Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 33 prej 33
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,916

  Pėr: Kthimi ne Shqiperi

  https://www.youtube.com/watch?v=T0AZHWEm6xE

  Karriera mė e lehtė nė Shqipėri apo jashtė?

  Opinion - Prill 2022

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,916

  Pėr: Kthimi ne Shqiperi  Histori/ Vajza qė braktisi Kanadanė pėr tė krijuar punishten e qeramikės nė Shqipėri

  24 Maj, 2022


  Mes paragjykimeve dhe njė profesioni nė zhdukje, historia e Klodianės qė braktisi Kanadanė pėr zejtarinė nė Shqipėri

  https://www.lexo.al/2022/05/mes-para...e-ne-shqiperi/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-05-2022 mė 06:24

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,916

  Pėr: Kthimi ne Shqiperi

  https://gazetasi.al/pas-30-vjetesh-l...n-dhe-njeriun/

  Pas 30 vjetėsh lė Parisin pėr Tiranėn - Ismail Kadare rrėfen shkrimtarin dhe njeriun

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,916

  Pėr: Kthimi ne Shqiperi

  Ismail Kadare tregon arsyen pse u kthye nga Parisi pėr tė jetuar nė Shqipėri

  Shkrimtari i madh, Ismail Kadare, ka vendosur ta lėrė Parisin, ku ka jetuar dhe punuar pėr dekada, pėr t’u vendosur nė Shqipėri.

  I pyetur nėse i sheh sot shqiptarėt mė tė mirė, shkrimtari pėrgjigjet: “Disa herė besoj se jemi, disa herė jo. Por koha do ta tregojė”.

  Ai ka treguar edhe pse e ka marrė vendimin pėr t’u rikthyer nė atdhe.

  “Nuk ka qenė njė zgjedhje e atypėratyshme. Ka qenė njė zgjedhje e ngadaltė, e padallueshme mirė. Kėshtu ka qėlluar. Mė ėshtė dukur se kėtu do ta them mė mirė atė qė mund tė thosha pėr ēdo rast, pėr rastet e lumtura ose tė dėshpėruara tė jetės. Nė tė gjitha rastet mė ėshtė dukur se do tė isha i pėrshtatshėm nė kėtė formė qė jam”, ka thėnė Kadare nė njė intervistė pėr A2 CNN.

  Gjeniu i letrave shqipe ka rrėfyer se lexon vepra nga mė tė ndryshme tė autorėve tė huaj, dhe pranon se po kaq shumė autorė kanė ndikuar nė formimin e tij si shkrimtar.

  “Sot Kadare lexon gjithēka qė mund tė lexojė njė lexues, gjithkund, nė ēdo gjuhė, nė ēdo popull nė ēdo vend. Janė shumė, dhe ėshtė lumturi pėr ne qė janė shumė”.


  /KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/lajme/ismai...r-ne-shqiperi/ 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,916

  Pėr: Kthimi ne Shqiperi

  https://www.youtube.com/watch?v=prTOcDHTMKo

  30 vite larg Shqipėrisė kthehet tė jetojė me partnerin italian, Ejona: Mė thonė ...

  Vizioni i Pasdites - Maj 2022
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 04-06-2022 mė 19:12

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,916

  Pėr: Kthimi ne Shqiperi

  https://www.youtube.com/watch?v=lfS_soI6JDc

  Pas 30 viteve nė Itali kthehet nė Shqipėri, Diana: Ja arsyeja...

  Vizioni i Pasdites - Qershor 2022

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,916

  Pėr: Kthimi ne Shqiperi

  https://www.youtube.com/watch?v=yFF8WNIPv-I

  Nė Amerikė nė pension ndryshon jeta totalisht. Rikthimi nė Tiranė pėr tė zhvilluar brezin e ri

  4 Korrik, 2020

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,916

  Pėr: Kthimi ne Shqiperi

  “Bota po merr mė tė mirėt ndėr ne”, Frederik Ndoci: Do kthehem pėrgjithmonė, tė kėndoj nė vendin tim

  Kėngėtari Frederik Ndoci ka zbuluar se pas shumė vitesh nė emigrim do tė kthehet pėrfundimisht pėr tė jetuar nė Shqipėri.

  https://liberale.al/frederik-ndoci-d...ne-vendin-tim/

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,916

  Pėr: Kthimi ne Shqiperi  E la Luksemburgun, pėr tė jetuar nė atdhe

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,916

  Pėr: Kthimi ne Shqiperi  Unė e lashė Beverly Hills pėr Ali Demin!


  Shqip nga Rudina Xhunga (29.09.2022)

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,916

  Pėr: Kthimi ne Shqiperi  Shėngjergj, lė Italine pėr tė hapur bujtinė

  Histori Shqiptare nga Alma Ēupi - 9 Tetor 2022
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 12-10-2022 mė 20:54

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,916

  Pėr: Kthimi ne Shqiperi  Vladimiri & Katerina kthehen pas 17 vitesh emigracion: Shtėpia e tyre tashmė ėshtė e gjithė turistėve

  Histori Shqiptare nga Alma Ēupi - 23 Tetor 2022

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,916

  Pėr: Kthimi ne Shqiperi  Njė fermė kėrminjsh nė Vlorė, Danieli rikthehet nė atdhe pas 32 vitesh: Investim 50 mijė euro

  Report TV - Nėntor 2022  https://shqiptarja.com/lajm/nje-ferm...ortoj-ne-itali

  Njė fermė kėrmijsh nė Vlorė

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. A ka konspiracion kundėr Shqipėrisė?
  Nga BARAT nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 10-05-2011, 09:36
 2. 200 tė shumėkėrkuarit shqiptarė nė tė gjithė Botėn
  Nga Albo nė forumin Nė kėrkim tė personave tė humbur
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 04-02-2011, 10:52
 3. Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 13-12-2010, 10:02
 4. Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 06-12-2008, 14:08
 5. Guerilasit e LANC
  Nga Tannhauser nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •