua parat mbrapshet ok me thote nuk eshhte manaxherja ketu telefono neser kam 5-6 muaj qe u telefonoje dhe asnje pergjigje vazhdojne te tallen dhe te perfitojne
    Kjo nuk eshte vetem historia ime ka edhe te tjere qe orvaten tek kjo kompani serbo-malazeze qe me emrin shqiptar duane te rrjepin emigrantet nuk eshe se jane as korkte por edhe sherbimi i tyre nuk eshte i nivelit qe ttttttti si emigrant mendon ,,,,, thjeshte jane kompani hajdutesh MOS U GENJENI NGA SHQIP TV

  6. #6

    Thumbs down

    Citim Postuar më parë nga REALIST Lexo Postimin
    MARIO_KINGU, nuk eshte aspak shume qe per mbi 20 kanale shqiptare te paguash vetem rreth 30 $ ne muaj.
    Per te pare kanale amerikane pothuaj paguan te njejtin cmim duke patur parasysh qe kanalet jane nga ketu. Por paramendo qe te sjellesh gjithe ato kanale nga tokat shqiptare ketu ne Amerike per vetem rreth 30 $ ne muaj.
    www.shqiptv.com
    '''''''''e pra nuk eshte c mimi 30 $ por 39$ .
    ......e dyta ne amerike me 40$shikone nja 90 dhe keto HD.e
    .......treta kanalet tuaja nuk mund ti shikoshe deri ne fund nje film o emision se sinjali shume i dobet dhe se figura ngrin shume here
    .........4 sherbimi i juaj eshte per toke
    shqip tv eshte kot fare shum veta e kan pasur dhe e kane hequr dhe po se ke mare i bene nder vetes ruaj ato para ,,me nje fjalew shqip tv eshte o qor me duhen ca pare dhe ti duhet ti paguash,kush se ka deri tani kete servis me mire mos i harxhoni parat kote

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-08-2005
    Postime
    435
    Po deshet kanale shqiptare qe punojne pa kurfar problemi dhe me ze te paster e me fotografi kristal te paster merreni www.tvalb.com

    Pershendetje.

  8. #8
    Trusti i Lulelakres Maska e Tulipani Zi
    Anëtarësuar
    02-09-2004
    Vendndodhja
    Aty ku mos qofsha
    Postime
    412
    Citim Postuar më parë nga REALIST Lexo Postimin
    Po deshet kanale shqiptare qe punojne pa kurfar problemi dhe me ze te paster e me fotografi kristal te paster merreni www.tvalb.com

    Pershendetje.
    Aha ky eshte mashtrimi i rradhes. Deri tani vetem top-channel dhe 21-shi i Kosoves kane treguar profesionalizem. Prinderit e mi kane pasur Klanin po ata mashtruesa si ata te Shqip TV.
    BRIGADA E KUQE PERJETE

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-08-2005
    Postime
    435
    TULIPANI I ZI, me vjen keq te te them por nuk eshte e vertete ajo se cfare thua... rtv21 dhe t-ch ne fakt e kane mashtruar me se shumti komunitetin shqiptar ne USA dhe Kanada me serialet e tyre spanjolle.
    Ne fakt, tvalb nuk jane mashtrues aspak por jane nje biznes shume i suksesshem ku nen ombrellen e te cileve transmetojne edhe shume kanale italiane ne Amerike.
    Nuk eshte e sinqerte nga ana e juaj te japesh nje opinion per nje kompani dhe per nje sherbim qe nuke e ke pare e nuk e ke shijuar. Une e kam pare e shijuar edhe rtv21-t-ch edhe shqiptv edhe tvalb dhe tvalb eshte sherbimi me i mire dhe me efikas deri tani.

    www.tvalb.com

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-08-2006
    Postime
    2
    qao shqiptar qe jetoni ne amerik

  11. #11
    shqiptari Maska e faruk_01
    Anëtarësuar
    24-09-2006
    Vendndodhja
    maqedoni
    Postime
    590
    pershendetje shqiptare qe jetoni ne amerik
    O Sa mir t'jesh Shqiptar...

  12. #12
    Trusti i Lulelakres Maska e Tulipani Zi
    Anëtarësuar
    02-09-2004
    Vendndodhja
    Aty ku mos qofsha
    Postime
    412
    Citim Postuar më parë nga REALIST Lexo Postimin
    TULIPANI I ZI, me vjen keq te te them por nuk eshte e vertete ajo se cfare thua... rtv21 dhe t-ch ne fakt e kane mashtruar me se shumti komunitetin shqiptar ne USA dhe Kanada me serialet e tyre spanjolle.
    Ne fakt, tvalb nuk jane mashtrues aspak por jane nje biznes shume i suksesshem ku nen ombrellen e te cileve transmetojne edhe shume kanale italiane ne Amerike.
    Nuk eshte e sinqerte nga ana e juaj te japesh nje opinion per nje kompani dhe per nje sherbim qe nuke e ke pare e nuk e ke shijuar. Une e kam pare e shijuar edhe rtv21-t-ch edhe shqiptv edhe tvalb dhe tvalb eshte sherbimi me i mire dhe me efikas deri tani.

    www.tvalb.com
    REALIST mos punoni gje per TVAlb ju? Me pare do keni punuar per ShqipTV sepse ne psotimin e pare you were pimping ShqipTV? S'ka shpjegim tjeter se si mund tu dalesh krah ketyre mashtruesave. Mos na trego bizneset e sukseshme te TVAlb & Co. se ata nuk kane asnje vit qe operojne. Edhe Top-Channel na e futi sa vdiq Tan Hoxha. Prinderve te mi u del TV Klan tani aty ku me pare ishte Top-Channel, ai TV Klan qe na e futi 2 vjet me pare. Tani ka dale nje kompani tjeter ku mund te shikosh Top-Channel. Cdo vit nderrojme boksin qe te shikojme kanalet Shqip.

    Si perfundim une ja kam heq vizen gjithe kanaleve Shqiptare. Kisha harruar pse ika nga Shqiperia dhe keta funderrinat ma kujtuan serish pse duhet ndejt "larg Shqiptarve".
    BRIGADA E KUQE PERJETE

  13. #13
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga vwxy660 Lexo Postimin
    A false start, a hobble and the face of China's athletics walked away from the Bird's Nest, shattering billions of people's dream.Liu Xiang entered world of warcraft goldthe track to cheers from flag-waving fans around 11:45 am. He took off his track jacket and walked to his lane. It was the last heats of the first round of theDofus Kamas men's 110m hurdles.Liu walked with a slight limp but stretched out his right leg, slipped into position and ran - but in pain - when there was a false start.Liu Xiang of China warms up before the Age of Conan Gold start of his 110m hurdles heat of the athletics competition in the National Stadium at the Beijing 2008 Olympic Games August 18, 2008. Liu failed to start his 110 metres FFXI Gilhurdles first-round heat on Monday. [He then stood up and walked away in silence. The reason: injury in the Achilles tendon. He was too heartbroken to emerge in public again during the day.There was silence and tears in the National Stadium, filled to a capacity 90,000 spectators.The shock was all round. Disbelief, chokedwow gold voices and damp eyes were the order of the moment. People who had gathered to watch the first appearance of their sports icon were numb for words.
    Rrofsh iher .po mos te kishim ty ca do boshim.

  14. #14
    Citim Postuar më parë nga vwxy660 Lexo Postimin
    A false start, a hobble and the face of China's athletics walked away from the Bird's Nest, shattering billions of people's dream.Liu Xiang entered world of warcraft goldthe track to cheers from flag-waving fans around 11:45 am. He took off his track jacket and walked to his lane. It was the last heats of the first round of theDofus Kamas men's 110m hurdles.Liu walked with a slight limp but stretched out his right leg, slipped into position and ran - but in pain - when there was a false start.Liu Xiang of China warms up before the Age of Conan Gold start of his 110m hurdles heat of the athletics competition in the National Stadium at the Beijing 2008 Olympic Games August 18, 2008. Liu failed to start his 110 metres FFXI Gilhurdles first-round heat on Monday. [He then stood up and walked away in silence. The reason: injury in the Achilles tendon. He was too heartbroken to emerge in public again during the day.There was silence and tears in the National Stadium, filled to a capacity 90,000 spectators.The shock was all round. Disbelief, chokedwow gold voices and damp eyes were the order of the moment. People who had gathered to watch the first appearance of their sports icon were numb for words.
    ke shume te drejte...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anëtarësuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    ore ja vlen ti bie telefonit une per keto kanalet apo jo . se aty me larte lexova qe e kishin vjedhur ate dhe e kishin mashtruar .

  16. #16
    Te njejten pyetje.
    "Ata qe nuk e kujtojne te kaluaren jane te denuar ta perserisin!"

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    ne perendim,turqija, spanja italia,polonia, gjermainia i kan ne kabllovik falas edhe franca ka mase 10 kanale, me pages jan vetem canal+ po jan disa orê te lira (falê)
    nuk e kam tv shqiptar , se shum shtrejt ...
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  18. #18
    ILIR NË GEN Maska e flory80
    Anëtarësuar
    03-12-2006
    Vendndodhja
    Buzë Vjosës Kaltëroshe
    Postime
    1,531
    Lum si ju që keni kohë të shikoni TV
    EH I ZIU NJERI, GËLLTIT DIKU NJE LUGË ÇORBË TË PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PËR GJITHË JETËN!

  19. #19
    Teuta Shabani Towler
    Anëtarësuar
    20-09-2005
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    95
    Une jam lodhur nga reklamat telefonike te kesaj kompanie. Gati cdo te dyten dite me len porosi ne celular, fiks kurse tani kan filluar te therrasin burrin ne telefon te punes. Mendoj se numrat e telefonit i kan marre nga Necc.com pasi qe perdorim per thirrje ne Kosove.

    Une nuk kam kohe per TV.

    Cdo te mire,
    Teuta
    War does not determine who is right, it determines who is left.

  20. #20
    The_InTiMiDaToR
    Anëtarësuar
    28-11-2004
    Vendndodhja
    Chicago, IL
    Postime
    64
    Une kam pasur me pare MADE IN ALBANIA qe ishte skandal, jepte filma te vitit 1900 dhe asnjehere s'e mbaronte nje emision. U mbyll ky kanal dhe para s'na dhane mbrapsht.
    Me pas morem T-Ch dhe RTV 21 (kuti tjeter dhe $ te tjera), sic e thane me lart, vdiq Tani I Topit........mori fund edhe Top Channel bashke me te. Futen TVKlan, edhe ky njesoj eshte, budalliqe jep dhe $30 ne muaj, me shume stress sesa kenaqesi me japin kanalet shqip.
    Kam nje muaj qe ekam shkeputur dhe jam e qete. kam nja kater kutia dhe dy Dish-es nqs i do njeri.....
    Mos u genjeni te lidhni kanalet shqip, cfaredo lloji te jene, sepse harxhoni ato $ kot duke pare telenovela dhe lajme te cmendura (me dukej vetja sikur me qene ne shqiperi). Rrine kanalet nja dy muaj dhe pastaj zhduken pa lene gjurme dhe asnje s'mban pergjegjesi per te dhene $ e tua.
    Sa keq...................
    LIFE IS LIKE A BOX OF CHOCOLATES.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  2. Çfarë mendoni për Ahmet Zogun?
    Nga honzik në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 242
    Postimi i Fundit: 03-03-2014, 08:03
  3. Si mund të ulet ndikimi grek në shqipëri ?
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 192
    Postimi i Fundit: 14-08-2011, 17:46
  4. Drafti për Unitet
    Nga Modesti në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 39
    Postimi i Fundit: 04-08-2010, 16:10
  5. Ortodoksia dhe Shqipëria
    Nga shendelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 258
    Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •