Close
Faqja 2 prej 24 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 480
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-10-2004
  Postime
  349

  Talking Para Elbasani

  Forca Cunat Verdh E Blu Te Elbasanit.
  Edhe Kete Here E Treguan Veten E Tyre Duke Fituar Ne Fushen E Tyre Kunder Tiranes Me Rezultati 1-0.
  Forca Cuna.

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-12-2002
  Vendndodhja
  united kingdom [london]
  Postime
  30
  Citim Postuar mė parė nga Dr Rieux
  Kete here Ben Lazes nuk i doli huq arroganca e parandeshjes, shyqyr te pakten. Me sa mora vesh nga komenti i radios e paskemi myt Tiranen me loje e megjithate prape per te deshiruar fakti qe duhej te hynte ne loje i sapoardhuri ne kampionatin tone Kaēi qe te kalonim ne avantazh. Jave mas jave, sulmi yne (Bejzade, Dalipi, Rizvanolli harrova ndonji tjeter ?) me duket se le shume per te deshiruar, sidomos ne ndeshjet percaktuese me ekipet e Tiranes. Ishalla e shtyjme dhe deri ne fund dhe te hapin syte per ndonji perforcim.

  Disa here gjate komentit te ndeshjes degjohej kori i stadiumit qe lavderonte nga motra, here Tiranen, here Patushin e here arbitrin. Turp. Njehere bile dhe kur ishim ne avantazh 1-0, pra kur ishim kaluar. Dikush mund te thote qe keshtu behet ne cdo fushe ne Shqiperi, dhe atehere prape turp eshte. Thjesht tregojme qe jemi te pagdhendur. Ndermjet lojtareve dhe tifozeve nqs ndonjanit i lejohet ndonje xhest i teprum jane lojtaret, se vrapojne 90 minuta, ku pulsi vete me raste 200 e ca dhe truni mund te mos punoje ne menyre racionale. Plus qe dmth me sha Tiranen, ekipin e Tiranes ? Ke elbasanllinj ne cdo ekip te Tiranes. Qytetin e Tiranes? Ke kapitenin e ekipit tiranas. Golshenuesi me i mire i Elbasanit ka pas lujt me Partizanin deri para dy sezonesh. Ca kuptimi i ngel pastaj iniciatives me pru femra ne stadium. Nqs do te reagosh kunder nje lojtari, fershelleje mer vlla sa here te kapi top. Nuk po them qe shkallet e stadium te sillen si katedra universiteti po dreqi e mori minimumi i edukates duhet te ekzistoje.


  Po mir mer lal ata ne Shqiperi akoma se kan kulturen Angleze apo Evropiane ka edhe kokrra qe bajne ashu me te shajtura.Biles kur kam qene ne Para dy vjetesh ne Elbasan pash nje ndeshje kot per kuriozitet ne stadium isha me nje shokun tim qe kishte ardh nga Gjermania ene qe ti bie shkurt muabetit filluan me sha disa flluam ene ne te tjeret si mbas shumices.Bile biles jo pak po ka ndodhur shume here qe Tifozat e nje ekipi shajne edhe Lojtarin qe eshte rrit ne ate ekip po luan me nje tjeter.Fatkeqesisht kshu eshte gatuar {Rraca} Shqiptare.


  Urime Elbasanit per kte fitore me Tiranen.

 3. #23
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,551
  bravo i lumt elbaxanit
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 4. #24
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post Elbasani u lė "targėn" kryeqytetasve

  Elbasani mban fjalėn, shkurorėzon Tiranėn


  Nr.1


  Verdheblutė nuk gabojnė dy herė rresht, duke u shkėputur sėrish nga ndjekėsi mė i afėrt


  Elbasani - Tirana 1-0

  Shėnues: A.Kaēi 77'


  "Radiografia"

  2' Bejzade alarmon mbrojtjen tiranase pas njė gjuajtjeje tė bukur, por topi kalon fare pranė shtyllės sė djathtė pingule tė kuadratit tė Hidit.
  4' Vendėsit kundėrzbresin bukur, por njė mbrojtės mik e devijon topin mjaft bukur jashtė vijės fundore.
  11' Qorri kroson saktė pėr te Bejzade, qė gjuan fuqishėm, por Hidi e mbėrthen topin pranė shtyllės pingule, pa e lejuar tė kalojė vijėn fatale.
  16' Kėsaj radhe ėshtė Bejzade qė i lėshon njė top tė saktė Qorrit, i cili e lėshon si "predhė" pranė trekėndeshit tė majtė tė portės bardheblu.
  20' Elbasani kėmbėngul me forcat e shumta pėr tė shėnuar nė portėn e Hidit dhe njė top i goditur me kokė nga Brahja pėrplaset nė traversė.
  23' Miqtė kundėrpėrgjigjen me anė tė Salihit, por gjuajtjen e tij e pret pa vėshtirėsi Kotorri.
  37' Abraham shmang dy mbrojtės miq, gjuan, por pa rezultat.
  40' Dyshja Qorri-Bejzade kombinojnė disa herė midis tyre dhe ky i fundit gjuan nė drejtim tė kuadratit, por topi kalon sėrish jashtė. 51' Pjesa e dytė nis edhe mė e shpejtė pėr vendėsit. Qorri, pasi ka marrė njė top nga mbrojtėsit verdheblu, me kokė e kalon te Bejzade, qė fare pranė portės nuk arrin ta ēojė nė rrjetė.
  57' Vendėsit kanė njė rast ideal pėr tė kaluar nė avantazh, por Bejzade e Qorri vonohen dhe gjuajtja e kėtij tė fundit nuk ka saktėsinė e duhur.
  60 75'- Elbasani sundon nė fushėn e lojės dhe e detyron Tiranėn tė mbyllet nė zonėn e vet.
  77' Albert Kaēi, pasi ka marrė njė top tė kthyer nga mbrojtja bardheblu, arrin qė me njė gjuajtje spektakolare tė mposhtė portierin Hidi. 1 0 pėr Elbasanin.
  78' Verdheblutė pėrpiqen ta dyfishojnė rezultatin, por sulmuesit e tij vonojnė nė kombinimet midis tyre nė zonėn mike.
  83' Ēapja i ka dhuruar njė top tė saktė Brahjes, qė me shpejtėsi ka gjuajtur, por Hidi pret.
  86' Qorri gjuan sėrish fuqishėm, por Hidi grushton.
  90+2'- Andaveris shfaqet rrezikshėm pėrpara portės sė verdhebluve, por Kotorri tregon aftėsitė e tij.

  Komenti

  Elbasani ka arritur tė triumfojė sėrish ndaj kampionėve nė fuqi, duke e thelluar distancėn sėrish nga ndjekėsi i tij mė i afėrt, Partizani, i cili nuk ka marrė mė shumė se barazim ndaj Vllaznisė. Vendėsit e kanė filluar me shumė siguri ndeshjen dhe e kanė vėnė nė alarm mbrojtjen mike gjatė gjithė kohės. Tė mbėshtetur nga mijėra sportdashės tė zjarrtė nga Elbasani, nga rrethinat e tij, por edhe tė tjerė tė ardhur nga qytetet e tjera tė Shqipėrisė, verdheblutė kanė treguar se janė njė nga ekipet mė tė mira tė superligės. Sulmi i Elbasanit i ka dhėnė sinjale tė qarta portierit mik se do ta kishte tė vėshtirė dhe tė pamundur ta mbante tė paprekur kuadratin e Tiranės. Qorri dhe Bejzade shpeshherė provuan ta vinin nė shenjestėr portėn e bardhebluve. Gjuajtjet e tyre nga tė gjitha pozicionet nuk arritėn ta nxirrnin nė dritė golin e avantazhit gjatė pjesės sė parė. Niveli i lartė i lojės sė zhvilluar nga verdheblutė gjatė pjesės sė parė nuk solli ndryshim rezultati dhe ata e nisėn mjaft tė mobilizuar pjesėn e dytė, duke kėmbėngulur pėr shėnimin e golit. Futja nė lojė e shkodranit Albert Kaēi pati ndikim pozitiv dhe solli njė agresivitet edhe mė tė madh tė vendėsve ndaj Tiranės. Shpejtėsia nė veprimet me topin e Kaēit dhe saktėsia e Qorrit, Bejzades dhe e futbollistėve tė tjerė tė Elbasanit paralajmėronin pėr golin e verdhebluve. Dhe ai ka mbėrritur nė minutėn e 77-tė, me autor Albert Kaēin, pas njė gjuajtjeje spektakolare nė hyrje tė zonės. Topi i goditur nga Kaēi ka pushuar pas shpinės sė Hidit, ndėrsa stadiumi "Ruzhdi Bizhuta" ka shpėrthyer si njė "vullkan" nga entuziazmi i tifozėrisė vendėse. Pėr fatin e mirė tė verdhebluve, ky rezultat ėshtė mbrojtur me meritė tė plotė prej tyre deri nė fund, duke siguruar njė kryesim bindės, kur kanė mbetur edhe 10 javė nga mbyllja e aktivitetit. Fundi i ndeshjes ėshtė kthyer nė njė festė tė madhe, sepse fitorja me kampionėt nė fuqi ėshtė cilėsuar njė hap tjetėr drejt trofeut tė superligės. Kėshtu, me kėtė fitore, Elbasani shkurorėzon pėrfundimisht Tiranėn, duke e lėnė nėntė pikė mbrapa njė rival tė drejtpėrdrejtė. Verdheblutė tregojnė se nuk mund tė gabojnė dy herė radhazi, duke fituar mė meritė pėrballė kampionėve nė fuqi. Ndeshjen e radhės Elbasani do ta luajė nė Peqin, ku fitorja ėshtė shumė e vėshtirė tė arrihet, pasi dihet qė Shkumbini lufton pėr tė mos rėnė nga kategoria. Por pėr fat tė mirė tė Elbasanit, edhe rivali i tij, Partizani, ka njė ndeshje tė vėshtirė, pikėrisht me Tiranėn, e cila nuk ka se ē'tė humbasė mė dhe do t'i kėrkojė t'i rrėmbejė tė paktėn vendin e dytė tė kuqve. Por para ndeshjes me Shkumbinin, Elbasani do tė udhėtojė pėr nė Durrės pėr kupė, ku edhe kėtu nėnkampionėt kėrkojnė trofeun.

  Deklarojnė:

  Ilir Daja, trajner i Elbasanit: "Arritėm njė fitore me mjaft vlera, e cila tregon mbi tė gjitha se ekipi ynė ėshtė njė nga pretendentėt kryesorė pėr titullin e kampionit. Kishim besim tė plotė nė kalimin me sukses tė kėsaj ndeshjeje. Luajtėm qartė dhe e dominuam ndeshjen, tė cilėn mund ta kishim fituar me pak mė shumė kujdes edhe mė thellė. Pėrfitoj nga rasti t'i falėnderoj lojtarėt pėr suksesin qė shėnuan nė njė nga ndeshjet mė tė rėndėsishme tė kampionatit. Njė falėnderim tė veēantė do t'u adresoja edhe tifozėve tanė tė mrekullueshėm, qė na inkurajuan e na mbėshtetėn sė tepėrmi nga shkallėt e stadiumit."

  Mirel Josa, trajner i Tiranės: "Kishim ardhur me bindjen se nuk do tė dilnim pa pikė nga fusha e stadiumit "Ruzhdi Bizhuta", megjithatė jemi tė detyruar ta pranojmė rezultatin. Kemi luajtur mirė, por u ndėshkuam atėherė kur mendonim se do tė shėnonim ne. Kryesimin e Elbasanit e cilėsoj tė merituar, por edhe ekipi i Tiranės do tė vazhdojė tė pretendojė pėr t'u ngjitur nė kreun e renditjes, pasi ka ende mjaft javė pėr t'u mbyllur kampionati."

  Tė veēanta:

  Mė se 11 mijė spektatorė, mes tė cilėve 500 nga kryeqyteti dhe 200 femra, e kanė ndjekur ndeshjen nga shkallėt e stadiumit "Ruzhdi Bizhuta".
  Njė flamur gjigant me pėrmasa 50 x 10 metra me mbishkrimin "Elbasani Kampion" ėshtė shpalosur nga ultrasit verdheblu disa herė gjatė ndeshjes nė tribunėn pėrballė.
  Rikthimi i Albert Kaēit ka qenė me fat, pasi sapo hyri nė fushė shėnoi golin e fitores pėr Elbasanin.


  Nr.2

  Goli i Kaēit shkurorėzon kampionėt

  Elbasani u lė "targėn" kryeqytetasve. Kėshtu mund ta pėrmbledhim javėn e 26-tė tė superligės, e cila solli rezultate tė papritura, tė cilat gjithsesi shkuan nė favorin e verdhebluve. Goli i Albert Kaēit i dha tri pikėt Elbasanit nė njė ndeshje me shumė episode, duke bėrė qė kampionėt tė dilnin sėrish kokulur nga stadiumi "Ruzhdi Bizhuta". Fatal mund tė quhet pėr Partizanin barazimi 2-2 me Vllazninė, skuadėr e cila nuk kishte asnjė objektiv nė kėtė takim, ndėrkohė qė Teuta bėri dje detyrėn pėrballė Besės nė derbin bregdetar, ku golat e Kotes dhe Gegės ishin vendimtarė pėr durrsakėt nė fitoren 2-1. Duke shtuar kėtu edhe hapin fals tė Dinamos tė premten me Skėnderbeun, ēdo gjė nė javėn qė lamė pas foli vetėm pėr elbasanasit, qė tashmė e shohin mė pranė se kurrė fitimin e titullit kampion, i cili mungon prej 21 vjetėsh nė kampin verdheblu.
  Mendon Kaēi pėr tė shkurorėzuar kampionėt
  Ndonėse e nisi ndeshjen nga stoli, shkodrani Albert Kaēi i dhuroi njė gol dhe tri pikė Elbasanit nė sfidėn direkte me Tiranėn. Nė njė pėrballje shumė tė tensionuar, ata qė pėrfituan sėrish ishin pikėrisht djemtė e trajnerit Ilir Daja, tė cilėt u bėnė dy sezone qė po e mposhtin Tiranėn kampione. Pas tri fitoreve radhazi, bardheblutė janė ndalur sėrish nė stadiumin "Ruzhdi Bizhuta", duke e parė tani edhe mė larg titullin. Pėr sa u takon elbasanasve, mund tė thuhet se nė kėtė kampionat nuk mund tė gabojnė dy herė radhazi, ku pas humbjes me Partizanin kanė gjetur forca pėr tė reaguar. Me kėtė fitore tė arritur, por duke parė edhe hapin fals tė dy kryeqytetasve tė tjerė, Elbasani po shkon i qetė drejt shpalljes kampion, teksa edhe vetė bardheblutė, pas kėtij takimi, janė bindur mė nė fund se objektivi i vetėm qė ka mbetur nė lojė ėshtė Kupa e Shqipėrisė.  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al


  Olele olele ē'na i bėjnė qefin kto ēunat kėshtu

  Verdh e blu
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  .........................

 5. #25
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post Tė rejat e fundit

  Mesfushori shkodran i verdhebluve, Safet Osja, thotė se kėshtu duhet vazhduar


  Osja: Ne kampionė, bukuria e Ditės sė Verės

  Elbasani e ka rritur akoma mė shumė diferencėn ndaj rivalėve tė tij mė tė afėrt, Partizanit dhe Tiranės. Pėr ekipin e drejtuar nga trajneri Daja tashmė po mendohet pėr takimin e radhės, atė kundėr Teutės nė kupė. Optimizmi ėshtė tepėr i lartė pas fitores me kampionėt nė fuqi. Nė njė prononcim pėr "Sporti shqiptar", mesfushori shkodran Safet Osja thotė se edhe festa e ditės sė verės ka mė lezet tė festohet nga elbasanasit si kryesues dhe si fitues tė njė ndeshjeje vėrtet tė rėndėsishme. Osja gjithashtu thotė se duhet vazhduar nė kėtė mėnyrė, duke mos toleruar deri nė fund, pasi asgjė nuk ka mbaruar.

  - Njė fitore e vėshtirė me Tiranėn, apo...?

  - Takimi ishte si njė finale, pasi pėrballeshin dy skuadrat mė tė forta tė kampionatit tonė. Sa pėr vėshtirėsinė, mund tė them se edhe kėtė herė e ulėm nė tokė ekipin kampion, pasi loja qė zhvilluam ishte e pėrkryer dhe mund tė kishim shėnuar edhe dy gola tė tjerė. Tani na duhet tė punojmė pėr takimet e radhės.

  - Eshtė rikthyer Kaēi, i cili shėnoi golin e fitores. Mendoni se i mungonte njė futbollist i tillė Elbasanit?

  - Duhet tė theksoj se kėtė sezon te skuadra jonė futbollistėt janė nga mė tė njohurit, tė cilėt kanė dhėnė maksimumin nė fushėn e lojės. Sa pėr Kaēin, ai ėshtė miku im dhe sinqerisht e meritone njė gol me rastin e rikthimit. Kemi qenė edhe vitin e shkuar me Elbasanin bashkė dhe mendoj se rikthimi i tij ka qenė me fat pėr ekipin dhe ashtu shpresoj tė shkojė deri nė fund.

  - Elbasani tashmė e ka rritur sėrish diferencėn ndaj rivalėve, meritė e ekipit kjo, apo ishte fat?

  - Sigurisht qė ėshtė pėr meritė tė skuadrės sonė, pasi morėm njė fitore me vlera ndaj Tiranės nė njė ndeshje spektakolare. Nuk besoj se na e kanė bėrė dhuratė ndonjė ekip shkėputjen. Sa pėr rivalėt, mund tė them se ata deri nė fund do tė jenė pas nesh. Dua t'i siguroj tė gjithė tifozėt tanė se skuadra e tyre nuk do ta lėshojė vendin e parė deri nė fund. Elbasani ėshtė mposhtur nga Partizani tri herė, por nuk e ka lėshuar vendin e parė nė asnjė moment. Kjo do tė thotė se kemi diēka mė shumė se tė tjerėt, qė ėshtė vazhdimėsia.

  - Tė mėrkurėn, ndeshja e kupės me Teutėn. Si e parashikoni?

  - Do ta vlerėsojmė shumė, pėrderisa jemi nė lojė edhe pėr kėtė trofe. Do tė ishte e jashtėzakonshme qė nė fund tė kėtij sezoni t'i fitonim tė dy trofetė. Teuta ėshtė njė skuadėr e fortė nė shtėpi, por Elbasani duhet tė "hakmerret" jo vetėm pėr barazimin nė kampionat, por edhe sepse Teuta na eliminoi njė vit mė parė nga ky kompeticion.

  - Kur mbeten edhe 10 javė, si e shikoni fitimin e titullit pėr Elbasanin?

  - Pėr mua, ky ėshtė sezoni i dytė nė Elbasan dhe dėshira ėshtė e madhe pėr t'u shpallur kampionė. Tė them tė drejtėn, fitorja me Tiranėn na ka dhėnė njė tjetėr titull pas kampiones sė dimrit. Tashmė jemi kampionė edhe nė Ditėn e Verės. Kėta tituj kanė njė domethėnie tė madhe pėr ecurinė tonė, pėr t'u shpallur nė fund kampionė tė Shqipėrisė.  Laze: Kolegė presidentė, ju pres sot nė Elbasan!

  Presidenti i Elbasanit, Arben Laze, edhe njė herė u ka bėrė tė ditur tė gjithė presidentėve dhe sekretarėve tė klubeve shqiptare ftesėn e tij nė Ditėn e Verės, qė tradicionalisht festohet nė Elbasan, aty ku Laze dhe ekipi i tij kanė fituar njė pėrkrahje shumė tė madhe. "Nėpėrmjet gazetės "Sporti shqiptar", i ftoj tė gjithė presidentėt dhe sekretarėt e klubeve qė Ditėn e Verės tė vijnė ta festojnė nė Elbasan. Janė tė mirėpritur tė gjithė. Do tė ishte njė nder pėr mua tė prisja tė gjithė pėrfaqėsuesit e futbollit shqiptar, ata tė cilėt po investojnė kaq shumė pėr kėtė sport popullor," - ka thėnė presidenti Laze nė ftesėn e tij. Kujtojmė qė Laze kėtė ftesė e kishte bėrė qė njė javė mė parė, nė mėnyrė qė tė gjithė ta programonin kėtė festė nė Elbasan. Nė Ditėn e Verės, sot nė Elbasan, nuk ka se si tė mos pėrshėndetet edhe ecuria e mirė e ekipit verdheblu, i cili ėshtė shumė pranė shpalljes kampion pėr tė dytėn herė. Pėr tė treguar njė "fair-play" tė vėrtetė, Laze ka ftuar tė gjithė pėrfaqėsuesit e futbollit. Nė fund tė prononcimit tė tij, ai thotė: "Jemi shpallur kampionė tė dimrit, tani jemi kampion pranvere, atėherė, sipas rregullit, duhet tė jemi edhe kampionė vere. Mė shumė se pėr vete, kėtė titull e dua pėr qytetin e Elbasanit, pasi e meriton vėrtet."


  Daja: Tani verdheblutė mė tė qetė

  Ai qė ka festuar mė gjatė se ndojė tjetėr ka qenė vetė numri njė i stolit verdheblu, Ilir Daja, i cili gjatė gjithė takimit ka qenė i shoqėruar nga tensioni i madh i lojės, por i mbushur me gėzimin e golit tė shėnuar nga Kaēi, ai ka festuar shumė nė fund. "Skuadra do tė vazhdojė e qetė punėn deri nė fund pėr tė fituar titullin kampion. Ishte njė fitore shumė e rėndėsishme ndaj Tiranės, sepse skuadra luajti shumė mirė, madje mund edhe tė kishim shėnuar mė shumė se njė gol. Ekipi nė fushė tregoi rritje nė nivelin e saj fizik dhe taktik, ēka do tė thotė se humbja e pėsuar nga Partizani njė javė mė parė ėshtė kaluar. Elbasani ēdo ndeshje e konsideron si njė finale. Jemi nė rrugė tė mbarė, por kemi pėrballė edhe 10 javė, kėshtu qė na duhet tė punojmė shumė pėr tė marrė maksimumin e pikėve, duke filluar qė nga kjo javė me Shkumbinin. I bėj thirrje ekipit qė tė jetė mė i matur nė takimet e tjera dhe tė mobilizohet si nė kupė, ashtu edhe nė kampionat. Jemi tė qetė, prandaj duhet ta administrojmė kėtė qetėsi, duke mos kaluar asnjėherė nė eufori," - ėshtė shprehur trajneri i Elbasanit, Ilir Daja.  www.sportishqiptar.com.al
  Koment

  Mė pėlqeu shumė deklarata e Ilirit,por dhe iniciativa e Benit.
  .........................

 6. #26
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Neper fushėn krejt jeshil
  Dalin djemtė portokalli
  Qe te gjithė jemi me ju
  Forca djema verdh e blu.

  Lulet tona janė pėr ju
  Elbasani verdh e blu
  Ne s'na tremb dot askerkush
  Zemrat tona janė ne fushe.

  Ne prej jush duam fitore
  Duam fitore veē fitore
  Para djema me koken lartė
  Si selvite e Namazgjase.

  Refreni:

  Duam gol ne duam gol
  Elbasani loz futboll
  Duam fitore , ju mos ju ndani
  Ne thėrrasim Elbasani.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-10-2004
  Postime
  349

  Talking Hahahahahahaha

  Para Elbasaniiiiii.
  Kampionati Dhe Kupa E Shqiperise Eshte E Jona.

 8. #28
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post Rizvanolli: Patjetėr, fitore nė Peqin

  Sulmuesi i verdhebluve, Erion Rizvanolli, thotė se ekipi ėshtė shumė i karikuar


  Elbasani tashmė e ka pėrqendruar vėmendjen te ndeshja derbi me Shkumbinin pėr kampionat nė fushėn sportive tė Peqinit. Pas barazimit me Teutėn nė ndeshjen e parė ēerekfinale tė Kupės sė Shqipėrisė, skuadra e Ilir Dajės i ėshtė kthyer stėrvitjes intensive pėr t'u pėrgatitur pėr derbin e prefekturės. Nė njė prononcim pėr "Sportin shqiptar", sulmuesi kryesor i Elbasanit, tiranasi Erion Rizvanolli, ėshtė shprehur tepėr optimist pėr takimin me Shkumbinin. Ndėrkohė, Rizvanolli ka shtuar se ky takim ėshtė tepėr i rėndėsishėm pėr ecurinė e skuadrės sė tij. "Mund tė them se skuadra e Elbasanit do ta vlerėsojnė nė maksimum ekipin kundėrshtar, por pėr mė tepėr tashmė jemi tė gjithė koshientė se kjo ndeshje do tė jetė njė spektakėl, pasi ashtu si ne, edhe Shkumbini do tė kėrkojė fitoren. Pėr ne nuk ka rrugė tjetėr pėrveē fitores. Do tė kemi pėrballė njė kundėrshtar me shumė kualitete. Unė e njoh mirė kėtė skuadėr, pasi kam luajtur dhe kam kujtime tė bukura nga Peqini. Mund t'ju them se Shkumbini ka njė skuadėr simpatike, qė nė fushėn e vet luan mjaft mirė dhe ėshtė e pagabueshme," - shprehet sulmuesi Rizvanolli, i cili erdhi tek Elbasani nė merkaton e janarit. Mė poshtė, nė prononcimin e tij, Rizvanolli, qė nuk ka luajtur kundėr Tiranės pėr shkak kartonėsh dhe ėshtė lėnė pushim nė takimin me Teutėn pėr kupė, thekson se gėzon njė formė tė mirė dhe shprehet se, nėse do tė luajė qė nga minuta e parė, do tė japė maksimumin e tij. "Kampionati ka hyrė nė njė fazė tepėr interesante. Tashmė jemi pesė pikė larg, kemi mundėsi qė tė largohemi akoma mė shumė, por unė shpreh bindjen se skuadra e Elbasanit kėtė sezon ėshtė mė e fortė se ēdo ekip tjetėr. Jo mė kot kam zgjedhur Elbasanin pėr tė luajtur kėtė sezon," - ka shtuar Rizvanolli. Nė fund tė prononcimit tė tij, sulmuesi Erion Rizvanolli thekson se skuadra e tij nuk do tė lėshojė terren nė asnjė takim dhe do tė luftojė nė ēdo takim pėr tė marrė maksimumin, madje duke filluar nga kjo javė. "Pėr Elbasanin, pak rėndėsi kanė se ēfarė bėjnė kundėrshtarėt. Kėtu e kam fjalėn pėr rivalėt mė tė afėrt tė ekipit, ndėrkohė qė do tė luftojmė pėr tė fituar edhe kupėn. Mendoj se skuadra ka bėrė njė hap pėrpara nė kupė, por na duhet tė fitojmė nė takimin e kthimit. Mund tė them se Elbasani me grupin qė ka ėshtė i aftė t'i fitojė tė dy trofetė e kėtij sezoni. Takimi me Shkumbinin do tė jetė njė ndeshje tepėr emocionuese, pasi ky takim ėshtė edhe derbi midis kėtyre dy skuadrave. Nė fushė le tė fitojė mė i miri," - pėrfundon Erion Rizvanolli, sulmuesi i Elbasanit.


  2000 stola pėr stadiumin "Ruzhdi Bizhuta"

  Njė emigrant nga qyteti i Elbasanit do tė bėjė dhuratė 2000 stola pėr stadiumin e Elbasanit. Kėtė gjė e kanė pohuar drejtuesit e klubit verdheblu. Ndėrkohė, burime brenda ekipit tė verdhebluve kanė shtuar se emigranti nė fjalė nga Elbasani ka shprehur dėshirėn pėr tė dhuruar 2000 stola pėr stadiumin e qytetit, duke shprehur kėshtu njė mbėshtetje tepėr tė madhe pėr ekipin, qė gjatė kėtij sezoni ka afruar pranė vetes mijėra sportdashės elbasanas.


  Nora dhe Vrapi, mungesat ndaj Shkumbinit

  Sulmuesi Arlind Nora dhe mbrojtėsi Endri Vrapi janė mungesat e radhės pėr ekipin e Elbasanit nė kampionat. Tė dy futbollistėt kanė luajtur 90 minuta nė takimin e kupės, pasi ditėn e diel do tė jenė nė tribunė nė fushėn sportive tė Peqinit, pasi kanė plotėsuar numrin e kartonėve. I pari ėshtė ndėshkuar me karton tė kuq, ndėrsa Vrapi me Tiranėn ka marrė kartonin e tretė tė verdhė.  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al
  .........................

 9. #29
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post Barazimi nė Peqin u shėrben tė dy ekipeve

  Elbasani shkėputet edhe njė pikė nga ndjekėsi, ndėrsa Shkumbini i afrohet Teutės  Shkumbini - Elbasani 0-0
  Komenti

  Me barazimin pa gola qė u arrit dje nė Peqin midis ekipit vendės dhe Elbasanit, ekipi i Shkumbinit ka humbur dy pikė tepėr tė vlefshme pėr momentin, ndėrsa Elbasani ka ditur tė pėrfitojė nga ky barazim. Falė edhe humbjes sė Partizanit, ndjekėsit mė tė afėrt, elbasanasit kanė konsoliduar pozitat e tyre nė krye, nė pritje tė kurorėzimit zyrtar. Pėrballja e djeshme midis kėtyre dy ekipeve u ndoq me interes dhe mund tė thuhet se barazimi ėshtė rezultati mė i drejtė, nisur nga ato qė dhanė ekipet nė fushėn e lojės. Vėrtet qė Shkumbini ishte mė ngulmues dhe meritonte mė tepėr. Mbi tė gjitha nė kėtė derbi fitoi futbolli, nėpėrmjet lojės korrekte nga tė dy ekipet. Episode tė veēanta tė tensionimit tė lojės nga ndonjė futbollist i veēantė mik nuk ndikuan aspak nė prishjen e atmosferės sportive. Eshtė fakt qė vendėsit ishin mė tepėr ngulmues gjatė 90 minutave, duke pasur edhe raste tė pastra nė portėn mike, por kėto nuk mjaftuan pėr tė gjetur golin aq shumė tė dėshiruar. Eshtė meritė e Kotorrit dhe e mbrojtjes sė Elbasanit, tė drejtuar nga kapiteni Dede, qė nuk lejuan prekjen e rrjetės. Vėmendja e Elbasanit ishte pėrqendruar nė kėtė repart, qė luajti shpesh edhe me futbollistėt e tjerė, veē Dedes, Vrapit, Brahjes e Ēapjes, sepse nė ndeshje tė tilla goli mund tė ndikonte nė fatin e ndeshjes, sepse ai qė do tė shėnonte i pari mund edhe ta fitonte takimin. Dėshirėn e tij Shkumbini e shfaqi qė nė fillim, duke rrezikuar me sulmuesin Abazaj dy herė dhe mė pas me Ishkėn. Kėto ngacmime i mjaftojnė Elbasanit qė tė kundėrpėrgjigjet me Osjen e Stojkun, qė vunė nė provė portierin. Vėrtet qė portierėt Kotorri e mė pak Llani nuk patėn shumė punė. Ishte e vėshtirė tė dalloje nė fushėn e lojės se po luanin dy ekipe me objektiva tė kundėrta, Shkumbini pėr mbijetesė nė vendin e parafundit dhe Elbasani qė kryeson kampionatin qė nga java e parė. Merita mė shumė u takon vendėsve, qė luajtėn me dėshirė dhe me grintė, duke i kėrkuar mė shumė se kundėrshtari golin dhe rezultatin pozitiv. Nėse nuk u gjet goli, veē meritės sė Kotorrit, duhet pėrmendur edhe organizimi i mirė nga mbrojtėsi Dede, pa harruar edhe mungesėn e qetėsisė, apo nxitimin e sulmuesve Abazaj, Stafa dhe R.Dervishi. Loja nė pėrgjithėsi u luajt nė sektorėt e mesfushės dhe nė zonėn e Elbasanit, duke lėnė tė avancuar vetėm Bejzaden dhe K.Dalipin, qė e patėn tė vėshtirė tė gjejnė hapėsirė nė mbrojtjen vendėse tė drejtuar nga Magani. Krahasuar me pjesėn e dytė, pati mė tepėr ritėm nga tė dy ekipet, qė arritėn t'i shfaqnin hapur synimet e tyre. Nė pjesėn e dytė, nė fakt, ritmi ra dhe ndikoi edhe terreni i fushės, qė ua vėshtirėsoi shumė futbollistėve qarkullimin e topit dhe ndėrtimin e aksioneve. Zėvendėsimet e dy trajnerėve nuk ndryshuan asgjė nė fushė, ku Shkumbini vazhdonte tė ishte mė ngulmues me sulmet nga krahėt, ndėrsa miqtė nga Elbasani mendonin mė tepėr pėr mbrojtjen, duke pėrdorur armėn e kundėrsulmit me Rizvanollin dhe Stojkun. Duke ndarė nė fund nga njė pikė, tė dy ekipet nė pozicione tė ndryshme nė tabelė e me objektiva tė kundėrta do tė mendojmė pėr ndeshjet e radhės. Shkumbini, tė shtunėn, ka njė tjetėr provė tė vėshtirė, kur do tė presė Partizanin nė Peqin, ndėrsa Elbasanit do t'i duhet tė udhėtojė drejt Kavajės nė njė takim tjetėr tė vėshtirė.  Deklarojnė:

  Faruk Sejdini, trajner i Shkumbinit: "Duhet tė pranoj se jemi tė kėnaqur edhe me barazimin, edhe pse ndoshta meritonim mė shumė. Loja pati nivel tė kėnaqshėm dhe nė kėtė takim pėrballė kryesuesve ne bėmė njė hap tė vogėl. Ekipi tregoi dėshirė nė fushė dhe mė pak kujdes mund tė fitonim takimin. Nuk mjafton vetėm dėshira nėse ajo nuk konkretizohet me finalizimin e rasteve. Javėn e ardhshme duhet tė bėjmė diēka mė shumė, pėr tė mos u pėrsėritur barazimi i sotėm."

  Ilir Daja, trajner i Elbasanit: "E patėm parashikuar tė vėshtirė kėtė takim, sepse e njihnim mirė forcėn e Shkumbinit, sidomos fushėn e vet. Ekipi diti tė mbrohej mirė pėr tė mos pėsuar gola. Pengesė pėr mua ishte dhe vėshtirėsia e terrenit, qė ndikoi nė lojėn e dy ekipeve, sidomos tė sulmuesve. Barazimi pėr mua ishte rezultati mė i drejtė. Pėr tė ardhmen them se Elbasani do tė ngulmojė deri nė fund, pa parė kundėrshtarėt e tjerė dhe ndjekėsit nga pas. Javėn tjetėr na pret njė transfertė e vėshtirė, kur do tė luajmė pėrballė Besės."


  Tė veēanta:

  Interesim i madh pėr takimin derbi tė prefekturės Shkumbini Elbasani, ku kishte edhe shumė spektatorė elbasanas.
  Tribuna "VIP" ishte e mbipopulluar nga specialistėt vendės e nga Elbasani, ku nė mes tyre ishte edhe kryebashkiaku Ardian Turku, dikur futbollist i Shkumbinit.
  Entuziazėm i madh nė stadium nga sportdashėsit elbasanas, kur ndėrmjet Radio +2 u njoftua goli i Tiranės pėrballė Partizanit.
  Dy vėllezėrit Dalipi, Klevisi i Elbasanit dhe Endri i Shkumbinit, ishin dje kundėrshtarė pėrballė njėri tjetrit, duke u pėrpjekur tė dy tė japin maksimumin.
  Eshtė duartrokitur futja nė fushė e Erion Rizvanollit tė Elbasanit nė pjesėn e dytė, ish-futbollistit tė Shkumbinit.  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al  Koment personal

  Mbas barazimit tė bardhė nė Peqin dhe mbas mposhtjes tė sė kuqve kemi mundur jo vetėm tė ruajmė distancėn por madje dhe ta shtojmė atė mė 1 pikė nga vendi i dytė.Kėshtu qė jemi 6 nga Partizani,dhe tė shtunėn na pret njė transferė tepėr e vėshtirė nė Kavajė ndaj Besės.Besa njė ekip i mirkonsoliduar dhe qė ndeshjet e fundit po merr ca rezultate bindėse,kėshtu qė duhet akorduar kujdes nė max nga ēunat pėr tė dalė nga ndeshja e tė shtunės me 3 pikshin.Etapat nė vazhdim janė pėrcaktuese pėr objektivin tonė,por jo vendimtare kėshtu qė ēunat duhet tė mos harrojnė pėr asnjė moment pėr ēfarė hyjnė nė fushėn e lojės.Edhe kėsaj rradhe pritet dyndje e madhe tifozėsh verdh e blu nė stadiumin e Besės sė Kavajės.Shpresoj qė tė shtunėn tė zhvillohet njė ndeshje e bukur duke i dhuruar publikut tė pranishėm 90 minuta spektakėl (pasi e kanė kėtė mundėsi tė dyja ekipet) dhe Elbasanit,3 pikshin e domosdoshėm.

  Ps.Njė lajm senzacional dhe nė eksluvitet pėr lexuesit e temės sonė,dhe pėr gjithė ata verdh e blu kudo qofshin.Sipas burimeve tė besueshme personale,ka shumė mundėsi qė dy ēunat tanė,Dorian Bylykbashi dhe Klodian Duro ti bashkohen ekipit mėmė pėr ndeshjet qė do zhvillojė Kampionja e Shqipėrisė nė ndeshjet e Ch.L. dhe madje po shikohet mundėsia pėr tė dy tė vishen me fanellėn verdh e blu pėr sezonin e ardhshėm.

  Forca ēuna


  Verdh e Blu
  .........................

 10. #30
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post Kovaēi: Mos e paragjykoni kot Elbasanin!

  Drejtori teknik i verdhebluve, Artin Kovaēi, reagon pas fjalėve dashakeqe ndaj klubit  Elbasani vazhdon tė jetė nė krye tė superligės edhe pas pėrfundimit tė fazės sė tretė tė sezonit. Ndėrkohė, nė drejtim tė ekipit verdheblu, gjatė kėtij sezoni nuk kanė munguar akuzat, madje presioni mediatik ndaj ekipit tė Elbasanit ėshtė shtuar sė tepėrmi, sidomos tashmė kur kampinati ėshtė nė fundin e tij. Por nė njė prononcim pėr "Sportin shqiptar", drejtori teknik i Elbasanit, Artin Kovaēi, tepėr i indinjuar ndaj disa pseudospecialistėve tė futbollit, tė cilėt ēdo javė nė mediat sportive kanė ulur poshtė meritat dhe vlerat e ekipit verdheblu, ka thėnė.

  "Mė lejoni t'u bėjė tė ditur tė gjithė atyre tė ashtuquajtur specialistė, tė cilėt tė kollarisur mbajnė nė gojė ekipin e Elbasanit, madje kanė shkuar deri atje sa pas ēdo ndeshjeje na kanė kryqėzuar, qė ekipit tonė nuk mund t'ia ulin dot meritat dhe vlerat. Duan apo s'duan disa, Elbasani e meriton vendin e parė. Gjithēka deri tani e kemi fituar me punė dhe djersė nė ēdo fushė tė superligės," - thekson Kovaēi.

  Por drejtori teknik i verdhebluve shprehet se Elbasani kėtė sezon gjithēka e ka me meritė, madje ai thekson se ėshtė ndier tėrėsisht i fyer nga disa deklarata tė dhėnė nė njė emision sportiv nga njė i ashtquajtur specialist futbolli, duke theksuar se Elbasani ėshtė favorizuar nga FSHF-ja gjatė kėtij sezoni edhe nė takimin me Shkumbinin, qė u zhvillua ditėn e diel dhe jo tė shtunėn. Kovaēi shprehet se FSHF nuk ėshtė palė me ekipin e Elbasanit, duke theksuar se skuadra e tij nuk ka shkelur ndonjė rregullore pse ka luajtur ditėn e diel.

  "Kemi rėnė dakord tė dy klubet, si Shkumbini, ashtu edhe klubi ynė, qė tė luajmė ditėn e diel, kjo jo pėr tė parashikuar takimin qė u luajt nė Tiranė, por duke parė qė ishte njė transfertė tepėr e vėshtirė pėr ekipin tonė dhe mbi tė gjitha skuadra nuk mund tė luante brenda tri ditėsh pas takimit tė kupės pėrsėri," - komenton Kovaēi.

  Madje drejtori i verdhebluve shprehet se takimi i zhvilluar nė fushėn sportive tė Peqinit ka filluar mė pėrpara se ndeshja e zhvilluar nė Tiranė dhe ka pėrfunduar disa minuta para takimit tė Tiranės.

  "Ne si staf e gjykojmė se ndeshja e zhvilluar tė dielėn nga ana jonė ėshtė brenda gjykimit profesional, sepse nuk ka asgjė e cila e kundėrshton kėtė aspekt. U bėj thirrje atyre qė flasin nė emėr tė futbollit shqiptar se duhet tė jenė mė tė matur kur tė flasin pėr ecurinė e Elbasanit dhe nuk duhet tė merren me punėt tona, pasi kjo skuadėr ka merita dhe jo mė kot ndodhet nė vendin e parė. Prandaj nuk duhet tė gjykojnė pėr ekipin tonė. Edhe federimi i Kaēit na qenka i trukuar, sipas disave. Mund tė them se federimi i Kaēit ėshtė kryer qė nė merkaton e janarit dhe nuk e kuptoj pse duhet tė merren me kėto gjėra. Para se tė flasin lart e poshtė, tė marrin dokumentet dhe t'i shfletojnė. Specialistė tė tillė nuk duhet tė flasin nė tym nėpėr media vizive dhe tė shkruara, por tė pėrballen me realitetin. Unė jam plotėsisht i gatshėm pėr tė gjitha mediat, qofshin kėto elektronike dhe tė shkruara, pėr t'u mbyllur gojėn kėtyre njerėzve qė flasin pa tė drejtė ndaj Elbasanit. Ekipi nuk tkurret nga kėto presione amatoreske, pasi deri tani ėshtė duke kryesuar me meritė dhe tė gjithė duhet tė jenė krenarė pėr kėtė skuadėr, e cila i ka sjellė kėtė sezon publikun nėpėr shumė stadiume futbollit shqiptar," - ka pėrfunduar drejtori teknik i verdhebluve, Artin Kovaēi.  Dje pushim, sot stėrvitje e parė

  Pas njė dite pushim, skuadra e Elbasanit sot pasdite, nė kompleksin sportiv "Shefqet Lamēe", do t'i kthehet stėrvitjes sė parė pėr takimin anti-Besa. Pas barazimit me Shkumbinin nė derbi, ku Daja ka pasur mungesėn e Qorrit dhe tė Norės, tashmė i ka tė gjithė futbollistėt nė dispozicion. Pra, ekipi i Elbasanit do tė luajė me formacionin mė tė mirė tė mundshėm pėrballė Besės, njė transfertė shumė e vėshtirė pėr kryesuesit.


  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al  Koment personal

  I ka thėnė tė gjitha qė duheshin thėnė z.Kovaēi e u ka dhėnė pėrgjigjen e merituar gjithė atyre qė nuk po binden dot me idenė e Elbasanit Kampion.


  Verdh e Blu
  .........................

 11. #31
  ate per blerjen e ndeshjesh se paskeni ven ?
  Lidhjet personale mund ti vendosėsh nė profil jo nė firmė. Stafi i forumit.

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  42
  Postime
  1,079
  Ja po e vej une qe mos ti ngelet hatri ketij me lart.
  ____________________________________

  Sporti Shqiptar, 22-03-2006

  Presidenti i Besės, Nexhat Bizhdili, lėshon bombėn: Kryesuesit po u telefonojnė lojtarėve tė mi pėr kompromis

  Bizhdili: Elbasani tenton tė blejė ndeshjen
  Feriz Ferizaj

  Duket se 9 ndeshjet e mbetura tė superligės do tė jenė vėrtet "intrigė dhe dashuri", siē paralajmėronte dje nė njė shkrim tė saj gazeta "Sporti shqiptar". Pra, duket se na pret njė fazė e katėrt me "luftė" shumėplanėshe tė skuadrave pėr tė arritur objektivat e sezonit. Me tė gjitha mėnyrat, nė fushėn e blertė, por edhe jashtė saj, pas kuintave, ndeshjet e mbetura tė kampionatit duket se do tė jenė pa dyshim njė lojė stėrkėmbėshash. Dhe kėtė e ka provuar i pari presidenti i Besės sė Kavajės, Nexhat Bizhdili, i cili publikisht kėrkon t'i dalė sė keqes pėrpara. I porsakthyer nga njė vizitė jashtė shtetit, Bizhdili thotė se ėshtė pėrballur me njė shqetėsim tė pazakontė tė futbollistėve tė tij. Disa nga titullarėt e Besės, sapo ėshtė kthyer pranė ekipit, e kanė vėnė nė dijeni pėr tentativat e Elbasanit pėr tė blerė ndeshjen e radhės nė kampionat, qė do tė luhet nė fundjavė nė Kavajė. Njė fakt i tillė e ka detyruar presidentin Bizhdili t'u bėjė thirrje publike drejtuesve dhe lojtarėve tė Elbasanit qė tė mos merren me tė tilla gjėra, pasi ato nuk pinė ujė te Besa. Madje Bizhdili shton mė tej, duke thėnė se skuadra qė financon nuk shitet kurrsesi, siē mund tė mendojė ndokush. Duke dashur ta pėrcjellė kėtė shqetėsim tė tij pėrmes gazetės mė tė madhe sportive nė Shqipėri, "Sporti shqiptar", presidenti i Besės, Nexhat Bizhdili, shprehet: "Ē'ėshtė e vėrteta, sapo jam kthyer nga njė vizitė qė bėra jashtė shtetit dhe kėrkova tė takohem me drejtuesit dhe futbollistėt e skuadrės sime. Por, para se tė mė flisnin pėr fitoren e thellė 6-0 ndaj Lushnjės, apo pėr ndonjė problem qė mund t'u ketė dalė rrugės, lojtarė dhe drejtues tė skuadrės mė vunė nė dijeni pėr telefonatat dhe kėrkesat e disa futbollistėve tė Elbasanit, tė cilėt kishin kėrkuar marrėveshje paraprake pėr t'u lėnė ndeshjen e radhės. Futbollistėt e mi mė thanė se disa titullarė tė Elbasanit, emrat e tė cilėve nuk po i bėj publikė pėr arsye etike, u kanė telefonuar, duke u kėrkuar lėnien e ndeshjes nė kėmbim tė pėrfitimeve financiare, shuma tė cilat janė vėrtet tė konsiderueshme, sipas premtimeve. Natyrisht, kjo mė erdhi si bombė, prandaj vendosa qė pėrmes gazetės suaj t'u bėj thirrje publike drejtuesve tė Elbasanit, qė patjetėr qėndrojnė pas futbollistėve tė tyre, qė kanė bėrė rolin e ndėrmjetėsit nė kėtė tentativė pėr tė blerė ndeshjen me Besėn, se e kanė tė kotė. U them drejtuesve dhe futbollistėve tė Elbasanit se Besa nuk shitet kurrsesi. I paralajmėroj tė mos merren mė kėto gjėra, pasi nuk do t'u ecė me Besėn. Tė tilla mėnyra pėr ta fituar ndeshjen jashtė fushės sė blertė nuk shkojnė nė Kavajė, sepse Besa nuk ėshtė ekip lagjesh, por e denjė pėr tė mundur ēdo kundėrshtar tė superligės, ashtu siē e ka bėrė nė kėtė sezon. I kėshilloj kolegėt e mi tė Elbasanit t'i bėjnė llogaritė pėr tė fituar nė fushėn e lojės, nėse kanė mundėsi, ndryshe do tė dalin duarbosh nga ndeshja me Besėn."
  I pyetur se kujt i janė bėrė ofertat financiare nė kėmbim tė shitjes sė ndeshjes, apo nga kush janė bėrė, presidenti i Besės, Nexhat Bizhdili shton: "Me sa u informova nga stafi drejtues i skuadrės sime dhe nga futbollistėt, pothuajse tė gjithėve u kanė mbėrritur nė telefon apo ndonjėrit edhe drejtpėrdrejt oferta tė tilla, tė cilat janė bėrė nga lojtarė tė Elbasanit." Interesimit tonė, nėse kėto oferta janė bėrė nga drejtues apo lojtarė tė Elbasanit, Bizhdili i pėrgjigjet: "Presidenca e Elbasanit nuk del vetė nė skenė, sepse nuk ka arsye ta bėjė kėtė, pasi po ta bėjė, e shkrij fare, filloj investigimin pastaj. Ata kanė dėrguar sportistėt e vet pėr t'u bėrė oferta kolegėve tė tyre tė Besės. Nuk po pėrmend emra, sepse nuk ėshtė etike pėr mua, por, e pėrsėris, po ua them publikisht drejtuesve dhe futbollistėve tė Elbasanit se kėto gjėra nuk shkojnė te Besa. Ata tė mos tentojnė mė, siē kanė bėrė kėto dy ditė, qė tė blejnė lojtarė tė Besės, me qėllim qė tė arrijnė objektivin e tyre nė Kavajė, pasi ēdo gjė do t'u shkojė dėm. Pėr sa u takon shumave financiare qė u janė afruar futbollistėve tė mi, nuk mund tė flas me siguri, por mund tė them se bėhet fjalė pėr shuma tė konsiderueshme." Mė tej, i pyetur nėse do tė jetė nė gjendje t'i kontrollojė futbollistėt e Besės, qė tė mos joshen nga tė tilla oferta financiare, qė, sipas tij, vijnė nga kampi elbasanas, Bizhdili nėnvizon: "Absolutisht jam i bindur dhe i sigurt qė nuk do tė arrijė njeri t'i blejė futbollistėt e Besės, pasi ata i paguaj unė. Pėr kėtė flas me 1000 pėr qind. Shitjen e lojtarėve tė Besės as e ēoj nėpėr mend. Elbasani tė gjejė ndonjė ekip tjetėr pėr ta blerė, por Kavajėn absolutisht jo. Nuk ėshtė puna se do t'i kontrolloj unė pėr tė mos u bėrė pjesė e tė tilla lojėrave, por besimi qė kam tek i gjithė stafi i Besės dhe te lojtarėt e mi mė bėn tė them se Elbasani nuk do tė ēajė dot nė Kavajė nė kėtė mėnyrė. Me kėtė rast, i them Elbasanit qė do ta ketė shumė tė vėshtirė tė marrė pikė nė Kavajė, pasi ne kemi synimet tona. Besa ėshtė njė skuadėr qė luan futboll vetėm nė fushėn e lojės dhe pikėrisht aty ka treguar se di tė fitojė. Tė njėjtėn gjė do tė synojmė tė bėjmė edhe tė shtunėn ndaj Elbasanit. Dhe pėr kėtė po pėrgatitemi seriozisht."
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  42
  Postime
  1,079
  Uroj qe mos te kete ndonje te vertete te deklaratat e e presidentit te Beses dhe te jete thjesht smire, loje e paramenduar kunder Elbasanit, dhe/ose veprim parandalues i tipit "per te qene brenda". Sidoqofte duke dit gjendjen e kampionatit tone ku pazaret e ketij lloji nuk jane denuar ndonjehere po jane bere diten me diell, asgje nuk perjashtohet. Gjithashtu rrethanat e Kavajes jane te pershtatshme per nje pazar: Besa pak a shume ka siguruar vendin e peste, maksimumi mund te levize me +/- 1 vend ne renditje. Dmth as nuk rrezikohet per renie nga kategoria as nuk mundesi per te dale ne Evrope. Por te pakten mendoj qe pas ketij alarmi eshte shume me e vogel mundesia e realizimit te ndonje pazari te mundshem. Ishalla Elbasani me zotesine e tij do e fshije serine me Kavajen per kete sezon.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dr Rieux : 22-03-2006 mė 10:49
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  42
  Postime
  1,079
  Mgjths gjendja ne kampin e Elbasanit eshte optimiste, mua me duket se asgje nuk ka per tu percaktuar para tre javeve te fundit ku Elbasani, Partizani dhe Tirana do ndeshen me njeri tjetrin (qofsha i gabuar). Sepse ne gjashte javet e para, Elbasani ka kater ndeshje jashte, dy brenda kurse Tirana me Partizanin kane kater ndeshje brenda dhe dy jashte. Dhe Elbasani, sidomos fazen e trete, ka treguar se le shume pike jashte fushes:

  1-1 me Dinamon
  0-0 me Durresin
  0-2 me Partizanin
  1-1 me Peqinin

  Me kete kalendar nuk eshte aspak e cuditshme qe diferenca nga +6 te ulet ndjeshem, aq sa perfundimi te percaktohet nga tre javet e fundit, bile si objektiv une them se do jete pozitiv nese arrijme ne +3 ne tre javet e fundit. Kete here nga kater ndeshjet qe kemi jashte (Kavaje, Lushnje, Shkoder, Korce) nuk mjafton thjesht barazimi por duhet te pakten dhe dy fitore.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dr Rieux : 22-03-2006 mė 11:11
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 15. #35
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Citim Postuar mė parė nga partizani
  ate per blerjen e ndeshjesh se paskeni ven ?

  Ja tek e ke me larte. Pse ai miku nuk permendi emra ? apo thjesht perseri sulme Elbasanit sic filluan ti benin njerhere e nje kohe pse Elbasani luante te djelen e te tjerat te premte e te shtune.

  Jane thjesht sulme per te percare apo sjell konflikte ne klub.

  Deri me sot nuk ka ndodhur nje gje e tille kshu qe skeni pse merakoseni.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 16. #36
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Elbasani kampion !!!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Qerim : 22-03-2006 mė 16:02

 17. #37
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Go go Elbasani !

 18. #38
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Stojku: Kot lodheni, titulli i Elbasanit!

  Ish-kapiteni i verdhebluve, Gentian Stojku, ėshtė i bindur nė suksesin e kėtij sezoni


  Elbasani ka marrė vetėm njė pikė nė derbin me Shkumbinin, por qė pas javės sė 27-tė, ose mė saktė pas pėrfundimit tė fazės sė tretė, skuadra e drejtuar nga Daja tashmė kryeson sėrish me 6 pikė mė shumė se vendi i dytė, Partizani. Ndėrkohė, skuadra e Elbasanit, nė takimin e zhvilluar nė Peqin, arriti qė tė mos pėsojė humbje nė transfertė, madje me dy mungesa kryesore, si Nora dhe Qorri. Ekipi ka qenė i suksesshėm falė njė skeme tė re nga trajneri Daja, ku nė fushė ka aktivizuar qė nga minuta e parė ish-kapitenin Gentian Stojku, i cili e ka bėrė mė sė miri detyrėn e tij, duke qenė kėshtu njė nga futbollistėt mė tė mirė tė Elbasanit. Nė njė prononcim pėr "Sportin shqiptar", Gentian Stojku shprehet se skuadra e tij tashmė ka hedhur njė hap tė rėndėsishėm pėr titullin kampion, madje ish-kapiteni i njohur i Elbasanit, qė gjatė kėtij sezoni, ndonėse ėshtė aktivizuar shumė pak me fanellėn e skuadrės sė tij, ka shtuar se Elbasani, me barazimin nė Peqin, duhet tė mendojė pėr tė mos pėsuar asnjė humbje nė transfertė.

  "Elbasani kryeson qė prej 27 javėsh kėtė kampionat dhe do tė ishte fatale pėr ekipin tonė nėse nė fund nuk kurorėzohemi. Unė kam besim te kjo skuadėr, e cila gjatė kėtij sezoni nė ēdo fushė e ka treguar veten," - shprehet Stojku. Mė poshtė, futbollisti qė ka luajtur si titullar nė qendėr tė mbrojtjes nė fazėn e dytė kundėr Besės, pasi mungonte kapiteni Dede, thekson se takimi me kavajasit ėshtė tepėr i vėshtirė. Sipas Stojkut, Besa nuk ėshtė e pakalueshme.

  "Pėrderisa jemi nė vendin e parė, do tė thotė se jemi mė tė fortė se ēdo skuadėr, pasi kemi marrė shumė pikė tė vleshme, sidomos nė transfertė. Edhe kundėr Besės kemi fituar nė fazėn e dytė dhe nuk ka asnjė dyshim qė Elbasani tė mos fitojė nė kėtė takim. Jemi nė rrugė tė mbarė dhe kemi kryesuar qė nga fillimi i sezonit. Do tė ishte fatale pėr ekipin tonė nėse nuk arrijmė tė fitojmė titullin kampion. Na duhet tė qėndrojmė "me kėmbė nė tokė" deri nė fund, pasi janė edhe 27 pikė nė lojė. Nėse arrijmė tė jemi tė qėndrueshėm, me siguri Elbasani do tė shpallet kampion," - shton Stojku.

  Pėr sa u pėrket rivalėve pėr titull, Stojku shprehet se Elbasani nė radhė tė parė duhet tė pėrqendrohet nė ndeshjet e tij. "Nėse bėjmė detyrėn nė ēdo ndeshje, pak rėndėsi kanė se ēfarė bėjnė ekipet rivale. Pėr mua, ēdo skuadėr ka objektivat e veta, prandaj superliga ėshtė bėrė shumė interesante, pasi lufta pėr titull dhe mbijetesa ėshtė forcuar sė tepėrmi, - shton Stojku. - Nė karrierėn time kam luajtur edhe me skuadra tė tjera, por karriera ime ėshtė e lidhur ngushtė me ekipin e Elbasanit dhe kėtė sezon shpresoj qė tė gjithė tė shpallemi kampionė. Sa pėr minutat e pakta qė kam zhvilluar, them se do tė vazhdoj tė stėrvitem ēdo ditė me pėrkushtim dhe do tė jem gjithmonė i gatshėm pėr Elbasanin. Eshtė trajneri ai qė duhet tė vendosė," - pėrfundon Gentian Stojku, i cili pėr Elbasanin e tij luan nė ēdo sektor tė fushės.  Verdheblutė, sot ndeshje kontrolli
  Skuadra e Elbasanit ėshtė duke vijuar normalisht stėrvitjen pėr takimin e kėsaj jave nė trasfertė me Besėn. Daja i ka tė gjithė futbollistėt e gatshėm dhe sot ekipi i Elbasanit do tė zhvillojė njė ndeshje kontrolli pėrpara takimit tė sė shtunės. Pėr momentin tė gjithė janė tė gatshėm, por pritet qė tė pėrfundojė java stėrvitore, nė mėnyrė qė tė mos ketė tė dėmtuar.  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al
  .........................

 19. #39
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755
  Citim Postuar mė parė nga Dr Rieux
  Presidenti i Besės, Nexhat Bizhdili, lėshon bombėn: Kryesuesit po u telefonojnė lojtarėve tė mi pėr kompromis
  Miki merr cel dhe mbasi kėrkon nėpėrmjet shoqėrisė,gjen "rastėsisht" nr e Altin Rakllit. lol  Miki - O Altino mrama plako

  Raklli - Mirmbrema

  Miki - Qysh tkam byrayer ?

  Raklli - Me fal por spo te njoh se cili je ...

  Miki - Ha mer si bon ky..po Endri Vrapi jam mer jahu (lol)

  Raklli - Oooo po... po nga ma gjete nr ...??!!

  Miki - Ehhh aman,nuk e ke ngju qe kush kerkon gjen...

  Raklli - Ha ha..

  Miki - Qysh ke qene ti njehere,mesa pashe kishe be nje eurogol kunder lushnjareve...komplimente

  Raklli - Faliminers (lol) po them tju ngjis dhe juve nje kete jave...

  Miki - Ahh meqe me dole ktu..pikerisht per ndeshjen e te shtunes tkam marr dhe une.

  Raklli - Dmth...

  Miki - Ha mer shi ban...ti e di qe ne jemi kaq afer titullit.Kemi Partizanin qe na ndjek kama kames,dhe ngaqe ndeshja kunder jush eshte nje shume decisive dhe e veshtire,menduam ketu me nje grup shokesh mos na ndihmon pak...

  Raklli - Une..??!! Si mund tju ndihmoj?

  Miki - Ehhhh...ka shume mundesi si,po ja prsh po bisedoja dje me Lazen..E njeh Lazen eee??

  Raklli - E si jo..

  Miki - E po thosha qe po bisedoja dje me Benin,dhe ne nje moment me thote qe ka deshire te te beje dhurate nje qyp... (lol)

  Raklli - Qyp..??!! (nuk ēuditet pėr dhuratė..lol)

  Miki - Po po qyp...sigurisht jo me mjaltė...por me gjera qė mund tė shkėlqejnė..

  Raklli - Edhe llamarina shkėlqen...( lol)

  Miki - Do ti shikosh vetė...ne duam qė ti e vija ofensive e juaj tė mos jepni 100 %

  Raklli - .......(heshtje..)

  Miki - Hė ktu je ?! Apo tė tė le tė mendohesh ?

  Raklii - Jo mer jo ska problem...

  Miki - Hė..

  Raklli - Dėrgoi tė falat e mia Benit dhe thuji tė mos bėhet merak...qypin do vi ta marr personalisht javės tjetėr nė Elbasan e ta pijmė njė kafe...

  Miki - Je njish...flm shumė...

  Raklli - Asgjė..

  Miki - Hajt se flasim tė shtunėn...

  Raklli - Dhe mbas tė shtunės se do vij tė pij atė kafen nė Elbasan...

  Miki - Ahh ok.Hajt shnet

  Raklli - Shnet plako


  *Emrat e marrė si shembuj janė zgjedhur rastėsisht dhe nuk kanė tė bėjnė aspak me situatėn karagjoze nė fjalė.  Ja e shikoni se si mund tė blihet njė ndeshje!!!

  Ja mu ngrit mua (ideja) dhe thashė tė ble nja dy ndeshje pėr hesap tė Elbasanit.Dhe ngre tel,prezantohem si tjetėkush dhe flas me njė lojtar tė shquar tė Kombėtares sonė dhe qė Besa ka nderin ta ketė pėrsėri nė gjirin e saj.Ju lexuat dhe mė lart se si e bleva me njė qyp... lol
  Kėshtu sipas kėtij robit (z.Nexhat Bizhdili) ēdokush mund tė marrė tel e tė bėjė pislliqe nė emėr tė Sk.Elbasanit,por ngrihet pyetja.A ka ky exemplar prova konkrete qė merr guximin e bėn akuza tė tilla publike e skandaloze..?!
  Kjo pyetje sikur nuk shkon pasi individė tė tillė tė papėrgjegjshėm nuk dinė se ēdo tė thotė ecuri pozitive e bazuar nė investime serioze dhe pėrkrahje pa kushte tė tifozerisė mė tė zjarrtė vitet e fundit nė mbarė Shqipėrinė.Le ti verė gishtin kokės ky karagjoz,tė respektojė nė rradhė tė parė sportdashėsin kavajs dhe tė mos bėhet lodėr e tė tjerėve....

  Dhe sė fundi : Ne tifozėt verdh e blu i kėrkojmė Presidentin tė sė respektuarės Besės sė Kavajės qė tė vėrtetojė akuzat e bėra,dhe eventualisht tja paraqesė organeve kompetente pėr zhvillimin e procedurave juridike pėrkatėse.Nė rast tė kundėrt kėrkojmė tė mos bėjė mė gam gam si ndonjė curvickė e keqe,e mos hedhi baltė mbi njė ekip qė ka vėrtetuar qė ėshtė ekipi mė i pastėr moralisht nė gjithė vorbullėn e pislliqeve tė futbollit shqiptar.

  Verdh e Blu
  .........................

 20. #40
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755

  Post Laze: S'kam folur me askėnd, jo mė me Bizhdilin

  Laze: S'kam folur me askėnd, jo mė me Bizhdilin

  "Mė vjen sinqerisht keq kur e kam mėsuar njė deklaratė tė tillė. Unė kam pasur shumė miqėsi me presidentin e Besės dhe jam habitur nga njė gjė e tillė. Sa pėr dijeni tė tė gjithėve, unė kam disa ditė qė ndodhem nė Maqedoni dhe tani nė kėtė momente po ndjek ndeshjen Shkėndija-Vardar. Le tė mė thotė, qoftė Bizhdili, qoftė ndonjė tjetėr, nėse ka pasur ndonjė telefonatė prej meje, apo tė kem ēuar ndonjėrin nė emrin tim nė Kavajė. Unė as me ndonjė anėtar tė ekipit nuk kam komunikuar, pasi kam pasur punėt e mia. Unė e di pėrse bėhen kėto gjėra, pėr tė na thyer moralisht dhe pėr ta njollosur emrin e Elbasanit. Tashmė jemi mėsuar me gjėra tė tilla, prandaj i bėj thirrje ekipit qė tė pėrkushtohet edhe mė shumė, pėr t'i treguar jo vetėm Kavajės, por gjithė Shqipėrisė se do tė shpallemi kampionė me meritė." Kėshtu ėshtė shprehur dje pėr "Sportin shqiptar" presidenti i Elbasanit, Arben Laze, i cili sė bashku me ortakun Ēėrraga po ndiqnin nė Maqedoni njė ndeshje futbolli. Tė dy financuesit e Elbasanit po vėzhgojnė njė mesfushor me tipare sulmuese tė Vardarit, me tė cilin kanė lidhur njė parakontratė.


  Marrė nga www.sportishqiptar.com.al
  .........................

Faqja 2 prej 24 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Tifozėt e Super Kampiones Tirana
  Nga BlueBaron nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 157
  Postimi i Fundit: 26-02-2006, 22:05
 2. Elbasani, atje ku pluhuri mbyt ajrin
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 22-11-2005, 19:10
 3. Elbasani do rikthejė femrat nė stadium
  Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-11-2005, 16:54
 4. Njėzet e dy korona: Elbasani
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-09-2005, 18:05
 5. Elbasani
  Nga erzeni nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-10-2002, 14:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •