Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 28 prej 28

Tema: Teuta Arifi

 1. #21
  i/e regjistruar Maska e The Fighter
  Anėtarėsuar
  27-02-2007
  Postime
  40
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga REG99
  paskan haru me tregu se i takon krahut t Luftes krejt i ngjan Ibe Palikuqes me partizant e Rankit
  TI E NJOHKE HISTORINE SHUM MA MIR SE PROFESORETE KESAJ LENDE. PO SI MOR MBETE KETU ME NEVE NE FORUM TE MERESH. IK ANEJ E SHKO MER NJE NOBEL PER KETE KONSTATIM QE KE BERE. TE LUMTE.................DEBIIIIIIIL.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e valius
  Anėtarėsuar
  21-05-2007
  Postime
  277
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  eshte politikane shum e dalluar ne MK po e ka zgjedh partin e gabuar me vjen shum keq
  kete fjale e kam degjuar edhe prej shume njerezve tjere,te them te drejten teuta arifi eshte me te vertet e zoja por ndoshta rethi partiak qe e rethon nuk e lejon te tregoj ate qe di,,jo se nuk e lejon por neqoftese teuta thon 100 fjale njeri prej kolegeve te saj te flet 1 fjale ia humb vleren..Teuta arifi mund te themi se eshte simbol i gruas shqiptare ne maqeoni...

 3. #23
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  56
  Postime
  1,805
  Faleminderit
  483
  46 falenderime nė 33 postime

  Teuta...

  Citim Postuar mė parė nga valius
  kete fjale e kam degjuar edhe prej shume njerezve tjere,te them te drejten teuta arifi eshte me te vertet e zoja por ndoshta rethi partiak qe e rethon nuk e lejon te tregoj ate qe di,,jo se nuk e lejon por neqoftese teuta thon 100 fjale njeri prej kolegeve te saj te flet 1 fjale ia humb vleren..Teuta arifi mund te themi se eshte simbol i gruas shqiptare ne maqeoni...
  .................................................. ................

  Dhe madheshtia e nje intelektualje shqiptare nder te rrallat per boten shqiptare me kaliber te tille..politik dhe atdhetar nuk ju bind se perse ka zgjedhur te perfaqesoj popullin e vet qe e do me zemer permes nje partie te krijuar si parti politike ..vetem si kushtimisht nga presioni nderkombetare...dhe asnjehere nuk e shuan prushin e dashurise kombetare ne zemer... e mban gjalle idealin dhe amanetin deri ne zgjidhje te ceshtjes kombetare....sa do qe te nderrojne rruget, menyrat dhe kohet ...vetem ne nje rryme qe ka dale nga gjaku nuk do te ndryshoje qellimi dhe synimi final....per ate Teuta Arifi ka zgjedhur....di ajo ku jane vlerat kombetare...

  Me nderime per Teuta Arifin..kete intelektuale me pak shoqe ne Maqedoni,

  bili99

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e valius
  Anėtarėsuar
  21-05-2007
  Postime
  277
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  [QUOTE]Dhe madheshtia e nje intelektualje shqiptare nder te rrallat per boten shqiptare me kaliber te tille..politik dhe atdhetar nuk ju bind se perse ka zgjedhur te perfaqesoj popullin e vet qe e do me zemer permes nje partie te krijuar si parti politike ..vetem si kushtimisht nga presioni nderkombetare[/QUO

  nga presioni nderkmbetar....hahahahahaha ne qoftese se do ishin nderkombetaret nga teuta arifi bdi-ja do ishte ne pushtet.....se politika ne maqedoni eshte nen udheheqjen e nderkombetareve...dhe nese thoni qe nuk esht e vertet tregom ndonje fakt....

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e valius
  Anėtarėsuar
  21-05-2007
  Postime
  277
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Dhe madheshtia e nje intelektualje shqiptare nder te rrallat per boten shqiptare me kaliber te tille..politik dhe atdhetar nuk ju bind se perse ka zgjedhur te perfaqesoj popullin e vet qe e do me zemer permes nje partie te krijuar si parti politike ..vetem si kushtimisht nga presioni nderkombetare
  nga presioni nderkmbetar....hahahahahaha ne qoftese se do ishin nderkombetaret nga teuta arifi bdi-ja do ishte ne pushtet.....se politika ne maqedoni eshte nen udheheqjen e nderkombetareve...dhe nese thoni qe nuk esht e vertet tregom ndonje fakt....

 6. #26
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  56
  Postime
  1,805
  Faleminderit
  483
  46 falenderime nė 33 postime

  Nje debat qesharak..........

  Citim Postuar mė parė nga valius
  nga presioni nderkmbetar....hahahahahaha ne qoftese se do ishin nderkombetaret nga teuta arifi bdi-ja do ishte ne pushtet.....se politika ne maqedoni eshte nen udheheqjen e nderkombetareve...dhe nese thoni qe nuk esht e vertet tregom ndonje fakt....
  ............................

  Une nuk kam edhe aq kohe qe atyre qe duan te debatojne ceshtjet i perziejn me njerezit...dhe anasjelltas,...nuk kam edhe aq kohe sa t'ju mesoj abetaren e kultures debatit...as te te menduarit...
  Dihet mirfilli se si u krijua BDI...nisi si levizje...vazhdoi si ushtri..dhe u krijua parti..me nje fjali kjo e fundit u be e sugjeruar..si te thuash u kushtezua nga faktori nderkombetare...dhe u be...Dhe PO..faktori nderkombtare per here te pare ne histori te atij regjioni ,dhe asaj popullate eshte garant dhe do te jete..deri sa edhe te zgjidhet ceshtja per sa ata kane nenshkrimin ne marrveshje...dhe dihet se kush e solli bashkesine nderkombetare ne ate tavoline..............
  .................................................. .................................................. ...........
  Do te them vetem nje:...Te jeshe Ti ai qe je sot...ta marrim p.sh. Ti Valius je ai qe je sot ky qe je ...si produkt i dickaje...qe do me thene ..vjen nga prinderit qe nuk duhet ti gjykojsh por ti nderojsh per ata te mira qe te kane ofruar dhe te kane nxjerre ne drite ..vjen nga familja qe te ka ofruar jeten e rendesishme dhe te vlefshme...nga rrethi...shoqrore...dhe nga shoqeria qe nga femijeria deri sot...dhe nga ata njerez te rrethit ..dhe kombit qe kane mundesuar qe ti ti shkruajsh dy fjale sot ne "forum"......deri tek keta qe ti je duke bere propagande politike qe edhe sikur te ishe nje maqedonas i kulluar( nese ka te tille )..duhej te ishe i matur..se jane ata qe nderruan kursin ne rajon..se edhe ketu ti nuk do te shkruaje...ose si te ishe guximtar do te shkruaje ne anonimitet te plote dhe me frike..sic shkruajn ata qe sot jetojne nen Greqi....

  C'dua te them me te gjitha ato qe thash me siper..ato jane faktoret qe ti je ai qe je sot..dhe gje s'ka filluar dhe s'do te mbaroje me ty....dhe gjate jetes te gjithe faktoret e lartpermendur te kane sjelle lumturi , merzi dhe disahere edhe urrejtje te kane sjelle per ata dhe per vetveten...te kane ndricuar rrugen dhe ta kane erresuar disa here...por ketu eshte qellimi i shkrimit: Kultura dhe qytetrimi te thote te mirnjohish deri ne perkulje te mirat e faktorve te lartpermendur...dhe te varrosish te gjitha gabimet e tyre...pa perjashtim....KY ESHTE FENOMENI I KRIJIMIT TE SISTEMIT REAL TE VLERESIMIT...ku ti i dashur Valius si ambicioz qe je te ndryshosh realitetin ne vendin ku ti jeton..mundesh te keshe ndikim..dhe bile mund edhe te ndryshojsh dicka ..vetem me sistem te mire vleresimi...ajo eshte detyra prioritare e jotja..qe do te thote ne shqipek shqiptaret nuk dihet kush eshte mesuesi e kush nxenesi...andaj dhe ne vetnumrojme...dhe tash prape tek abetarja e debatit..c'eshte vetnumrimi? ky eshte nje definicion i kapshem dhe i thjeshte: neser nese nuk meson asgje nga ky shkrim i thjeshte dhe nga ky qellim i mire..por,perkundrazi mundohesh te gjejshe vargje ku mund te kundershtosh...dhe mesvargje ku mundesh ti keqinterpretosh ky quhet vetnumrim qe do me thene edhe me thjeshte ...nuk avansojme mendimin perderisa rrime me nje mendje...se nuk e nderron mendjen ai qe s'ka mend i thone fjales..........


  Me nderime per Valius, sistemin e vleresimit dhe qellimin e mire,
  bili99,USA

 7. #27
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  36
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga bili99
  ............................

  Dihet mirfilli se si u krijua BDI...nisi si levizje...vazhdoi si ushtri..dhe u krijua parti..  Do me lejosh te te permiresoj pak (ne fakt te te pergenjeshtroj)

  Dihet mirefilli se levizja qe e permend ti, nuk e kishte emrin BDI por ishte Levizje Popullore e Kosoves, dhe ne te nuk benin pjese numri me i madh i kryesise se BDI-se, por vetem disa nga ta.  Vazhdoi si ushtri - thua ti

  Po kjo ushtri si e kishte emrin ?
  Kjo ishte Ushtria Clirimtare Kombetare, ne te cilen u mobilizuan/rekrutuan nje numer i madh i rinise shqiptare te te gjitha trojeve pa dallim ngjyrimesh partiake,te cilet kishin nje qellim, clirimin e shqiptareve etnike nga zgjedha sllavomaqedone - te cilin Udheheqesi Politik A.A e publikoi ne dekleratat e para te UCK-se.
  ...u be si u be, mos dalim prej teme...
  Pas nenshkrimit te marreveshjes se turpshme reth liqenit, UCK u carmatos dhe ketu perfundoi ky proces (procesi i levizjeve e i ilegalitetit), dmth u shua organizimi ushtarak /kombetar /patriotik. Pas se ciles,trashegimtar moral i gjithe asaj sakrifice mund te ishte vetem populli shqiptar nepermjet Organizates (se mirefillte) te Veteraneve te asaj lufte, e assesi ndonje subjekt politik, cilidoqofte pa qofte edhe i krijuar me pas.
  P.S: Mos e merrni qendrimin tim si perkrahje per Valius dhe partine e tij tradhetore (Partine e Deshtuar Shqiptare)
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-06-2005
  Vendndodhja
  Stamboll,Sarajeve
  Mosha
  33
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Teuta Arifi

  hdsdwjfejeekjfjke
  [COLOR="Red"]E kam Njė Jeta,Njė Bota,Njė Zemra Per Flamuri Shqiptare !/COLOR]

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •