Close
Faqja 0 prej 24 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 480
 1. #1
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459

  KF Elbasani, "TIGRAT VERDH E BLU"

  Meqe tema e vjeter eshte mbyllur po hap nje te re.

  Para cuna si 20 vjet me pare.  Verdheblu
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 2. #2
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post Daja: Elbasanit i duhen pikėt, jo spektakli

  Aman tu bėftė Miki ty qė ma paske qėndisur temėn mė fantastike tė kėtij forumi


  Trajneri i verdhebluve, Ilir Daja, thotė se ekipin e tij e paragjykojnė shumė

  Daja: Elbasanit i duhen pikėt, jo spektakli

  Elbasani ka fituar 1 0 kundėr ekipit myzeqar tė Lushnjės. Ndonėse verdheblutė kanė vuajtur shumė pėr tė marrė tri pikėt, duhet theksuar se me kėtė fitore Elbasani vazhdon tė kryesojė kampionatin, duke ruajtur pėrsėri diferencėn me rivalin mė tė afėrt, Partizanin, prej katėr pikėsh. Nė njė prononcim pėr "Sportin shqiptar", trajneri i Elbasanit, Ilir Daja, ėshtė shprehur se skuadra e tij ka zhvilluar njė ndeshje pozitive, pavarėsisht rezultatit minimal. Daja ka theksuar se Elbasani nė fushė ishte tepėr i vendosur pėr tė marrė tri pikėt. "Mund tė them se skuadra ka luajtur shumė mirė, ku krijuam shumė raste pėr shėnim. Pėr sa i pėrket rezultatit, them se mė shumė rėndėsi kanė tri pikėt, pasi edhe nėse do tė kishim shėnuar katėr, apo pesė gola, nė fund tri pikė do tė kishim marrė," - shprehet numri njė i stolit verdheblu, i cili shton: "Elbasani, nė ndryshim nga takimi i njė jave mė parė me Teutėn, tregoi se ėshtė skuadra mė e fortė e kampionatit. Dua tė theksoj se Elbasanit qė nga fillimi i kampionatit dhe deri tani i ėshtė bėrė njė presion tepėr i madh. Mė vjen keq pėr kėtė, por kėtu dua tė fus edhe median. Megjithatė, ne do tė luftojmė deri nė fund pėr ta mbrojtur kėtė vend qė kemi, pasi kryesojmė kampionatin qė nga faza e parė e kėtij sezoni dhe jam i bindur se e kemi me meritė." Trajneri ka theksuar mė tej se tashmė ekipi i tij i ka tė gjitha mundėsitė qė tė arrijė njė tjetėr fitore ditėn e diel me Vllazninė nė "Ruzhdi Bizhuta", duke thėnė se ai ndihet tepėr i qetė pėr sa i pėrket gjendjes sė futbollistėve. "Kam besim te skuadra se do ta ruajė ecurinė e takimeve pozitive edhe nė javėt e ardhshme. Kjo sepse deri tani kemi luajtur jo tė plotė, por tashmė tė gjithė futbollistėt e kanė kaluar momentin e tyre tė pauzės. Dua t'u referohem dėmtimeve qė na kanė prekur gjatė kėtyre tri fazave. Elbasani kundėr Lushnjės krijoi shumė raste pėr shėnim dhe mund tė kishte thelluar rezultatin, por unė si trajner vlerėsoj me pikė maksimale edhe skuadrėn e drejtuar nga Demollari, ku Lushnja nuk ishte mė ajo e dy fazave tė para tė kampionatit. Ne nuk shikojmė se ēfarė bėjnė rivalėt, por thjesht mendojmė pėr takimet tona. Elbasani qė nga dita e sotme do tė nisė pėrgatitjet pėr ndeshjen e radhės kundėr Vllaznisė. Eshtė njė ndeshje tepėr e vėshtirė, pasi Vllaznia ėshtė forcuar. Kėtė e tregon qartė dhe fitorja e tyre nė javėn e fundit, megjithatė Elbasani do ta vlerėsoj ēdo ndeshje si njė finale, pasi objektivat tona janė bėrė qė prej fillimit tė kampionatit shumė tė qarta pėr tė gjithė. Dikush mund tė thotė se Elbasani fitoi me rezultat minimal, por unė them qė mė mirė tri pikė. Edhe ndaj Vllaznisė do tė preferoja njė tripikėsh sesa spektakėl. Edhe tifozėt duan fitore, jam i bindur pėr kėtė. Nuk ėshtė se jemi shkėputur shumė dhe duhet tė mendojmė edhe pėr spektaklin. Pastaj, loja me kundėrshtarėt inferiorė shpesh nuk tė del dhe kjo nuk ndodh vetėm nė kampionatin shqiptar," - pėrfundon Ilir Daja, trajneri i Elbasanit, qė ka reaguar pas disa kritikave nė media, ku ekipi i tij thuhej se mezi fitoi ndaj Lushnjės sė vendit tė fundit.

  Verdheblutė, sot i rikthehen stėrvitjes

  Elbasani do t'i kthehet sot pasdite stėrvitjes pėr t'u pėrgatitur pėr ndeshjen e radhės kundėr Vllaznisė, e cila do tė luhet nė fushėn e verdhebluve. Pas fitores me Lushnjėn ditėn e diel, e hėna ka qenė pushim pėr ekipin e Dajės, i cili tashmė do tė mendojė pėr Vllazninė, njė sfidė tepėr e nxehtė pėr verdheblutė pėrpara takimit me Partizanin pas dy javėsh nė "Qemal Stafa".

  Nora, mungesa e sigurt ndaj shkodranėve

  Sulmuesi gjirokastrit i verdhebluve, Arlin Nora, do tė jetė mungesa e radhės pėr trajnerin Daja kundėr Vllaznisė. Nė takimin me Lushnjėn, Nora ka marrė kartonin e tretė tė verdhė dhe Daja, pas humbjes sė Vrapit kundėr Lushnjės, kėtė herė nuk do tė ketė dhe shėrbimet e bjondit gjirokastrit nė vijėn e sulmit. Megjithatė, Vrapi rikthehet, po ashtu edhe gjendja e disa futbollistėve tė tjerė po pėrmirėsohet dukshėm. Mbetet pėr t'u parė se si do tė shkojė kjo javė stėrvitore.


  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al


  Gjithmonė Verdh e Blu
  .........................

 3. #3
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post Laze: Vllazni na fal,duam titullin!

  Presidenti i Elbasanit, Arben Laze, as barazimin nuk e quan rezultat pozitiv

  Elbasanit, pavarėsisht se ėshtė katėr pikė larg ndjekėsit mė tė afėrt, sėrish i duhet fitorja nė takimin e radhės, pasi rivalėt mund tė pėrfitojnė qoftė edhe nga njė barazim i kryesuesve. Duke parė performancėn jo tė mirė tė verdhebluve, natyrisht qė nė kampin elbasanas ka njėfarė shqetėsimi. Dhe kjo ėshtė e natyrshme, pasi nė Elbasan do tė zbresė njė Vllazni e fortė, mė konkurruese dhe njė ekip qė do tė kėrkojė pikė nė "Ruzhdi Bizhuta". Shumėkush mund tė pyesė se ēfarė u duhen pikėt shkodranėve, kur ata nuk mund tė kapin asnjė vend tė tretė kėtė sezon. Por ja qė shkodranėt kanė sedėr dhe luajnė gjithmonė futboll dhe ndaj Elbasanit mendojnė edhe fitoren. Pėr Vllazninė ka njė simpati tė veēantė edhe presidenti i Elbasanit, Arben Laze. Por "bosi" elbasanas, para se tė mendojė pėr ekipin shkodran, dėshiron qė ekipi qė financon tė fitojė ndeshjen e radhės, njė detyrė parėsore kjo, pėr tė arritur nė fund te titulli, aq shumė i kėrkuar, sidomos kėto dy sezonet e fundit. "Vllaznia tė na falė, por sivjet Elbasani kėrkon titullin dhe tolerimi ėshtė zero. Pėr shkodranėt kam simpati dhe e di sedrėn e tyre. E di edhe kėtė, qė ata do tė vijnė pėr tė luajtur futboll tė bukur, ashtu siē bėjnė gjithmonė. Ndoshta ne nuk mund tė garantojmė futbollin mė tė bukur, por jam i bindur se ekipi im do tė bėjė ē'ėshtė e mundur pėr tė marrė tripikėshin e radhės. Vetėm kėshtu ecet para. Tifozėt janė paksa tė mėrzitur nga loja joperfekte e ekipit nė dy ndeshjet e fundit, madje edhe unė nuk kam qenė shumė i kėnaqur, por nė fundit tė fundit kemi ruajtur distancėn. U them tifozėve qė tė vazhdojnė mbėshtetjen e tyre, pasi nė fund do tė gėzojmė tė gjithė sė bashku. Elbasanasit do tė shohin ndeshje tė bukura nė vazhdim, pasi edhe kalendari ėshtė i tillė. I siguroj tifozėt pėr kėtė," - ėshtė shprehur presidenti i Elbasanit, Arben Laze, i cili kėrkon tė mbahet ritmi, pasi ēdo hap fals mund tė kushtojė njė sezon tė tėrė. "Edhe barazimin nė fushėn tonė do ta quaja hap tė gabuar. Nėse do tė kishte qenė para shumė sezonesh, kur edhe Vllaznia ishte pretendente, mund tė quhej pozitive edhe njė pikė, por jo nesėr. Rivalėt tanė atė presin, tė gabojmė ne, aq mė tepėr qė edhe Tirana fitoi nė Durrės. Pra, do tė bėjmė tė gjitha pėrpjekjet pėr tė fituar, nuk ka alternativė tjetėr. Ēunat edhe njė herė tjetėr tė luajnė me shpirt, ashtu siē kanė luajtur nė shumicėn e ndeshjeve tė kėtij sezoni. Si simpatizant i ekipit tė Vllaznisė, shpresoj qė ky ekip tė dalė nė finale tė kupės me ne dhe aty sėrish tė jetė njė nga pėrballjet tona mė tė bukura," - pėrfundon presidenti Laze, i cili vazhdon ta mbėshtesė me tė gjitha fuqitė ekipin e Elbasanit, duke dashur qė kėtė sezon ta shpallė kampion. Verdheblutė kanė pjesėn mė tė vėshtirė tė kalendarit nė fazėn e tretė, prandaj presidenti kėrkon qė tė mos gabohet nė asnjė mėnyrė nė "Ruzhdi Bizhuta". Javės tjetėr ėshtė takimi direkt me Partizanin, prandaj Laze thekson se duhet kaluar patjetėr me sukses Vllaznia.

  Elbasani, stėrvitje me intensitet tė lartė

  Ndeshja Elbasani Vllaznia ėshtė e vetmja ndeshje e kėsaj jave qė do tė luhet tė dielėn dhe parashikohet tė ndiqet nga njė numėr rekord spektatorėsh. Si zakonisht, nė shkallėt e stadiumit "Ruzhdi Bizhuta" do tė ketė njė dyndje sportdashėsish. Kryesuesit e superligės kanė zhvilluar njė javė pėrgatitjesh me intensitet tė lartė. Futbollistėt gėzojnė njė formė mjaft tė mirė dhe janė nė gjendje tė kalojnė me sukses edhe provėn e radhės.


  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al


  Hajde me fitoren nesėr ēuna


  Verdh e Blu
  .........................

 4. #4
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post Tė rejat e fundit

  Elbasani -Vllaznia 1 - 0

  *Shėnues: Klevis Dalipi 30 min


  Njė lojė e shkėlqyer nė stadiumin Ruzhdi Bizhuta nga djemtė verdh e blu e kurorėzuar me njė 3 pikėsh.Rezultati i ngushtė nuk reflekton aspak lojėn nė fushėn e blertė ku djemtė verdh e blu e kanė dominuar totalisht dhe duke rrėmbyer njė 3 piksh mėse tė merituar,qė na shkėput nga vendi i dytė me 6 pikė diferencė.Ajo ēka ja vlen tė theksohet ėshtė fakti qė pavarėsisht qė rezlutati ishte i ngushtė niveli i lojės ishte shumė mė i lartė se ai nė ndeshjen me Lushjėn,ēka tregon qė ēunat e dėshirojnė shumė kėtė titull dhe nuk dorėzohen kaq lehtė..

  Kjo fitore na mobilizon mė shumė jo vetėm pėr arritjen e objektivit tonė por pėr tė thyer tashmė ēdo kundėrshtar e pėr tė qenė tė parėt mė diferencė. ;-) lol

  Edhe njė herė refrenin tė gjithė verdh e blutė sė bashku:

  Le te pushtoje ne stadium jehona, se lun Elbasani si Barcelona lol


  Etapėn tjetėr e luajmė nė kryeqytet kundėr vendit tė dytė (e pretendetit pėr nė uefa lol) Partizanit.Besoj se do jetė njė ndeshje e bukur ku ēunat verdh e blu do tregojnė akoma dhe njė vlerat e tyre tė pakontestueshme dhe qė nuk do dalin me kokėn poshtė por lart si selvitė e Namazjasė lol.

  Dema rrini mėnjanė se po afron stuhia Verdh e Blu lol
  Verdh e Blu
  .........................

 5. #5
  i/e larguar Maska e asteri
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Vendndodhja
  ke porta e kalase elbasan
  Mosha
  38
  Postime
  114
  Bravo cunave serish ishalla mbajne ritmin e fitoreve deri ne fund te kampionatit per tu kurorizuar ne fund

  Le te pushtoje ne stadium jehona, se lun Elbasani si Barcelona --->Qeka hata fare kjo

 6. #6
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post "Arratiset" Elbasani, +6 nė renditje

  Kryesuesve tė kampionatit u mjafton goli i K.Dalipit nė pjesėn e parė pėr tė thyer Vllazninė


  Elbasani - Vllaznia 1-0

  Shėnues: K.Dalipi 28'


  "Radiografia"

  4' Sinani gjuan nga 25 metra, por jashtė.
  10' K.Dalipi me kokė, por Bejzade me kthesė nuk arrin tė shėnojė, pasi Ndoja arrin tė grushtojė.
  15' Qorri nga njė goditje kėndi kroson mjaft bukur, por Vrapi gjuan jashtė.
  23' Leandro nė pozicion mjaft tė volitshėm gjuan pa sukses.
  24' Tetova, pas njė topi tė marrė nga shokėt e tij, gjuan, por jo saktėsisht.
  25' Klevis Dalipi shkėputet mjaft bukur nga mesfusha, por gjuajtja e tij kalon pranė shtyllės pingule.
  28' Qorri kroson mjaft bukur nga goditja e kėndit dhe topi pėrfundon pėrpara portės shkodrane, ku Klevis Dalipi arrin ta pėrcjellė topin nė rrjetė. 1-0 pėr Elbasanin.
  32' K.Dalipi shėrben mjaft bukur pėr Bejzaden, por ky nuk arrin ta shfrytėzojė rastin e krijuar.
  36' Elbasanasit kėmbėngulin pėr ta thelluar avantazhin, por shkodranėt arrijnė tė mbrohen mjaft mirė.
  42' Ēapja provon tė gjuajė nga distanca, por Ndoja pret i sigurt. 46 55' Verdheblutė e nisin mjaft mirė pjesėn e dytė tė ndeshjes dhe krijojnė raste tė pastra, por e pamundur tė shėnojnė.
  61' Bejzade gjuan mjaft bukur me kokė, por nuk janė tė vėmendshėm kolegėt e tij pėr ta shfrytėzuar rastin e krijuar.
  65' Miqtė kundėrzbresin rrezikshėm, por Doēi gjuan jashtė.
  66' Sėrish futbollisti shkodran Doēi ndodhet nė njė pozicion tė volitshėm shėnimi, por gjuajtjen e tij e pret shkėlqyeshėm Kotorri.
  70' Golashėnuesi mė i mirė i verdhebluve, Skerdi Bejzade, pėr pak sa nuk shėnon. Pret portieri Ndoja.
  76' Vendėsit kundėrzbresin mjaft bukur, por Bejzade nuk arrin ta dėrgojė topin te Qorri, i cili ndodhet nė pozicion tė lirė.
  77' Goditje dėnimi pėr Elbasanin, por topi i goditur nga Qorri pengohet nga mbrojtja mike nė momentin qė po i drejtohej rrjetės.
  79' Goditje tjetėr dėnimi pėr verdheblutė, por gjuajtja e Qorrit ėshtė e pasuksesshme.
  82' Miqtė shfaqen mjaft rrezikshėm, por mbrojtja vendėse arrin tė neutralizojė nė kohėn e duhur rrezikun kundėrshtar.
  85' Shkodranėt pėrsėri japin alarmin te mbrojtja verdheblu, por kapiteni Nevil Dede ruan qetėsinė nė radhėt e ekipit tė tij.
  86' Sinani gjuan mbi traun e portės sė Kotorrit.
  87 94' Miqtė vėnė nė alarm mbrojtjen vendėse, por pa mundur qė tė ndėshkojnė portierin Kotorri, i cili ka qenė nė njė formė tė shkėlqyer.

  Komenti

  Elbasani ka fituar njė ndeshje jo tė lehtė ndaj Vllaznisė sė Shkodrės pasditen e sė dielės, por gjithsesi ka arritur qė tė thellojė dukshėm diferencėn me rivalin e tij tė denjė, Partizanin e Tiranės. Verdheblutė kanė dalė nė fushėn e stadiumit "Ruzhdi Bizhuta" tė bindur se do tė arrinin njė rezultat pozitiv ndaj Vllaznisė, e cila kishte ardhur me pretendime nė kėtė ndeshje. Fillimi i takimit ka qenė premtues pėr skuadrėn e drejtuar nga Ilir Daja dhe sinjalet nuk kanė munguar te porta e Ndojė pėr asnjė moment. Ekipi vendės, i mbėshtetur dhe i inkurajuar nga mijėra sportdashės, ėshtė pėrpjekur qė tė kalojė nė avantazh sa mė shpejt, por goli ka ardhur vetėm pas afro gjysmė ore lojė dhe autor i golit tė avantazhit ka qenė Klevis Dalipi, i rikthyer si titullar nė radhėt e verdhebluve pas disa javėsh mungese. Kalimi nė avantazh i Elbasanit ka sjellė qetėsi nė radhėt e verdhebluve, tė cilėt pas shėnimit tė golit kanė arritur qė tė marrin frenat e lojės nė dorė. Rastet nė portėn e Vllaznisė pėr verdheblutė nuk kanė munguar, por sulmuesit e Elbasanit kanė shpėrdoruar jo pak raste gjatė pjesės sė parė. Nė pjesėn e dytė, emocionet kanė qenė mė tė shumta, pasi miqtė e kanė rritur nivelin e lojės. Pėrpjekjet e shkodranėve pėr tė baraspeshuar rezultatin i kanė shtuar bukurinė ndeshjes midis Elbasanit dhe Vllaznisė. Miqtė, nė disa fragmente tė kėsaj ndeshjeje, i kanė vėnė nė pozita tė vėshtira verdheblutė, sidomos nė minutat e fundit tė ndeshjes. Megjithatė, fitorja u ka buzėqeshur elbasanasve, tė cilėt mė tė drejtė e kanė festuar atė pėr orė tė tėra edhe jashtė ambienteve tė stadiumit "Ruzhdi Bizhuta". Por festa nuk mund tė zgjasė shumė, pasi ndeshja e radhės ėshtė pikėrisht ndaj Partizanit, aq mė shumė qė kjo ndeshje do tė luhet nė transfertė. Tė kuqtė nuk kanė ēfarė tė humbasin mė, prandaj do tė bėjnė ē'ėshtė e mundur pėr tė pėrsėritur dy rezultatet e fazave tė tjera, ēka do ta ngushtonte diferencėn sėrish nė renditje. Edhe barazimi u bėn shumė kryesuesve, por ata nuk do tė shkojnė pėr tė luajtur pėr kėtė rezultat, pasi do tė ishte njė vetėvrasje. Ndėrsa Vllaznia nuk mundi tė bėnte njė surprizė nė kėtė ndeshje, edhe pse u mundua shumė. Ndoshta kaq ėshtė hapi i kėsaj skuadre pėr kėtė sezon, e cila i ka pėrqendruar forcat nė Kupėn e Shqipėrisė, pasi objektivi pėr tė zėnė njė vend tė mirė nė renditje ėshtė shuar me kėtė humbje.

  Deklarojnė:

  Ilir Daja, trajner i Elbasanit: "Jam i kėnaqur qė arritėm tė fitojmė njė tripikėsh mjaft tė ēmuar, i cili na ka shkėputur gjashtė pikė nga ndjekėsi mė i afėrt. Natyrisht, kjo fitore nuk ka qenė dhe aq e lehtė, por jam i mendimit se ka qenė plotėsisht e merituar. Nė pjesėn e parė kemi luajtur mjaft mirė dhe kemi arritur tė shėnojmė njė gol mjaft tė bukur, i cili s'duhet tė kishte qenė i vetmi nė kėtė ndeshje. Pavarėsisht se nė pjesėn e dytė miqtė na vunė nė pozitė tė vėshtirė, fitorja jonė ishte mė se e merituar. Ky rezultat na inkurajon qė nė ndeshjen e radhės tė japim dhe tė marrim maksimumin e mundshėm, pėr tė treguar edhe njė herė se jemi tė vetmit pretendentė seriozė pėr titullin kampion."

  Hysen Dedja, trajner i Vllaznisė: "Kishim ardhur pėr njė rezultat tė kėnaqshėm, por kryesuesit e superligės treguan se janė mė tė fortė sesa ne. Nga ekipi ynė ėshtė e pafalshme humbja e rasteve nga Bokatola, i cili nė vend qė tė rrezikonte, ka shpėrdoruar disa raste, qė patėn ndikim tė dukshėm nė rezultatin e kėsaj ndeshjeje. Nė pjesėn e dytė e kemi pėrmirėsuar sė tepėrmi lojėn dhe e kemi vėnė nė pozitė tepėr tė vėshtirė Elbasanin, por nuk kemi pasur fat. Megjithatė, i uroj suksese Elbasanit, i cili kryeson me meritė kampionatin."

  Tė veēanta:

  Afro 10 mijė spektatorė kanė ndjekur ndeshjen midis Elbasanit dhe Vllaznisė.
  Trajneri i kombėtares, Brigel, ka qenė i pranishėm nė tribunėn "VIP" dhe e ka cilėsuar atė njė takim interesant dhe mjaft tė bukur.
  Pėr orė tė tėra, tifozėt e Vllaznisė, qė kanė udhėtuar nga Shkodra pėr nė drejtim tė Elbasanit kanė qėndruar nė Qafė-Krrabė, qė ka qenė e bllokuar pėr shkak tė rrėshqitjes sė njė masivi shkėmbor.
  Ultrasit verdheblu kanė brohoritur pėr kapitenin Nevil Dede, tė cilit trajneri Brigel i ka mohuar vendin nė kombėtare.  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  .........................

 7. #7
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  http://kf-elbasan.lydo.org/
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 8. #8
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Per vete jam nje fotograf i klubit
  Si sme ka vajt ndermend aman te futem te bej foto me aparat digital


  Forca ELBASANI
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 9. #9
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Edhe Uefa pergezon Elbasanin per shkeputjen ndaj Partizanit.

  KS Elbasani are still holding firm at the top of the Albanian Superleague and could take a decisive step when they take on FK Partizani on 4 March.

  Partizani slip
  A 1-0 win at home against KS Vllaznia allowed the leaders to extend their lead over second-placed Partizani to six points as the 'Red Devils' only drew 1-1 at KS Lushnja thanks to a late equaliser. Partizani's game against Elbasani this weekend will mark the end of a busy week which will also see the Football Association of Albania's presidential elections being held.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 10. #10
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post Tė rejat e fundit

  Ka shėnuar njė gol Klevis Dalipi nė ndeshjen e fundit, por me shumė vlerė pėr ekipin

  K.Dalipi: Tani jam gati pėr Elbasanin


  Elbasani ka fituar falė njė goli kundėr Vllaznisė nė njė ndeshje qė edhe nė sytė e trajnerit tė kombėtares, Brigel, ka lėnė pėrshtypje tepėr pozitive, ku vetė numri njė i kuqezinjve nė fund tė takimit duket se ka mbetur i kėnaqur nga tė dyja ekipet pėr lojėn qė zhvilluan nė fushėn e blertė. Pėr Elbasanin, e drejtuar nga trajneri tiranas Ilir Daja, ka menduar sulmuesi vendės Klevis Dalipi, i cili pas njė periudhe nė hije pėr shkak tė dėmtimeve tė njėpasnjėshme, ka goditur Vllazninė me njė dorė tė hekurt, duke i dhėnė Elbasanit dhe shkėputjen prej gjashtė pikėsh ndaj rivalit mė tė afėrt, Partizanit. Ndėrkohė, nė njė prononcim pėr "Sportin shqiptar", goleadori verdheblu Klevis Dalipi ėshtė shprehur tepėr optimist pėr ekipin e tij, duke thėnė se fitorja kundėr Vllaznisė ishte tepėr e domosdoshme, madje thekson se skuadra e tij ka zhvilluar njė nga ndeshjet mė tė mira tė fazės sė tretė, ku pjesa e parė e takimit ka folur totalisht pėr Elbasanin, madje mund tė kishim shėnuar edhe dy gola tė tjerė. Numri 10 i verdhebluve shprehet se ndihet mjaft i lumtur pėr golin e shėnuar, por mbi tė gjitha ai ka shtuar se tė rėndėsishme ishin pikėt e marra. "E kishim vlerėsuar Vllazninė dhe nuk ishte njė takim i lehtė, madje ata nė pjesėn e dytė na vunė nė vėshtirėsi," - shprehet sulmuesi Klevis Dalipi, i cili pas takimit me Vllazninė ėshtė vlerėsuar nga specialistėt si futbollisti mė i mirė nė fushėn e lojės, qė sė bashku me shkodranin Safet Osja kanė qenė "regjisorėt" e fitores verdheblu. Ndėrkohė, Dalipi gjithashtu flet edhe pėr gjendjen e tij: "Mendoj se tashmė jam plotėsisht i rikuperuar. Kam kaluar njė moment tė vėshtirė, pasi dėmtimet nuk mė kanė lėnė kohė pėr tė shfaqur aftėsitė e mia. Tani mendoj se kam shumė pėr tė dhėnė. Elbasani pas kėsaj fitoreje ėshtė duke menduar pėr takimin e radhės, atė me Partizanin. Na duhet tė fitojmė dhe sigurisht qė do t'i shfrytėzojmė tė gjitha energjitė tona pėr kėtė ndeshje. Shkėputja na ka qetėsuar, por tė mos harrojmė se detyra e Elbasanit, ose mė saktė misioni i tij kėtė sezon mbaron me fitimin e titullit kampion. Partizani na ka mposhtur dy herė dhe tani Elbasani duhet tė tregojė se ėshtė skuadra mė e fortė e kėtij sezoni. Do tė jetė njė ndeshje tepėr e rėndėsishme, madje mund tė them se pėr momentin unė e konsideroj ndeshjen e vitit. Kjo pėr faktin se fitorja jo vetėm do tė na shkėpuste edhe mė shumė, por sepse kjo skuadėr na ka mposhtur dy herė dhe mendoj se Elbasani tė shtunėn duhet t'i kthejė reston Partizanit. Skuadra ka pėrballė tri takime tepėr tė forta. Pas Partizanit do tė pėrballemi nė "Ruzhdi Bizhuta" me Tiranėn, edhe kjo njė rivale direkte pėr titull. Nėse marrim maksimumin nė kėto tri ndeshje, jam i bindur se kampionati nė njėfarė mėnyre mėnyre mund tė arrijė njė shkėputje ndaj rivalėve dhe sigurisht qė Elbasani nė kėto takime do tė tregojė forcėn dhe karakterin e njė skuadre qė kryeson me meritė kėtė sezon." Nė fund, "bomberi" verdheblu shprehet se skuadra e tij nuk njeh kundėrshtarė. "Elbasanin nuk do ta ndalė askush pėr tė fituar titullin kampion. Verdheblutė, kėtė javė, me Partizanin mund tė zgjidhin njė pjesė tepėr tė rėndėsishme tė pengesės pėr tė fituar kampionatin," - pėrfundon Klevis Dalipi, sulmuesi i Elbasanit qė shėnoi golin e fitores me Vllazninė.

  Rikthehet Nora, por mungon Brahja

  Sėrish njė tjetėr mungesė dhe pėrsėri pėr shkak kartonėsh pėr ekipin e Elbasanit nė ndeshjen e radhės. Kėsaj radhe do tė mungojė Julian Brahja, mbrojtėsi laēian qė ndaj Vllaznisė ka plotėsuar numrin tre tė kartonėve tė verdhė. Brahja ka qenė stabėl nė formacionin verdheblu, madje duke u bėrė protagonist nė shėnimin e golave decizivė. Por njė lajm i mirė vjen, pasi Nora do tė rikthehet dhe forma e tij ėshtė e pėlqyeshme.

  Verdheblutė, dje pushim, sot dy seanca

  Pas ditės sė hėnė, e cila ėshtė lėnė pushim, skuadra e Elbasanit sot paradite do t'i kthehet stėrvitjes nėn drejtimin e trajnerit Daja. Madje verdheblutė do tė zhvillojnė dy seanca stėrvitore, paradite dhe pasdite, nė kompleksin sportiv "Shefqet Lamēe". Me pėrjashtim tė mbrojtėsit Brahja, pėr momentin verdheblutė janė tė gjithė tė gatshėm pėr sfidėn me Partizanin ditėn e shtunė. Nuk ka dėmtime dhe nė kampin elbasanan shpresojnė qė kėshtu tė shkojė kjo javė stėrvitore deri tė premten.


  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al  Koment personal


  Or ti "trim" aka Gjin.Bue.Shpata (lol) rrofsh pėr gjithēka ēka solle.Kjo tregon se akoma dhe Europa po ēuditet me ekipin qė ja ka bėrė rrup sup "superekipeve" tė kryeqytetit. lol (vetėm kta "qorrat" tanė nuk duan ta shohin lol )

  Edhe njė herė uroj qė tė shtunėn tė zhvillohet nė tė vėrtetė njė derby,duke i dhuruar sportdashėsve njė 90 minutsh spektakėl.Sa shumė do tė desha tė isha kėtė fundjavė n'Shqipri..
  Gjithsesi jam mėse i sigurtė qė ēunat verdh e blu do japin maksimumin nė fushė jo vetėm pėr ata atje por edhe pėr ne qė jemi larg.


  Forca ēuna


  Verdh e Blu
  .........................

 11. #11
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post Kovaēi: Deri nė fund, Partizani pas nesh

  Drejtori teknik i Elbasanit, Artin Kovaēi, thotė se ekipi sheh vetėm pėrpara

  Nė kampin verdheblu tashmė ka nisur tė mendohet seriozisht pėr takimin mė tė rėndėsishėm tė kėsaj jave, atė kundėr Partizanit nė transfertė. Nga tė gjithė kjo mund tė quhet ndeshja e vitit pėr tė dy ekipet, duke parė qė nė dy ndeshjet e para skuadra e Starovės ka fituar dhe mbi tė gjitha kjo ndeshje pritet tė jetė vendimtare nė rrugėn pėr titullin kampion. Artin Kovaēi, pavarėsisht ngjarjeve qė mund tė sjellė kjo javė, e sheh ekipin e tij gjithmonė nė krye, ndėrsa Partizanin pas Elbasanit.

  - Elbasani kryeson me 6 pikė nga Partizani...

  - Ky ėshtė sukses i ekipit qė ka zhvilluar njė ndeshje nga mė tė mirat ndaj Vllaznisė. Sigurisht qė edhe Lushnja na dha njė dorė tė mirė pėr t'u shkėputur me atė barazim, por tė mos harrojmė se ka ende shumė ndeshje pėrpara. Megjithatė, fakti qė jemi dy ndeshje larg tė tjerėve sigurisht qė na qetėson, sidomos kėtė javė, kur do tė kemi pėrballė Partizanin, njė rival direkt pėr titullin kampion.

  - Pas Partizanit do tė luani nė shtėpi me Tiranėn, njė tjetėr rivale e drejtpėrdrejtė...

  - Eshtė e vėrtetė qė kemi tri ndeshje shumė tė vėshtira, pasi unė fus edhe Shkumbinin nė javėn e fundit tė fazės sė tretė. Janė njė barrikadė qė duhet kaluar me qetėsi dhe punė nga ana jonė. Elbasani nuk i trembet askujt. Sa pėr rivalėt, mendoj se ata duhet tė vijnė pas nesh. Nėse arrijmė njė fitore me Partizanin, mendoj se titulli mund tė marrė rrugėn drejt Elbasanit. Dhe unė kam besim dhe u bėj thirrje futbollistėve tė shpallen kampionė me dinjitet, pra duhet tė mposhtim si Partizanin, ashtu dhe Tiranėn.

  - Nė fazėn e dytė Partizani ju ka turpėruar nė fushėn tuaj...

  - Unė do t'ju kujtoj njė fakt. Njė vit mė parė Elbasani nuk u mposht nė asnjė ndeshje nga Tirana, por nė fund u renditėm nė vendin e dytė. Pra, ajo qė ne i detyrohemi publikut tonė ėshtė qė nė fund tė sezonit tė shpallemi kampionė, por mendoj se fitorja me Partizanin pėr tė gjithė ekipin tashmė ėshtė njė detyrim pėr t'u mbyllur gojėn rivalėve tanė dhe kam besim qė nuk do tė ketė rezultat tjetėr.

  - Ndėrkohė janė shtuar zėra se me Elbasanin mund tė bashkohen tre futbollistė tė njohur tė kombėtares...

  - Nuk mund tė them asgjė pėr momentin, pasi asgjė nuk ėshtė pėrfundimtare, por sigurisht qė stafi drejtues ėshtė nė tratativa prej disa kohėsh me kėta tre futbollistė, emrat e tė cilėve pėr momentin nuk mund t'i them. Mendoj se Elbasani edhe me kėtė grup e ka treguar veten se ėshtė i zoti tė kryesojė dhe tė shpallet kampion.

  - Cilin mendoni rival kryesor deri nė fund tė sezonit?

  - Elbasani duhet tė shikojė vetėm punėn e tij dhe nė ēdo ndeshje tė marrė tri pikėt. Personalisht Dinamo ėshtė njė skuadėr e frikshme, ndonėse pėr momentin nuk ėshtė shumė lart. Megjithatė, Tirana gjithmonė mbetet rivalja kryesore, pasi ka kualitete brenda grupit. Siē e thashė edhe mė lart, skuadra jonė nuk duhet tė bėjė llogaritė e tė tjerėve. Prandaj futbollistėt e Elbasanit duhet qė kėtė javė me Partizanin tė shkėputen sa mė shumė.


  Elbasani, gati tri blerje tė fuqishme

  Edhe pse ka javė qė nė ambientin sportiv tė Elbasanit flitet gjithnjė e mė tepėr pėr afrimet e dy futbollistėve tė ekipit kombėtar, Osmani dhe Shkėmbi, dje pasdite zėrat pėr afrimin e tyre deri nė fund tė sezonit me verdheblutė janė pėrforcuar edhe mė shumė. Burime tė sigurta pranė presidencės pėr "Sportin shqiptar" kanė konfirmuar se Tefik Osmani dhe Blendi Shkėmbi janė shumė pranė arritjes sė njė marrėveshjeje me verdheblutė, ndėrkohė qė, pėrveē kėtyre dy futbollistėve, bėhet e ditur se me Elbasanin do tė bashkohet edhe shkodrani Albert Kaēi, i cili aktualisht aktivizohet nė ligėn e dytė zvicerane dhe njė vit mė parė ėshtė shpallur nėnkampion me Elbasanin. Pėr trajnerin Ilir Daja tė tre kėta lojtarė janė tepėr tė domosdoshėm, duke parė qė nė pėrfundim tė dy fazave tė para tiranasi ka theksuar se skuadra e tij ka shumė nevojė pėr dy mesfushorė tepėr cilėsorė dhe Shkėmbi sė bashku me Kaēin janė ata qė mund tė drejtojnė mesfushėn e verdhebluve.


  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al
  .........................

 12. #12
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Vrapi: Kombėtarja..? -- "Merita i takon Elbasanit"

  Mbrojtėsi i kombėtares shqiptare, Endri Vrapi, ia kushton ekipit verdheblu suksesin


  Eshtė i zgjedhuri i radhės nga skuadra e Elbasanit pėr tė veshur fanellėn e ekipit tonė kombėtar dhe pas turneut tė Norēias ėndrra e mbrojtėsit tiranas ėshtė bėrė mė nė fund realitet. Endri Vrapi, numri 25 i verdhebluve, ka debutuar me ekipin kombėtar tė Shqipėrisė nė miqėsoren e humbur me Lituaninė. Nė njė prononcim pėr "Sportin shqiptar", mbrojtėsi i kryesuesve tė kampionatit tonė tė futbollit ka komentuar ndeshjen e tij tė parė me kuqezinjtė, si dhe formėn e mirė tė ekipit tė tij, pa harruar kėtu edhe ndeshjen e nesėrme me Partizanin. Endri Vrapi thotė se ndihet ende i emocionuar pėr vetė faktin se ka debutuar me kombėtaren. "Mė vjen keq qė humbėm, edhe pse ishte njė ndeshje miqėsore. Do tė kisha dėshirė qė kėtė debutim ta nisja me fitore. Megjithatė, pėr mua ėshtė njė sukses qė vesha fanellėn e ekipit kombėtar. Mendoj se mė duhet tė punoj mė shumė pėr tė ardhmen. Nuk e kisha menduar se do tė luaja nė kėtė ndeshje, por pėr kėtė mė duhet tė falėnderoj trajnerin Brigel, i cili mė ka mbėshteutur dhe ka besuar nė aftėsitė e mia. Nuk e di nėse kam dhėnė maksimumin, edhe pse nė fushė u futa pėr kėtė gjė," - shprehet Vrapi. Por ajo qė e ka ngrohur mė shumė mbrojtėsin e Elbasanit kanė qenė fjalėt e Brigelit, i cili e ka vlerėsuar paraqitjen e Vrapit nė ndeshjen me kombėtaren dhe kjo pėr tiranasin ėshtė njė kompliment nga njė mjeshtėr si Brigeli, i cili ka zbuluar kėshtu futbollistin e tretė brenda dy sezoneve nga ekipi i Elbasanit. Endri Vrapi gjithashtu nuk ka harruar tė falėnderojė pėr debutimin e tij me kombėtaren edhe ekipin e Elbasanit. "Nė qoftė se sot jam nė kombėtare, kjo pa dyshim ėshtė meritė e Elbasanit dhe pėr kėtė i jam shumė mirėnjohės trajnerit, presidentit, stafit dhe pa dyshim tifozėve tė zjarrtė elbasanas, tė cilėt mė kanė dhėnė njė mbėshtetje tepėr tė madhe," - shton shtatshkurtri tiranas. Pėr Endri Vrapin, veshja e fanellės sė kombėtares ėshtė kulmi i karrierės sė tij sportive, ku prej tri sezonesh ka luajtur pėr ngjyrat e Lushnjės dhe kanė mjaftuar vetėm tri faza tė kėtij sezoni qė tiranasi tė bjerė menjėherė nė sy tė trajnerit tė pėrfaqėsues sonė. Megjithatė, vetė mbrojtėsi i verdhebluve ka shtuar se tashmė ka filluar tė mendojė pėr ekipin e Elbasanit dhe thekson se skuadra e tij duhet tė fitojė patjetėr kundėr Partizanit. "Na pret njė transfertė e vėshtirė, por jopėrcaktuese pėr ne, sepse edhe nėse humbasim, thjesht do tė shkurtohet diferenca, pasi do tė jemi pėrsėri nė vendin e parė. Nuk mė ka shkuar ndonjėherė nė mendje humbja. Kam besim se skuadra nuk do tė humbasė pėr herė tė tretė. Elbasani ka prodhuar futbollistė pėr nė ekipin kombėtar dhe kjo fryt i njė pune tepėr tė organizuar nga stafi drejtues i kėsaj skuadre. Nėse e fitojmė kėtė ndeshje me tė kuqtė, mendoj se kampionati ėshtė tėrėsisht i mbyllur. Me formėn dhe kontigjentin qė kemi mendoj se do tė jemi kampionė," - thekson Vrapi. Nė fund, kur e pyet nėse e shikon tė ardhmen pas kėtij sezoni nė njė kampionat tė huaj, Vrapi pėrfundon: "Elbasani i ka dhėnė kombėtares, prandaj edhe do ta shpallim kampion njė herė. Sigurisht, dėshira ėshtė tė luaj jashtė vendit, por kurrsesi nuk mund tė anashkaloj objektivin tim dhe tė skuadrės ku luaj, pėr tė fituar titullin kampion. Pėr mua, kombėtarja dhe titulli kanė vetėm njė emėr, Elbasan."

  Rreth 4 mijė tifozė verdheblu nė Tiranė

  4 mijė tifozė verdheblu do tė nisen nesėr nė drejtim tė stadiumit kombėtar "Qemal Stafa" pėr tė mbėshtetur ekipin e tyre tė zemrės, Elbasanin. Drejtuesit e verdhebluve kanė vėnė nė dispozicion 20 autobusė pėr tifozėrinė e tyre, ku dihet se kjo ndeshje do tė jetė pak a shumė vendimtare pėr tė zgjidhur edhe enigmėn e kėtij sezoni, ndonėse kampionati ėshtė ende i gjatė. I vetmi problem shqetėsues pėr momentin ėshtė moti i keq dhe kushtet atmosferike.


  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al


  Koment personal

  Suksese Endro e ishalla nė njė ekip perėndimor tė madh,tė uron Miki.  Forca ēunat verdh e blu
  .........................

 13. #13
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Mendoj se nuk duhet te deshperohemi per kete humbje te rradhes me Partizanin.Arsyet e humbjes jane te thjeshta.Elbasani luan teper foshnjerisht ndaj nje kurve plake si Partizani dhe arsyja e dyte eshte se Partizani ka nje Bylykbash ne sulm dhe mesfushe,i cili kur eshte ne forme vlen sa 5 lojtare te Elbasanit.Besoj akoma se Elbasani do te shpallet kampion.Ekipet e Tiranes do ti hane koken njera-tjetres.Elbasani ka lojtare kalibri si Dedja etj te cilet do te jene vendimtare ne ndeshjet e ardhshme.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Qerim : 05-03-2006 mė 15:18

 14. #14
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post Partizani - Elbasani 2 - 0

  Partizani nxjerr nė "ankand" titullin


  Partizani - Elbasani 2 - 0

  *Shėnues: Halili 18', Allmuēa 70'

  "Radiografia"

  2'- Pas njė krosimi nga e djathta e sulmit, Klevis Dalipi godet me kokė, por jashtė kuadratit.
  10'- Kundėrpėrgjigje e Partizanit nga krahu i djathtė i sulmit. Halili kroson pėr Dhėmbin, qė me kokė pason pėr Bylykbashin, gjuajtja e tė cilit ėshtė e lehtė pėr t'u kontrolluar nga Kotorri.
  16'- Nora godet fuqishėm nga distanca, por topi i devijuar nga njė mbrojtjės i kuq pritet lehtėsisht nga Shehi.
  17'- Ēapja lėshon njė "silur" nga 20 metra largėsi, por Shehi, nė pozicion, e grushton topin, duke larguar rrezikun.
  18'- Aksion i gjatė i Partizanit. Bylykbashi gjen hapėsirėn pėr tė goditur portėn, por topi, pas devijimit tė Kotorrit, pėrplaset nė shtyllė dhe shkon nė kėmbėt e Halilit, qė, pasi ka bėrė njė lėvizje tė zgjuar brenda zonės, ka shėnuar pėr tė kuqtė, 1-0.
  22'- Partizani ka mundėsi pėr ta dyfishuar rezultatin, por Halili, qė ėshtė asistuar qė nga thellėsia e mesfushės, nuk ka mundur ta dėrgojė topin nė rrjetė.
  44'- Partizani kundėrsulmon rrezikshėm me Bylykbashin, qė nxjerr tė lirė Dhėmbin, por korēari vonohet disi nė konkludim, duke sfumuar kėshtu njė rast tjetėr pėr gol.
  47'- Hallaēi ėshtė gjendur i lirė nga e majta e sulmit, por nuk arrin tė godasė me forcėn dhe saktėsinė e duhur.
  61'- Krosim nga a majta e sulmit elbasanas, por Bejzade vetėm sa e prek topin me kokė.
  67'- Nora godet fort jashtė zonės nė mėnyrė jo tė saktė.
  70'- Bylykbashi lėviz bukur pranė zonės sė Elbasanit dhe jep njė asist perfekt pėr Allmuēėn, qė shėnon njė nga golat mė tė bukur nė karrierėn e tij, 2-0.
  74'- Klevis Dalipi provon nga njė goditje e lirė nė hyrje tė zonės, por topi pėrfundon jashtė.
  77'- Ngulmim i gjatė i elbasanasve nga e djathta e sulmit. Topi i futur rrafsh me tokėn nė zonėn e Shehit nuk devijohet pėr nė portė nga Dalipi, shumė pranė vijės fatale.
  83'- Nevil Dede provon nga distanca, por nė mėnyrė tė pasaktė.
  84'- Abraham gjuan fort, prirėt me portėn, por pret nė pozicion Shehi.
  89'- Provon Sukaj nga distanca, por pėr Shehin ėshtė njė gjuajtje mjaft e lehtė.

  "Komenti"

  Edhe nė njė moment mjaft tė vėshtirė, me dy mungesa kryesore nė formacion, Partizani arrin ta mposhtė pėr tė tretėn herė radhazi skuadrėn e Elbasanit, kryesuesen e kampionatit. Futbollit shqiptar i ka munguar prej kohėsh njė atmosferė e tillė festive dhe pėr kėtė meritė kanė edhe tifozėt e shumtė qė kishin ardhur nga Elbasani. Megjithatė, mbėshtetja e tyre nuk ka bėrė efektin e duhur, pasi verdheblutė janė mundur pėrsėri nga Partizani, madje me rezultat mė tė thellė. Kori i tifozėrive respektive nuk ėshtė ndalur pėrgjatė 90 minutave, ku iniciativėn mė tė madhe e kanė marrė tifozėt e kuq, tė diktuar edhe nga avantazhi qė nė minutėn e 18-tė tė takimit. Supersfida e kėsaj jave ishte bėrė shumė intriguese qė nė ditėt e para tė javės, pasi pritej ky interesim i madh nė tė dy kampet. Nė fakt, ndeshja e djeshme ėshtė konsideruar edhe njė sfidė mes dy tifozėrive mė tė zjarrta tė kampionatit tonė. Nga ajo qė u pa nė fushė, Elbasani kishte udhėtuar drej Tiranės jo vetėm pėr tė ruajtur diferencėn me ndjekėsin, por ndoshta pėr tė marrė fitoren e parė sezonale ndaj tė kuqve, qė nga ana e tyre dėshironin vetėm tri pikėt nė kėtė takim. Edhe kėtė radhė Elbasani ka rėnė nė grackėn e Partizanit, qė me anė tė kundėrsulmeve tė shpejta dhe efikase mund tė kishte shėnuar mė shumė se dy gola. Para se tė fillonte ky takim, nė momentin qė skuadrat zbritėn nė fushė, tifozėria e kuqė shpalosi flamurin e madh qė kishte pėrgatitur posaēėrisht pėr kėtė sfidė. Emocionet nė shkallėt e stadiumit nė kėtė moment kanė qenė tė mėdha, aq sa tė kujtonin ndeshjen e kombėtares me Ukrainėn, nė fillim tė vitit tė kaluar. Loja ka nisur e shpejtė nga tė dyja skuadrat, madje kanė qenė miqtė ata qė i janė afruar mė shpejt portės sė Shehit, por mbrojtja e Partizanit ka qenė e pathyeshme gjatė gjithė takimit. Nė pjesėn e parė loja ėshtė pėrqendruar mė sė shumti nė mesin e fushės, ku tė dyja skuadrat luftuan fort pėr topin e parė. Madje nė kėtė pjesė rastet pėr shėnim nuk kanė qenė tė shumta. Ndėshkimi i Partizanit ka ardhur qė nė minutėn e 18-tė tė takimit. Bylykbashi, i cili ka qenė nė superformė, ka gjuajtur fuqishėm nga rreth 20-25 metra largėsi, por topi, pasi ėshtė devijuar me majat e gishtave nga Kotorri, ėshtė pėrplasur nė shtyllė. Nė kėtė moment ka pėrfituar Mahir Halili, i cili, pasi ka bėrė njė lėvizje tė bukur nė zonėn e Kotorrit, nuk e ka pasur tė vėshtirė ta ēojė topin nė rrjetė. Tifozėria e kuqe ėshtė nė qiellin e shtatė dhe qė nga ky moment nuk ka pushuar sė mbėshteturi Partizanin deri nė pėrfundim tė 90 minutave. Pas shėnimit tė golit nga tė kuqtė, miqtė janė munduar tė reagojnė, por kanė qenė mjaft tė paqartė nė lojėn sulmuese. Nga ana e tyre, djemtė e Starovės kanė pasur njė tjetėr mundėsi tė artė nė kėtė pjesė pėr ta dyfishuar rezultatin, por Halili nuk ka mundur ta dėrgojė topin nė rrjetė, edhe pse ishte i vetėm pėrballė Kotorrit. Pjesa e parė ėshtė mbyllur me avantazhin e tė kuqve, qė u treguan shumė tė qartė nė lojėn e tyre. Fillimi i pjesės sė dytė ka qenė identik me tė parėn. Elbasanasit, nėn presionin e disavantazhit, e kanė kėrkuar me ngulm golin e barazimit, por loja e tyre ishte e qartė vetėm nė harkun e mesfushės, pasi nė sulm, Bejzade, Dalipi e Nora e kanė pasur tė pamundur ta ēajnė mbrojtjen e Partizanit, tė udhėhequr nga Kardek, qė bėri tė mos ndihej aspak mungesa e Sasha Delainit. Partizani shfaqet pėrsėri rrezikshėm me anė tė kundėrsulmit dhe nė njė aksion tė tillė arrin tė shėnojė golin e dytė, qė pėr miqtė qe njė goditje e rėndė. Pėrsėri promotori i kėtij goli ka qenė Dorian Bylykbashi, qė, me njė lėvizje mjaft tė zgjuar, ka nxjerrė tė lirė Allmuēėn pėrballė Kotorrit prirėt me portėn. Mesfushori i kuq ka shėnuar njė supergol, duke i shuar kėshtu ėndrrat e verdhebluve pėr tė marrė njė rezultat pozitiv nė "Qemal Stafa". Pas golit tė dytė, Elbasani ėshtė hedhur nė sulm, duke mos u pajtuar me rezultatin. Daja shpreson tė ndryshojė diēka nė lojėn e tė tijve, duke futur nė lojė Rizvanollin, Sukajn dhe Stojkun, por pėrsėri tė kuqtė janė tė pathyeshėm nė mbrojtje. Nė minutat e mbetura loja ėshtė zhvilluar mjaft e hapur dhe djemtė e Dajės janė munduar tė rrezikojnė mė topa tė gjatė, qė kurrsesi nuk mund tė shfrytėzoheshin pėrballė Gallos, Kardekut e Shetės, tė pomposhtur nė luftėn nė ajėr. Ndėrsa nė minutat e mbetura Starova kėrkon tė rifreskojė skuadrėn dhe njėkohėsisht tė fitojė kohė, duke bėrė ndėrrimet e mundshme. Bakaj zėvendėson Halilin, Rodrigo Bylykbashin dhe Qosa Muzakėn. Pėr Elbasanin nuk ka mė kohė jo vetėm tė barazojė, por qoftė tė shėnojė njė gol nė kėtė takim. Vėrshėllima e fundit e gjyqtarit e ka ēuar ne ekstazė tifozėrinė e kuqe, qė e ka mbėshtetur skuadrėn e zemrės si asnjėherė tjetėr. Partizani i dha dje Elbasanit leksionin e tretė nė kėtė sezon dhe njėkohėsisht e ngushtoi ndjeshėm diferencėn, qė tashmė nuk ėshtė 6, por 3 pikė.

  Deklarojnė

  Sulejman Starova, trajner i Partizanit: "Arritėm njė fitore me mjaft vlera pėrballė skuadrės qė kryeson me plot meritė kampionatin. Ndoshta ishim me pak fat qė shėnuam tė parėt, duke na u dhėnė kėshtu mundėsia tė administronim rezultatin. Nė lojėn e skuadrave ndikoi shumė terreni, qė nuk tė lejonte tė dhuroje spektakėl. I falėnderoj tė gjithė futbollistėt, qė dhanė gjithēka nė fushė pėr tė arritur kėtė fitore. Tashmė kampionati ėshtė futur nė njė fazė mjaft interesante, ku janė katėr skuadra nė luftė pėr fitimin e titullit. Lufta do tė jetė e ashpėr deri nė fund."

  Ilir Daja, trajner i Elbasanit: "Na vjen keq qė dolėm pa pikė nga "Qema Stafa", pasi loja nuk e pėrligj kėtė rezultat. Pas pėsimit tė golit, skuadra reagoi mirė, duke e rritur presionin nė fushėn kundėrshtare. Duhet theksuar se Elbasani e ka dominuar ndeshjen pėr sa i pėrket lojės sė zhvilluar, por, fatkeqėsisht, nuk arritėm tė shėnojmė. Jam i kėnaqur me lojėn qė zhvilluan futbollistėt e mi, por nė lojėn tonė ndikoi shumė edhe terreni, qė nuk na lejonte tė bėnim kombinime tė shkurtra. Duhet tė mendojmė tė kalojmė me sukses Tiranėn nė fushėn tonė."

  "Tė veēanta"

  Nė "Qemal Stafa" ishin tė pranishėm rreth 12-13 mijė spektatorė, si asnjėherė tjetėr nė ndeshjet e kampionatit tonė.
  Tifozėria e kuqe ka shpalosur njė flamur gjigant, qė i ngjasonte atij tė shpalosur ne ndeshjen e kombėtares me Ukrainėn, por nė pėrmasa mė tė vogla.
  Elbasani ėshtė mundur pėr tė tretėn herė radhazi nga Partizani brenda kėtij sezoni.
  Nga Elbasani kishin ardhur nė Tiranė pėr tė ndjekur kėtė takim rreth 4-5 mijė tifozė, qė nuk kanė reshtur sė mbėshteturi skuadrėn e tyre edhe kur ishte nė disavantazh.


  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al


  Koment personal

  Qerimo titulli ėshtė i veshur sivjet verdh e blu mos u bė merak,dhe jam mėse i sigurtė qė ēunat nuk kanė pėr tu dorėzuar kaq lehtė.Humbja me Partizanin duhet tė na shqetėsojė por mos harro qė jemi nė vend tė parė.Pastaj le tė mos mohojmė faktin qė nė ekip nuk ndihet lodhja apo dhe presioni i gjithanshėm qė ndikon dhe ai nė rezultatet e sjella.Duhet shumė kujdes me Tiranėn kėtė tė shtunė dhe nqs marrim 3 pikshin e rradhės ēdo gjė ka pėr tė vajtur pėr sė mbari.Le tė mos demoralizohemi dhe ti qėndrojmė ēunave pranė...


  Forca ēunat verdh e blu
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga miko : 05-03-2006 mė 16:29 Arsyeja: ortografike
  .........................

 15. #15
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post Laze: Titulli ėshtė nisur drejt Elbasanit

  Presidenti i verdhebluve, Arben Laze, pavarėsisht humbjes, thotė se nuk ėshtė zhgėnjyer


  Elbasani ėshtė dorėzuar pėrsėri, madje kėtė herė me dy gola tė pėsuar nė ēdo pjesė dhe ėshtė sėrish Partizani ai qė i frenon sėrish verdheblutė e drejtuar nga Daja. Nė kampin e Elbasanit kjo humbje nuk ėshtė kapėrdirė lehtė, por ai i cili gjithmonė ka besuar te titulli kampion, presidenti Arben Laze, nė njė intervistė pėr "Sportin shqiptar", ėshtė shprehur i bindur pėr fitimin e titullit kampion.

  - Njė humbje qė duhej tė evitohej dhe e treta kėtė sezon nga Partizani...

  - Mė vjen vėrtet keq pėr tifozėt tanė, tė cilėt kishin veshur verdheblu "Qemal Stafėn". Jam shumė i hidhėruar nga kjo humbje, pasi skuadra duhet tė kishte fituar. Por mund tė them se lufta vazhdon. Tė mos harrojmė se jemi ne ata qė drejtojmė "timonin" e kėtij kampionati. Nėse "treni" ėshtė duke ecur dhe sezonit i vjen fundi, duhet ta kenė tė qartė tė gjithė qė pėr momentin "shoferi" ėshtė Elbasani.Publikisht i kėrkoj falje tifozėrisė sonė tė zjarrtė.(Bravo Beno)

  - Ēfarė i mungoi Elbasanit nė kėtė ndeshje, e cila tė paktėn duhej tė mbyllej nė barazim?

  - Skuadra nuk mė bindi nė pjesėn e parė, por edhe pse totalisht kontrolloi pjesėn e dytė, nuk arriti tė shkonte nė portė. Nuk jam i kėnaqur nga loja e ekipit tim dhe sigurisht qė pėr kėtė gjė jemi si staf tė mėrzitur, bashkė me tifozėrinė tonė, e cila duhet tė na mbėshtesė nė takimin e kėsaj jave me Tiranėn. Kėtu dua tė shtoj se Partizani e fitoi me meritė ndeshjen, pa ia mohuar vlerat.

  - Presidenti Xhani dhe futbollisti Dhėmbi janė shprehur se Elbasani do tė pėrfundojė nė vendin e tretė dhe titulli i takon Partizanit...

  - Kur nuk ke me ēfarė tė merresh, mendon se mund tė fitosh duke folur. Xhani ka mendimin e tij, por mbase unė gaboj kur them se ai qė kryeson kampionatin ėshtė Elbasani. Por mė lejoni qė, me gjithė respektin qė kam pėr tifozėt e Partizanit, t'i them se titulli kampion e ka marrė rrugėn drejt Elbasanit. Ata vėrtet na kanė mundur nė tri ndeshje, por unė mendoj se titulli nuk varet nga takimet direkte, ashtu si njė vit mė parė, kur ne mundnim Tiranėn.

  - Pas kėsaj humbjeje, a do tė ketė masa ndaj ekipit tė Elbasanit?

  - Nė mėnyrė kategorike nuk do tė ketė asnjė masė. Ishte thjesht njė ndeshje e radhės. Sigurisht qė nuk na gėzon fakti qė humbėm, por futbollistėt e Elbasanit duhet tė mendojnė pėr takimin e radhės dhe detyra e tyre ėshtė fitorja me ēdo kusht. Elbasani do tė reagojė dhe pėr kėtė kam shumė besim, duke filluar qė nga kjo javė, edhe pse ėshtė ndeshje e fortė.

  - Por Elbasani do tė ketė njė takim tepėr tė fortė me Tiranėn...

  - Unė e kam thėnė edhe herė tė tjera, qė kundėrshtari ynė kryesor nuk ėshtė as Partizani, as Tirana, por Dinamo. Elbasani kėtė javė do t'ia tregojė vendin edhe Tiranės. Prandaj dua t'i ftoj tė gjithė tifozėt verdheblu: Ejani tė gjithė tė shtunėn nė stadiumin "Ruzhdi Bizhuta" pėr skuadrėn tuaj dhe pėr t'ju kthyer borxhin e humbjes kėtė javė.  Albert Kaēi rikthehet tek Elbasani

  Mė sė fundi, Albert Kaēi ka vendosur tė rikthehet tek ish-ekipi i tij, Elbasani, me tė cilin ka shkėlqyer gjatė kampionatit tė kaluar. Mesfushori shkodran, qė gjatė gjysmės sė dytė tė vitit 2005 u aktivizua nė kampionatin zviceran, tė dielėn ka qenė nė qytetin e Elbasanit dhe ka kontaktuar me drejtuesit dhe presidencėn e klubit verdheblu. Bisedimet e futbollistit Albert Kaēi me presidentin Arben Laze pėr kalimin e tij kanė nisur qė gjatė festave tė fundvitit dhe dje ėshtė mėsuar se shkodrani ėshtė i federuar me Elbasanin. Zgjidhja e problemeve me klubin zviceran, me tė cilin ai luajti kohėt e fundit, ka qenė arsyeja qė kjo blerje e Elbasanit ėshtė mbajtur sekret. Megjithatė, dje Albert Kaēi i ka konfirmuar gazetės "Sporti shqiptar" se tashmė ėshtė i gatshėm tė kontribuojė pėr shpalljen kampion tė ekipit tė Elbasanit.  Tifozėt verdheblu, ata qė nuk tė braktisin

  Tifozėt ultras tė Elbasanit nuk do ta braktisin ekipin e tyre, edhe pas kėsaj humbjeje tė pėsuar me Partizanin. Grupi i tifozėve verdheblu ka shprehur mbėshtetjen maksimale pėr ekipin e Elbasanit, duke premtuar se tė shtunėn kundėr Tiranės, "Ruzhdi Bizhuta" do tė kthehet nė njė festė tė vėrtetė, madje tifozėt, duke filluar nga dita e sotme, nė mėnyrė tė organizuar, do tė ndjekin ēdo pasdite stėrvitjen e ekipit tė tyre. Kundėr Tiranės tifozėt verdheblu do t'i kalojnė tė 12 mijėt nė mbėshtetje tė ekipit tė tyre.


  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al
  .........................

 16. #16
  ElBaSanLLiU PeR JeTe Maska e KiNgu_Elb
  Anėtarėsuar
  09-10-2005
  Vendndodhja
  elbasani
  Mosha
  38
  Postime
  109

  Mendoni qe Kf-Elbasani e meriton kete kup

  gjat ketyre dy vite Kf-Elbasani ka adhuruar spektakel ne futboll dhe ka bere gjicka per qytetin dhe tifozat e vet ne se do ishte mire per mua dua qe Elbasani ta marri kete kampionat sportit as i her nuk dihet ate e vendosin 90 min loj
  Ēdo Gje Mbaron Aty Ku Ka Filluar

 17. #17
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post Laze: Tirana shkurorėzohet nė Elbasan

  Presidenti i verdhebluve, Arben Laze, pohon se nesėr ekipi i tij mund ta ndalė njė rival pėrfundimisht


  Kur ka mbetur edhe njė ditė nga koha e zhvillimit tė kryendeshjes sė kampionatit midis verdhebluve dhe Tiranės nė qytetin e Elbasanit, atmosfera sportive ėshtė ndezur sė tepėrmi. Pavarėsisht se kryesuesit e superligės janė mundur nga rivali i tyre Partizani njė javė mė parė, ata aktualisht janė tė pėrqendruar maksimalisht te takimi i radhės. Ndeshja e Elbasanit me Tiranėn ėshtė njė ndeshje rivalėsh, e cila pėr vetė rrjedhėn qė kanė pasur ngjarjet nė javėt e fundit nė kampionatin e superligės pritet tė jetė tepėr e fortė. Verdheblutė do tė kėrkojnė me tė gjitha forcat qė kanė nė dispozicion qė tė marrin maksimumin e mundshėm nė kėtė takim, pasi pėrndryshe kreu i superligės do tė jetė i vėshtirė pėr t'u mbajtur deri nė fund. Kjo pasi rivalėt e Elbasanit sė fundi e kanė shkurtuar diferencėn mė shumė se ēdo herė tjetėr. Presidenti i klubit tė futbollit tė Elbasanit, Arben Laze, ka mbajtur kontakte tė vazhdueshme me trajnerėt dhe ekipin verdheblu gjatė kėsaj jave dhe u ka kėrkuar atyre qė nė ndeshjen me Tiranėn tė tregojnė autoritetin e vėrtetė tė kryesuesit tė kampionatit tė superligės. "Kemi kaluar njė stres tė madh pas disfatės qė pėsuam nga Partizani, por e rėndėsishme ėshtė qė ekipi arriti ta kapėrcejė kėtė gjendje dhe ndodhet mjaft mirė nė tė gjitha aspektet pėr ta pėrballuar ashtu sikurse duhet sfidėn me bardheblutė. E kam parė nė disa seanca stėvitore ekipin kėtė javė dhe jam i bindur se kėtė javė verdheblutė do tė shpėrthejnė ndaj kampionėve nė fuqi. Tirana duhet tė shkurorėzohet pėrfundimisht, duke e lėnė tė nėnkuptohet qė rivaliteti i kampionatit tė diskutohet mes ekipeve tė tjera," - ėshtė shprehur presidenti i Elbasanit, Arben Laze, i cili thekson se ekipi kryesues vėrtet nuk ka shkėlqyer gjatė fazės sė tretė, por rezultatet pozitive i ka arritur me meritė tė plotė. Nė rėnien e nivelit tė lojėrave tė tij kanė ndikuar dukshėm edhe mungesat, sidomos dėmtimet e shumta. Pas afro njė muaji, ekipi i ka pėrsėri tė gatshėm tė gjithė titullarėt. "Forma shumė e mirė e tyre dhe konkurrenca e fortė midis grupit do tė nxjerrė nė pah forcėn reale tė Elbasanit, qė duke filluar nga kjo ndeshje, do tė shfaqet ashtu siē e presin mijėrat e sportdashėsve verdheblu, qė do ta mbėshtesin nga tribunat e stadiumit "Ruzhdi Bizhuta" edhe kėtė tė shtunė. E marr me mend qė ata janė disi tė mėrzitur qė verdheblutė nuk kanė arritur tė shkėputen ndjeshėm nga rivalėt, por futbolli nuk mund tė ketė fitore pa u ndalur pėr njė ekip, sado i fortė tė jetė ai. Pėr Elbasanin, e rėndėsishme ėshtė qė tė fitojė ndaj Tiranės dhe tė mos njohė mė humbje, por tė marrė tė gjitha pikėt e mundshme nė takimet e tjera. Pas humbjes qė na shkaktoi Partizani, jam ndier keq, por mendoj se Elbasani do tė na e rikthejė entuziazmin e munguar kėto ditė, duke e fituar ndeshjen qė kemi me Tiranėn nė fushėn tonė. Natyrisht qė kjo nuk ėshtė edhe aq e lehtė, pėrderisa bardheblutė janė njė rival tepėr i denjė dhe qė nė kėtė takim tė tri rezutatet janė tė pritshme. Mirėpo nga Elbasani do tė luhet vetėm pėr fitore dhe kjo nuk ka dyshim qė do tė arrihet, duke marrė parasysh pėrgatitjet serioze dhe gjendjen e shkėlqyer tė verdhebluve nė prag tė kryendeshjes me Tiranėn. Futbollistėt, gjatė bashkėbisedimeve qė kam pasur, mė kanė siguruar se do tė jenė tė mobilizuar maksimalisht dhe se tė gjithė duhet tė besojnė te triumfi i verdhebluve ndaj kampionėve. Ne nuk kemi ndėr mend ta dorėzojmė kreun tani qė gara po i afrohet fundit. Rikthimi i futbollistit tė talentuar shkodran Albert Kaēi flet qartė pėr ambiciet tona nė kampionat dhe nė kupė. Rivaliteti pėr titullin ėshtė i qartė qė po bėhet mjaft i fortė dhe nė garė janė edhe tė tri ekipet e kryeqytetit, por jua pėrsėrisim dhe tė jenė tė bindur qė, titullin sivjet do ta meritojė Elbasani. Me kėtė rast do t'u kujtoja rivalėve dhe atyre qė ecuria e shkėlqyer e verdhebluve nuk u pėlqen, se Elbasani nė dy vitet e fundit i ka dhėnė aq shumė kampionatit shqiptar sa nuk i kanė dhėnė nė 15 vitet e fundit sė bashku Tirana, Dinamo e Partizani. Me kėtė kurrsesi nuk dua tė zbeh vlerat dhe kontributin e tyre, por pikėt qė ka grumbulluar Elbasani janė fituar me meritė tė padiskutueshme dhe kėshtu do tė ndodhė gjithmonė. Ne nuk themi se Elbasani do ta blejė titullin kampion, por do ta fitojė me dinjitet. Dhe nuk ka se si tė ndodhė ndryshe, kur njė qytet i tėrė e ndien aromėn e titullit. Atėherė besoni se kėtė tė shtunė dorėn drejt trofeut do ta zgjasim pėr ta mbėrthyer me tė dyja duart nė fazėn tjetėr. Kjo fundjavė do tė jetė e gėzueshme pėr elbasanasit, sepse ekipi i tyre i zemrės do t'u dhurojė njė fitore tė ēmuar, e cila jo vetėm qė do ta ēimentojė kryesimin e tyre nė prag tė festės tradicionale tė Ditės sė Verės, por do t'ua shtojė gėzimin dhe harenė nė maksimum," - pėrfundon presidenti i Elbasanit, Arben Laze.


  Klubi rezervon 300 vende pėr femrat verdheblu

  Klubi i futbollit "Elbasani" ka njoftuar nėpėrmjet zėdhėnėsit tė tij se pėr kryendeshjen Elbasani Tirana do tė rezervohen tė paktėn 300 vende falas pėr femrat tifoze, tė cilat po i ndjekin gjithnjė e mė shumė ndeshjet e futbollit qė luhen nė stadiumin "Ruzhdi Bizhuta". Ftesa pėr tifozėrinė e femrave nga klubi verdheblu u ėshtė bėrė edhe nėpėrmjet mediave lokale dhe pritet qė numri i tyre tė jetė sa mė i madh. Qė prej disa muajsh nė kėtė stadium nuk mungojnė femrat dhe pritet qė ato tė jenė nė mbėshtetje tė ekipit edhe ndaj Tiranės.

  Premio speciale pėr fitore ndaj Tiranės

  Sėrish presidenca e Elbasanit ka premtuar njė premio speciale pėr ekipin verdheblu nė rast fitoreje ndaj Tiranės tė shtunėn. Kjo ėshtė mė se normale pėrpara njė sfide kaq tė rėndėsishme. Nuk ėshtė hera e parė qė presidenca e klubit vė shpėrblime pėr fitore, madje edhe kur ka pasur barazime tė rėndėsishme, sidomos nė transfertė. Por sfida e nesėrme do tė stimulohet akoma mė shumė pėr vetė rėndėsinė qė merr fitorja e saj pėr verdheblutė.  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al  Koment personal

  Nesėr kemi njė ndeshje shumė te vėshtirė e vendimtare pėr vazhdimėsinė drejt objektivit tonė.Shpresoj qė ēunat tė kenė kaluar nga ajo humbje kundėr Partizanit dhe tė tregojnė qė meritojnė nė tė vėrtetė kreun e renditjes.Uroj qė nesėr tė zhvillohet njė ndeshje nė shpirtin e Fair-Play,dhe duke i dhuruar sportdashėsit tė pranishėm nė Ruzhdi Bizhuta 90 minuta spektakėl.
  Gjithashtu mė duhet tė shtoj qė personalisht nuk mė tėrheqin aspak kėto deklarata pėr fitore tė "sigurta" qė jipen kohėt e fundit,si nga stafi ashtu dhe nga Drejtuesit.Do na bėnin mirė mė pak deklarata dhe mė shumė 3 piksha....tani kemi mė shumė se kurrė nevojė pėr to.
  Njėkohėsisht as me kėto superpremiot nuk jam dakort.Nuk mund tė them se nuk respektohet puna dhe investimet e Benit por ēdo gjė do dhe momentin e vet...

  Si njė tifoz modest verdh e blu kėrkoj nga stafi dhe drejtuesit (akoma dhe njė herė)..mė shumė respekt ndaj atyre mijrave sportdashės elbasanas qė i keni ēdo javė pranė.Mos jipni mė deklarata tė tilla por mundohuni me punė pėr arritjen e objektivit.... dhe pastaj lėrnani ne deklaratat si dimė shumė mirė si ti bėjmė (mbas realizimit tė objektivit)

  Suksese ēunave verdh e blu nesėr


  Verdh e Blu
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  .........................

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-10-2004
  Postime
  349

  Talking Hmmm

  Ec Aty Elbasani.
  Kupa Eshte E Jona Kete Vit.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  42
  Postime
  1,079
  Citim Postuar mė parė nga miki_ro
  Gjithashtu mė duhet tė shtoj qė personalisht nuk mė tėrheqin aspak kėto deklarata pėr fitore tė "sigurta" qė jipen kohėt e fundit,si nga stafi ashtu dhe nga Drejtuesit.Do na bėnin mirė mė pak deklarata dhe mė shumė 3 piksha....tani kemi mė shumė se kurrė nevojė pėr to.
  Ditto. Pak a shume te njejtat gjana kemi lexu dhe para dy ndeshjeve me Partizanin, bile para nje jave Ilir Daja deklaronte se nuk e donte fare tre pikeshin nqs nuk do jepnin spektakel ne fushe, apo dicka te ngjajshme. Aman se nuk jemi Barcelona qe te jemi kaq te sigurte ne fitore. Nje person qe ja ka sadopak haberin futbollit dhe ka dy pare mend ne koke e di se topi eshte i rrumbullaket dhe jane rraf burra me te mire se ne dhe kan ndodh surpriza me te medha sesa nje fitore e miqve ne Elbasan. Gjithashtu nuk kemi fituar asgje deri tani, pra nuk kemi provuar asgje, dmth as nga kjo ane nuk e kemi luksin e tangerllekut. Me teper perunjesi dhe korrektese.

  Gjithsesi suksese cunave te shtunen. Ishalla nje fitore me Tiranen, qe duhet te na perforcoje disi situaten ne renditje, sidomos kur pas nje jave luhet derbi Tirana-Partizani.
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  42
  Postime
  1,079
  Kete here Ben Lazes nuk i doli huq arroganca e parandeshjes, shyqyr te pakten. Me sa mora vesh nga komenti i radios e paskemi myt Tiranen me loje e megjithate prape per te deshiruar fakti qe duhej te hynte ne loje i sapoardhuri ne kampionatin tone Kaēi qe te kalonim ne avantazh. Jave mas jave, sulmi yne (Bejzade, Dalipi, Rizvanolli harrova ndonji tjeter ?) me duket se le shume per te deshiruar, sidomos ne ndeshjet percaktuese me ekipet e Tiranes. Ishalla e shtyjme dhe deri ne fund dhe te hapin syte per ndonji perforcim.

  Disa here gjate komentit te ndeshjes degjohej kori i stadiumit qe lavderonte nga motra, here Tiranen, here Patushin e here arbitrin. Turp. Njehere bile dhe kur ishim ne avantazh 1-0, pra kur ishim kaluar. Dikush mund te thote qe keshtu behet ne cdo fushe ne Shqiperi, dhe atehere prape turp eshte. Thjesht tregojme qe jemi te pagdhendur. Ndermjet lojtareve dhe tifozeve nqs ndonjanit i lejohet ndonje xhest i teprum jane lojtaret, se vrapojne 90 minuta, ku pulsi vete me raste 200 e ca dhe truni mund te mos punoje ne menyre racionale. Plus qe dmth me sha Tiranen, ekipin e Tiranes ? Ke elbasanllinj ne cdo ekip te Tiranes. Qytetin e Tiranes? Ke kapitenin e ekipit tiranas. Golshenuesi me i mire i Elbasanit ka pas lujt me Partizanin deri para dy sezonesh. Ca kuptimi i ngel pastaj iniciatives me pru femra ne stadium. Nqs do te reagosh kunder nje lojtari, fershelleje mer vlla sa here te kapi top. Nuk po them qe shkallet e stadium te sillen si katedra universiteti po dreqi e mori minimumi i edukates duhet te ekzistoje.
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

Faqja 0 prej 24 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Tifozėt e Super Kampiones Tirana
  Nga BlueBaron nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 157
  Postimi i Fundit: 26-02-2006, 22:05
 2. Elbasani, atje ku pluhuri mbyt ajrin
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 22-11-2005, 19:10
 3. Elbasani do rikthejė femrat nė stadium
  Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-11-2005, 16:54
 4. Njėzet e dy korona: Elbasani
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-09-2005, 18:05
 5. Elbasani
  Nga erzeni nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-10-2002, 14:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •