Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  BASTARDODENTRO Maska e reni00
  Antarsuar
  04-12-2002
  Vendndodhja
  * jetoje jetn sic e di un :-) *
  Mosha
  39
  Postime
  805

  Krkohen Webmaster pr CMS n Shqip

  Prshendetje!

  Jemi disa webmaster shqiptar duke ngritur nj CMS (Content Management System) Open Sourse n gjuhn Shqipe,
  "Eagle CMS 100% Shqip"
  I bjm thirrje t interesuarve dhe q kane njohuri php/html/mysql/javascript t kontaktojn ne live[at]lirenti[dot]com ose ketu n forum.

  Ju faleminderit pr vmendjen.


  Reni00

 2. #2
  Il padrino Maska e DEN_Bossi
  Antarsuar
  31-07-2006
  Vendndodhja
  Shkoder-Tirane
  Postime
  450
  Ky CMS a do jepet falas apo do te shitet? Pastaj kush i ka te drejtat eksluzive te tija, stafi qe e ben apo 'kompania" qe jep?
  Faleminderit!

 3. #3
  BASTARDODENTRO Maska e reni00
  Antarsuar
  04-12-2002
  Vendndodhja
  * jetoje jetn sic e di un :-) *
  Mosha
  39
  Postime
  805
  Citim Postuar m par nga DEN_Bossi
  Ky CMS a do jepet falas apo do te shitet? Pastaj kush i ka te drejtat eksluzive te tija, stafi qe e ben apo 'kompania" qe jep?
  Faleminderit!

  CMS (Content Management System) Open Sourse
  kodi eshte i lire mund ta perdori kush te doje pas krijimit,

  vetem nqs do te te kete ndihmen e grupit krijues nuk duhet te heqe (c) nga fundfaqa.


  reni

 4. #4
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  39
  Postime
  11,960
  Une separi ju pergezoj per iniciativen, por jam skeptik pak ne realizimin e ketij projekti, sepse eshte nje pune goxha e madhe per tu be nje CMS ne shqip!

  Mua dicka me intereson: eshte kjo pune vullnetare, apo eshte nje projeket per CMS, qe 'pronaret' e kane te regjistruar nen emrin "Eagle CMS 100% Shqip", apo thjesht eshte nje menyre perfitimi?

  Sa per kureshtje, jo dicka me shume...
  My silence doesn't mean I am gone!

 5. #5
  BASTARDODENTRO Maska e reni00
  Antarsuar
  04-12-2002
  Vendndodhja
  * jetoje jetn sic e di un :-) *
  Mosha
  39
  Postime
  805
  Pershendetje Davius,
  Eshte nje pune vulletare, duke i kushtuar disa minuta nga koha e lire,
  nuk eshte nje projekt fitim prures,
  per momentin kuptohet se nuk do jete nje kode si ai php-nuke apo phpbb2
  Thjesht ne fillim do nis si nje tip blog personal me lajme, pastaj me anetar etj...
  Kjo eshte ideja, per me shume eshte ajo sfida te nxjerrim ato qe kemi mesuar, thjesht si argetim.
  per momentin po gjejm ndonje praktikant te php dhe myslq ku dhe do te bazohet kodi.
  Ketu eshte nje template pak a shume si prezantim formal sa te gjejm hostin e sakt.
  te fala

 6. #6
  I Harruar Maska e AldoWeb
  Antarsuar
  29-06-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  43
  Postime
  79
  Pyetje nga Salla:
  Nuk eshte me thjeshte te krijome nje Team Perkthimi ne Shqip te nje nga CMS e njohura verdalle qe kane edhe support global, te tipit Mambo Jommla ose Plone.
  Gjithashtu mund edhe te ndertojme extensione per to.

  Regards Aldo
  -------------------------------------
  Be to be! If you can't just be!

 7. #7
  Il padrino Maska e DEN_Bossi
  Antarsuar
  31-07-2006
  Vendndodhja
  Shkoder-Tirane
  Postime
  450
  Citim Postuar m par nga AldoWeb
  Pyetje nga Salla:
  Nuk eshte me thjeshte te krijome nje Team Perkthimi ne Shqip te nje nga CMS e njohura verdalle qe kane edhe support global, te tipit Mambo Jommla ose Plone.
  Gjithashtu mund edhe te ndertojme extensione per to.

  Regards Aldo

  ashtu them edhe une.... Po a kam frik se mos antaret e ketyre cms-ve do i demtojne faqet e krijuara me cms-pirate!

 8. #8
  BASTARDODENTRO Maska e reni00
  Antarsuar
  04-12-2002
  Vendndodhja
  * jetoje jetn sic e di un :-) *
  Mosha
  39
  Postime
  805
  Citim Postuar m par nga AldoWeb
  Pyetje nga Salla:
  Nuk eshte me thjeshte te krijome nje Team Perkthimi ne Shqip te nje nga CMS e njohura verdalle qe kane edhe support global, te tipit Mambo Jommla ose Plone.
  Gjithashtu mund edhe te ndertojme extensione per to.

  Regards Aldo
  Dhe kjo ishte nje nga idet e hedhura, bazuar ne nje tjeter cms open sourse, nder te preferuarat ishin joomla dhe phpnuke...
  Nje Team suporti per nje kod te tille.
  Gjithesesi mund te diskutohet

 9. #9
  I Harruar Maska e AldoWeb
  Antarsuar
  29-06-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  43
  Postime
  79
  Citim Postuar m par nga reni00
  Dhe kjo ishte nje nga idet e hedhura, bazuar ne nje tjeter cms open sourse, nder te preferuarat ishin joomla dhe phpnuke...
  Nje Team suporti per nje kod te tille.
  Gjithesesi mund te diskutohet
  Pune e vaket me duket (pa u ofenduar njeri)
  Nese jeni per nje CMS 100% te ri jam dakord.
  Nuk kuptoj kete 100% shqip
  CMS do te thote dinamizem edhe gjuha duhet te jete dinamike.
  Nejse une e thashe nese doni te merreni mendoni per ndonje extension qe mund te beje per te gjitha CMS-te pastaj ndoshta i futemi/ni nje CMS-je te tere

  Pao Aldo
  Ndryshuar pr her t fundit nga AldoWeb : 11-01-2007 m 11:15
  -------------------------------------
  Be to be! If you can't just be!

 10. #10
  ..::// anDixx \\::.. Maska e l3and3r
  Antarsuar
  11-01-2007
  Vendndodhja
  Belgjike
  Mosha
  33
  Postime
  32
  Kam provuar disa portal phpnuke postnuke shum tjera

  anglisht kan nje perqindje bugs 0 deri ne 15% kurse Shqip kan 35 e siper

  Kur ta mbarosh na jep link ta shofim pak a shum do me behej qefi duke par shqiptar qe bejn cms vet

Tema t Ngjashme

 1. Krkohen burra me shkoll t lart
  Nga IL__SANTO n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 146
  Postimi i Fundit: 24-04-2008, 12:16
 2. Arqipeshkvi: Kujdes Botrorin, krkohen 40 000 prostituta!
  Nga Davius n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 20-04-2006, 18:32
 3. Kerkohen qytetare per Republiken e Titosllavise?!
  Nga DYDRINAS n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 24-07-2005, 09:37

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •