Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 21

Tema: Moto GP

 1. #1
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459

  MOTO GP: Faktet dhe shifrat pas garės sė parė tė 2006-s

  Pėr herė tė parė nė karrierėn e tij, Loris Kapirosi ka arritur tė marrė kryesimin e renditjes sė pėrgjithshme pėr pilotė tė klasit Moto Gp. Gjithashtu pėr herė tė dytė, Kapirosi ka mundur tė fitojė gjithēka nė njė fundjavė "polin", garėn dhe xhiron mė tė shpejtė tė pistės. Pėr herė tė parė kėtė gjė e ka bėrė nė pistėn e Montegit, nė sezonin e kaluar. Rezultate tė tilla kanė arritur edhe Valentino Rosi, Makoto Tamada dhe Aleks Barros.
  Pėr herėt ė parė nė historinė e kategorisė mė tė madhe tė motoēiklizmit, Ducati dhe Bridgestoni kanė fituar nė pistėn e Jerezit. Ndėrkohė qė Ducati pėr herė tė dytė ka mundur tė rendisė dy pilotėt e tij nė dy vendet e para tė nisjes. Pėr herė tė parė, njė rezultat tė tillė e ka regjistruar nė vitin 2003 nė pistėn e Jerezit, ku nė vijėn e parė tė nisjes ishin Loris Kapirosi dhe Troi Beilis.
  Vendi i dytė qė arriti Daniel Pedroza nė garėn e tij tė parė nė klasin Moto Gp, ka qenė njė tjetėr rekord. Pėr herė tė parė qė nga viti 1998, nė kėtė kategori, njė pilot debutues arrin tė ngjitet nė podium qė nė garėn e parė. Pikėrisht nė atė vit ka qenė Maks Biaxhi, i cili ka mundur tė fitojė nė Suzuka tė Japonisė, dhe Noriuki Haga ėshtė renditur nė vendin e tretė.
  Pėr herė tė parė, firma japoneze e gomave ka mundur tė rendisė tre pilotė tė saj nė vijėn e parė tė nisjes nė klasin Moto Gp.
  Pėr herė tė parė qė nga viti 1993, Honda nuk ka mundur tė rendisė asnjė motor nė vijėn e parė tė nisjes sė njė gare tė kategorisė mė tė madhe tė motoēiklizmit.


  Kapirosi: U trembem temperaturave, jo Rosit...

  Pas fitores sė parė qė arriti nė garėn e parė tė kėtij sezoni nė Spanjė, Loris Kapirosi pretendon tė pėrsėrisė tė njėjtin rezultat edhe nė Ēmimin e Madh tė Katarit. "Kundėrshtari ynė mė i fortė nė kėtė garė pa dyshim qė mund tė jenė kushtet klimaterike. Pėrpara dy vitesh, nė kėtė pistė temperatura ishte pothuajse 40 gradė. Megjithatė, kėtė herė do tė zhvillojmė garėn nė prill dhe jo nė tetor, kėshtu qė shpresojmė qė temperaturat tė jenė mė tė ulta. Nė garėn e parė tė Jerezit kisha gomat dhe njė motor perfekt, ndoshta nė tė njėjtėn gjendje do t'i kem edhe nė kėtė pistė. Gjithsesi, dua tė theksoj se gjėja mė e rėndėsishme ėshtė qė tė kem njė motor tė bilancuar," ka thėnė piloti italian i Ducatit, Loris Kapirosi. Megjithatė, tė gjithė e dinė se kjo garė nuk do tė jetė e thjeshtė pėr askėnd. Kapirosi dhe Ducati, pėrveē kushteve tė vėshtira klimaterike, duhet tė pėrballen dhe me dėshirėn e madhe tė Yamahas dhe Hondės pėr ta fituar kėtė garė. "Jam shumė optimist pėr kėtė garė, ka thėnė Marko Melandri. Jam shumė i pėrqendruar dhe i motivuar. Kam kujtime shumė tė mira nga kjo pistė dhe shpresoj tė arrij tė njėjtin rezultat qė arrita njė vit mė parė." Njė tjetėr pilot, i cili ėshtė shprehur shumė optimist nė prag tė kėsaj gare, ka qenė debutuesi i kategorisė Moto Gp, Daniel Pedroza. "Gara e parė qė zhvillova nė Jerez, mė dha shumė besim dhe kurajo. Tashmė kam arritur tė kuptoj se i kam tė gjitha mundėsitė pėr tė luftuar me pilotėt kryesorė." Pėrveē tė gjithė kėtyre pilotėve, Kapirosi duhet tė pėrballet edhe me kampionin e botės nė fuqi, Valentino Rosin. Pėr herė tė parė nė kėto pesė vitet e fundit, "Doktori" nuk ka mundur tė fitojė garėn e parė tė sezonit. "Pres me padurim tė zhvilloj garėn e Katarit. Shpresoj tė harroj sa mė shpejt rezultatin e dobėt tė garės sė parė. Gjatė testimeve tė dimrit, kur kemi testuar nė kėtė pistė, motori ėshtė paraqitur mjaft mirė. Pėr kėtė arsye tė gjithė shpresojmė tė vazhdojmė me po ato ritme. Eshtė e vėrtetė se edhe nė ato testime motori ynė kishte disa vibrime, por ato ndiheshin mė shumė nė disa kthesa qė do tė thotė se gjendja ishte e manovrueshme," ka thėnė Valentino Rosi nė prag tė provave zyrtare tė Ēmimit tė Madh tė Katarit. Njė vit mė parė ai ka qenė protagonist i njė dueli shumė tė ashpėr me bashkėkombasin e tij, Marko Melandrin. "Ajo garė pėr mua ishte mė entuziastja e tė gjithė sezonit 2005, sepse dhashė maksimumin nė tė gjitha xhirot. Gjithashtu, fakti qė ajo garė mė tėrhoqi mė shumė, ishte se edhe Melandri qe shumė nė formė dhe arriti tė mė vinte nėn presion. Shpresoj tė jetė po kaq argėtuese kjo garė edhe nė kėtė sezon. Natyrisht, do tė mė pėlqente qė nė fund tė saj tė isha unė sėrish fituesi, pasi do tė mė bėnte mirė tė harroja edhe rezultatin e garės sė Jerezit. Megjithatė, vlen pėr t'u theksuar se gara e Katarit mbetet gjithmonė njė nga mė impenjativet e kalendarit, kjo edhe pėr shkak tė temperaturave tė larta. Gjithsesi, ajo ėshtė ndėr mė tė preferuarat pėr mua," ka pėrfunduar Valentino Rosi.


  Keni Roberts, mė i shpejti nė provat e lira

  Nė provat e lira tė Ēmimit tė Madh tė Katarit qė janė zhvilluar dje, ka qenė amerikani Keni Roberts ai qė ka regjistruar kohėn mė tė shpejtė nė klasin Moto Gp. Pėr mė shumė, piloti amerikan ka regjistruar edhe kohėn rekord tė pistės sė Katarit, 1'56"905. Menjėherė pas tij ėshtė renditur australiani Kejsi Stoner, me kohėn 1'56"911, ndėrkohė qė nė vendin e tretė ndodhet italini i Hondės, Marko Melandri. Vetėm nė vendin e pestė ėshtė renditur Loris Kapirosi me Ducati, njė vend pėrpara Valentino Rosit dhe Yamahas.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823

  Moto GP

  E kam ndjekur garen qe nga fillimi e deri ne fund, dhe ca mund te them eshte vetem :

  I PAPARE Valentino Rossi

 3. #3
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,249
  I paarritshem.Gara vertet shume e bukur edhe me kete Gare Rossi konfirmon qe eshte perseri Kampion Bote.

 4. #4
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Fitoi numri 46 .

  Gare super deri ne xhiron e fundit . U rikthye me ne fund ''doktori '' . Me shume veshtiresi se ne xhirot e fundit motori kishte probleme qendrushmerie , por edhe gomat e te tjereve ishin bere cope cope..

  Capirossi beri nisje te dobet dhe ngeli mbrapa . Me pas u d etyrua te shtrengonte motorrin per te rekuperuar ...ndaj edhe gomat ne fund nuk ishin optimale .

  Kete vit GP eshte shume terheqese , sepse jane 5-6 pilote qe luftojne per titullin , ndersa vitet e tjera kanibali Rossi nuk linte shpresa per te tjeret.


  Sot ne vend te trete u rendit amerikani Hayden , i cili eshte ne krye te renditjes se pergjithshme baraz-pike me Capirossin 99 .

  Me pas vijne me rradeh Melandri e Pedros .

  Rossi me fitoren e sotme u ngjit ne vendin e peste , 34 pike larg dyshes qe kryeson .  Ne foto ....gjithmone me surpriza doktori ...shifni cfare kishte ne koke sot....


  .
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 5. #5
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701

  Kampionati Boteror i Motorrave.

  Valentino Rossi ,me vendin e dyte qe zuri sot ne GP te Portugalise udheheq renditjen e Kampionatit Boteror te Motorrave me 244 pike.Para kesaj gare ne krye ishte amerikani Nicky Hayden me 236 pike.Sot Hayden doli pa pike pasi u detyrua te braktise garen pas aksidentit qe pesoi me pilotin tjeter te Hondes Daniel Pedrosa 5 xhiro para Finishit.
  Vendin e pare e zuri piloti tjeter Spanjoll Toni Elias qe garon per Fortuna Honda duke lene per 1 cm mbrapa Valentino Rossi.
  Tashme ngelet dhe nje gare e vetme per te mesuar kush do te jete Kampioni i Botes ne Moto GP.

  Renditja e GP Portugali dhe piket e fituara.

  1-Toni Elias (Fortuna Honda) 25 pike

  2-Valentino Rossi (Camel Yamaha Team) 20 pike
  3-Kenny ROBERTS JR (Team Roberts) 16 pike
  4-Colin Edwards (Camel Yamaha Team) 13 pike
  5-Makoto Tamada (Konica Minolta Honda) 11 pike
  6-John HOPKINS (Rizla Suzuki MotoGP) 10 pike
  7-Carlos Checa ( Tech 3 Yamaha) 9 pike
  8-Marco Melandi (Fortuna Honda) 8 pike
  9-Chris VERMEULEN (Rizla Suzuki MotoGP) 7 pike
  10-Randy DE PUNIET (Kawasaki Racing Team) 6 pike
  11-Alex HOFMANN (D'Antin Pramac) 5 pike
  12-Loris CAPIROSSI (Ducati Marlboro Team) 4 pike
  13-James ELLISON (Tech 3 Yamaha) 3 pike
  14-Jose' Luis CARDOSO (D'Antin Pramac) 2 pike
  15-Garry MCCOY (Ilmor X3) 1 pike

  Te terhequr nga gara

  Daniel Pedrosa Repsol Honda Team

  Nicky. Hayden Repsol Honda Team

  Sergio. Gibernau Ducati Marlboro Team

  Shinya Nakano Kawasaki Racing Team

  Casey Stoner Honda LCR


  Renditja e Pergjithshme pas 16 GP.

  1 V. Rossi 2 25 13 - - 25 25 8 20 25 - 20 25 16 20 20 ====>>> 244

  2 N. Hayden 16 20 16 20 11 16 20 25 9 16 25 7 13 11 11 - ====>>> 236

  3 M. Melandri 11 9 25 9 25 10 - 9 16 20 16 11 7 25 16 8 ====>>> 217

  4 L. Capirossi 25 16 10 8 20 20 - 1 7 11 8 25 20 9 25 4 ====>>> 209

  5 D. Pedrosa 20 10 2 25 16 13 - 16 25 13 20 16 16 1 9 - ====>>> 202

  6 K. Roberts Jr 8 6 3 3 - 8 16 11 11 - 13 13 9 2 7 16 ====>>> 126

  7 C. Stoner 10 11 20 11 13 - - 13 13 - - 10 8 10 - - ====>>> 119

  8 C. Edwards 5 7 7 16 10 4 11 3 10 4 7 6 6 - 8 13 ====>>> 117

  9 J. Hopkins 7 - - 13 1 6 13 10 8 6 10 9 10 4 4 10 ====>>> 111

  10 T. Elias 13 8 11 5 7 9 - - - 5 1 5 - 7 10 25 ====>>> 106

  11 C. Vermeulen 4 - 9 - 6 2 10 6 - 9 11 4 5 20 5 7 ====>>> 98

  12 S. Gibernau - 13 5 7 8 11 - - - 8 6 - 11 13 13 - ====>>> 95

  13 M. Tamada 6 2 6 10 9 7 9 5 5 - 5 3 2 6 6 11 ====>>> 92

  14 S. Nakano 9 5 8 6 4 5 - 20 - 10 - 8 - 8 - - ====>>> 83

  15 C. Checa 3 4 1 2 5 1 8 7 6 7 9 1 4 - 2 9 ====>>> 69

  16 R. De Puniet - - 4 4 - 3 - 2 4 - 4 2 3 5 - 6 ====>>> 37

  17 A. Hofmann 1 1 - 1 3 - 6 4 3 - 2 - 1 3 - 5 ====>>> 30

  18 J. Ellison - 3 - - 2 - 7 - 2 3 3 - - - 1 3 ====>>> 24

  19 J. Cardoso - - - - - - 5 - 1 2 - - - - - 2 ====>>> 10

  20 K. Akiyoshi - - - - - - - - - - - - - - 3 - ====>>> 3

  21 G. McCoy - - - - - - - - - - - - - - - 1 ====>>> 1


  Gara e rradhes eshte ne Valencia Spanje 29/10/2006
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kacaku basket : 15-10-2006 mė 15:26

 6. #6
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Renditja e Pergjithshme e Kontruktoreve eshte:

  1 Honda 20 20 25 25 25 16 20 25 25 20 25 16 16 25 16 25 ====>>> 344

  2 Yamaha 5 25 13 16 10 25 25 8 20 25 9 20 25 16 20 20 ====>>> 282

  3 Ducati 25 16 10 8 20 20 6 4 7 11 8 25 20 13 25 5 ====>>> 223

  4 Suzuki 7 - 9 13 6 6 13 10 8 9 11 9 10 20 5 10 ====>>> 146

  5 KR211V 8 6 3 3 - 8 16 11 11 - 13 13 9 2 7 16 ====>>> 126

  6 Kawasaki 9 5 8 6 4 5 - 20 4 10 4 8 3 8 - 6 ====>>> 100

  7 ILMOR - - - - - - - - - - - - - - - 1 ====>>> 1

 7. #7
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Imazhe nga GP Portugali

  Rossi me nr 46
  Edwards me nr 5

  Mbrapa dhe aksidenti mes dy Piloteve te Repsol Honda Team Hayden dhe Pedrosa


 8. #8
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Aksidenti  Hayden i deshperuar.12 pike qe kishe avantazh u zhduken.
 9. #9
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Sekuencat e Aksidentit te marra nga Italia 1


 10. #10
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Elias - Rossi,pas terheqjes se dy piloteve te Rapsoul Honda rivaliteti kalon me ketyre dy piloteve.

  1 Cm te ndan nga Fitorja dhe Vendi i Dyte.


 11. #11
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701


  Valentino Rossi,7 here Kampioni Botes dhe Toni Elias


 12. #12
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  A kishte dyshim qe do fitote Rosi e? Tall byth*en ter vitin ai me kta amatoret bo icik spektakel ne fund dhe ja. Sa te jete rosi gjall sfito njeri tjeter te motogp.

 13. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-11-2006
  Postime
  54
  Kampionatin e fitoi amerikani o lunesta. Ja pra kishte dyshim.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823

  Post Moto GP

  Valentino Rosi kundėr Lapo Elkanit nė "Rally"

  Janė regjistruar personazhe shumė tė njohura nė "Monza Rally Show". Valentino Rosi, Rinaldo Kapelo, Didiė Auriol, Marku Alen, Piero Longi, Andrea Dalavila, Aleks de Anxhelis, Fabricio Lai dhe Luka Filipi, pra protagonistė tė mėdhenj tė garave me makina dhe me motorė. Do tė jenė pikėrisht kėta emra, tė cilėt do tė marrin pjesė nė kėtė shfaqje tė njė gare "Rally" qė ėshtė nė program tė zhvillohet nga sot deri ditėn e diel, mė 26 nėntor, nė Autodromin Kombėtar tė Monzės.
  Valentino Rosi do tė shoqėrohet nga Karlo Kasina. Ai do tė jetė nė garė me njė Ford Focus WRC, Rinaldo Kapelo (fituesi i dy edicioneve tė fundit tė kėsaj shfaqjeje) do tė pilotojė njė Subaru Impreza WRC me ndihmės Masimo Ēiēerin, Didie Auriol do tė pilotojė njė Peugeot 206 WRC dhe do tė ketė si ndihmės Denis Xhiraudet, Marku Alen do tė pilotojė njė Subaru Impreza, ish kampioni i Europės, Simon Zhan, Josef do tė pilotojė njė Renault Clio S1600, Piero Longi me njė Suberu Impreza dhe Andrea Dalavila me njė Mitsubishi Evo 9.
  Lapo Elkan do tė jetė udhėheqėsi i Fiat Puntos S1600 dhe do tė ketė si pilot Alesio Saluēin, shokun e ngushtė tė Valentino Rosit, i cili mė shumė njihet si "Uēio". Ndėrsa Davide Brivio, menaxheri i Yamahas nė Moto Gp, do tė ketė si udhėheqės nė makinė vėllain e tij, Roberton, dhe do tė pilotojė njė Fiat Punto 1600. Ndėr specialistėt e garės do tė jenė Luka Filipini, piloti i garave tė kategorisė GP2. Ndėr pilotėt e tjerė tė motoēiklizmit do tė jenė Aleks de Anxhelis dhe Fabricio Lai. Kėta do tė pilotojnė respektivisht njė Subaru Impreza dhe Mitsubishi Evo 9. Nga emisioni "Zelig" do tė jenė Xhovani Kaēiopo dhe Alesandro Politi, nga emisioni "Amiēi" janė Ivan D'Andrea, fituesi i edicionit tė fundit, dhe do tė ketė si udhėheqės Maks Beltramin.
  Nė programin e kėsaj shfaqjeje thuhet se ditėn e premte do tė bėhen verifikimet sportive tė makinave dhe do tė zhvillohen provat e lira. Ditėn e shtunė do tė zhvillohen pesė provat speciale, ndėrsa tė dielėn do tė zhvillohet gara. Nė kompleks do tė zhvillohen gjithsej 141.400 km.
  Pėr tifozėt, bileta pėr tė parė kėtė shfaqje kushton vetėm 12 euro.

  Endi Tufa
  Sporti Shqiptar

 15. #15
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,395
  Forca Rossi...

 16. #16
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465

  Moto Grand Prix - (Lajme)

  Spektakėl nė Barcelonė, fiton Stoner

  Kejsi Stoner ka fituar Ēmimin e Madh tė Katalonjės, nė njė nga garat mė tė bukura tė viteve tė fundit nė sportin e motorrave

  Piloti australian i Dukatit ka rivalizuar deri nė metrat e fundit me Valentino Rosin dhe Dani Pedrozėn, nė njė betejė madje edhe trup mė trup mes pilotėve. Nė fund, fitues ka dalė Stoner, qė konfirmohet lideri i kampionatit botėror, pavarėsisht garės sė jashtėzakonshme tė pilotit tė Jamahas. Pėr Stoner bėhet suksesi i katėrt nė 7 gara tė zhvilluara deri tani, kjo edhe nė sajė tė njė motorri qė pėr momentin ėshtė padyshim mė i miri nė qarkullim. Megjithatė, gara e Barcelonės do tė mbahet mend pėr spektaklin e dhėnė nga pilotėt nė pistė. Pėr 10 xhiro, Stoner, Rosi e Pedroza kanė luftuar krah pėr krah pėr vendin e parė, me njė ritėm qė kishte vite qė nuk shihej nė njė garė tė Moto Grand Pri. Rosi ka bėrė shpesh diferencėn nė kthesa, por nė vijė tė drejtė Dukati ka qenė i papėrmbajtshėm. Parakalimi final i Stoner ka ardhur dy xhiro nga pėrfundimi dhe mė pas australiani ka mundur tė ruajė me sukses vendin e parė, shpesh duke u prekur edhe me trup me rivalin e tij italian. Vendi i katėrt pėr amerikanin Xhon Hopkins, ndėrsa pas tij ėshtė renditur francezi Randi De Punie. Pas kėsaj gare, Kejsi Stoner kryeson Botėrorin me 140 pikė, i ndjekur nga Valentino Rosi me 126.
  Sui generis

 17. #17
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Anėtarėsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  37
  Postime
  3,266
  Valentino Rossi eshte shpallur kampion i Moto GP nje gare perpara fundit te kampionatit edhe pse ne garen e Malajzise ka zene vetem vendin e trete.
  Ky eshte boterori i nente per italianin e Yamaha-s, i cili ka zhvilluar nje gare jo shume te mire diten e sotme pasi u nis nga vendi i pare por menjehere humbi shume pozicione.

  Gara nisi 40 minuta me vonese per shkak te shiut te rrembyer qe permbyti pisten e Sepangut dhe kjo ka bere qe Stoner te perfitoje duke e kryesuar garen qe nga fillimi deri ne fund. Kjo eshte gara e dyte rresht qe fiton pas rikthimit ne Moto GP per shkak te nje semundjeje.

  Vendi i dyte i takon spanjollit Dani Pedrosa, ndersa Jorge Lorenzo ka zene vendin e katert pasi u parakalua ne mesin e gares nga “Doktori”. Gara e ardhshme do zhvillohet ne Valencia, por ajo nuk ka ndonje rendesi te vecante, duke pare se boterori i ketij viti tashme eshte hipotekuar nga kampioni ne fuqi.
  Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  E ku shikohet mė Moto GP, e ka kthyer monopol Doktor Rossi. Se kur do vij ndonjė bir k.... ta rivalizoj Doktorin akoma ėshtė njė ėndėrr pėr tė gjithė dashamirėsit e Moto GP.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  po nej shqipe a kena ne Moto GP
  JO SEKS PARA MARTESE

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  po nej shqipe a kena ne Moto GP
  Goldo vetėm nė Formula 1000 kemi fatin tė shikojm njė shqiptar. Po nė Moto Gp, Superbike, Class 250 CC, 125 CC apo Motocross nuk do ta kemi fatin pėr ndonjė dekad tjetėr.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •