Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,408

  Kur keqprdoren pasuria, shndeti dhe bukuria...

  Tri gjera ne jete nuk duhet te keqperdoren :

  PASURIA: SOT kam pasuri dhe mund ta blej qdo gje qe me pelqen dhe qdo gje qe deshiroje ,
  NESER jam i semure dhe me duhet ta shese me shume se gjesmen e pasurise per tu sheru ,dhe nuk di se a mund te sherohem pas kesaj,edhe pse jame ne gjendje ta le pasurin vetem te ndihem pa dhembje dhe et ekm shpres qe et jetoje.

  SHENDETI:Po ndihem aq i fort sa qe jam ne gjendje te ngrise qfardo peshe qe me ofrohet ,jam ne top forme ,kam trup te zhvilluar dhe muskuloze.jam i pavdekshem...., NESER po ndihem i lodhur nuk po mundem te zgjihem dote nga shtrati sa qe po kam dhembje ,po brengosem per fuqin time qe kisha.

  BUKURIA: Jam aq i/e bukur dhe qdo gje mund ta realizoje me bukurine time thjeshte jam me e/i bukur ne bote dhe bukurine e kam biznis dhe nuk i dua te shumtuarit.
  te gjitha me ndjekin nga pase nga bukuria qe kam.
  NESER isha duke shebyer kafe dhe papritmas kafeja ime u rrezua dhe me ra ne fytyre dhe me djegu gjysmen e fytyres,jam e/i shqetesuar per fytyren time te gjithe ata qe me ndjeknin pas, tash po i kin nga une,sepse po frikesohen nga fytyra ime.

  TRI GJERA NUK DUHET TE KEQPERDOREN JETE SEPSE JANE TE PERKOHESHME:PASURIA SHENDETI DHE BUKURIA .

  kjo eshtee thenje profeti Muhamed a.s

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,600
  Pasuria keqperdor ne shooping.
  Shendeti:Nje njeri qe njof kishte kancer edhe ishte shume i pasur kur e morri vesh qe kishte kancer nuk vajti ne spital nuk beri asnje kurre asnje gje.Por e vetmja gje qe kerkoji ishte qe te varrin e tij te shkruhej Fjala"Qetesi".Kjo mendoj qe pasuria nuk ben asnje gje per shendetin.
  Bukuriashte nje zgjuarsi qe duhet te dish ta perdoresh sa me shume llac ne fytyre te vene vajzat sa me shume te bejne floket eshte nje bukuri emocionale edhe kalimtare.E vetmja gje qe nuk do beja ne jeten time eshte kur te arrija ne nje moshe psh.50 edhe lart nuk beja asnje gje me shume qe te dukesha me e vogel.

Tema t Ngjashme

 1. Deklarata universale e t drejtave t njeriut dhe Islami
  Nga Cappuccino n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 102
  Postimi i Fundit: 30-11-2013, 13:37
 2. Fjal t urta dhe proverba n Gjuhn shqipe
  Nga AsgjSikurDielli n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 28-08-2007, 05:42
 3. E mira dhe e keqa
  Nga Albin n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 27-10-2005, 15:01
 4. Te biesh ne dashuri me diturine! (Fjale te cmuara)
  Nga Klevis2000 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 20-01-2005, 15:42
 5. T drejtat e njeriut n Lindje dhe n Perndim
  Nga Shpresmiri n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 09-02-2004, 19:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •