Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 28

Tema: Teuta Arifi

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  uSA
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Teuta Arifi

  A eshte e martuar Teuta Arifi? Nese po, si, kur, qysh, tek etj?

  Shenim:
  Te me falni nese e perseris kete por nje Admin ma kishte fshire me justifikimin se ka shkelur rregulloren e forumit. E kuptoj qe pyetja eshte pak personale megjithate ajo eshte person publik/politikan dhe pyetja eshte mese normale. Nese dikush nga Tetova (Lexo Davius ketu) ka problem me kete teme, une s'kam faj. Kjo eshte e liria e fjales.

 2. #2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  35
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Metagent, une s'kam probleme me temen, edhe me pak nese jam nga Tetova. Por forumi sic te tregova ne mesazh privat, nuk eshte zyra e gjendjes civile qe te pyesim per privatesine e personaliteteve te ndryshme. Por pasi te intereson aq shume ty statusi i Teuta Arifit, besoj se do marresh pergjigjen e kerkuar!
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  uSA
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Davius,

  Shpresoj te kuptosh se pse tema s'ka rendesi per ty, nuk do te thote qe te tjeret kane te njejtin mendim me ty. Roli juaj eshte te eleminosh abuzimin dhe jo te censurosh permbajtjen. Nese postimi im ka shelur rregulloren te lutem me trego cilen pike ka shkelur. Arsyetimi qe kjo s'eshte zyra e gjendje civile eshte shume primitiv. Nese do pyesja kur ka lindur Skenderbeu mos valle do me pergjigjeshe se kjo s'eshte ore historie?

  Perderisa individi ne fjale eshte person publik eshte mese normale pyetja qe bej. Nese tema eshte kontroversiale apo ti je i ngarkuar psikologjikisht me lokalizem a fanatizem s'eshte faji im. A do te kishe problem ti nese pyesja une "A eshte e martuar Madonna, apo Condolezza Rice apo Sali Berisha a Fatos Nano". Mbase ka ardhur koha qe Tetova ti largohet lokalizmit dhe fanatizmit te tepruar.

  Te uroj diten e mire dhe te uroj festat.

  Citim Postuar mė parė nga Davius
  Metagent, une s'kam probleme me temen, edhe me pak nese jam nga Tetova. Por forumi sic te tregova ne mesazh privat, nuk eshte zyra e gjendjes civile qe te pyesim per privatesine e personaliteteve te ndryshme. Por pasi te intereson aq shume ty statusi i Teuta Arifit, besoj se do marresh pergjigjen e kerkuar!

 4. #4
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  35
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga metagent
  Mbase ka ardhur koha qe Tetova ti largohet lokalizmit dhe fanatizmit te tepruar..
  Per qytetet shqiptare te Maqedonise Tetova eshte Paris, eshte qyteti i vetem ne bote, qe ka dy universitete ne nje distance prej 1 km, eshte qyteti ku gjithcka ndodh per shqiptaret, si arsimi, kultura, turizmi, ekonomia, politika, lufta. Ashtu pra gostivarli! Faktet flasin.
  My silence doesn't mean I am gone!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  uSA
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  "Gostivarli" Me kete me ke bere te qesh me gjith shpirt. Nuk jam Gostivarli por jam nga Tirana. Kam patur kontakte me shqiptaret e Maqedonise, dhe epitetin e lokalizmit nuk e kane permendur vetem gostivarasit, por dhe struganet, kumanovaret, dibranet. Te them te drejten kam degjuar shume histori fanatizmi e lokalizmi per Tetovaret (Une jam nga Tirana keshtu qe s'kam pasur ndonje ndikim te drejtperdrejte, dhe zakonisht i kam degjuar me neutralizem dhe si kam perfillur duke i konsideruar si xhelozi rajonale) por kur vura re qe ma kishe fshire temen pa ndonje shkak, u bera kurioz te shoh kush je. Kur pashe qe je nga Tetova mu kujtuan te gjithe komentet e miqve.

  Te pergezoj per shqipen e paster dhe letrare. Dukesh qe je i arsimuar, por ca gjera mesa duket shkojne me ambjentin.

  Persa i perket komentit te Parisit dua te te kujtoj se ka nje kufi mes krenarise dhe mburrjes ne budallallek. Ne kohen e "xhaxhit" ne ne Shqiperi na propagandonin se femijet e Shqiperise jane femijet me te lumtur ne bote dhe se Shtetasit shqiptare ishin me te lumtur ne bote, qoft ekonomikisht qoft psikologjikisht, etj., etj,. Dhe kur u hapen kufijte mbas 90 njerezit e pane realitetin ose "Parisin".

  Ato qe thuaj ti per Tetoven jane te verteta por thjesht ta dhashe shembullin me siper qe para se ta krahasosh me Parisin duhet ta kesh pare Parisin (nuk them personalisht se mbase dhe ke qene).  Citim Postuar mė parė nga Davius
  Per qytetet shqiptare te Maqedonise Tetova eshte Paris, eshte qyteti i vetem ne bote, qe ka dy universitete ne nje distance prej 1 km, eshte qyteti ku gjithcka ndodh per shqiptaret, si arsimi, kultura, turizmi, ekonomia, politika, lufta. Ashtu pra gostivarli! Faktet flasin.

 6. #6
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  35
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Ok, me vjen mire qe te kam be te qeshesh, por gjerat morren nje konatacion jo te mire ne kete teme, keshtu qe dolen ca keqinterpretime. Se pari une te quajta 'gostivarli' nga vete fakti se ne nje teme kishte kerkuar te dergosh nje 'torte nga usa ne gostivar' ashtu dicka dhe me siguri mendoja qe je gostivarli. Ndersa ajo qe me bindi rrejshem ne ate qe je nga Gostivari me siguri, ishte edhe kur me quajte 'DIKUSHI NGA TETOVA', nuk e dij pse ate fjale e morra per te keq, sinqerisht! Eshte fakt se ketu tek shqipot e Maqedonise ekzistone nje xhelozi per tetovaret, sidomos nga kumanovaret, struganet apo gostivarlit. Por, nejse, edhe kur kam bere krahasimin mes Parisit e Tetoves, gjithmone kam pasur faktin se kam thene: Tetova per qytetet shqiptare te Maqedonise eshte Paris, jo se eshte me e mire se Parisi i vertete. ( )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Davius : 23-12-2006 mė 00:05
  My silence doesn't mean I am gone!

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  uSA
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Eshte e vertete qe kam lidhje me Gostivarin por keto jane miqesore keto 3-4 vjetet e fundit. Nuk kam njohur Tetovaret aq thelle sa kam njohur disa Gostivarli por nuk ka arsye qe te besoj verberisht komentet e Gostivarasve per Tetovaret, sidomos duke ditur rivalitetin mes tyre. Nuk kam jetuar ne MK por kam qene vetem vizitor dhe shumicen e shqiptareve te MK i kam njohur ne Amerike.

  Shpresoj qe pershtypja ime e pare te jete a gabuar por sic te thashe kur me fshive temen mu kujtuan komentet e miqve.

  Persa i perket asaj temes se "Luleve" dhe ate ma kishe fshire kot, por une se kisha vene re gjer sot. Nese mendon se eshte pa vlere une te tregoj se s'eshte ashtu pasi une u perpoqa ta gje nje Dyqan shqiptar te dergoj lule por si perfundim vajta ja bera biznesin sllaveve ne Shkup pasi asnje shqiptar nuk e ofronte.

  Kuptohet qe rivaliteti e xhelozia do egzistojne por le te mos harrojme se "Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria" e jo Tetovaria a Kumanovia a Gostivaria.

  Duke e pare nga nje kendveshtrim i jashtem kontributin ne Tetove a kane dhene jo vetem Tetovaret por te gjithe shqiptaret e Maqedonise, Dibranet, Struganet, Gostivarasit, Kumanovaret etj. Bile dhe nga Shqiperia e Kosova ka shume qe kontribojne ne universitete e vitalitetin e Tetoves.

  Shpresoj qe mos i marresh per keq keto komente dhe ti shikosh pertej kendveshtrimit Tetovar e me shume mbareshqiptar.

  Nga ana tjeter shpresoj qe dikush ti japi pergjigje pyetjes qe kisha shtruar ne fillim fare.

 8. #8
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Metagent po te kishe pyetur per ndonje person tjeter te nje partie shqiptare qe nuk ka lidhje me BDI do mershe pergjegje menjehere.Po pasi moderatoi yne i perket partise qe militon edhe Teuta Arifi atij i dhimbset ajo dhe te fshin temen.C'do gje fshin moderatori yne qe ka lidhje me kundershtimet ndaj BDI-se.

  Edhe pse une nuk mirem me jeten private te njerezve dhe nuk me intereson edhe pse eshte person publik personi ne fjale nje gje te tregoj ndoshta e din edhe vet kam respekt per zonjen ne fjale pasi ka treguar nje karakter orthtodoks ne politike qe edhe meshkujt ja kajne zili. Ka bere qe kundershtaret dhe popullata joshqiptare qe gruan shqiptare te shofin me nje sy tjeter.Poashtu eshte profesoreshe universitare ( +lexo 2 fakultete te kryera).

 9. #9
  Bl3®i Maska e Bl3ri
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Mosha
  32
  Postime
  1,277
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga metagent
  A eshte e martuar Teuta Arifi? Nese po, si, kur, qysh, tek etj?

  Shenim:
  Te me falni nese e perseris kete por nje Admin ma kishte fshire me justifikimin se ka shkelur rregulloren e forumit. E kuptoj qe pyetja eshte pak personale megjithate ajo eshte person publik/politikan dhe pyetja eshte mese normale. Nese dikush nga Tetova (Lexo Davius ketu) ka problem me kete teme, une s'kam faj. Kjo eshte e liria e fjales.
  Teuta Arifi eshte e martuar ne Shkup dhe ka nje vajze.

  Te duhet dicka me teper :
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 10. #10
  ...beyond Maska e Alienated
  Anėtarėsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  39
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Burrin e ka avokat (s'me kujtohet emri tani) ndersa vajza e ka emrin Elsa
  Koha ėshtė e maskarenjėve
  Por atdheu i Shqiptarėve

 11. #11
  Bl3®i Maska e Bl3ri
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Mosha
  32
  Postime
  1,277
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Po Avokat Shenol Devaja.
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 12. #12
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  35
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Dr. Teuta Arifi,

  Prof. Dr.Teuta Arifi was born on 19.10.1969 in Tetovo (Macedonia). Nationality: Macedonian, Ethnicity: Albanian. E-mail: t.arifi@see-university.edu.mk;

  Current positions: starting from 10.01.1997, assistant-professor on the subject of History of Albanian lierature, in the faculty of philology, University Cyrillius and Methodius, Skopje; (Department of Albanian language and literature);

  Starting from October 2001, professor on the subject Multicultural issues at the Teacher Training Faculty - SEE University, Tetovo; Actually head of Teacher training Faculty within SEEU;
  Starting from October 2001, member of Joint boards of SEE University; Starting from May 2002, member of the presidence of the Democratic Union for Integration, as well vice-president of the Party;
  Starting from October 2002, Member of parliament; Head of Commitee for international relations of Parliament of R.Macdonia; member of Delegation of Macedonian parliament in Parliamentarian Assembly of CoE;

  Degrees:

  B.A. degree on philology; Obtained at 04.07.1991, University of Prishtina, (Kosova);
  M.A. degree on philosophy; Obtained at 15.12.1995, St.Cyrilius&Methodius University, Skopje, (Macedonia)
  Ph.D. philology; Ph.D. these: Women on Albanian traditional Law norms and on the Albanian Literature from the beginnings until the XX Century), St.Cyrilius&Methodius University, Skopje, (Macedonia); Obtained at 24.02.2000, St.Cyrilius&Methodius University, Skopje, (Macedonia);

  Followship in Women Leadership institute, Santa Fe, New Mexico,USA; January-November 1992;
  Followship in the position of research fellow in CORE institute for OSCE studies at the Hamburg University (1999-2001). Result of the fellowship is the study: The effectiveness of OSCE minority regime - case of Albanians in Macedonia;


  Previous positions

  1998-2000, Vice-chair of group of specialists of Council of Europe on positive actions in the field of equality between women and men;

  01.03.1996-10.01.1997, adviser in the ministry of foreign affairs and head of department of OSCE and other international organizations on the ministry of foreign affairs of Macedonia.


  05 - 22 November 1996, member of Macedonian delegation on OSCE revue conference in Vienna, working group 2,Human Dimension;

  May 1996, member of OSCE team for observation of parliamentary elections in Albania;

  01.03.1995 - 01.03.1996, adviser in the government of Republic of Macedonia.

  December 1995 - June 1996, member of Soros Open Society Board in Macedonia;

  September 1995, member of delegation of republic of Macedonia on the 4th World Conference on Women, Beijing, working group 2;

  1992 - 1994, secretary general of Helsinki citizens assembly, committee in Macedonia;

  1994, member of initial group for foundation of Helsinki committee for human rights on Macedonia;

  1992, member of initial group for foundation of League of Albanian women on Macedonia;

  1991-1992, in charge for women page of political weekly KOHA in Prishtina;

  Other activities:

  1. Representative on the Steering Committee of experts on the equality between women and men at the Council of Europe, Strasbourg ; 1995-2000;
  2. Member of the Bureau of the Steering Committee on equality of Council of Europe, Strasbourg; 1996-2000;
  3. Member of board of Center for multiculture and Understanding, Skopje; 1997-1999;
  4. Commentator of Radio Deuthche Welle, South European department, Kologne; (1992-2002);

  5. Member of research team of Peace Institute of University in Hamburg, concerning the work of High Commissioner of Minorities in OSCE; 1999-2001;

  6. Member of advisory board of the Team on the research of the position of minorities on Southern Europe, CEI-Budapest 1998-2000;

  Languages spoken:
  Albanian(native), Macedonian, Turkish, English, French, Italian, Serbo-Croatian;


  List of publications;

  Books
  1. “Gjeografia ime”(My geogarphy), poetry, published by Shkupi, Skopje, 1996
  2. “Feminizmi ekzistencialist” (Egzistencial feminism), study, Shkupi, 1997
  3. “Ekzistencijalen feminizam”, macedonian version of previous book, published by Shkupi, 1997;
  4. “Ucestvo na zenite vo sovremenite trendovi na Republika Makedonija ”, “The participation of women on the contemporary trends in Macedonia” - study, published toageather with two other researchers, by Friedrich Ebert Stiftung, Skopje, 1997;
  5. “Shatė ditė magjike”(Seven magic days), novels, published by Shkupi, Skopje, 1998;

  Newspapers publications:

  “Harmony on gender- one aspect of the book of E.Badenter”, Koha, 1991, Prishtina;
  1. “Klara Zetkin and the meaning of 8 March”, Koha, 1991, Prishtina;
  2. “Place for women’s on the parliament”, Koha, 1991, Prishtina;
  3. “Feminsm and the fall of Yougoslavia”, Koha 1991, Prishtina;
  4. “The violence and the intelectuals”; Ark-zin, 1993, Zagreb;
  5. “The human rights on the light of 50th aniversary of the UN carte” – Fakti, june-1998, Skopje;
  6. “Non-parlamentarian womens – one analyse of the fenomenon of lack of albanian women from Macedonian parliament”; Fakti, november, 1998,Skopje;
  7. “Albania-how i have seen-one recension for the book of american writer Susann Pritchet Post Women in Modern Albania”, Fakti, November, 1998
  8. Two published articles in Balkan War Repport,London,1995, under the titles: “Pluralism for the albanians in Macedonia” and “The story of Albanian women in Macedonia”.
  Newspaper publications during 2001:
  1. Kapaciteti politik i nje subjekti apo mbretėrit e oborreve me pėrmasa goglash/ The political capacity of one subject or the kings of gardens with the cookies dimensions; Lobi, March 2001;
  2. Defaktorizimi i njė subjekti apo imponimi i logjikės sė aksham pazarit/ Defactorization of one political subject or imposement of the logic of evening bazaar; Lobi, March 2001;
  3. Udhėkryqi vendimtar mes ėndėrrės europiane dhe realitetit ballkanik/ The crucial crossroad between the European dream and Balkanic reality; Lobi, April, 2001;
  4. Relativizimi i dialogut ndėretnik: strategji apo injorancė/ Relativization of inter-ethnic dialogue: strategy or ignorance; Lobi, April, 2001;
  5. Lufta dhe paqa nė dy vazhdime/ The war and peace in two continuations; Lobi, May, 2001;
  6. Ku e lam'e ku na mbeti, apo luftėrat e fituara e tė humbura/ The wined and lost wars; Lobi, May, 2001;
  7. Bisedat vendimtare apo treni i fundit pėr tė shpėtuar nga kriza/ The crucial negotiations or the last train for solving the crises; Lobi, June, 2001;
  8. Toni urdhėrues i faktorit ndėrkombėtar apo lehtėsia e padurueshme e kompromisit/ The imperative tone of the international community or the hardness of compromise;Lobi, June, 2001;
  9. Porosia e qartė e faktorit ndėrkombėtar: ushtroni bukurshkrimin/ The clear message of the international factor: exercise the calligraphy; Lobi, July, 2001;
  10. Kur heshtin qengjat/ The silence of lambs; Lobi, August, 2001;
  11. Fillimi i fundit apo diē mė shumė/ The beginning of the end or something more; Lobi, August, 2001; www.lobi.com.mk;
  12. Kthimi i Gjermanisė nė rajon/ The comeback of Germany in the Region; Lobi, September, 2001; www.lobi.com.mk;
  13. Pesha e kryqit apo filosofia e ikonofilisė/ The weight of cross or the philosophy of iconophilia; Lobi, October, 2001; www.pressonline.mk;
  14. Vėshtirėsia e durueshme e realitetit apo nga lufta nė politikė/ The hardness of reality or from war into the politics; Lobi, November, 2001; www.pressonline.mk;
  15. Viti i pėrmbysjeve tė mėdha apo si dhe sa ndryshuam/ The year of great turnouts or how and how much we changed; Lobi, December, 2001; www.pressonline.mk;
  Reports and studies:
  1. “The other social divide”, part from the publication of Institute for War&Peace reporting, London, 1998, under the name: Reporting Macedoniahe new accomodation;
  2. “The impact of Kosova situation on inter-ethnic relation’s in Macedonia”, publication of Radio Deutche Welle, 1998;
  3. "The identification of woman", SFINGA no.1 Prishtina 1997/ ProFemina no.17-20, Belgrade, 1999;
  4. "Woman and Philosophy", SFINGA no.3, Prishtina, 1999;
  5. “Womens and division of political power in Macedonia”- part of the publication of UNDP-office in Macedonia, February 1999;
  6. "The common idea for inter-cultural communication", Common publication under the title: Culture and Politics, 359 BOOKS, Skopje, 2000;
  7. Albanian woman in Macedonia between tradition and modernity" - CMUC publications, Skopje 2001;
  8. "Albanian identity in Macedonia" - Newsletter of Southeastern European Society, Munich, 2001;
  9. "The effectiveness of OSCE minority regime - case of Albanians in Macedonia"/ waiting for publishing by the OSCE institute/ Hamburg University/ October, 2002;
  My silence doesn't mean I am gone!

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Mosha
  35
  Postime
  647
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Bravo Teuta, paska bo shume ne jet!!!

 14. #14
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Anėtarėsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Mosha
  32
  Postime
  2,506
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  hahah me te vertet teper ka ba e lumit ajo per vetin e vet dhe per tjeret hahaha.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  uSA
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ballitsi_Tetove,

  Me duket se ke te drejte ne kete faktor. Une jam neutral persa i perket partive politike ne MK dhe rivalerine BDI - PDSH.

  Arritjet e znj. Arifi jane me gjithmend te medha. Une kisha degjuar per te por as e kisha pare ndonjehere si fytyre. Ne nje kerkim te thjeshte ne Google gjeta foto dhe mu duk shume simpatike si femer. Ajo me shtyu te pyes me shume pasi mu duk nje femer simpatike dhe e sukseshme. S'besoj se e teproj pasi te dyja jane te verteta.

  Ju faleminderit per pergjigjen dhe shpresoj qe censura ne forum te kufizohet.  Citim Postuar mė parė nga Ballisti_Tetove
  Metagent po te kishe pyetur per ndonje person tjeter te nje partie shqiptare qe nuk ka lidhje me BDI do mershe pergjegje menjehere.Po pasi moderatoi yne i perket partise qe militon edhe Teuta Arifi atij i dhimbset ajo dhe te fshin temen.C'do gje fshin moderatori yne qe ka lidhje me kundershtimet ndaj BDI-se.

  Edhe pse une nuk mirem me jeten private te njerezve dhe nuk me intereson edhe pse eshte person publik personi ne fjale nje gje te tregoj ndoshta e din edhe vet kam respekt per zonjen ne fjale pasi ka treguar nje karakter orthtodoks ne politike qe edhe meshkujt ja kajne zili. Ka bere qe kundershtaret dhe popullata joshqiptare qe gruan shqiptare te shofin me nje sy tjeter.Poashtu eshte profesoreshe universitare ( +lexo 2 fakultete te kryera).

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  44
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime nė 28 postime
  Vetem keni harru te biografia tia shkruani se karrieren politike e ka ndertuar ne zyrat e Lubomir ferckovskit si assistente e tij

 17. #17
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga babadimri
  Vetem keni harru te biografia tia shkruani se karrieren politike e ka ndertuar ne zyrat e Lubomir ferckovskit si assistente e tij
  C'ka te keqe Ferckovski ? Ai ben punen e vet per popullin e tij ..Trimin vrae hakin mos ja ha...

  p.s Teuta ka mesuar shume si duket prej atij dhe eshte bere e dalluar ne politike..

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Shkupi
  Anėtarėsuar
  14-05-2002
  Vendndodhja
  Shkup/Iliri
  Mosha
  48
  Postime
  762
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Teuten e njoh personalisht dhe eshte njera prej intelektualeve me te shquar tek bota shqiptare ne Maqedoni dhe me gjere.Per dallim nga shume intelektual poltron Teuta eshte me dinjitet te intelektuali te mirefillte i cili nuk eshte shkelur as ne momentet me te veshtira per te.Eshte bashkebiseduese e forte e negociatore e zhdervjellte.E njeh mire politiken nderkombetare me nje fjale eshte nje politikane moderne perendimore.

 19. #19
  KuMaNoVa Maska e strong_07
  Anėtarėsuar
  06-01-2007
  Vendndodhja
  Ku sjeton ty
  Postime
  2,169
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  eshte politikane shum e dalluar ne MK po e ka zgjedh partin e gabuar me vjen shum keq

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-01-2007
  Postime
  57
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  paskan haru me tregu se i takon krahut t Luftes krejt i ngjan Ibe Palikuqes me partizant e Rankit
  plot 19 ..

  Fortes Fortuna Adiuvat !

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •